Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle na aktualnie dostępnych głosnikach


slawek.xm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież teraz lampy Lutka ciągną jakieś 18 calowe kobyły... to amerykańskiego głośnika nie ruszą...? 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Przecież teraz lampy Lutka ciągną jakieś 18 calowe kobyły... to amerykańskiego głośnika nie ruszą...? 😉

 

jak mi Lutek napisze , że bas jest dla niego wreszcie taki jak chciał to...może uwierzę

moj 70W JJ828 w PP napędzał 3 drogi na xxls i wtedy też mi się wydawalo ....że jest nieźle 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

jak mi Lutek napisze , że bas jest dla niego wreszcie taki jak chciał to...może uwierzę

 🙂

Z całym szacunkiem dla Lutka, ale ma on bardzo wysokie wymagania co do basu, oczywiście wg mnie.

Ja chciałbym mieć chociaż w połowie taki bas jaki Lutek ma obecnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zbuj napisał:

Lutek, to nie są szerokopadmowce, to midbasy i/lub średniotonowce

Hm..., z angielskiego niby tak brzmi: " szerokopasmowy przetwornik... " 

A czy 65Hz i 6kHz, to tony srednie ?                                      

" Frequency Response:   65Hz to 6KHz "  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Jak się podobają Saby to po co ruszać

No niby tak, ale z drugiej strony nie wiemy czy i na ile slyszalnie zagralby inny zestaw srednio-wysokotonowy na lepszych (czyt. drozszych) wspolczesnych przetwornikach. Azeby to stwierdzic, trzeba posluchac i porownac, a cos takiego zrealizowac w praktyce juz nie jest takie proste. 

9 godzin temu, slawek.xm napisał:

jeśli miałbym zdecydować się na sredniotonowy AE to z technicznego punktu widzenia raczej ten niż 8 cali

ale trudno powiedzieć jak to zagra

No wlasnie to jest ten problem, ze nie wiadomo jak - w stosunku chociazby do Sab - to zagra, a kolejny wydatek niemaly. No i jeszcze w wypadku zakupu nastepnych drogich sredniaczkow trzeba by jeszcze nie ustepujace jakoscia tweetery 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lutek napisał:

 

No wlasnie to jest ten problem, ze nie wiadomo jak - w stosunku chociazby do Sab - to zagra, a kolejny wydatek niemaly. No i jeszcze w wypadku zakupu nastepnych drogich sredniaczkow trzeba by jeszcze nie ustepujace jakoscia tweetery 😞

Na rynku jest mnóstwo przetworników, dostępnych od ręki, sprawdzonych i tańszych od ae do zastosowania na średnicę i wysokie. Dlaczego trzeba zaraz wyważać otwarte drzwi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

jak mi Lutek napisze , że bas jest dla niego wreszcie taki jak chciał to...może uwierzę

" taki jak chcial..."  to nie bedzie nigdy, a to chociazby z faktu, ze sluchamy go z nagrania, z jakiegos systemu audio.   I chocby ten system byl najlepszy na swiecie, to tym odtwarzanym brzmieniom - nie tylko basu - daleko do jakosci, efektow i odczuwalnej przyjemnosci wynikajacej ze sluchania na zywo w odpowiednich warunkach akustycznych. A rzecz druga, to najczesciej kiepska realizacja nagran i z tego powodu jest jeszcze gorzej. Wracajac do samego basu, to owszem, zdarza sie tak, ze - jako z odtwarzanego - jestem z niego zadowolony i uznaje juz za taki wysokich lotow, ale co z tego, jak za chwile zmieniam plytke i zamiast basu, to mamy (jak to wyrazic slownie ?) bum..., bum..., Uuu..uuu..., bez zdecydowanej jego odpowiedniej barwy, konturu, zebrania, kontroli, odpowiedniej odpowiedzi impulsowej itp.  Wiec coz Ci moge Slawku napisac w tej kwestii jakosci basu ?  Sluchajac  niektorych nagran moglbym napisac, ze jest ten bas jaki chce miec, a dokladnie prawie, bo pewnie gdzies, u kogos da sie uslyszec jeszcze lepszy, ale ja jeszcze o tym nie wiem, bo ani u kogos, ani dotychczas u siebie lepszego nie slyszalem. Zreszta ja to mowia, ze nigdy nie jest tak, ze nie moze byc lepiej :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lutek napisał:

