Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Cremony bez "M", a zatem jeszcze spod ręki mistrza, więc nie będzie sporu o aspekty wizualne :). Stan idealny-. Dokumentacja, pokrowce, maskownice, ale brak pudeł. Więcej info na PW.

 

Czasem tak bywa, że pudła z biegiem lat nadgryza czas :)

A tak poważnie. Jest pewnego rodzaju rada. Udaj się do marketu budowlanego i kup - sprzedają na sztuki, arkusze styropianu do ocieplania budynków. Wytnij z niego odpowiedniej długości boki, sklej obwijając taśmą. Gwarantuje, przy odbiorze osobistym i włożeniu do samochodu, nic się im nie stanie przez całą drogę. Jeśli chodzi o wysyłkę kurierem może być różnie - tylko przez wzgląd na kształt obudowy, nie jest typowym prostokątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A wiecie co ?

Cholera ..tylko krowa nie zmienia gustu ;)

ale napisz coś o brzmieniu :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

ale napisz coś o brzmieniu :)

Nie umiem ...pisać recenzji ...

Jedyne to to , że jak słucham z głównego systemu , żona krzyczy , że za głośno...i przycisz ..

Dzisiaj siedzi cały dzień ze mną i słuchamy Mozarta od kilku godzin ..i nic ;)

 

 

Nie byłbym sobą , ale bas ...noooo..

Więc zrobiłem myk i bas na DSP w odgrodach przestroiłem pod Sonusy .

Czyli 20-50 Hz obsługuje 4 x 18 cali , a reszta to Electa.

Tylko nie piszcie , że poniżej 50 Hz nic się nie dzieje ..scena jest 2 x większa ...wystarczy ?

Miód na uszy ..

I Harbethy mogą się cmoknąć pod kaźdym względem ...góra nieosiągalna dla metalowych tweeterów .

Wstęga jest bardziej detaliczna z drobinkami kurzu , ale nie tak barwna jak z Esotara .

 

I jak odgrody grają z odległości 5 metrów , żeby były spójne , tak Elekt słucham z 2 metrów i są hektary przestrzeni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he no to tak jak myślałem. Miałem z 15 lat temu Electy 1 i do dziś miło je wspominam.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem ...pisać recenzji ...

Jedyne to to , że jak słucham z głównego systemu , żona krzyczy , że za głośno...i przycisz ..

Dzisiaj siedzi cały dzień ze mną i słuchamy Mozarta od kilku godzin ..i nic ;)

 

 

Nie byłbym sobą , ale bas ...noooo..

Więc zrobiłem myk i bas na DSP w odgrodach przestroiłem pod Sonusy .

Czyli 20-50 Hz obsługuje 4 x 18 cali , a reszta to Electa.

Tylko nie piszcie , że poniżej 50 Hz nic się nie dzieje ..scena jest 2 x większa ...wystarczy ?

Miód na uszy ..

I Harbethy mogą się cmoknąć pod kaźdym względem ...góra nieosiągalna dla metalowych tweeterów .

Wstęga jest bardziej detaliczna z drobinkami kurzu , ale nie tak barwna jak z Esotara .

 

I jak odgrody grają z odległości 5 metrów , żeby były spójne , tak Elekt słucham z 2 metrów i są hektary przestrzeni .

 

Też mam to samo spostrzeżenie monitory bez wsparcia basu mają nienaturalnie ściśniętą malutką trójwymiarowość sceny , po podpięciu suba z niskim basem pojawia się jakby oddalone tło dla tej sceny , mam to samo wrażenie scena 3d rośnie wówczas razy dwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu testuję suba w obudowie zamkniętej. W muzyce w zależności od ustawień nie ma takiej różnicy, ale w kinie jest niebagatelna. Zarówno tu i tu sub dodaje swoistej masy w brzmieniu, większej namacalności muzyki, właśnie jeden z kolegów dobrze opisał to jako "tło". W muzyce sub dużo poprawia w metalu, rocku elektronice, w innych gatunkach (szczególnie jazz i kameralistyka oraz nagrania audiofilskie) niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wszystko pięknie...tylko tak można do bólu...jak kręciłem gałki to w miarę upływu czasu było wciąż mało i mało...jak.wróciłem na chwilę do ustawień początkowych i się przyzwyczaiłem było znowu oki...tak można w koło...

Bardziej mnie przekonuje dołożenie "kopa" subem...i to u siebie zrealizuje na dwóch subach...wtedy blachy Machine Head jak z live plus piękny kop w cycki i...AAAAAA...

