Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za zdjęcia.

 

Rozumiem, że na pokazanie całych kolumn musimy poczekać do premiery;-)?

 

Niestety z tego co pokazałeś to sprawa przedstawia się niezbyt ciekawie. Ramka maskownicy wygląda po prostu tanio w porównaniu do chromowanej listwy, którą Sonus oferował w dotychczasowej linii Homage, która i tak swoim wyglądem była bardziej skierowana do chińskich gustów niż europejskich. To, że Azjaci byli głównym targetem Włochów świadczy zmiana w wykończeniu modeli Guarneri Evolution i Amati Futura. Przeczytałem o tym na pewnym zagranicznym forum audio. Kiedy wypuszczono je na rynek górna metalowa płyta i inne metalowe detale były chromowane. Jednak okazało się chrom zmieniał swoją barwę w warunkach klimatu azjatyckiego (duża wilgotność powietrza). Powstawały odbarwienia, a wkurzeni mieszkańcy Hong Kongu i Singapuru żądali zapewne wymiany kolumn. Sonus w nowych partiach kolumn zaczął więc stosować czarny matowy metal.

 

Tu wersja z chromem...

 

IMG_3573-sonus-faber-guarneri-loudspeaker-small.jpg

 

i wersja z czarnym metalem...

 

Guarneri_Evolution-5_1024x1024.jpg?v=1478731855

 

...to co teraz nam pokazałeś to już nie wiem do jakich gustów jest skierowane bo detale wyglądają po prostu tandetnie. Przynajmniej w tej wersji Wenge. Kto dziś kupuje kolor Wenge? To było modne z 10 lat temu;-)

 

Problem ze współczesnym Sonusem jest taki, iż firma zamiast produkować pięknie wykonane obudowy z drewna na siłę szuka udziwnień z wykorzystaniem metalowych ozdobników. Póki jeszcze stosowali chrom to jeszcze jakoś to wyglądało. Po zastosowaniu czarnego metalu zrobiło się jakoś tak nijako, ale ten obecny tandetny srebrnawy metal to już jest żałosny. Szczególnie przy cenach jakie żądają za te kolumny. Trudno wyprodukować coś elegantszego niż stare Amati Anniversario ale można po prostu udoskonalać optymalną formę a nie robić z Amati obciach za 120 000 PLN.

 

21101-max_sonus_faber_amati_anniversario_.jpg

 

Może w końcu Pan Charlie Randall szef firmy McIntosh i nowy CEO całej McIntosh Group do której należy Sonus Faber wywali obecny zarząd Sonusa i zatrudni kogoś z głową, bo firma stacza się w dół coraz szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to co teraz nam pokazałeś to już nie wiem do jakich gustów jest skierowane bo detale wyglądają po prostu tandetnie. Przynajmniej w tej wersji Wenge. Kto dziś kupuje kolor Wenge? To było modne z 10 lat temu;-)

 

Może więcej zdjęć uda mi się otrzymać w samym dniu premiery. Dziś nie dysponuję niczym więcej. A co do powyższego. Sam pisałem w swojej recenzji, że w chwili obecnej jakoś nie mogę się przyzwyczaić do koloru wenge i jego srebrnych dodatków + brązowa skóra. Może z czasem ten wariant kolorystyczny zaskarbi sobie moją sympatię. Dodam tylko, że wersja red jest ładna, nie burzy harmonii. Ale oczywiście, już niebawem każdy sam oceni. Głośniki ogólnie wyglądają ładnie. Tak jak pisałem, nawiązują wyglądem do starszych modeli.

 

Wydaj mi się, że tą wersją stylistyczną: wenge + srebrny metal + brązowa skóra, głośniki będą idealnie komponować się (wyglądem), z elektroniką Burmestera. To była tez moja pierwsza podświadoma wizja kiedy zobaczyłem głośniki w tym wariancie kolorystycznym. Automatycznie pomyślałem o Burmesterze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te zdjęcia i zdaje się, że będzie przerost formy na treścią. Wstępne zdjęcia bardziej mi przywodzą na myśl "ulepszone" SF w wersji stworzonej przez Chińczyków. Coś na kształt chińskich aut stanowiących prawie wierne kopie mercedesów, RR Vogue itp. Na pewno widzieliście zdjęcia tych aut, chrom i błysk oślepia :). Wygląd oraz wykonanie Guarnieri i Amati ze zdjęć wyżej, to czysta rozkosz dla oczu, wdzięk i szlachetność sama w sobie. Cremony może mniej barokowe, ale za to piękna linia i drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację o holografii kolumn Sonus Faber'a Olympica III. Jak oceniacie scenę tych zestawów?

 

Jeśli twoją intencją jest zapytanie co do zdolności tych głośników, do precyzyjnego lokalizowania muzyków/instrumentów na scenie, oraz skali tej sceny ocenianej jako rozciągnięcie w głąb i wszerz. To najprościej pisząc, głośniki te plasują się w środku stawki podobnych im konstrukcji (cena, wielkość itp). Oczywiście związane jest to z typową (lecz nie oczywistą) dla Sonus Faber, szkoła brzmienia. Chodzi oczywiście o poświęcenie bezwzględnej przejrzystości średnicy i najwyższych rejestrów, które u Sonusa nigdy nie były bezwzględnym priorytetem. Tu bardziej stawia się na homogeniczność, perfekcyjne połączenie poszczególnych pasm ze sobą oddając słuchaczowi dźwięk bardzo barwny, ciepły taki muzykalny.