" Frequency Response:   65Hz to 6KHz "  

jak zrobisz podzial na dole oktawe wyżej i na górze oktawę niżej  🙂

1 godzinę temu, Lutek napisał:

Hm..., z angielskiego niby tak brzmi: " szerokopasmowy przetwornik... " 

A czy 65Hz i 6kHz, to tony srednie ?                                      

" Frequency Response:   65Hz to 6KHz "  

ile chcesz wydać na dwa średniotonowe głośniki do tych AE dipoli?

może @ASURA zrezygnuje z lokaty kapitału i dwa AT Ci odsprzeda

u Sylwestra zgrywały się z 12 calowymi AE

image.png.20403397334f0936385650e1393e8d24.png

2 godziny temu, zbuj napisał:

Z całym szacunkiem dla Lutka, ale ma on bardzo wysokie wymagania co do basu, oczywiście wg mnie.

Ja chciałbym mieć chociaż w połowie taki bas jaki Lutek ma obecnie.

trzeba zaprojektować odpowiednią odgrodę i dopracować połączenia głośników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lutek napisał:

co z tego, jak za chwile zmieniam plytke i zamiast basu, to mamy (jak to wyrazic slownie ?) bum..., bum..., Uuu..uuu..., bez zdecydowanej jego odpowiedniej barwy, konturu, zebrania, kontroli, odpowiedniej odpowiedzi impulsowej

oddzielny wzmacniacz na bas na pewno poprawiłby te aspekty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

ile chcesz wydać na dwa średniotonowe głośniki do tych AE dipoli?

Na pytanie ile chce wydac na dwa sredniotonowe glosniki najlepiej byloby odpowiedziec:" jak najmniej".                    A nieco powazniej... Nie bardzo ma sens, abym podawal z gory jakas kwote, bo przykladowo, ze napisze, iz 2000 zl, to jesli jakies uznane, klasowe beda akurat kosztowac 2100 zl, bo nizej sprzedajacy nie odda, to mam juz nie kupic, bo zloaylem, ze 2000 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lutek napisał:

Na pytanie ile chce wydac na dwa sredniotonowe glosniki najlepiej byloby odpowiedziec:" jak najmniej".                    A nieco powazniej... Nie bardzo ma sens, abym podawal z gory jakas kwote, bo przykladowo, ze napisze, iz 2000 zl, to jesli jakies uznane, klasowe beda akurat kosztowac 2100 zl, bo nizej sprzedajacy nie odda, to mam juz nie kupic, bo zloaylem, ze 2000 ? 

nie wiem czy wiesz ale ja mam dzisiaj wielkie święto , przy okazji polecalem Twoj projekt , przemyślenia są takie

1. zasadzaliśmy się na Sylwkowe osiemnastki po  jakieś 2,5 tysi sztuka 🙂

udalo się zorganizować bardziej odpowiadające Ci piętnastki za znacznie mniejszą kwotę

2. melo v8 , który jak pisałeś będzie Ci dopieszczal projekt a ma 18we na stanie i próbuje go z różnymi wooferkami , myślę , że nie przepuści okazji by sprawdzić jak zagra z AE , ktore mu wyślesz , tym bardziej , że aktualnie sly30 ma podobny układ i gra mu to świetnie

3 . możesz umówić się z Łukaszem na próbny odsłuch i ewentualnie sprawdzić czy taki związek podobałby Ci się

a potem to już sam wiesz 🙂

4. drugim naturalnym kandydatem na średnicę jest oczywiście nowy rewelator SS

18M/8631T00  za tylko ciut ponad tysiaka .... i jeśli mialby to być mniej kosztowny projekt niżej tego glośnika bym absolutnie nie schodził