 

Kurcze ale to chyba nie ten wątek...ups ;-)

Przepraszam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Tak, to jest to, gratuluje diogenesowi:)

;)

I najfajniejsze jest , że dwa komplety głośników to jak mieć w garaźu ..małego Rollsa ( Sonus ) i BMW M3 ( odgrody ).

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników marki Sonus Faber. Co prawda nie jestem jeszcze posiadaczem kolumn tej marki ale chciałbym zostać i w związku z tym mam pytanie. Słucham rocka progresywnego, elektroniki, jazzu rodem z Norwegii, 4AD, folku i rocka gotyckiego. Szukam kolumn starszych Sonusa które dobrze sprawdzą się w w/w gatunkach. Oczekuję od dzwięku w miarę dobrej przestrzeni, neutralności delikatnie przesuniętej w stronę ciepła żeby muzyka nie była odarta z emocji, w miarę szczegółowego dzwięku ale bez przesady, głównie liczą się emocje. Cena za kolumny nie ma znaczenia jak nie będę posiadał takich środków to będę zbierał tak długo jak trzeba. Co posiadam CD T+A 1230R, przedwzmacniacz Passa X 2,5, końcówkę mocy Audio Research HD 220, kable głośnikowe Shunyata Python, XLR Monolith Albedo, MIt Shotgun MA. A i najważniejsze szukam nie podłogówek tylko podstawkowców. Proszę o jakieś informacje ponieważ nie mam nikogo kto posiada kolumny Sonusa, w sklepie znajdę tylko nowe modele które mnie nie interesują a Sonusa znam tylko z testów w prasie. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedz :), czy mógłby ktoś z szanownych kolegów napisać jaka jest hierarchia kolumn Sonus Faber lub gdzie ją mogę znaleźć, ja myślałem wcześniej o Guarneri Homage lub Extrema ale nie wiem jak to się ma do muzyki której słucham, nie chcę też żeby to były zupełnie "ciepłe kluchy" z rozlazłym basem.Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guarneri to inne granie niż AE I,mniejsze ale też bardziej zaangażowane,powiedziałbym szlachetniejsze. Słuchałem Guarneri połączonych z Bonasusem i bardzo mi się to granie podobało,mógłbym z nim na tamtym etapie żyć. O Guarneri i jego wcieleniach sporo napisano w KTS,poczytaj tam są w tej kwestii merytoryczne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedz :), czy mógłby ktoś z szanownych kolegów napisać jaka jest hierarchia kolumn Sonus Faber lub gdzie ją mogę znaleźć, ja myślałem wcześniej o Guarneri Homage lub Extrema ale nie wiem jak to się ma do muzyki której słucham, nie chcę też żeby to były zupełnie "ciepłe kluchy" z rozlazłym basem.Będę wdzięczny za wskazówki.

 

Do rocka Guarneri Homage się raczej nie nadają. One powstały w celu idealnej prezentacji dźwięku instrumentów takie jak skrzypce Stradivari a nie gitary rockowe;)

 

Jedynie Extrema w 100% nadaje się do wymienionego repertuaru. Ale kupić je w idealnym stanie to dziś trzeba wydać masę kasy i szczerze mówiąc łatwiej upolować za podobne pieniądze Guarneri Evolution. Poza tym Evolution łatwiej wysterować niż stare Extrema, powinny fajnie zagrać z tym co masz. No i mają rozmach. Ta podstawka jest po prostu dużo bardziej uniwersalna repertuarowi niż starsze modele Guarneri. Na niej można odtwarzać nawet rozbudowaną muzykę filmową z dobrym skutkiem. Za 30 tyś PLN można je upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF Concerto Domus gdzieś wyczytałem , że są to kolumny będące raczej po ciepłej stronie ale czy rzeczywiście takie są ? Czy są to kolumny , które zgrałyby się ze wzmakiem Exposure? Druga sprawa czy są wymagające jeśli chodzi o ustawienie ich w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, zatem spróbuję polować na Extremy bądź Guarneri Evolution choć wydaje mi się że Extremy będą lepszym wyborem. Czy ktoś z kolegów wie ile kosztowały dawnymi czasy Extremy tzn. wtedy kiedy ujrzały światło dzienne i czy jest to jeszcze projekt Serblina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem jeszcze posiadaczem kolumn tej marki ale chciałbym zostać (...)

Proszę o jakieś informacje ponieważ nie mam nikogo kto posiada kolumny Sonusa, w sklepie znajdę tylko nowe modele które mnie nie interesują a Sonusa znam tylko z testów w prasie.

 

A dlaczego z góry zakładasz, że brzmienie SF będzie Ci odpowiadało - skoro znasz te kolumny wyłącznie z prasy?

 

Czy nie lepiej najpierw posłuchać?

Edytowane przez dong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.