Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolicie, że zejdę na ziemię na chwilę. Na znanym portalu aukcyjnym znajdowały się za okrągłe 9,5k monitory, które zainteresowały moją skromną osobę (zniknęły już z wiodącego portalu - na hifishark jeszcze kilka jest) ale pojawia się pytanie na które szukałem odpowiedzi u jednego z dystrybutorów Sonus Faber ale zdecydowanie Pan delikatnie mówiąc "murzynił" nie mając pojęcia czego ja od niego chcę...

Otóż kolumny owe - Sonus Faber Cremona Auditor wyposażone są w klasycznego nisko-średniotonowego Scan Speaka revelatora 15W/8531K00, tego samego, którego obecnie codziennie słucham w moich Xavianach XN250 i cholernie lubię.

Zauważyłem jednak, że pojawia się w nich również klon owego scan speaka ale już przygotowany specjalnie dla Sonusa - cyt: "Sonus Faber Exclusive. Różnicę względem wersji standardowych widać w profilu membrany - nie ma ona charakterystycznych dla Revelatorów nacięć, a część centralna nie jest wypukła, lecz wklęsła. Materiałem membrany jest celuloza z domieszką włókien drzewnych Magnes ma średnicę ponad 11 cm, układ Symmetric Drive, który znajduje się wewnątrz, pracujący nad redukcją zniekształceń, jest już stałym elementem wszystkich głośników Scan Speak" - nie wiem ile w tym prawdy gdyż nie ufam recenzentom opisującym kwiecistym językiem martwą naturę ale ciężko znaleźć te dwie wariacje obecnie do odsłuchu :)

I tu pojawia się moje proste pytanie:

- które lepsze?

Edytowane przez t_rex_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że zejdę na ziemię na chwilę. Na znanym portalu aukcyjnym znajdowały się za okrągłe 9,5k monitory, które zainteresowały moją skromną osobę (zniknęły już z wiodącego portalu - na hifishark jeszcze kilka jest) ale pojawia się pytanie na które szukałem odpowiedzi u jednego z dystrybutorów Sonus Faber ale zdecydowanie Pan delikatnie mówiąc "murzynił" nie mając pojęcia czego ja od niego chcę...

Otóż kolumny owe - Sonus Faber Cremona Auditor wyposażone są w klasycznego nisko-średniotonowego Scan Speaka revelatora 15W/8531K00, tego samego, którego obecnie codziennie słucham w moich Xavianach XN250 i cholernie lubię.

Zauważyłem jednak, że pojawia się w nich również klon owego scan speaka ale już przygotowany specjalnie dla Sonusa - cyt: "Sonus Faber Exclusive. Różnicę względem wersji standardowych widać w profilu membrany - nie ma ona charakterystycznych dla Revelatorów nacięć, a część centralna nie jest wypukła, lecz wklęsła. Materiałem membrany jest celuloza z domieszką włókien drzewnych Magnes ma średnicę ponad 11 cm, układ Symmetric Drive, który znajduje się wewnątrz, pracujący nad redukcją zniekształceń, jest już stałym elementem wszystkich głośników Scan Speak" - nie wiem ile w tym prawdy gdyż nie ufam recenzentom opisującym kwiecistym językiem martwą naturę ale ciężko znaleźć te dwie wariacje obecnie do odsłuchu :)

I tu pojawia się moje proste pytanie:

- które lepsze?

 

Piszesz o dwóch różnych kolumnach. Te z modyfikowanym wooferem z domieszkami włókien to po prostu model Auditor M, a klasyczny Revelator siedzi we wcześniejszym modelu zwanym po prostu Auditor. Obie kolumny różnią się także tweeterami oraz zwrotnicą więc to są zupełnie inaczej brzmiące monitory choć wygląd mają zbliżony.

 

Które lepsze to zależy od tego jaki masz tor audio. Jakie pomieszczenie, itd. Auditor M są bardziej transparentne, więcej szczegółów przekazują i mają świetną średnicę pod warunkiem dobrania do nich odpowiedniego wzmaka co jest dość dużym wyzwaniem. Wiele osób miało z tym problem i je odsprzedawało sądząc, że kolumny są marne i preferując Auditory które są cieplejsze i mniej wybredne z doborem wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawskim Cosmopolitanie, akustyka wybitna :). Za to można ocenić w pełnej krasie wygląd :).