5. na górę czyli tweeter opcji jest wiele ale proponuję przemyśleć AMT nawet kosztem tego by dać go pomiędzy woofer a średniak , czyli zdecydowanie w osi odsłuchu

ciekawym obiektem myślę bylby ten , po odklejeniu tyłu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.102ad970e262b22723a274179712fa32.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena nie jest wysoka bo nie jest już produkowany

to co zaoszczędziłbyś na wooferach i tweeterze wpakuj w średniotonowy

alternatywą dla tego Daytona są oczywiście Mundorfy AMT albo Beyma 150 tpl

ale oczywiście są znacznie droższe i wymagają modyfikacji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam trzeci raz schemat ile trzeba dać głośników by w odgrodzie wyrównać bas do zabudowy w pudełku

jest to ilustracja jako konkretny argument za osobnym wzmacniaczem dla woofera jeśli w odgrodzie ma być tylko jedna sztuka

image.png.a6a994a030261c850ffdec3b2a5f7fca.png

i  dla @pmcomp

który nie mógł znaleźć pomiarów kolumn Sylwestra 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, slawek.xm napisał:

nie wiem czy wiesz ale ja mam dzisiaj wielkie święto , przy okazji polecalem Twoj projekt

 Nie..., nie wiem... A jakiez to u Ciebie swieto ?                                                                                                             A komu to polecales moj projekt (ktorego wlasciwie jeszcze nie ma  :-)) ?

57 minut temu, slawek.xm napisał:

2. melo v8 , który jak pisałeś będzie Ci dopieszczal projekt a ma 18we na stanie i próbuje go z różnymi wooferkami , myślę , że nie przepuści okazji by sprawdzić jak zagra z AE , ktore mu wyślesz , tym bardziej , że aktualnie sly30 ma podobny układ i gra mu to świetnie

Jesli sly30 wydal na same sredniotonowe 18WE pewnie ok. 9 kzl (i to, jesli ma na dwoch szt. takich), to trudno, aby mu nie gralo swietnie.  Mnie jednak juz ta cena przeraza, choc mam wprawdzie parke jeszcze drozszych glosnikow w komplecie ze zwrotnicami, ale zebym sie skusil na 18WE, to musialbym je sprzedac, co juz nie jest takie proste.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

4. drugim naturalnym kandydatem na średnicę jest oczywiście nowy rewelator SS

18M/8631T00  za tylko ciut ponad tysiaka .... i jeśli mialby to być mniej kosztowny projekt niżej tego glośnika bym absolutnie nie schodził

A nie lepiej 18M/4631T00  o czulosci 92 dB ?

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

ciekawym obiektem myślę bylby ten , po odklejeniu tyłu

Myslisz, ze taki tweeter za 100 zl bylby wystarczajacy i lepszy od Saby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lutek napisał:

A nie lepiej 18M/4631T00  o czulosci 92 dB ?

nie ,bo jeśli zwrotka będzie pasywna to po pierwsze i tak wynikowa efektywność kolumn będzie rzędu 83 db 

po drugie kond szeregowy w filtrze śreniaka będzie duży drogi i obniży impedancję kolumny , a do ewentualnej lampki lepiej by impedancja była jak najwyższa i nie spadła poniżej 5 om

ale jeśli woofer zrobicie aktywny to możesz dać średniak czteroomowy

jednak w przypadku zastosowania AMT lepiej bedzie go stlumic do niższej efektywności ... ewentualny l-pad zabezpieczy delikatna membranę przed przeciążeniem lub pozwoli na niższy podzial ze średniotonowym

11 minut temu, Lutek napisał:

Myslisz, ze taki tweeter za 100 zl bylby wystarczajacy i lepszy od Saby ?

tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek.xm napisał:

 

trzeba zaprojektować odpowiednią odgrodę i dopracować połączenia głośników

Oczywiście pewnie tak, ale niestety warunków lokalowych nie przeskoczę. U Lutka za odgrodami jest dwa metry przestrzeni, stoją na krótszej ścianie a pokój ma ponad 7 metrów, u mnie stoją metr od dłuższej ściany, bo innej możliwości nie ma a szerokość pokoju to 4,3m, do tego w okolicach 60-70 herców mam dół na charakterystyce pokoju.

