Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wiadomości, jak napisałem wcześniej nie mam możliwości odsłuchu starszych modeli bo nie znam nikogo w Trójmieście kto je posiada. Dlatego chcę zaryzykować i je kupić. Charakterystyka dzwięku sądząc z opisów będzie mi odpowiadać. Obecnie mam Audio Physic Avanti II wersja Century z bi - wiringiem w stanie gabinetowym które chcę sprzedać z racji niezgodności z moim gustem który ewoluuje w kierunku bardziej muzykalnych. Audio Physic Avanti to świetne kolumny i pewnych aspektów brzmienia które mi się w nich podobają nie znajdę w SF ale jednak coraz bardziej przekonuje mnie bardzo cieplejsza średnica, Audio Physic są bardzo szczegółowe ale nie zimne po prostu są bardziej neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej napisz czy po odsłuchach u Darka będzie z Ciebie Greg Franco Serblin Rogala ;)

 

Niestety nie będzie bo Franco był , jest unikatowy :-)

 

Dzięki za wiadomości, jak napisałem wcześniej nie mam możliwości odsłuchu starszych modeli bo nie znam nikogo w Trójmieście kto je posiada. Dlatego chcę zaryzykować i je kupić. Charakterystyka dzwięku sądząc z opisów będzie mi odpowiadać. Obecnie mam Audio Physic Avanti II wersja Century z bi - wiringiem w stanie gabinetowym które chcę sprzedać z racji niezgodności z moim gustem który ewoluuje w kierunku bardziej muzykalnych. Audio Physic Avanti to świetne kolumny i pewnych aspektów brzmienia które mi się w nich podobają nie znajdę w SF ale jednak coraz bardziej przekonuje mnie bardzo cieplejsza średnica, Audio Physic są bardzo szczegółowe ale nie zimne po prostu są bardziej neutralne.

 

Ja proponuje pozostawić Avanti II do porównań z Sonus Faberem aby mieć pewność czy te drugie napewno będą lepsze w wielu aspekatach w tym muzykalności . Avanti II zawsze można sprzedać ,są poszukiwane z racji magnezowego exela uważane są za jedne z lepiej brzmiących kolumn AP . Wersja Century jak pamiętam posiada tekstylną kopułkę scanspeaka (9500) w miejsce stosowanego metalowego seasa w podstawowej wersji. Tym bardziej się sprzeda jeżeli zajdzie potrzeba pozbycia się ich.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Niestety nie będzie bo Franco był , jest unikatowy :-)

Bo był już stary i słuchał tylko Pucciniego ...nie DCS a ;)

Napiszę , niebawem recenzję SF Electy ...

 

 

 

Niestety nie będzie bo Franco był , jest unikatowy :-)

 

 

 

Ja proponuje pozostawić Avanti II do porównań z Sonus Faberem aby mieć pewność czy te drugie napewno będą lepsze w wielu aspekatach w tym muzykalności . Avanti II zawsze można sprzedać ,są poszukiwane z racji magnezowego exela uważane są za jedne z lepiej brzmiących kolumn AP . Wersja Century jak pamiętam posiada tekstylną kopułkę w miejsce stosowanego metalowego seasa. Tym bardziej się sprzeda jeżeli zajdzie potrzeba pozbycia się ich.

To są głośniki pełne wad ....tyle .

Umiesz lepiej ?

Zapraszam .

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz lepiej ?

Zapraszam .

 

To są przecież najlepsze kolumny na świecie ,to już lepiej nie można :-)

 

Nie zapominaj że 20 lat temu miałem tu prawie wszystkie ówcześne Sonusy w tym gościłem Extremy na ktore w tamtym okresie mało kogo było stać .

 

Coś tam wiem . A do tej pory serwisuję kolumny SF bo kopulek Dynaudio nikt nie wie gdzie szukać i jakich szukać .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

To są przecież najlepsze kolumny na świecie ,to już lepiej nie można :-)

 

Nie zapominaj że 20 lat temu miałem tu prawie wszystkie ówcześne Sonusy w tym gościłem Extremy na ktore w tamtym okresie mało kogo było stać .

 

Coś tam wiem .