 

Takie teraz czasy, kolumny mają być drogie i mają lądować w drogich wnętrzach, a to że nie mają w nich prawa zagrać kogo to obchodzi. Takie apartamenty nie są do mieszkania i słuchania tylko do potwierdzania możliwości finansowych ich właścicieli...

 

Czasy sweterkowych audiofilów skończyły się kilkanaście lat temu. Firmy, które robiły dobrze brzmiący sprzęt dla ciułaczy w dużej części zbankrutowały. Klasa średnia zdechła. Więc grupa docelowa przebywa w szklanych akwariach i patrzy z góry swojej szklanej wieży na plebs.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, zaczęło się? - wszyscy już na fb, stronach "domowych" pokazują nową, całą kolekcję.

 

Guarneri Tradition

 

Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 35 000 Hz,

Skuteczność: 87 dB SPL (2,83 V / 1 m).

Impedancja: 4 Ohm

Sugerowana moc wzmacniacza: 30-250W bez funkcji clipping

Maksymalne napięcie wejściowe (IEC268-5): 20 V rms

Wymiary: 377 x 239 x 375 mm

Masa: 16 kg

Dedykowane standy

(całkowicie wyprodukowane z włókna węglowego)

Wymiary: 758 x 300 x 390 mm

Masa: 16 kg

 

Serafino Tradition

 

Pasmo przenoszenia: 30 Hz – 35 000 Hz, wraz z systemem Stealth

Skuteczność: 90 dB SPL (2,83 V / 1 m).

Impedancja: 4 Ohm

Sugerowana moc wzmacniacza: 80-350W bez funkcji clipping

Maksymalne napięcie wejściowe (IEC268-5): 22 V rms

Wymiary: 1091 x 369 x 485 mm

Masa: 52 kg

 

Amati Tradition

 

Pasmo przenoszenia: 28 Hz – 35 000 Hz,

Skuteczność: 90 dB SPL (2,83 V / 1 m).

Impedancja: 4 Ohm

Sugerowana moc wzmacniacza 100-500W bez funkcji clipping

Maksymalne napięcie wejściowe (IEC268-5): 25 V rms

Wymiary: 1176 x 411 x 512 mm

Masa: 61 kg

 

Dodam tylko, że sporo zdjęć jest na stronie domowej Sonus Faber.

post-60312-0-53337600-1486061420_thumb.jpg

post-60312-0-05307000-1486061425_thumb.jpg

post-60312-0-13901000-1486061429_thumb.jpg

post-60312-0-97603400-1486061591_thumb.jpg

post-60312-0-85800300-1486061597_thumb.jpg

post-60312-0-60897200-1486061602_thumb.jpg

post-60312-0-99495600-1486061740_thumb.jpg

post-60312-0-72726700-1486061745_thumb.jpg

post-60312-0-07740200-1486061750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto by trafnie wskazał że to Sonus Faber Guarneri gdyby nie wiedział że te dizajnersko chińskie kolumienki to ma być powrót do tradycji najbardziej znamienitego monitora w historii audio. Franco się w grobie przewraca widząc ten pokaz bezguścia i beztalencia projektantów próbujących przejąć "pałeczkę" po Wielkim Mistrzu.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, zaczęło się? - wszyscy już na fb, stronach "domowych" pokazują nową, całą kolekcję.

 

Guarneri Tradition

 

Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 35 000 Hz,

Skuteczność: 87 dB SPL (2,83 V / 1 m).

Impedancja: 4 Ohm

Sugerowana moc wzmacniacza: 30-250W bez funkcji clipping

Maksymalne napięcie wejściowe (IEC268-5): 20 V rms

Wymiary: 377 x 239 x 375 mm

Masa: 16 kg

Dedykowane standy

(całkowicie wyprodukowane z włókna węglowego)

Wymiary: 758 x 300 x 390 mm

Masa: 16 kg

 

Serafino Tradition

 

Pasmo przenoszenia: 30 Hz – 35 000 Hz, wraz z systemem Stealth

Skuteczność: 90 dB SPL (2,83 V / 1 m).

