Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle na aktualnie dostępnych głosnikach


slawek.xm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu chociaż odnieśli 0dB do określonej wartości. Dalej nie wiadomo jednak którą skalę stosować. Zakładam, że tę skrajnie lewą. 

Ale zgoda; to ukłon w stronę klienta i w gruncie rzeczy ważna informacja co by np. wzmacniacz nie grał na zwarciu... 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Niedawno postanowiłem trochę poeksperymentować z moimi obudowami zamkniętymi. Już dawno miałem ochotę spróbować przerobić je na obudowę stratną. W pełni klasyczne OB nie za bardzo chciałem wchodzić gdyż zależy mi na dużej efektywności a bez dużej liczby głośników raczej tego nie uzyskam. Wyciąłem więc z tyłu obudowy otwór tak by był troszkę większy niż SD głośników aby mogły swobodniej "oddychać" i wykonałem element stratny. Sercem pierwszego była 8 cm płyta z wełny obłożonej grubym materiałem. Pomiar impedancji wskazał, że głośnik "widzi" większą obudowę ale jeszcze nie jest w stanie swobodnie "oddychać". Drugi element wykonałem więc z gąbki filtracyjnej i efekty dużo bardziej mnie zadowoliły. Zmiany  obudowy i impedancji głośników wymusiły również pewne zmiany w zwrotnicy. Najbardziej zaskoczył mnie natomiast pomiar SPL z miejsca odsłuchu. Pierwotnie miałem sporą dziurę w okolicach 60 Hz (którą trochę udało mi się załatać rezonatorem membranowym i kilkoma innymi przestawieniami - wykres czerwony). Otworzenie obudowy spowodowało dalsze "zasypanie" dołka. Tam gdzie nie zawsze można zastosować klasyczne open baffle pewnym rozwiązaniem może okazać się obudowa stratna. Cała trudność do eksperymenty z kształtem oraz rodzajem elementu stratnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Basporwnanie.thumb.jpg.a88221cb6caac63a9befdaf33ed7db44.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Seyv napisał:

Niedawno postanowiłem trochę poeksperymentować z moimi obudowami zamkniętymi. Już dawno miałem ochotę spróbować przerobić je na obudowę stratną. W pełni klasyczne OB nie za bardzo chciałem wchodzić gdyż zależy mi na dużej efektywności a bez dużej liczby głośników raczej tego nie uzyskam. Wyciąłem więc z tyłu obudowy otwór tak by był troszkę większy niż SD głośników aby mogły swobodniej "oddychać" i wykonałem element stratny. Sercem pierwszego była 8 cm płyta z wełny obłożonej grubym materiałem. Pomiar impedancji wskazał, że głośnik "widzi" większą obudowę ale jeszcze nie jest w stanie swobodnie "oddychać". Drugi element wykonałem więc z gąbki filtracyjnej i efekty dużo bardziej mnie zadowoliły. Zmiany  obudowy i impedancji głośników wymusiły również pewne zmiany w zwrotnicy. Najbardziej zaskoczył mnie natomiast pomiar SPL z miejsca odsłuchu. Pierwotnie miałem sporą dziurę w okolicach 60 Hz (którą trochę udało mi się załatać rezonatorem membranowym i kilkoma innymi przestawieniami - wykres czerwony). Otworzenie obudowy spowodowało dalsze "zasypanie" dołka. Tam gdzie nie zawsze można zastosować klasyczne open baffle pewnym rozwiązaniem może okazać się obudowa stratna. Cała trudność do eksperymenty z kształtem oraz rodzajem elementu stratnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Basporwnanie.thumb.jpg.a88221cb6caac63a9befdaf33ed7db44.jpg

problem z obudową stratną jest taki , że jest ona bardzo nieliniowa

możesz zrobić pomiary impedancji dla różnych poziomów sygnału i impedancja za każdym razem będzie wyglądać inaczej

taka obudowa bardziej nadaje się do wypłaszczenia piku rezonansowego zamiast pułapki np dla średniotonowego przy zastosowaniu high passa 6db/okt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

problem z obudową stratną jest taki , że jest ona bardzo nieliniowa

możesz zrobić pomiary impedancji dla różnych poziomów sygnału i impedancja za każdym razem będzie wyglądać inaczej

Myślę, że dużo zależy od tego jak wykona się element stratny. Jak będę miał chwilę to może pomierzę jak zachowuje się moja pod tym względem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2023 o 15:05, Borewicz88 napisał:

Witam kolegów fachowców.

