Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No to ok dla podłogowych Cremon. Ale to wymagające kolumny jeśli chodzi o wzmaka. Może ktoś coś konkretnie Tobie poleci.

 

Wzmaka mam. Nie zamierzam go wymieniać.

Interesuje mnie czy lepsze są Cremony z M czy bez.

 

Może ktoś z klubowiczów porównywał, może ewentualnie ktoś kto posiada zechciałby umożliwić mi odsłuch u siebie. Byłbym wdzięczny bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka mam. Nie zamierzam go wymieniać.

Interesuje mnie czy lepsze są Cremony z M czy bez.

 

Może ktoś z klubowiczów porównywał, może ewentualnie ktoś kto posiada zechciałby umożliwić mi odsłuch u siebie. Byłbym wdzięczny bardzo.

 

Jedne grają inaczej od drugich i wszystko zalezy od systemu, pomieszczenia i preferencji. Napisz coś wiecej na ww temat to będzie można coś konkretniej polecić bo pytanie które są lepsze bez podania warunków pracy dla kolumn jest dość bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne grają inaczej od drugich i wszystko zalezy od systemu, pomieszczenia i preferencji.

 

Lubię dźwięk dynamiczny z lekko uwypukloną średnicą. Góra ma być otwarta i szczegółowa lecz nie ostra. Bas musi być kontrolowany, barwny i zróżnicowany.

Słucham głównie jazzu, buesa oraz klasyki, bardzo rzadko (żona) popu.

Elektronika to lampowe diy ale system gra bardziej jak tranzystor niż lampa.

 

Gdzieś czytałem, że po wymianie głośników w wersji M zmienił się nieco charakter grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dźwięk dynamiczny z lekko uwypukloną średnicą. Góra ma być otwarta i szczegółowa lecz nie ostra. Bas musi być kontrolowany, barwny i zróżnicowany.

Słucham głównie jazzu, buesa oraz klasyki, bardzo rzadko (żona) popu.

Elektronika to lampowe diy ale system gra bardziej jak tranzystor niż lampa.

 

Gdzieś czytałem, że po wymianie głośników w wersji M zmienił się nieco charakter grania.

 

Tak zmienił się dość znacznie.

 

Z tego co napisałeś wydaje mi się, że wersja M może się Tobie lepiej wpasować w system i potrzeby muzyczne. Szczególnie jeśli piszesz o otwartej i szczegółowej górze, o którą łatwiej w wersji M gdy posiada się lampę jako wzmocnienie. Jedynie obawiać się można o wysterowanie wooferów na basie. Cremony podłogowe są bowiem w tym zakresie kapryśne. Lepiej nie kupować w ciemno. Moim zdaniem musisz posłuchać obu modeli w swoim systemie aby nie wydać kasy bez sensu. To już są poważne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jeśli piszesz o otwartej i szczegółowej górze

 

Ta szczegółowa góra nie jest priorytetem ... bardziej zależy mi raczej na nasyceniu średnicy.

Po przesiadce z obecnych kolumn (Chario Delphinus) myślę, że górą będę usatysfakcjonowany w przypadku obu modeli.

Wysterowaniem i jakością góry się nie przejmuję nie będzie z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Dlatego najlepiej posłuchać we własnym systemie , może wyjdzie drożej , ale będzie wiadomo jak gra.

A tak to tylko ruletka ..uda się lub nie ..

Nie ma co się podpalać " bo tanio " ja tak kilka razy zrobiłem i " wtopiłem " .

Teraz nic nie kupię , jak nie posłucham u siebie ...nawet kable ..nie mówiąc o głośnikach.

W ciemno to można najwyźej kondensator kupić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno to można najwyźej kondensator kupić....

 

Dlatego ponawiam pytanie - prośbę ... o umożliwienie odsłuchu w jakiejś sensownej odległości od Lublina.

W zamian oferuję możliwość usłyszenia bardzo ciekawej elektroniki w miłym towarzystwie ;)

Sprawa nie jest pilna. Jeszcze nie posiadam wystarczających środków na zakup, ewentualne odsłuchy można ustalić więc w dosyć odległej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno czy mógłbyś napisać tak bardzo subiektywnie jakie Twoim zdaniem są różnice pomiędzy Cremonami?