Impedancja: 4 Ohm

Sugerowana moc wzmacniacza: 80-350W bez funkcji clipping

Maksymalne napięcie wejściowe (IEC268-5): 22 V rms

Wymiary: 1091 x 369 x 485 mm

Masa: 52 kg

 

Amati Tradition

 

Pasmo przenoszenia: 28 Hz – 35 000 Hz,

Skuteczność: 90 dB SPL (2,83 V / 1 m).

Impedancja: 4 Ohm

Sugerowana moc wzmacniacza 100-500W bez funkcji clipping

Maksymalne napięcie wejściowe (IEC268-5): 25 V rms

Wymiary: 1176 x 411 x 512 mm

Masa: 61 kg

 

Dodam tylko, że sporo zdjęć jest na stronie domowej Sonus Faber.

 

Okropnosc to malo powiedziane, wygladaja jak tanie chinskie plastikowe glosniczki. To juz nie ten SF.

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że staje w obronie nowej serii. Myślę, że należy je oglądnąć na żywo. Wtedy każdy wyrobi sobie zdanie. Jak niepotrzec na te nowości, są bardzo precyzyjnie wykonane, znacznie lepiej niż wiele kokirencyjnych modeli, to może się podobać. Jeśli chodzi o mnie. Wersja Red mi się podoba. Nowe Amati są naprawdę ładne (deprymuja mnie otwory na umieszczenie maskownicy), nie mogę się jedynie przekonać do wersji Venge. Pamiętajmy jeszcze o jednej ważnej sprawie jakiej nikt jeszcze nie porusza. Mianowicie. Ich brzmienie i zastosowane rozwiązania techniczne. Poczekajmy, sprawdźmy i to. Wtedy będziemy mieć pełny obraz zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne że wszyscy są rozczarowani wzornictwem bo jakość wykonania to na pewno TOP. Brzmienie ? . Zobaczymy ale po tym co słychać z nowych kolumn Sonusa do doopy nie urwie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dodatkowych zdjęć. Tym razem proces produkcji. Można podpatrzeć grubość bocznej ścianki z drewnem, sposób mocowania poszczególnych elementów, zwrotnicę, głośniki czy stosowany w poprzednim modelu Amati, system tłumienia wstrząsów TMD (Tuned Mass Damper).

post-60312-0-23361800-1486211455_thumb.jpg

post-60312-0-15857500-1486211462_thumb.jpg

post-60312-0-22138700-1486211469_thumb.jpg

post-60312-0-97429100-1486211474_thumb.jpg

post-60312-0-26172200-1486211481_thumb.jpg

post-60312-0-87255100-1486211491_thumb.jpg

post-60312-0-99433700-1486211502_thumb.jpg

post-60312-0-91911000-1486211512_thumb.jpg

post-60312-0-47657200-1486211530_thumb.jpg

post-60312-0-85040800-1486211539_thumb.jpg

post-60312-0-35029600-1486211549_thumb.jpg

post-60312-0-89751500-1486211558_thumb.jpg

post-60312-0-94327800-1486211565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu że nowa seria Homage to stylistyczne wiocha. Aż żal na to patrzeć co wyprawiają włodarze dzisiejszego Sonusa.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie symbolem tej nowej serii jest tragiczna podstawka pod monitor za 60 000 PLN. Seria Guarneri przez ponad 20 lat swojego istnienia na rynku kojarzyła się z charakterystycznym stylem podstawek, wyposażonych w ,,struny". Były plusy tego rozwiązania (unikalność wyglądu) jak i minusy (rozciąganie się tych ,,strun" - w niektórych przypadkach). Tak czy inaczej jeśli chcieli porzucić tą koncepcję to mogli stworzyć coś nowego, z klasą i stylem. Natomiast to co zaproponowali woła pomstę do nieba.