 

BTW. Zapodałem Scanspeaki, o których posiadaniu wspominałem do deski, no i całkiem nieźle to nawet gra. W końcu coś się dzieje na wysokich w porównaniu do sabowego syk,syk o niebo szerszym rozpraszaniu nawet nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, slawek.xm napisał:

jednak w przypadku zastosowania AMT...

Widze, ze cenowo nie ma tragedii. Ale jaki model, bo jest tego troche ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, slawek.xm napisał:

 

 

i  dla @pmcomp

który nie mógł znaleźć pomiarów kolumn Sylwestra 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzę dwa wykresy więc jeszcze poproszę o komentarz. Zgaduję, że są to dwa rózne strojenia.

Wg. górnego wykresu kolumna gra od 30Hz. Przy 20 Hz ma juz spadek ok. -4dB czy nawet -5dB.

Drugi wykres przy 20Hz jest bardzo fajny, nie wiem jedynie co sie dzieje przy 10Hz, skąd jest takie podbicie. Za to zakres od stukilkudziesięciu do dwustu Hz ma dołek nawet -5dB. I góra jest stepiona od 2kHz, co może dawać fajny efekt.

W obu przypadkach góra jest piekna, od 2kHz praktycznie płaska do 10kHz. Będzie bardzo spokojnie beż żadnych krzykliwości. 

Nie wiem dlaczego podbito wyższą średnicę w obu przypadkach, dośc wyraźnie na dolnym wykresie, na górnym wykresie kosztem dolnej średnicy co może dawać lekki brak wypełnienia.

 

Wg. moich upodobań dolny wykres wydaje się "lepszy" choc nie podoba mi sie ten dołek na wyzszym basie. Jednak "obawiam się" że górny gra lepiej 🙂 , pomimo mniejszego zejścia do najniższych częstotliwosci. 

 

Prosze Sławku o komentarz, byc może miałeś okazję ich słuchać.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lutek napisał:

Myslisz, ze taki tweeter za 100 zl bylby wystarczajacy i lepszy od Saby ?

100 dolarów kanadyjskich + pewnie z 50 wysyłka co daje ~900 zł. za parkę - i tak stosunkowo niedrogo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lutek napisał:

Widze, ze cenowo nie ma tragedii. Ale jaki model, bo jest tego troche ?

podałem link do Daytona

5 godzin temu, zbuj napisał:

w porównaniu do sabowego syk,syk

u Lutka też syczały?

5 godzin temu, pmcomp napisał:

Prosze Sławku o komentarz

tylko jedno

dopoki nie pozbędziesz się maniery równania charakterystyki pod linijkę nie będziesz miał systemu na wysokim poziomie

dopasowanie dźwięku do konkretnych upodobań polega też na odpowiednich wzmocnieniach i osłabieniach poszczegolnych częstotliwości , osłabianiu zakresów w których glośnik ma zbyt wiele energii

 

5 godzin temu, pmcomp napisał:

Widzę dwa wykresy więc jeszcze poproszę o komentarz. Zgaduję, że są to dwa rózne strojenia.

musisz poszukać w wątku komentarzy Sylwestra do pomiarów

jeśli oczywiście Ci się chce 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zbuj napisał:

W końcu coś się dzieje na wysokich w porównaniu do sabowego syk,syk

No bez przesady... Dla Ciebie zbyt wyrazne "syk, syk", a dla innych nie. A w ogole sprawa tak sie ma, ze nieco wyrazniejsze "syk" zrobilem pod wplywem sugestii "szatana" (Wojtka), jak byl pierwszy raz posluchac i stwierdzil, ze odgrody zbyt cieplo graja. Po mojej malej interwencji (Lukasz  dal mi pare rezystorow do dopasowania pod siebie), jak przyjechal po kilku dniach, to stwierdzil, ze teraz, to jest dobrze. A jesli o mnie chodzi, to specjalnie na ten aspekt nie narzekam, ale faktycznie przy niektorych nagraniach - zaznaczam, ze przy niektorych -  przydaloby sie nieco cieplej i nawet od paru dni planuje to zrobic, choc nie cofne raczej do stanu, jaki byl na poczatku. 