Chociaż w kilku słowach.

 

Żadne słowa Tobie nie zastąpią odsłuchu. W kilku miejscach w Polsce możesz aktualnie posłuchać Cremona M bo jest kilka ofert wyprzedażowych w różnych sklepach. Przejrzyj Allegro, dzwoń i jedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne słowa Tobie nie zastąpią odsłuchu. W kilku miejscach w Polsce możesz aktualnie posłuchać Cremona M bo jest kilka ofert wyprzedażowych w różnych sklepach. Przejrzyj Allegro, dzwoń i jedź!

 

Pojadę. Cremony bez M niestety nie ma już w sprzedaży więc jej nie posłucham. Stąd moje pytanie o różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z zapytaniem. Czy ktos tu posiada lub posiadal przez pewien okres czasu Sonus Fabery Toy i moze cos wiecej o nich napisac? Dziekuje.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak , z Electą 1 zawsze był problem z ich odpowiednim napędzeniem. Znam to z autopsji.

 

 

Extrema to jest dopiero prawdziwy potencjał i te monitory same zawalczą o prymat z każdą inną konstrukcją, wystarczy abyś dał im tylko odpowiednią moc. Tu człowiek nic nie musi kombinować ani drapać się po głowie lampa czy tranzystor byle z odpowiednią mocą.

 

A co to extrema jest lepsza do wysterowania niz electa I?

 

Chyba dwa razy gorzej napedzic Extreme niz Electy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta Mistrz jest tylko jeden :)

 

A twierdzenie ze trzeba kable dobierac i inne .... To bzdura na kiju - bo kable trzeba dobierac od jakiegos tam pulapu cenowego i nie ma innej sily - tak jak i listwy czy inne elementy w torze - i po dobraniu interkonektow, glosnikowych optymalnie - okazuje sie ze reszta zostaje z tylu w postaci zasilajacyh - ktore tez kosztuja nie malo - ostatnio zdziwil sie kolega kolegi - poczatkowy audiofil - jak przez zmaine bardzo dobrych sieciowek zmienia sie charektyrystyka sprzetu - wrecz nie wierzyl, i dokjladnie powiedzial co mu sie bardziej podoba a co nie, bo roznica nie byla w domyslach lecz w faktycznej skali roznicy miedzy kablami - gdzie byly zmieniane nawzajem z tej samej grupy cenowej - sam jeszcze do niedawna nie bylem w stanie tego zrozumiec, myslalem ze sparwe zalatwie taniej , ale wykonanie Shunyat np ktora mi pasuje Anaconda Helix alpha - chociaz nie wiem co bedzie jak obgraderuje belcanto lampowe , acustic - absoluta i tp. to zeby to dogonic to nie ma absolutnie zadnego sensu sie w to bawic- bo jezeli sie uda - chociaz watpie - to trzeba by wydac nie malu szmalcu na wtyczki, dublowanie kabli, spedzic czasu na odsluchach w referencyjnym systemie no i miec orginalne kable do porownan - lepiej isc do roboty i zarobic ekstra pieniadze niz wydawac bez sensu a przed zakupem pozyczac sobie nawzajem dobre kable aby byc pewien co pasuje najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

No ta Mistrz jest tylko jeden :)

 

A twierdzenie ze trzeba kable dobierac i inne .... To bzdura na kiju - bo kable trzeba dobierac od jakiegos tam pulapu cenowego i nie ma innej sily - tak jak i listwy czy inne elementy w torze - i po dobraniu interkonektow, glosnikowych optymalnie - okazuje sie ze reszta zostaje z tylu w postaci zasilajacyh - ktore tez kosztuja nie malo - ostatnio zdziwil sie kolega kolegi - poczatkowy audiofil - jak przez zmaine bardzo dobrych sieciowek zmienia sie charektyrystyka sprzetu - wrecz nie wierzyl, i dokjladnie powiedzial co mu sie bardziej podoba a co nie, bo roznica nie byla w domyslach lecz w faktycznej skali roznicy miedzy kablami - gdzie byly zmieniane nawzajem z tej samej grupy cenowej - sam jeszcze do niedawna nie bylem w stanie tego zrozumiec, myslalem ze sparwe zalatwie taniej , ale wykonanie Shunyat np ktora mi pasuje Anaconda Helix alpha - chociaz nie wiem co bedzie jak obgraderuje belcanto lampowe , acustic - absoluta i tp. to zeby to dogonic to nie ma absolutnie zadnego sensu sie w to bawic- bo jezeli sie uda - chociaz watpie - to trzeba by wydac nie malu szmalcu na wtyczki, dublowanie kabli, spedzic czasu na odsluchach w referencyjnym systemie no i miec orginalne kable do porownan - lepiej isc do roboty i zarobic ekstra pieniadze niz wydawac bez sensu a przed zakupem pozyczac sobie nawzajem dobre kable aby byc pewien co pasuje najbardziej :)