Proszę o poradę. Mam parę głośników Tesla ARO 9408 (8 Ohm) oraz parę Tesla ARO 942 (30 Ohm). Oprócz impedancji w zasadzie przetworniki niczym się nie różnią (wiem że do tych 30 Ohm potrzeba transformatora). Mam w planach użycie ich do projektu Lampizator Endorphine (średni i wysoki Saba Greencone). Zastanawia mnie fakt użycia ich w konstrukcji otwartej (bardzie może półotwartej z tego jak wygląda ta obudowa Lampizatora). Czy one się sprawdzą? Stosował ktoś w takiej konstrukcji? Parametrami znalezionymi w sieci wydają się pasować do tego co podał Łukasz Fikus.

Ze swojego doświadczenia, nie polecam projektu jak wyżej... walczyłem z nim baaardzo długo z mizernymi efektami i skończyło się na całkowitym zabudowaniu głośnika basowego. W zasadzie to jest jakieś placebo... Musisz użyć mocnego tranzystora, o lampie mniejszych mocy raczej zapomnij, że to zagra. Jest człowiek (Melo), który opanował Saby, ale musisz z nim pogadać. 

Projektu Endorphine nie polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej iść w kierunku kardioidu jak w konstrukcjach Kreskovskiego. 

Natomiast niska efektywność dipoli to trochę taki mit jeśli stosuje się odpowiednie głośniki. Chyba, że ktoś używa do napędu kilkowatowe lampy i do nagłośnienia jest naprawdę wielkie pomieszczenie, to może być problem. W rzeczywistości jeden, dobry woofer 15-18 cali i kilkadziesiąt watów mocy robi wystarczającą robotę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2023 o 15:05, Borewicz88 napisał:

Witam kolegów fachowców.

Proszę o poradę. Mam parę głośników Tesla ARO 9408 (8 Ohm) oraz parę Tesla ARO 942 (30 Ohm). Oprócz impedancji w zasadzie przetworniki niczym się nie różnią (wiem że do tych 30 Ohm potrzeba transformatora). Mam w planach użycie ich do projektu Lampizator Endorphine (średni i wysoki Saba Greencone). Zastanawia mnie fakt użycia ich w konstrukcji otwartej (bardzie może półotwartej z tego jak wygląda ta obudowa Lampizatora). Czy one się sprawdzą? Stosował ktoś w takiej konstrukcji? Parametrami znalezionymi w sieci wydają się pasować do tego co podał Łukasz Fikus.

Do tych 30 Ohm, musisz mieć transformator z odpowiednim przełożeniem, żeby zejść z impedancją. Ja takie robiłem na zamówienie. Jak masz też wersję 8 Ohm to łatwiej będzie Ci ją zastosować. 

Te głośniki nie przymulaja basu i to jest ich zaleta ale nie mają też dużego zejścia w OB (to nie jest też wada). Wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz. 

Jak te 30 Ohm masz w jakimś bardzo dobrym stanie to mógłbym być zainteresowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ignorancję - chciałbym spytać czy taki pomysł ma w ogole sens  i jest wykonalny tj. inspiracja poniższą konstrukcją 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odgroda dla głośnika średnioniskotonowego i wstęgi plus w osobnej skrzyni subwoofer 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, suxon napisał:

wybaczcie ignorancję - chciałbym spytać czy taki pomysł ma w ogole sens  i jest wykonalny tj. inspiracja poniższą konstrukcją 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odgroda dla głośnika średnioniskotonowego i wstęgi plus w osobnej skrzyni subwoofer 

