Skocz do zawartości
IGNORED

Małżeństwo kina i stereo z DIY w tle


Placek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Martina świat kończy się na Niemczech,  to jego taki " american dream " dla ubogich z polskiej wsi . Nie ogarnia ceł,  podatków itp itd a ty Raf też nie wymagaj zbyt wiele skoro wiesz z kim masz do czynienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, RAF77 napisał:

Ja już z Niemiec nie chcę kupować.

No normalnie, zakupy w Niemcach to dla mnie tak jak z Chin; cła, podatki, problemy.
Nie wspominając o gwarancji.

Tu mam pewny sklep, w który już zakupiłem trochę sprzętu.

Spokojnie tylko zapodałem propozycje. Zawsze można wysłać do Polski a z tamtąd sam byś se go odebrał. To takie luźne myślenie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię czekać .
Jak już decyzja zapadnie o zakupie, to musi być realizowana natychmiast.
Tak, że jutro lub pojutrze będzie procesorek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież takich konfiguracji mogą być tysiące...
Więc nie rozumiem co to pytanie ma na celu?
Jasne ze tak
Mi bardziej zalezalo na tym ilu jest zwolennikow takiego rozwiazania,jesli juz to czy łączenie klockow od jednego producenta jest bardziej wskazane oraz czy tego rodzaju polaczenia to np. wysoka polka avr i sredni wzmak czy odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolna Amerykanka.
Co kto lubi, co kto ma, to sobie łączy.
Oczywiście, muszą to być urządzenia pozwalające na takie podłączenie, bo nie każdy AVR, ma wyjścia pre-out, z reguły te najniższe modele nie mają.
No i wzmacniacz, dobrze żeby miał wejście na końcówkę mocy (direct in), (różne są nazwy u różnych producentów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Placek napisał:

Mi bardziej zalezalo na tym ilu jest zwolennikow

Myślę, że nie jest to kwestia bycia zwolennikiem czy przeciwnikiem ale rzeczywistą potrzebą bądź jej brakiem. Poprzednio korzystałem z kina 5.1.2 na nieco słabszym mocowo amplitunerze dlatego lepszym rozwiązaniem okazało się odciążenie amplitunera i przekazanie obsługi frontów na końcówkę mocy wzmacniacza. Po przejściu na 5.1.4 i zmianie amplitunera na wydajniejszy mocowo okazało się, że całkiem dobrze sobie radzi sam amplituner. Tak jak pisze kolega wyżej co kto ma, czego potrzebuje, co lubi to tak sobie łączy. I zawsze lepiej mieć w amplitunerze więcej końcówek mocy a przy tym więcej mocy niż mniej końcówek i jednocześnie mniej mocy. Co więcej w tych droższych modelach zwykle możemy liczyć (choć pewnie nie jest to zasadą) na lepszy preamp czy wydajniejszą kalibrację (ona naprawdę robi dobrą robotę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, żeby kupowanie wysokich modeli amplitunerów miało sens. Będą w ogóle jakiekolwiek różnice, poza bajerami, jeśli kupimy powiedzmy jakiegoś Denona z serii 4000 plus końcówki mocy vs najwyższy Denon i takie same końcówki? Przecież to chyba nie ma sensu? Tak samo się zastanawiam, jeśli chodzi o procesory do kina domowego, które są uważane jako lepsze od klasycznych ampli, ale w czym są lepsze? Mają lepsze przetworniki audio? No i jeszcze jedno pytanie - jeśli procesor jest lepszy, to po co kupować do niego dodatkowe końcówki mocy? Sam taki procek nie wystarczy? Jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje. Jeśli kupimy procesor, i dokupimy do niego końcówki, to za dźwięk w całości odpowiadają końcówki?

Jak to wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbuję sobie rozkminić odpowiedzi na Twoje pytania... Specem nie jestem ale próbując ogarnąć te tematy tak to sobie tłumaczę, niech mnie ktoś poprawi jak wprowadzam w błąd:

51 minut temu, Adi777 napisał:

Będą w ogóle jakiekolwiek różnice, poza bajerami, jeśli kupimy powiedzmy jakiegoś Denona z serii 4000 plus końcówki mocy vs najwyższy Denon i takie same końcówki?