 

Jak to mówią-elementarz:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do basu z Elect Amator I to przy sluchaniu utworu

C.E.C. -Dynamic Experience Volume 2 - 14. Limit your love u mnie w pokoju gdzie miejsce odluchowe netto po odjeciu szafy jest jakies 3,3 metr na 4,3

to trzesie sie szyba w oknie. I niec nie jest zmulane czy ospale itd - akustyka jest tez zrobiona, niezbyt finezyjna - lecz ladna i troche na pale ale zdaje egzamin - panele z klepek drzewnych roznego rodzaju drzewa - na scianie kontrastowej za sprzetem, minimalnie po bokach, co do nowych sonusow, podobaly mi sie zdaje olimpiki 3 wizualnie piekne, cena tez, chyba te duze w miare podlogowe, ale sluchajac innych akurat podlaczonych - zapomnialem nazwy mialy chyba z 1,80 metra wysokosci to tragedia - ale to sklep wiec nie moge sie wypowiadac, zwlaszcza jak widzialem ze podlaczone jakimis zwyklymi drutami no i zbyt duze do wydzielonego pomieszczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shunyat np ktora mi pasuje Anaconda Helix alpha - chociaz nie wiem co bedzie jak obgraderuje belcanto lampowe , acustic - absoluta i tp. to zeby to dogonic to nie ma absolutnie zadnego sensu sie w to bawic- bo jezeli sie uda - chociaz watpie - to trzeba by wydac nie malu szmalcu na wtyczki, dublowanie kabli, spedzic czasu na odsluchach w referencyjnym systemie no i miec orginalne kable do porownan

,

 

Wszystko to kwestia finansowego kompromisu. Posiadam trzy zasilające Gargantuy II od AZ i wszystkie trzy za namową byłego już dystrybutora, upgradowałem odnośnie wtyków. Zastępując firmowe wtyki, najwyższym modelem Furutecha - FI-52 Carbon. Nie żałuję tej decyzji ani wydanych pieniędzy. Paleta zalet Gargantua II otworzyła się o lepsze różnicowanie i selektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

 

Wszystko to kwestia finansowego kompromisu. Posiadam trzy zasilające Gargantuy II od AZ i wszystkie trzy za namową byłego już dystrybutora, upgradowałem odnośnie wtyków. Zastępując firmowe wtyki, najwyższym modelem Furutecha - FI-52 Carbon. Nie żałuję tej decyzji ani wydanych pieniędzy. Paleta zalet Gargantua II otworzyła się o lepsze różnicowanie i selektywność.

 

Dokladnie i nie inaczej. Ja majac Epiphany do zrodla zmieniajac wtyk z standardowego na zlocony pozbylem sie szorstkosci w gorze i wybilem sobie na razie szukania lepszego kabla do zrodla.

 

,

 

Wszystko to kwestia finansowego kompromisu. Posiadam trzy zasilające Gargantuy II od AZ i wszystkie trzy za namową byłego już dystrybutora, upgradowałem odnośnie wtyków. Zastępując firmowe wtyki, najwyższym modelem Furutecha - FI-52 Carbon. Nie żałuję tej decyzji ani wydanych pieniędzy. Paleta zalet Gargantua II otworzyła się o lepsze różnicowanie i selektywność.