 

Jedyny plus dla Sonusa to jest taki, że wszystkie pozostałe u dystrybutorów sztuki Guarneri Evolution sprzedadzą się bardzo szybko, bo one wyglądają przy tym nowym Guarneri FANTASTYCZNIE i co ważniejsze grają też bardzo dobrze.

 

Natomiast te nowe Guarneri Tradition nawet jakby grały fenomenalnie to dla wielu osób są nie do zaakceptowania z powodu koszmarnej podstawki.

 

Homage

 

d.jpg

 

Memento

 

45.jpg

 

Evolution

 

guarneri-evolution-0a-sonus-faber.jpg

 

Tradition

 

SonusFaberGuarneriTradition.jpg

 

A tak może wyglądać podstawka do DWA RAZY tańszego monitora opartego na 15 cm wooferze. To że zmniejszyli woofer z 18 na 15 to kolejna głupota Sonusa. Bo kto im teraz kupi za 60000 PLN tego Tradition jak za połowę tej kasy jest Serblin Accordo?

 

accordo_photo2.jpg

 

Evolution miały przewagę nad Accordo, iż oferowały dużo większą dynamikę i możliwość słuchania szerokiego spektrum repertuaru, czego nie dało się uzyskać z Accordo. I ta różnica jakoś usprawiedliwiała różnicę w cenie między tymi dwoma monitorami. A dziś pracownicy firmy Franco Serblin otwierają korki od szampana.

 

Mam nadzieję, że nowy CEO grupy McIntosh, Pan Randall jak najszybciej wyrzuci z pracy całe szefostwo SF i zatrudni kogoś z głową.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nowy CEO grupy McIntosh, Pan Randall jak najszybciej wyrzuci z pracy całe szefostwo SF i zatrudni kogoś z głową.

 

Jeśli nawet zostaną poczynione roszady pracownicze i zmiana (powrót), do klasycznych linii to i tak z obecną serią pobędziemy przynajmniej/minimum z 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w cenie 65 tys Guarneri w takiej formie nie będą się sprzedawać i szybko wejdzie kolejna odsłona Guarneri

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu że nowa seria Homage to stylistyczne wiocha. Aż żal na to patrzeć co wyprawiają włodarze dzisiejszego Sonusa.

 

Skoro te kolumny to taka wiocha to jakie Ty masz miejskie kolumny ?? Które lepiej wyglądają , lepiej są wykonane i lepiej brzmią ....chętnie poczytałbym o takich miejskich kolumnach..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja poprosiłem o kolumny Kolegi które stylistycznie wyglądają miejsko skoro te SF to wiocha.. a przy okazji bardzo jestem ciekawy ile to osób z tych dla których te kolumny wyglądają wiejsko itp to stać jest żeby je kupić... bo w Polsce to już rytuał jest że jeśli człowieka nie stać na taką czy inną rzecz to wszystko jest na NIE.... Ty Kolego również możesz napisać jakie masz kolumny, które stylistycznie wyglądają lepiej..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek czyli rozumiem, że mogą się wypowiadać osoby, które stać na takie kolumny i osoby , które mają ładniejsze? Jak wejdzie nowy Mercedes to też nie mogę stylistyki ocenić bo jeżdżę VW? Weź pod uwagę, że SF zawiesił wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o stylistykę więc wobec tego producenta są inne (wyższe) wymagania. Porównuje się je do starszych serii. Materiały są na pewno z wysokiej półki. Mnie akurat zastosowanie stali szczotkowanej się podoba, ale jest tego za dużo. Paski na bokach i górze, kółko na górze, wokół przetworników. Owszem wygląda to drogo i może był taki zamysł. Dla mnie trochę za dużo się dzieje. Wystarczyło by tylko kilka detali i tyle. Wiadomo kwestia gustu. Jednym się spodoba innym nie. Jakoś skojarzył mi się MBL. jednym się podoba , a inny uważają jest jest trochę za dużo przepychu.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek czyli rozumiem, że mogą się wypowiadać osoby, które stać na takie kolumny i osoby , które mają ładniejsze? Jak wejdzie nowy Mercedes to też nie mogę stylistyki ocenić bo jeżdżę VW? Weź pod uwagę, że SF zawiesił wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o stylistykę więc wobec tego producenta są inne (wyższe) wymagania. Porównuje się je do starszych serii. Materiały są na pewno z wysokiej półki. Mnie akurat zastosowanie stali szczotkowanej się podoba, ale jest tego za dużo. Paski na bokach i górze, kółko na górze, wokół przetworników. Owszem wygląda to drogo i może był taki zamysł. Dla mnie trochę za dużo się dzieje. Wystarczyło by tylko kilka detali i tyle. Wiadomo kwestia gustu. Jednym się spodoba innym nie. Jakoś skojarzył mi się MBL. jednym się podoba , a inny uważają jest jest trochę za dużo przepychu.