Obstawiam że nie, ewentualnie wyższy model Denona będzie lepiej napędzać pozostałe kanały z uwagi na mocniejszy układ zasilania.

54 minuty temu, Adi777 napisał:

jeśli chodzi o procesory do kina domowego, które są uważane jako lepsze od klasycznych ampli, ale w czym są lepsze? Mają lepsze przetworniki audio?

Obstawiam że mają wyższej klasy komponenty które ponadto nie są "upakowane" w jednej obudowie z prądożernym układem mocy który potencjalnie może negatywnie wpływać na sekcję procesora.

Godzinę temu, Adi777 napisał:

jeśli procesor jest lepszy, to po co kupować do niego dodatkowe końcówki mocy? Sam taki procek nie wystarczy?

Sam procesor kina domowego nie ma w ogóle w sobie końcówek mocy. Trzeba podłączyć się do końcówek bądź innego wzmacniacza.

Godzinę temu, Adi777 napisał:

Jeśli kupimy procesor, i dokupimy do niego końcówki, to za dźwięk w całości odpowiadają końcówki?

Jedno i drugie wpływa na jakość dźwięku. Rozglądam się za końcówką mocy do swojego systemu i przez to napotykam się z przeróżnymi testami recenzjami poszczególnych marek. Każda ma swoje przywary, wprawne ucho przy dobrych kolumnach rozpozna róźnicę w barwie grania, ale moim subiektywnym zdaniem, to są niewielkie procenty różnicy w porównaniu do tego jak skrajne różne mogą być przy tym głośniki. Mimo to nie ma co zaprzeczać, końcówka mocy wpływa zauważalnie na dźwięk.

Jeśli chodzi o jakość pre-out, to tu wiele jest mitów wyssanych z palca. Takie jest moje zdanie. Przy próbie złożenia sprzętu z amplitunera av oraz końcówki mocy by uzyskać satysfakcjonujący efekt stereo, często jest powielany antytekst że pre a w ampli jest słabe, gorsze, lepiej kupić integrę, albo złożyć w ogóle oddzielny system. Byłem w salonie, próbowałem odsłuchać set który zamierzam kupić. Denon 4700 w stereo zagrał bardzo fajnie z moimi Klipschami, na pewno bym był usatysfakcjonowany bez podejmowania kolejnych kroków. Ale ponieważ składam kino 7.x.4, to ten Denon ma za mało końcówek mocy (sekcja procesora jednak da radę), i jestem skazany na dołączenie do niego zewnętrznej końcówki mocy. Na warsztat wpadł Atoll AM200. Różnica była. Albo inaczej... Różnica BYŁA. Jak to zagrało to szczęka mi opadła. To co mi zapadło w pamięć to ta niesamowita... Rozdzielczość? Dokładność? Nie umiem tego opisać, nie spodziewałem się że Rp6000f przy swojej łatce imprezowego Klipschowego grania portafi takiej jakości dźwięk z siebie wypluć. Podsumowując więc, końcówki mocy w budżetowych amplitiunerach nie są najwyższych lotów, inwestując w zewnętrzne dużo się zyskuje. Można jednak kupić np. Arcama albo NADa które przeczą tej tezie. One stopień zasilający mają porządny nawet w podstawowych modelach, ich wyższa cena w porównaniu nie bieże się znikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi.
Oj chyba jeszcze dużo się musisz uczyć.

Sam procesor nie posiada wzmocnienia, potrzebuje zewnętrznych końcówek mocy.

To jest temat rzeka, nie na jedną zwięzłą odpowiedź.

Wyobraź sobie, że przeważnie "bajery" są jednakowe w niższych i wyższych modelach AVR (jeśli są z tego samego roku), różnią się właśnie jakością podzespołów i często, ilością możliwych do podłączenia głośników, (ale to idzie w parze i nie da się tego rozdzielić).