 

Shunyat np ktora mi pasuje Anaconda Helix alpha - chociaz nie wiem co bedzie jak obgraderuje belcanto lampowe , acustic - absoluta i tp. to zeby to dogonic to nie ma absolutnie zadnego sensu sie w to bawic- bo jezeli sie uda - chociaz watpie - to trzeba by wydac nie malu szmalcu na wtyczki, dublowanie kabli, spedzic czasu na odsluchach w referencyjnym systemie no i miec orginalne kable do porownan

 

przy czym wyzej mialem na mysli budowanie samemu kabli od podstaw a nie upgradowaniu wtyczek lub podobnie

Edytowane przez Andrze_2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie mam takich środków finansowych, doświadczenia oraz zaplecza technicznego aby robić próbki, pomiary itp. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie :)

 

No wlasnie :)) Dokladnie to mialem na mysli ze nie ma sensu scigac sie z hi-endem w kablach robiac na drutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 

Za dużo przymiotników. Jak w jednym zdaniu po drugim używa się ponownie słowa ,,wielkie" to odechciewa mi się czytać.

 

Jak można kolumny posiadające jeden tweeter oraz Wyłacznie 11 cm woofer zaliczyć do Hajendu? Przecież to kpina. Sam mam monitory i bardzo lubię takie kolumienki, bo wolę mniej basu niż więcej w niedużych pomieszczeniach ale hajend to możliwość odtworzenia dowolnego nagrania z wysoką jakością dźwięku a niskie tony są do tego konieczne. A to jest całkowicie niemożliwe z zastosowaniem 11 cm woofera. Już model Accordo ma problemy z poprawnym odtwarzaniem basu ale przy tych kolumienkach Lignea jest i tak mocarzem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie Lignea mi się nie podobają. Trochę przekombinowane. Na pewno są "jakieś" i widać, że włożono sporo pracy w projekt obudowy. Natomiast Accordo już mi się bardzo podobają wizualnie chętnie bym posłuchał.

 

Na AS odsłuchałem chwile Lignea i basu faktycznie mało. Szkoda, że nie ma tak większego przetwornika (chociażby 6,5 cala).

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie Lignea mi się nie podobają. Trochę przekombinowane. Na pewno są "jakieś" i widać, że włożono sporo pracy w projekt obudowy. Natomiast Accordo już mi się bardzo podobają wizualnie chętnie bym posłuchał.

 

Na AS odsłuchałem chwile Lignea i basu faktycznie mało. Szkoda, że nie ma tak większego przetwornika (chociażby 6,5 cala).

 

Ja nie wiem do jakiego klienta mają być skierowane owe Lignea. Z ceną 19 tyś PLN to jakaś abstrakcja. Powinny kosztować max 11 tyś PLN aby stanowić jakąś alternatywę dla Accordo w mini pomieszczeniach lub teź funkcjonować jako głośniczki pluskające w rogu salonu. Accordo przy nich to przepiękna i przemyślana kolumna, jedna z naładniejszych na rynku.

 

Nie chce mi się wierzyć, że Serblin coś takiego jak Linea chciał wypuścić na rynek. Ktema i Accordo to poważne konstrukcje z sensem i odpowiednio wycenione do swojej jakości wykonania i prezencji. Ta Lignea to IMO zaś produkt nie pasujący do braci. Chyba, że mają stanowić kolumny tylnie dla systemów surround?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Ja nie wiem do jakiego klienta mają być skierowane owe Lignea. Z ceną 19 tyś PLN to jakaś abstrakcja. Powinny kosztować max 11 tyś PLN aby stanowić jakąś alternatywę dla Accordo w mini pomieszczeniach lub teź funkcjonować jako głośniczki pluskające w rogu salonu. Accordo przy nich to przepiękna i przemyślana kolumna, jedna z naładniejszych na rynku.

 

Nie chce mi się wierzyć, że Serblin coś takiego jak Linea chciał wypuścić na rynek. Ktema i Accordo to poważne konstrukcje z sensem i odpowiednio wycenione do swojej jakości wykonania i prezencji. Ta Lignea to IMO zaś produkt nie pasujący do braci. Chyba, że mają stanowić kolumny tylnie dla systemów surround?

Dołożą za moment dedykowany subwoofer i będzie super .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.