11 godzin temu, jamelo napisał:

100 dolarów kanadyjskich + pewnie z 50 wysyłka co daje ~900 zł. za parkę - i tak stosunkowo niedrogo.

Oj, chyba cos Ci sie pomylilo z modelami... Sprawdzilem jeszcze raz i tak jak powyzej napisalem, a dokladniej niecale 100 PLN za tego tweetera, a nie dolarow kanadyjskich.

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

u Lutka też syczały?

Piszac o syczeniu Sab "zbuj" mial oczywiscie na mysli odsluch u mnie.  Powyzej juz mu odpisalem w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

podałem link do Daytona

Ja, piszac powyzej: " Widze, ze cenowo nie ma tragedii. Ale jaki model, bo jest tego troche ?"

mialem na mysli ten model:   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znasz moze ten model i co sadzisz w stosunku do tego Daytona za ok. 100 PLN, do ktorego podales link ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Lutek napisał:

Ja, piszac powyzej: " Widze, ze cenowo nie ma tragedii. Ale jaki model, bo jest tego troche ?"

mialem na mysli ten model:   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znasz moze ten model i co sadzisz w stosunku do tego Daytona za ok. 100 PLN, do ktorego podales link ?

ten jest zbyt duży , zbyt kosztowny i ma zbyt duże spadki w top oktawie

po to dajemy konkretny AMT by mieć rozdzielcze jedwabiste i niemęczące wysokie tony i hektary powietrza , tym bardziej warto na stare lata zaaplikować glośnik o wznoszącej się charakterystyce w najwyższej oktawie

głośnik który zaproponowałem mierzy się tak jak na rysunku, nawet jeśli w zależności od aplikacji ugięcia dyfrakcyjne będą wpływać na przebieg charakterystyki to tendencja wznosząca zostanie i łatwiej będzie go filtrować i dopasować do projektu

cytat

"Wiggle around 1.8-2kHz is real, I've included a close up (note the very zoomed in y axis scale) of the impedance as well to show this resonant mode. May not be very audible as it's very short band but it's there nonetheless. Probably best suited to crossover 2kHz or higher."

image.thumb.png.ea3bd450c513538c7b8b5947bd24d47e.png

i impedancja

image.thumb.png.b529cb584e1865447bd3f3bf6a5005a5.png

1 godzinę temu, Lutek napisał:

Piszac o syczeniu Sab "zbuj" mial oczywiscie na mysli odsluch u mnie.  Powyzej juz mu odpisalem w tym temacie.

 

1 godzinę temu, Lutek napisał:

nieco wyrazniejsze "syk" zrobilem pod wplywem sugestii "szatana" (Wojtka), jak byl pierwszy raz posluchac i stwierdzil, ze odgrody zbyt cieplo graja.

to nie jest dobry sposob , opieranie się na gustach innych a nie na swoim

poza tym nawet dla doświadczenia zawsze należy rozrysować sobie zwrotkę lub zrobić zdjęcia by móc wrócić do poprzedniej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lutek napisał:

No bez przesady... Dla Ciebie zbyt wyrazne "syk, syk", a dla innych nie. A w ogole sprawa tak sie ma, ze nieco wyrazniejsze "syk" zrobilem pod wplywem sugestii "szatana" (Wojtka), jak byl pierwszy raz posluchac i stwierdzil, ze odgrody zbyt cieplo graja. Po mojej malej interwencji (Lukasz  dal mi pare rezystorow do dopasowania pod siebie), jak przyjechal po kilku dniach, to stwierdzil, ze teraz, to jest dobrze. A jesli o mnie chodzi, to specjalnie na ten aspekt nie narzekam, ale faktycznie przy niektorych nagraniach - zaznaczam, ze przy niektorych -  przydaloby sie nieco cieplej i nawet od paru dni planuje to zrobic, choc nie cofne raczej do stanu, jaki byl na poczatku. 

Oj, chyba cos Ci sie pomylilo z modelami... Sprawdzilem jeszcze raz i tak jak powyzej napisalem, a dokladniej niecale 100 PLN za tego tweetera, a nie dolarow kanadyjskich.

Piszac o syczeniu Sab "zbuj" mial oczywiscie na mysli odsluch u mnie.  Powyzej juz mu odpisalem w tym temacie.