Ja się nie droczę , Electy mają świetną barwę i spójność reszta jest hmmm;((((

Bas u Dara walił jak mielonka o stół ( cytat Magnepna) sorry Daro ;)

Góra jest taka jakie, źródło i czyli średnia ...

Średnica najlepsza jaką słyszałem i u Darka i u mnie ..spójność muzykalność nieosiągalna ...dla innych .

Przestrzeń myślałem , że moje deski ...nie SF. są lepsze .

Tylko zobacz jak są ustawione .

Dynamiki u mnie brak ..ale 60 metrów .

 

 

 

 

 

To są przecież najlepsze kolumny na świecie ,to już lepiej nie można :-)

 

Nie zapominaj że 20 lat temu miałem tu prawie wszystkie ówcześne Sonusy w tym gościłem Extremy na ktore w tamtym okresie mało kogo było stać .

 

Coś tam wiem . A do tej pory serwisuję kolumny SF bo kopulek Dynaudio nikt nie wie gdzie szukać i jakich szukać .

Ethosy u Rafała wypadły ...jak wypadły ...pretensje do kolegów co słuchali ....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie droczę , Electy mają świetną barwę i spójność reszta jest hmmm;((((

Bas u Dara walił jak mielonka o stół ( cytat Magnepna) sorry Daro ;)

Góra jest taka jakie, źródło i czyli średnia ...

Średnica najlepsza jaką słyszałem i u Darka i u mnie ..spójność muzykalność nieosiągalna ...dla innych .

Przestrzeń myślałem , że moje deski ...nie SF. są lepsze .

 

 

 

 

 

 

 

 

...jaki wzmacniacz u Darka gra ?.....wiem że dość długo szukał

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez testuje ea1 i akurat mam problem w druga strone- basu mam lekko za malo:) tzn jest ale jakies 1.5 m za moim miejscem odsluchowym. Musze kolumny dosunac do tylnej sciany. Nie jest to idealne rozwiazanie ... Kombinuje dalej- szukam najlepszego mozliwego ustawienia. Nie mam tez dobrych standow- testowo 60+ maly granit + ksiazki :). Za to polecam ustawic kolumny min 75cm. Roznica zauwazalna do standardowych standow 60cm. Wiecej powietrza, lepsza przestrzen, zmiany na plus

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jaki wzmacniacz u Darka gra ?.....wiem że dość długo szukał

 

New Audio Frontiers 845 SE ,wzmacniacz gra naprawdę bardzo dobrze ,jeżeli ktoś szuka triody 845 w układzie SE ,potencjał czuć niebywale zwłaszcza kręcąc gałką głośności ,gładki ,dynamiczny i barwa bardzo dobra.

post-15230-0-15973200-1490944798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Audio Frontiers 845 SE ,wzmacniacz gra naprawdę bardzo dobrze ,jeżeli ktoś szuka triody 845 w układzie SE ,potencjał czuć niebywale zwłaszcza kręcąc gałką głośności ,gładki ,dynamiczny i barwa bardzo dobra.

 

hmm piękny wzmacniacz ....jednak warto było szukać i przerzucać graty ;-)

Darek gratulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekaliśmy się kolejnej nowości. Sonus faber wczoraj przedstawił odświeżony projekt Stradivari. Stylistycznie mają nawiązywać do poprzednika, z tym, że zmieniono całkowicie koncepcję układu głośników.

Podsyłam zdjęcie jakie udało mi sie zdobyć z wczorajszej prezentacji :)

post-60312-0-40118400-1491029789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekaliśmy się kolejnej nowości. Sonus faber wczoraj przedstawił odświeżony projekt Stradivari. Stylistycznie mają nawiązywać do poprzednika, z tym, że zmieniono całkowicie koncepcję układu głośników.

Podsyłam zdjęcie jakie udało mi sie zdobyć z wczorajszej prezentacji :)

 

Prima Aprilis...dzięki Bogu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz od Zingali ...?

Inna estetyka grania , świetne głośniki .