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę podejrzana cena? Koleś jest głupi bo powinien wystawić za 1300 Euro to by trudniej było się połapać że to przekręt. Zrozumcie, że nie ma takich okazji jak Auditor M za 900 Euro albo Guarneri Evolution za 4000 Euro. Wszyscy wiedzą po ile co chodzi na rynku wtórnym i jeśli produkty są w idealnym stanie to cena minimalna jest ustalona na konkretnym pułapie. W przypadku Auditor M w idealnym stanie, z podstawkami i kartonami do kolumn oraz podstawek cena minimalna to obecnie około 1900 Euro. Może uda się zejść 10% poniżej jak sprzedawca ma pilną potrzebę sprzedaży.

 

Ja jakiś czas temu miałem ochotę sprawdzić super ofertę z audiomarkt.de. Sonus Faber Elipsa za 5100 Euro. Ogłoszenie podawało info, że kolumny są w Austrii. A odpowiedź przyszła od ,,Włocha", który na moją prośbę o odbiór osobisty w Austrii odpowiedział, że możliwa jest tylko wysyłka, za pomocą jego tajemnej ale sprawdzonej firmy wysyłkowej. A potem 10 zdań bzdur o tym, że to najlepsze dla nas rozwiązanie i jakie to on mi daje gwarancje;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na szybko czy takich samych zdjęć tych kolumn nie ma w internecie. Dwa, podpytaj o kilka dodatkowych zdjęć, jakiegoś szczegółu konkretnie. Jeśli zacznie ściemniać, że jest w hacjendzie u babci lub pisać głupoty, ja opisał Moreno, to najpewniej jest jakiś pirat z np. Somalii :). Zapytaj się też jak z odbiorem osobistym, ponieważ być może będziesz za parę dni w Hiszpanii, a raczej UK, ponieważ tam są owe głośniki :). Ja ostatnio licytowałem wzmacniacz na ebay, postąpiłem jak wyżej dla pewności, sprzedający okazał się w 100% wiarygodny, a sprzęt jak w opisie - nowy.

 

No i płatność tylko PayPal, na już na pewno nie czeki typu WU itp.

 

Patrząc jednak na aukcję, jej opis, rozbieżne dane ...zacznij się najlepiej rozglądać za inną parą kolumn :). Szkoda czasu.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, kolejne zdjęcie wszystkich trzech nowości w kolorze Wenge.

 

post-60312-0-76415900-1485881782_thumb.jpg

 

Dzięki za fotkę.

 

Ale tak jak przypuszczałem w tym wykończeniu to przypominają jakąś chińską podróbkę Sonusa. Widziłem ładniejsze DIY wzorowane na Sonusach. No nic, trzeba kupować Guarneri Evolution bo to ósmy cud świata w porównaniu z tymi potworkami podstawkowymi. A już sama podstawka to jakiś dramat. I to ma kosztować 65000 PLN?

 

Za takie skalanie historii modelu Guarneri cały obecny zarząd Sonusa dyscyplinarnie wylatuje z roboty...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno ma rację. Cały Zarząd SF do dymisji. Trzeba mieć spaprane poczucie estetyki i dobrego smaku i niezrozumienia czym jest a w zasadzie był model Guarneri

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak przypuszczałem w tym wykończeniu to przypominają jakąś chińską podróbkę Sonusa.

Kurde dałbym głowę uciąć,że to Chińska podróba.Serblin się w grobie przewraca.

 

Co to się dzieje?W nowej serii Dynaudio Contour to samo,jak Chińszczyzna...nóżki jak w expresie do kawy Saeco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver to Twoje zdjęcie to z tych nowych serii co mają wejść ? A tak ogólnie to odnoszę wrażenie że niektórzy to tak piszą jakby mieli nie wiem jakie kolumny i jak wyglądające .. bez przesady nie jest jakoś źle, a jest przecież wybór i nie trzeba na siłę brać w brązie.. A już ie wspomnę, że na żywo zapewne dużo dużo lepiej wyglądają jak na zdjęciach.. A przede wszystkim można i w czarnej skorzy kupić a jak ktoś ma kasę to i zrobią w innym kolorze..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver to Twoje zdjęcie to z tych nowych serii co mają wejść ?

 

Kolumny z ostatnich zdjęć to indywidualny projekt zainspirowany wzornictwem SF. Każda waży bez mała ponad 100kg. Wykonanie w najwyższej jakości, topowe przetworniki SS oraz podzespoły w zwrotnicy - zresztą zwrotnię i strojenie wykonywała znana osoba i specjalista w branży audio. Najwięcej szczegółów zna Szymon, pierwszy właściciel tego pięknego projektu. Ja tylko tych kolumn słuchałem wiele razy. W każdym razie, w tym przypadku wzorujący się wykonał te kolumn na poziomie najlepszych kolumn SF, w tym ze smakiem - a nie tak, jak te ostatnie paczki :).

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają kasę to mogą na zmówienie i takie coś zamówić..

 

 

 

 

sf_limia_ivory_600x800.jpgimage host

 

sonus_faber_lilium_new_speakers_2014_munich_show.jpgscreen shot

 

 

20140517_104125.jpgphoto sharing

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jest lepiej niż w tym tragicznym Wenge ale to nadal przypomina bardziej chińską podróbę niż dzieło włoskich artystów. Ten lakier błyszczy się tak mocno, że oślepia;-)

 

Amati Futura były produkowane przez jakiś czas w orzechu i prezentowały się dość ładnie. Dlaczego zrezygnowali z tej klasycznej okleiny? Nie za bardzo chińska? W Chinach czerwień symbolizuje powodzenie w życiu i pieniądze, więc chyba dlatego uparli się na taką jebutną czerwień;-)

 

AMATI_FUTURA_3_1024x1024.jpg?v=1392861730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.