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Adi777 napisał:

Pierwsze słyszę, żeby kupowanie wysokich modeli amplitunerów miało sens. 

Trochę przewrotne pytanie bo nie wiadomo czy zastanawiasz się nad sensem kupowania wysokich modeli ampli w ogóle czy też kupowanie wysokich amplitunerów plus dodatkowe końcówki. Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt, o którym pisałem powyżej to oczywiście tak. Różnice jakościowe pomiędzy tanimi amplitunerami a tymi wyższymi bywają ogromne. Jeśli chodzi o ten drugi aspekt to już wszystko zależy od własnych preferencji, możliwości pozostałego toru audio-video, wymagań akustycznych pomieszczenia itd. Uważam, że jeśli nie jestem w stanie odróżnić dźwięku pomiędzy urządzeniami z dwóch pułapów cenowych to kupowanie tego droższego rozwiązania dla mnie nie miałoby sensu. Co nie oznacza, że będą osoby, które takie różnice wychwycą i dla nich kupienie tego drugiego będzie jak najbardziej uzasadnione. Na tych pułapach jakościowych różnice mogą być naprawdę niewielkie więc zwykle decydujemy się na zakup albo droższego amplitunera albo procesora plus końcówki. Trzecią drogą bywa stopniowa rozbudowa systemu z zamysłem późniejszej wymiany amplitunera na procesor. 

Godzinę temu, Adi777 napisał:

No i jeszcze jedno pytanie - jeśli procesor jest lepszy, to po co kupować do niego dodatkowe końcówki mocy? Sam taki procek nie wystarczy?

Procesor nie jest wzmacniaczem jest przedwzmacniaczem. On odpowiada najprościej mówiąc za dekodowanie dźwięku, i sterowanie wzmacniaczem. Natomiast za podanie prądu na głośniki odpowiada wzmacniacz (końcówka mocy). Amplituner jest wielokanałowym wzmacniaczem zintegrowanym natomiast procesor i końcówki wzmacniaczem dzielonym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trochę już jesteś tu na forum kinowym. Jestem troszkę zdziwiony twoimi stwierdzeniami i pytaniami. Chyba już czas składać jakieś kino. Porobić parę testów. Sam byś sobie odpowiedział na wiele pytań. A masz ich przez ten cały czas jednak sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RAF77 napisał:

Oj chyba jeszcze dużo się musisz uczyć.

Wiem, na razie tylko czytam, czytam i zadaję pytania.

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Chyba już czas składać jakieś kino.

Nie, to jeszcze nie ten czas, niestety. Najpierw trzeba mieć gdzie ustawić sprzęt i testować, a do tego jeszcze długa droga. Ostatnio Ci napisałem, dlaczego wyszło jak wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Butler napisał:

Denon 4700

Jeżeli Cię interesuje ten model to mam

4 godziny temu, STELVIO napisał:

@Adi777 trochę już jesteś tu na forum kinowym. Jestem troszkę zdziwiony twoimi stwierdzeniami i pytaniami. Chyba już czas składać jakieś kino. Porobić parę testów. Sam byś sobie odpowiedział na wiele pytań. A masz ich przez ten cały czas jednak sporo.

Mało powiedziane, ile to razy się słyszało o sprzedaży, kupnie tego czy tamtego… i jak się kończyło? Niczym tematy ucichły i tyle. Do mnie się sadziliście że milion pomysłów, tematów a zero realizacji… a tu kolega płynie, płynie i płynie( bujanie w obłokach ) i dopłynąć nie może… ale co mi do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 09:47, Placek napisał:

Zapytam przewrotnie 

Kto z Was używa ampl + integra i jakie to są konkretnie klocki ?

Ja uzywam od kilku lat. W tym czasie mialem kilka amplitunerow i i kilka wzmacniaczy podlczanych jako koncowka do frontow.