 

Nie masz to się nie wypowiadasz. Ups. Nie wypowiadasz się źle! Ale dobrze to już można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek czyli rozumiem, że mogą się wypowiadać osoby, które stać na takie kolumny i osoby , które mają ładniejsze? Jak wejdzie nowy Mercedes to też nie mogę stylistyki ocenić bo jeżdżę VW? Weź pod uwagę, że SF zawiesił wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o stylistykę więc wobec tego producenta są inne (wyższe) wymagania. Porównuje się je do starszych serii. Materiały są na pewno z wysokiej półki. Mnie akurat zastosowanie stali szczotkowanej się podoba, ale jest tego za dużo. Paski na bokach i górze, kółko na górze, wokół przetworników. Owszem wygląda to drogo i może był taki zamysł. Dla mnie trochę za dużo się dzieje. Wystarczyło by tylko kilka detali i tyle. Wiadomo kwestia gustu. Jednym się spodoba innym nie. Jakoś skojarzył mi się MBL. jednym się podoba , a inny uważają jest jest trochę za dużo przepychu.

 

Kolego nie w tym rzecz, wypowiadać każdy się może tylko ja mam na myśli żeby odpowiednio dawkować słowa bo ja rozumiem że komuś może się nie podobać taka czy inna rzecz ale bez przesady jaka wieś w tym kolumnach ??? To poprosiłem obu Kolegów niech napiszą jakie to miejskie kolumny mają.. skoro to taka wiocha.. weź pod uwagę Kolego że stylistyka to tylko jeden z elementów kolumny .. a propo czy kogoś stać czy też nie to dlatego to napisałem bo w Polsce tak jak każdy dobrze wie (było o tym dużo w tv, w necie - różne badania) i wszem i wobec wiadomo jak Polak podchodzi do oceny jeśli go nie stać na taką czy inną rzecz.. jak zechcesz to dam Co jeden z przykładów jakie były badania dotyczące nowych i używanych samochodów robione na tej samej grupie ludzi .. i jak wyszły te badania.. naprawdę można się zdziwić.. jak ludzie zmieniają zdanie w zależności od zasobności portfela w danym momencie.

 

Reasumując rozumiem to że nie wszystkim może się podobać ale gdzieś jest pewna granica w ocenie takich czy innych rzeczy bo dojdziemy do paradoksu że kolumny (nie będę wymieniał firm) będą mega wystylizowane i mega dobrze grające a kolumny pokroju np. SF, B&W itp.. to będzie wiocha, a tylko dlatego że oceniający nigdy nie kupią takich kolumn bo ich nie stać, a ciężko im jest przyznać że są fajnymi kolumnami - to napisane jest ogólnie, a nie konkretnie do użytkowników forum. Czasem uważam ze warto się zastanowić nad tym w jaki sposób oceniamy produkty z pewnej półki..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolumny pokroju np. SF, B&W itp.. to będzie wiocha, a tylko dlatego że oceniający nigdy nie kupią takich kolumn bo ich nie stać, a ciężko im jest przyznać że są fajnymi kolumnami

 

Zapominasz że jesteś na forum klubu SF i w odróżnieniu od Ciebie większość tu posiada takie właśnie cacka. Wracając do tematu również uważam jako posiadacz starszych SF, że obecne są przekombinowane i nie mają już takiego (trudne słowo dla młodzieży) sznytu. Sam znaczek na pudle nie zrobi tego co zrobiło włożone serce w starsze konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.