Qualio to bardzo ciekawy projekt, lecz przy takim ksztalcie odgrody oraz pozycji glosnika sredniotonowego trzeba sie liczyc z pewnymi konsekwencjami, jakimi beda duze nierównomierności pasma, spowodowane przez dyfrakcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, meloV8 napisał:

Qualio to bardzo ciekawy projekt, lecz przy takim ksztalcie odgrody oraz pozycji glosnika sredniotonowego trzeba sie liczyc z pewnymi konsekwencjami, jakimi beda duze nierównomierności pasma, spowodowane przez dyfrakcje.

a konstruktorom udało się tych przykrych konsekwencji uniknąć?

słuchałem tych kolumn i grały dla mnie referencyjnie - niestety cena jest poza moim budzetem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, meloV8 napisał:

Nie.

dzieki za odpowiedzi

czy zrobienie sekcji srednio-wysokotonowej w takiej odgrodzie ma w ogole sens? 

dałoby się to połączyć z subem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, sebasbox said:

Do tych 30 Ohm, musisz mieć transformator z odpowiednim przełożeniem, żeby zejść z impedancją. Ja takie robiłem na zamówienie. Jak masz też wersję 8 Ohm to łatwiej będzie Ci ją zastosować. 

Te głośniki nie przymulaja basu i to jest ich zaleta ale nie mają też dużego zejścia w OB (to nie jest też wada). Wszystko zależy jakiej muzyki słuchasz. 

Jak te 30 Ohm masz w jakimś bardzo dobrym stanie to mógłbym być zainteresowany. 

Jak byś je wykorzystał? Podaj jakieś projekty przykładowe. Przedmówcy odradzają Endorphine Lampizatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, suxon napisał:

wybaczcie ignorancję - chciałbym spytać czy taki pomysł ma w ogole sens  i jest wykonalny tj. inspiracja poniższą konstrukcją 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odgroda dla głośnika średnioniskotonowego i wstęgi plus w osobnej skrzyni subwoofer 

połączenie ogdrody z wooferem w br

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Borewicz88 napisał:

Jak byś je wykorzystał? Podaj jakieś projekty przykładowe. Przedmówcy odradzają Endorphine Lampizatora.

nie ma "gotowych" projektów na tych głośnikach poza powszechnie znanymi Lampizatora. Tesle mają wysoką skuteczność i mogą też zagrać dosyć wysoko, niestety nie pamiętam już jak wygląda pomiar (gdzieś mam zapisany chyba). Znajdź ciekawy głośnik szerokopasmowy o podobnej skuteczności i próbuj. Jak znajdziesz głośnik który lata do ca 18khz to zrobisz fajnie grającego 2-way i być może zaspokoi to Twoje potrzeby na długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebasbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to niedawno dostalem od Lukasza pare zdjec niemal gotowcow. Niemal, gdyz nie widac na nich zwrotek ani kabelkow. Podobno jednak to wszystko juz jest, tylko przyslane zdjecia pochodza z wczesniejszego okresu. W tej chwili jest na tyle daleko, ze Lukasz poinformowal mnie, iz planuje byc u mnie za ok. dwa tygodnie  :-)                              Wprawdzie - przynajmniej na zdjeciac - wygladaja troche "otyle" ( osobiscie wole szczuplutkie...  :-)) i moglem zprojektowac sobie te konstrukcje troche wezsze, ale tak wyszly zapewne z tego powodu, ze na poczatku w zalozeniach na bas planowalem glosniczki 18-to calowe, a w koncu kupilem jednak 15-ki, natomiast o ewentualnych zmianach w konstrukcji zupelnie juz nie pomyslalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC_4072m.jpg.186443ffaa4bb2148cb261bf310adf3f.jpg

DSC_4075m.jpg.50e61f9915a4ce7621bd8bfb75c68624.jpg

DSC_4074m.jpg.0253c456a96aef0c7d3016600297d094.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ape napisał:

Super

Co do jakosci wykonania, to na zdjeciach faktycznie wygladaja super, ale dopiero na zywo bedzie mozna cos konkretniej powiedziec.  A wlasciwie, to wazniejsze jest przede wszystkim, czy bede tez graly tak jak wygladaja, czyli "super", bo przyjemnosc plynaca z tego tytulu jest jednak najwazniejsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Lutek napisał:

No to niedawno dostalem od Lukasza pare zdjec niemal gotowcow. Niemal, gdyz nie widac na nich zwrotek ani kabelkow. Podobno jednak to wszystko juz jest, tylko przyslane zdjecia pochodza z wczesniejszego okresu. W tej chwili jest na tyle daleko, ze Lukasz poinformowal mnie, iz planuje byc u mnie za ok. dwa tygodnie  🙂                              Wprawdzie - przynajmniej na zdjeciac - wygladaja troche "otyle" ( osobiscie wole szczuplutkie...  🙂) i moglem zprojektowac sobie te konstrukcje troche wezsze, ale tak wyszly zapewne z tego powodu, ze na poczatku w zalozeniach na bas planowalem glosniczki 18-to calowe, a w koncu kupilem jednak 15-ki, natomiast o ewentualnych zmianach w konstrukcji zupelnie juz nie pomyslalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC_4072m.jpg.186443ffaa4bb2148cb261bf310adf3f.jpg

DSC_4075m.jpg.50e61f9915a4ce7621bd8bfb75c68624.jpg

DSC_4074m.jpg.0253c456a96aef0c7d3016600297d094.jpg

konstrukcja z kompromisami nie do uniknięcia przy tak ciekawej stylistyce

akurat otyłość pozostała po osiemnastkach bardzo dobrze zrobiła tej piętnastce AE więc nie marudź bo dobrze się stało 

a te kompromisy będą widoczne tylko na pomiarze i gwarantuję Ci , że nikt tego nausznie nie wychwyci 🙂

zapowiada się rasowe granie 

i jeszcze raz podkreślę , że bardzo dobrze , że nie zwęziłeś projektu

estetycznie mi się podobają , forma fajna wavequide dające dobrą kierunkowość i dość niki podział

wszystko według moich proroctw poza miłą niespodzianką w postaci szerokości na dole

gratuluję. wygląda super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lutek napisał:

moglem zprojektowac sobie te konstrukcje troche wezsze,

To - miedzy innymi - powyzej napisalem, ale oczywistym jest, ze caly projekt i wykonanie, nalezy do Lukasza. Ja po prostu wstepnie zaprojektowalem sobie, jaka mniej-wiecej przednia sciane bym widzial, szkic przeslalem do Lukasza i napisalem, iz jesli uwaza, ze ze wzgledu na dzwiek lepiej by bylo aby ksztalt byl nieco inny, to oczywiscie ma robic tak jak uwaza, bo dla mnie jakosc dzwieku jest najwazniejsza. Na poczatku troche dyskutowalismy, co do ksztaltu tej przedniej sciany, a po czasie Lukasz przystal na taki ksztalt i taki zostal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel ratował się przerobieniem średnicy na variovent a Łukasz pozostał wierny symetrii i OB

i ok będzie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Te AE to model LO15?

Po ostatniej przeróbce moich kolumn mam na nie dużą ochotę. Wcześniej już byłem zdecydowany na któryś z TD ale po posłuchania głośników bez "sprężyny" z powietrza przeszła mnie ochota na wszelkie BRy i OZty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Seyv napisał:

Te AE to model LO15?

Po ostatniej przeróbce moich kolumn mam na nie dużą ochotę. Wcześniej już byłem zdecydowany na któryś z TD ale po posłuchania głośników bez "sprężyny" z powietrza przeszła mnie ochota na wszelkie BRy i OZty.

to chyba słuchałeś dobrych odgród , że i Ciebie wreszcie zaczarowały 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik basowy to wersja Dipole15. Dipole18 oczywiscie bylaby lepsza, ale tak naprawde Dipole15 spokojnie wystarcza do normalnego grania.