 

Mialem kilka modeli do odsluchu, niestety nie daly rady w moim systemie i dla mojego ucha SF Minima vintage.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethosy u Rafała wypadły ...jak wypadły ...pretensje do kolegów co słuchali ....;)

Grzesio , mógł byś mieć swoje zdanie na ten temat , ale przecież moje zaproszenie niejednokrotnie odrzuciłeś. Ja nie sugeruję się opiniami na temat Twojego systemu ,tak zwanych ,,kolegów" , Ja natomiast chętnie skorzystam z Twojego zaproszenia (jeżeli takowe dostanę). Wtedy to ,z pełną wiedzą ,będę mógł zabrać głos , lub też komentować opinie innych , na temat Twoich gratów. Czego i Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuby grają zupełnie inaczej , też nie dla mnie ...no może 15 minut łojenia ;)

 

Tuba tubie nierówna,

Ja gram na tubach mając kilka innych konstrukcji w domu . Mam niemowlaka więc nie mogę sobie pozwolić na głośne granie.

Słucham codziennie późnym wieczorem i w nocy gram cicho i żadna inna konstrukcja nie daje mi tyle frajdy. Z tub słychać dużo więcej. Tuby nie zagrają każdego repertuaru i są wredne jeśli chodzi o dobór sprzętu towarzyszącego. Miałem Amator 1 i uważam że z tub mam dużo lepsze granie. Nasze tuby kupił też kolega forumowy który grał na amator 1 i kilka innych bardzo dobrych konstrukcji.

Tuba z racji na swoją konstrukcję zagra bliżej słuchacza z większymi źródłami pozornymi jednym się to podoba innym nie.

 

Dyskusja typu co gra lepiej tuba czy tradycyjna konstrukcja jest równie bezsensowna jak dyskusja na tema co gra lepiej lampa czy tranzystor.

post-14012-0-44514400-1491982618_thumb.jpg

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

moje zaproszenie niejednokrotnie odrzuciłeś.

Rafał , broń Ciebie Boże ...zwyczajnie nie mam czasu , ciężko pracuję ..

Mnie ciężko się wybrać nawet na odsłuchy w Krakowie ..naprawdę .

Za zaproszenie serdecznie dziękuję i doceniam , może kiedyś ....

U mnie zawsze drzwi są otwarte , choć doświadczenia mam różne ;(((

Serdecznie pozdrawiam .

 

 

PS.

Cytowane zdanie przez Ciebie jest wyciągnięte z kontekstu ....

Co do opinii kolegów na temat mojego systemu mnie nie interesują ...;)

 

 

 

Tuba tubie nierówna,

Ja gram na tubach mając kilka innych konstrukcji w domu . Mam niemowlaka więc nie mogę sobie pozwolić na głośne granie.

Słucham codziennie późnym wieczorem i w nocy gram cicho i żadna inna konstrukcja nie daje mi tyle frajdy. Z tub słychać dużo więcej. Tuby nie zagrają każdego repertuaru i są wredne jeśli chodzi o dobór sprzętu towarzyszącego. Miałem Amator 1 i uważam że z tub mam dużo lepsze granie. Nasze tuby kupił też kolega forumowy który grał na amator 1 i kilka innych bardzo dobrych konstrukcji.

Tuba z racji na swoją konstrukcję zagra bliżej słuchacza z większymi źródłami pozornymi jednym się to podoba innym nie.

 

Dyskusja typu co gra lepiej tuba czy tradycyjna konstrukcja jest równie bezsensowna jak dyskusja na tema co gra lepiej lampa czy tranzystor.

Dokładnie .

 

Ja mam i Electy i OB i coś tam się jeszcze buduje ...;)

Kto powiedział , że musisz mieć tylko jeden komplet głośników .

System Piotra gra wybornie nawet bardziej jak wybornie .

Słuchałeś i sam wiesz ..

Tylko trza umieć ...;)

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Cytowane zdanie przez Ciebie jest wyciągnięte z kontekstu ....

Co do opinii kolegów na temat mojego systemu mnie nie interesują ...;)

 

Grzegorz Ty ich cytujesz , a opinie ,,snafców" na temat twojego systemu, też mnie nie interesują.

Dlatego nigdy nie napisałem że u Ciebie gra.....Jak gra, bo ktoś tak stwierdził. W dupie to mam. Nie byłem, nie słyszałem nie wypowiadam się. Żyj w zgodzie z kolegami , ale przede wszystkim z samym sobą.