Obecnie Onkyo RZ830 + Gato Amp150

21 godzin temu, Placek napisał:

Mi bardziej zalezalo na tym ilu jest zwolennikow takiego rozwiazania,jesli juz to czy łączenie klockow od jednego producenta jest bardziej wskazane oraz czy tego rodzaju polaczenia to np. wysoka polka avr i sredni wzmak czy odwrotnie.

Jeden czy rozni producenci, nie ma znaczenia. Liczy sie finalny efekt dzwiekowy. Kupujesz to co najlepiej gra w kinie i to co najlepiej w stereo. A razem zawsze w kinie beda grac.

W dniu 4.08.2021 o 19:41, Placek napisał:

Pytania do Was

#1 czy mając integrę Denona jako końcówkę mocy do zasilania frontu powinienem też mieć amplituner Denona?
#2 czy któryś z producentów ampl do kina wyróżnia się pod względem przedwzmacniacza?
#3 czy mając preout w amplitunerze i pod nim integre mogę jeszcze podpiąć aktywnego suba tak by ciągle amplituner był odpowiedzialny za dzielenie częstotliwości czyt. w pełni zarządzał dźwiękiem  - jeden pilot, prosta obsługa?
#4 od jakich serii lub modeli warto rozpoczynać poszukiwania, np. Denon czy Marantz  - który poziom coś już sobą reprezentują ?

1. Wszystko jedno jaki byle dobrze gral.

2. Anthem. Ale to nie ten przedzial cenowy.

3. Mozesz mieszac koncowki mocy amplitunera i wyjscia pre w tym subow niemal dowolnie.

4. Ja zawsze polecam przynajmniej srednia polka producenta jako rozsadne minimum. Mialem dwa Marantze, jeden mam jeszcze w sypialni. W glownym systemie wrocilem do Onkyo ktore mialem tez przed Marantzem. Marantze kupowalem bo mialy fajnie grac w stereo. Nigdy nie graly. Za to byly sporo slabsze w kinie domowym. Denon jest troche lepiej zestrojony choc sa pokrewne bo to ten sam holding posiada te marki i maja nawet takie samo orpogramowanie/menu.

Zdecydowanie wole Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ampli podłączony do integry plus końcówka i też hula bez problemu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafa napisał:

Marantze kupowalem bo mialy fajnie grac w stereo. Nigdy nie graly.

Pytanie jakie bo Marantz Marantzowi nie równy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, daniel-de napisał:

Pytanie jakie bo Marantz Marantzowi nie równy. 

SR7009 i NR1504. Kolega wciaz ma SR6008, znam go jak swoj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam skąd pojawiła się ta opinia o muzykalności marantza w stereo . Mit i bajka wylansowana przez speców do sprzedaży widać działa do dziś  . Też mam marantza i dlatego to pisze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lonely napisał:

Mit i bajka wylansowana przez speców do sprzedaży widać działa do dziś  . Też mam marantza i dlatego to pisze .

wiesz jak to jest, Ken Ishiwata, nazwa marantz już brzmi audiofilsko, złote obudowy itp itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lonely napisał:

Mit i bajka wylansowana przez speców do sprzedaży widać działa do dziś

Miałem kilka amplitunerów niższej i średniej półki Yamahy, Pioneera Onkyo, Denona i Harmana a i odsłuchiwałem drugie tyle. Żaden z nich nie nadawał się do stereo a i w kinie szału nie było. Zmieniając więc amplituner aby mieć Atmosa kupiłem niedrogi model Marantza 1609. Stwierdziłem, że wsparty wzmacniaczem w kinie powinien sobie poradzić a muzyki i tak na nim słuchał nie będę więc nie ma sensu kupowanie czegoś droższego. Miałem prawie dwa lata i byłem zaskoczony możliwościami tego malucha. W kinie to rozwiązanie sprawdzało się idealnie, o niebo lepiej niż było to w poprzednich amplitunerach. Natomiast ten Marantz zaskoczył mnie dźwiękiem w stereo. Mimo, że miał nieco niedociągnięć na basie to rozdzielczość i barwa dźwięku była zaskakująco dobra. Poszedłem tym tropem i w związku ze zmianą miejsca zamieszkania i rozbudową Atmosa o dwa kolejne kanały zakupiłem też Marantza model SR7015. Tutaj już problemów z kontrolą basu i jego "fizyczną obecnością" zupełnie nie ma a jakość dźwięku w stereo, co jest dla mnie bardzo dużym szokiem, stoi na satysfakcjonującym poziomie. Piszę to choć od ponad dwudziestu lat byłem zagorzałym przeciwnikiem amplitunerów w stereo i zawsze do tego celu używałem wzmacniaczy dwukanałowych najlepiej bez korekcji barwy (wyjątkiem był bardzo dobry Onkyo a5vl ale korekcji nie używałem). Należy też uczciwie powiedzieć spora w tym zasługa bardzo skutecznej kalibracji pomieszczenia, gdyż akustyka salonu jest bardzo średnia a nie zamierzam z tym walczyć jakimiś ustrojstwami. Najważniejsze dla mnie są barwa, rozdzielczość i dobrze kontrolowany bas i w tym aspekcie ten Marantz przebił wszystko co do tej pory miałem i słuchałem jeśli chodzi o amplitunery i wzmacniacze tak do 5-6tys. Ciekawi mnie jednak jak zabrzmiałby wzmacniacz Lyngdorfa, który też używa korekcji pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem kilka amplitunerów niższej i średniej półki Yamahy, Pioneera Onkyo, Denona i Harmana a i odsłuchiwałem drugie tyle. Żaden z nich nie nadawał się do stereo a i w kinie szału nie było. Zmieniając więc amplituner aby mieć Atmosa kupiłem niedrogi model Marantza 1609. Stwierdziłem, że wsparty wzmacniaczem w kinie powinien sobie poradzić a muzyki i tak na nim słuchał nie będę więc nie ma sensu kupowanie czegoś droższego. Miałem prawie dwa lata i byłem zaskoczony możliwościami tego malucha. W kinie to rozwiązanie sprawdzało się idealnie, o niebo lepiej niż było to w poprzednich amplitunerach. Natomiast ten Marantz zaskoczył mnie dźwiękiem w stereo. Mimo, że miał nieco niedociągnięć na basie to rozdzielczość i barwa dźwięku była zaskakująco dobra. Poszedłem tym tropem i w związku ze zmianą miejsca zamieszkania i rozbudową Atmosa o dwa kolejne kanały zakupiłem też Marantza model SR7015. Tutaj już problemów z kontrolą basu i jego "fizyczną obecnością" zupełnie nie ma a jakość dźwięku w stereo, co jest dla mnie bardzo dużym szokiem, stoi na satysfakcjonującym poziomie. Piszę to choć od ponad dwudziestu lat byłem zagorzałym przeciwnikiem amplitunerów w stereo i zawsze do tego celu używałem wzmacniaczy dwukanałowych najlepiej bez korekcji barwy (wyjątkiem był bardzo dobry Onkyo a5vl ale korekcji nie używałem). Należy też uczciwie powiedzieć spora w tym zasługa bardzo skutecznej kalibracji pomieszczenia, gdyż akustyka salonu jest bardzo średnia a nie zamierzam z tym walczyć jakimiś ustrojstwami. Najważniejsze dla mnie są barwa, rozdzielczość i dobrze kontrolowany bas i w tym aspekcie ten Marantz przebił wszystko co do tej pory miałem i słuchałem jeśli chodzi o amplitunery i wzmacniacze tak do 5-6tys. Ciekawi mnie jednak jak zabrzmiałby wzmacniacz Lyngdorfa, który też używa korekcji pomieszczenia. 
Nie zrozumialem tylko czy oodpiales go do zewn wzmaka w koncu czy tak zaskoczyl cie w stereo ze w ogole nie uzywales zewn integry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Placek napisał:

Nie zrozumialem tylko czy oodpiales go do zewn wzmaka w koncu czy tak zaskoczyl cie w stereo ze w ogole nie uzywales zewn integry?