Spokojnie moglbym zostac z tymi odgrodami, ale dla siebie zrobilbym je bezkompromisowo pod katem parametrow akustycznych, a to wiazaloby sie z wygladem, ktory nie kazdy by zaakceptowal (w tym Lutek).

Zawsze gdzies jest jakis kompromis i jest to zupelnie naturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, slawek.xm napisał:

gratuluję. wygląda super

 

11 minut temu, slawek.xm napisał:

ok będzie dobrze

Dzieki za mile slowa.  Wiem, ze Twoim slowom moge dac wiare, gdyz rowniez posiadasz niesamowita wiedze w tym zakresie. Zreszta, w razie czego, jesli uznam, ze to chyba jednak nie to, co poprzenie odgrody na taniutkich glosniczkach (starenkie Saby z niemieckiego radia lampowego z lat 50-tych i niskotonowe Fonics-y), to w podobny ksztalt dechy trzeba bedzie na powrot wsadzic te glosniczki. Przynajmniej Lukaszowi nie zabraknie roboty, na co zapewne i tak nie narzeka :-) 

No to temat O.B. przynajmniej zostal ruszony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, meloV8 napisał:

Dipole15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz, Lutek napisał:

 

Dzieki za mile slowa.  Wiem, ze Twoim slowom moge dac wiare, gdyz rowniez posiadasz niesamowita wiedze w tym zakresie. Zreszta, w razie czego, jesli uznam, ze to chyba jednak nie to, co poprzenie odgrody na taniutkich glosniczkach (starenkie Saby z niemieckiego radia lampowego z lat 50-tych i niskotonowe Fonics-y), to w podobny ksztalt dechy trzeba bedzie na powrot wsadzic te glosniczki. Przynajmniej Lukaszowi nie zabraknie roboty, na co zapewne i tak nie narzeka 🙂

nie siej defetyzmu 🙂

bo to brzydko przed pierwszymi odsłuchami nowych kolumn i brak wiary w umiejętności melo V8

8 minut temu, meloV8 napisał:

Glosnik basowy to wersja Dipole15. Dipole18 oczywiscie bylaby lepsza, ale tak naprawde Dipole15 spokojnie wystarcza do normalnego grania.

Spokojnie moglbym zostac z tymi odgrodami, ale dla siebie zrobilbym je bezkompromisowo pod katem parametrow akustycznych, a to wiazaloby sie z wygladem, ktory nie kazdy by zaakceptowal (w tym Lutek).

Zawsze gdzies jest jakis kompromis i jest to zupelnie naturalne.

lepiej grają niż starszy projekt na sabach wg Ciebie czy tylko inaczej?

i jak ten średniak w stosunku do 18we?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, meloV8 napisał:

dla siebie zrobilbym je bezkompromisowo pod katem parametrow akustycznych, a to wiazaloby sie z wygladem, ktory nie kazdy by zaakceptowal (w tym Lutek).

Gdybym posiadal oddzielne pomieszczenie do sluchania muzyki, to moglbys robic co Ci sie rzewnie by podobalo, byle obpowiednio gralo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lutek napisał:

Gdybym posiadal oddzielne pomieszczenie do sluchania muzyki, to moglbys robic co Ci sie rzewnie by podobalo, byle obpowiednio gralo ...

żona zaakceptowała ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

żona zaakceptowała ?

Nie ma wyjscia... :-)

20 minut temu, slawek.xm napisał:

nie siej defetyzmu 🙂

bo to brzydko przed pierwszymi odsłuchami nowych kolumn i brak wiary w umiejętności melo V8

Dobra, juz nie sieje...Co do umiejetnosci Kolegi melo, to na podstawie wczesniejszych doswiadczen nie mam zadnych zastrzezen, ale doskonale wiesz jak jest. To co dla jednego brzmi super-hiper, nie musi tak dla kogos innego, choc jednoczesnie taki ktos moze sobie zdawac sprawe z wysokich walorow brzmieniowych, ale i tak nie do konca moze mu wszystko lezec. 

Widze, ze watek tak ozyl, ze nie mam czasu nawet zjesc cos na obiadek, wiec na razie pa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.