Pozdrawiam.:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Grzegorz Ty ich cytujesz , a opinie ,,snafców" na temat twojego systemu, też mnie nie interesują.

Dlatego nigdy nie napisałem że u Ciebie gra.....Jak gra, bo ktoś tak stwierdził. W dupie to mam. Nie byłem, nie słyszałem nie wypowiadam się. Żyj w zgodzie z kolegami , ale przede wszystkim z samym sobą.

Pozdrawiam.:-).

Ale dywan wyrzuciłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Całą podłogę wymienił...

Przecia wiem ...;) i podziwiam .

Ja u siebie musiłbym zrobić tak samo , ale mi się nie chce ;)

Dlatego niepotrzebnie Rafał traktuje to tak osobiście .

Miał zjebisty system już wtedy , teraz ma jeszcze lepszy .

Dyskusja jest bezsensu....

 

 

 

Podobno najlepsze duże głośniki Serblina .

 

http://allegro.pl/sonus-faber-amati-homage-i6769718952.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Przecia wiem ...;) i podziwiam .

Ja u siebie musiłbym zrobić tak samo , ale mi się nie chce ;)

Dlatego niepotrzebnie Rafał traktuje to tak osobiście .

Miał zjebisty system już wtedy , teraz ma jeszcze lepszy .

Dyskusja jest bezsensu....

 

Masz rację...pewnie że ma za...sty system :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na SFEA 1i nie udało mi sie stworzyć synergicznego zestawu bo z bsem sa duże problemy w tych monitorach jak sie nie ma naprawdę wydajnego pieca .Teraz mam tuby od Nautilusa81 i to jest zupełnie inny świat , granie niosągalne dla klasycznych konstrukcji ,niewyobrażalna namaclność dzwieku ,szerokość sceny wrecz niograniczona ,mogę kolumny rozstawić na 4m i scena nic nie traci na spójności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Grałem na SFEA 1i nie udało mi sie stworzyć synergicznego zestawu bo z bsem sa duże problemy w tych monitorach jak sie nie ma naprawdę wydajnego pieca .Teraz mam tuby od Nautilusa81 i to jest zupełnie inny świat , granie niosągalne dla klasycznych konstrukcji ,niewyobrażalna namaclność dzwieku ,szerokość sceny wrecz niograniczona ,mogę kolumny rozstawić na 4m i scena nic nie traci na spójności

Też mi porównanie ;)))

Electy ..do tuby z 15 calowym głośnikiem .

To jak zmienić małego Mini na Hummera ..zupełnie inna skala i inne granie .

Bardzo ładne wykonanie i całe mnóstwo wad takiego rozwiązania .

Tylko dla fanów tub ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na SFEA 1i nie udało mi sie stworzyć synergicznego zestawu bo z bsem sa duże problemy w tych monitorach jak sie nie ma naprawdę wydajnego pieca .Teraz mam tuby od Nautilusa81 i to jest zupełnie inny świat , granie niosągalne dla klasycznych konstrukcji ,niewyobrażalna namaclność dzwieku ,szerokość sceny wrecz niograniczona ,mogę kolumny rozstawić na 4m i scena nic nie traci na spójności

 

 

Tuby grały u mnie mam takie same w tej chwili idą na sesję zdjęciową. Kolumny wykonuje mój kolega z moją pomocą. Kolumny są strojone przez kolegę forumowego Father_Pio (audiosynergia). W ciągu miesiąca powinna ruszyć strona internetowa z produktami a w następnej kolejności promowanie odsłuchy itd.

 

Moderację proszę o usunięcie wpisów i zdjęć w tym wątku szczególnie kolegi Rezysława ponieważ widoczne jest logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Moderację proszę o usunięcie wpisów i zdjęć w tym wątku szczególnie kolegi Rezysława ponieważ widoczne jest logo.

Wystarczy przenieść do odpowiedniego tematu o tubach .

Taki pozytywny wpis jak Rezysława to raczej powód do dumy i tzw. budowanie napięcia .

Kolumny są przepiękne do tego fajna lampa i będzie super granie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.