W ogóle nie używam teraz integry do tego stopnia, że zdecydowałem się sprzedać mojego Audiolaba 8300a. A jest to moja ukochana marka gdyż stereo słucham na Audiolabach (także posiadałem wcześniejsze modele serii 8000) już od kilkunastu lat. Cedeka zostawiam gdyż nie znalazłem niczego lepszego w cenie do 6-8 tys. Jest po prostu świetny pod każdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Anthem to ja jeszcze nie slyszalem ampli zblizajacego sie pod sredniej klasy wzmacniacz. Ale co kto lubi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, daniel-de napisał:

Miałem kilka amplitunerów niższej i średniej półki Yamahy, Pioneera Onkyo, Denona i Harmana a i odsłuchiwałem drugie tyle. Żaden z nich nie nadawał się do stereo a i w kinie szału nie było. Zmieniając więc amplituner aby mieć Atmosa kupiłem niedrogi model Marantza 1609. Stwierdziłem, że wsparty wzmacniaczem w kinie powinien sobie poradzić a muzyki i tak na nim słuchał nie będę więc nie ma sensu kupowanie czegoś droższego. Miałem prawie dwa lata i byłem zaskoczony możliwościami tego malucha. W kinie to rozwiązanie sprawdzało się idealnie, o niebo lepiej niż było to w poprzednich amplitunerach. Natomiast ten Marantz zaskoczył mnie dźwiękiem w stereo. Mimo, że miał nieco niedociągnięć na basie to rozdzielczość i barwa dźwięku była zaskakująco dobra. Poszedłem tym tropem i w związku ze zmianą miejsca zamieszkania i rozbudową Atmosa o dwa kolejne kanały zakupiłem też Marantza model SR7015. Tutaj już problemów z kontrolą basu i jego "fizyczną obecnością" zupełnie nie ma a jakość dźwięku w stereo, co jest dla mnie bardzo dużym szokiem, stoi na satysfakcjonującym poziomie. Piszę to choć od ponad dwudziestu lat byłem zagorzałym przeciwnikiem amplitunerów w stereo i zawsze do tego celu używałem wzmacniaczy dwukanałowych najlepiej bez korekcji barwy (wyjątkiem był bardzo dobry Onkyo a5vl ale korekcji nie używałem). Należy też uczciwie powiedzieć spora w tym zasługa bardzo skutecznej kalibracji pomieszczenia, gdyż akustyka salonu jest bardzo średnia a nie zamierzam z tym walczyć jakimiś ustrojstwami. Najważniejsze dla mnie są barwa, rozdzielczość i dobrze kontrolowany bas i w tym aspekcie ten Marantz przebił wszystko co do tej pory miałem i słuchałem jeśli chodzi o amplitunery i wzmacniacze tak do 5-6tys. Ciekawi mnie jednak jak zabrzmiałby wzmacniacz Lyngdorfa, który też używa korekcji pomieszczenia. 

Ampli do kina jest wart tyle co użyta w nim kalibracja . Tyle i aż tyle więc marantz i denon w kinie to praktycznie to samo . Sprawa zmieni się jak ustawienia sam wstukasz,  wtedy inne szczegóły się liczą np dynamika jak w onkyo i pioneer i barwa itp kino = kalibracja , im lepsza tym lepszy ampli będzie do kina. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie slaba dynamika Marantza mnie do niego zniechecila (i ubogie menu). O ile pod fronty zawsze mam koncowke z integry to central i surround graly niemrawo i miekko. Bez jaj zupelnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rafa napisał:

O ile pod fronty zawsze mam koncowke z integry to central i surround graly niemrawo i miekko. Bez jaj zupelnie.

No to całe szczęście, że u mnie jest zupełnie odwrotnie. No i zaznaczyć należy, że odpowiednie wzmocnienie to dopiero połowa drogi do sukcesu. Trzeba też dobrze dobrać, a uważam, że to jest jeszcze bardziej istotne, odpowiednie głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.