Luteczku wyluzuj, nie piszę tu o odsłuchach u Ciebie tylko porównuję jak ja słyszę u siebie różnicę między wysokotonową sabą a scan speakiem D3004/660000. U Ciebie gra to bardzo sympatycznie, i Twoje sabki z Łukasza filtrowaniem brzmią dużo lepiej jak te u mnie, co z resztą wszyscy słyszeliśmy i co nie zmienia faktu, że lepszy głośnik ma prawo zagrać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

po to dajemy konkretny AMT by mieć rozdzielcze jedwabiste i niemęczące wysokie tony i hektary powietrza , tym bardziej warto na stare lata zaaplikować głośnik o wznoszącej się charakterystyce w najwyższej oktawie

Jako użytkownik AMT, podzielam zdanie przedmówcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zbuj napisał:

Luteczku wyluzuj, nie piszę tu o odsłuchach u Ciebie tylko porównuję jak ja słyszę u siebie różnicę między wysokotonową sabą a scan speakiem D3004/660000. U Ciebie gra to bardzo sympatycznie, i Twoje sabki z Łukasza filtrowaniem brzmią dużo lepiej jak te u mnie, co z resztą wszyscy słyszeliśmy i co nie zmienia faktu, że lepszy głośnik ma prawo zagrać lepiej.

Aaaa..., chyba, ze tak... Jak napisales o syczeniu Sab, to bylem przekonany, ze chodzi o Twoj odsluch u mnie.

3 godziny temu, slawek.xm napisał:

ten jest zbyt duży , zbyt kosztowny i ma zbyt duże spadki w top oktawie

po to dajemy konkretny AMT by mieć rozdzielcze jedwabiste i niemęczące wysokie tony i hektary powietrza

Dzieki za opinie. Nie znam sie na modelach glosnikow, ale to co piszesz jest dla mnie bardzo dziwne, ze glosnik za 100 zl zagra lepiej od tego za ok. 600 zl .Mowa oczywiscie o glosnikach tego samego rodzaju, w tym przypadku tweeterach

54 minuty temu, Kazik II napisał:

Jako użytkownik AMT, podzielam zdanie przedmówcy

Ok., ATM..., ale czy Ty mowisz o tym samym modelu, ktory sugeruje Slawek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lutek, zrób kopię czegoś, co istnieje. Np. wiele osób w ogóle odrzuca głośniki AMT jako samodzielnie pracujące na górze. Bo tworzą pył dźwiękowy, a nie energetyczne uderzenia. Posłuchaj ich, to kompletnie co innego niż - dla przykładu - oferuje Tannoy DC.

14 godzin temu, slawek.xm napisał:

dopoki nie pozbędziesz się maniery równania charakterystyki pod linijkę nie będziesz miał systemu na wysokim poziomie [...] dopasowanie dźwięku do konkretnych upodobań polega też na odpowiednich wzmocnieniach i osłabieniach poszczegolnych częstotliwości

Wdepniesz w efekt takich opinii... Jako przykład znowu można podać rzeszę ludzi, którzy lubią charakterystykę WANNY.

Czyli dźwięk wzmocniony na skrajach, tzw. V-kę. I co, jak ktoś sobie takie strojenie zażyczy i całe forum zapluje opiniami, że jest wspaniale - powtórzysz taką kolumnę? Oczywiście, że TYLKO płaska charakterystyka jest wyznacznikiem klasy strojenia konstrukcji. Jeśli głośnik ma gdzieś nadmierną energię - należy dobrać inny głośnik. Albo popracować na zwrotnicy. Może się zmienić sposób dojścia do celu, ale NIE CEL!

Podejmujesz ryzyko nie tylko dźwiękowe, ale i finansowe. Czyli wracam do początku: zrób DIY czegoś, co już jest.

W innym wątku forum była podana cała (liczna) lista firm robiących odgrody. Powtórz "dechę" i kup te same głośniki. Kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lutek napisał:

Dzieki za opinie. Nie znam sie na modelach glosnikow, ale to co piszesz jest dla mnie bardzo dziwne, ze glosnik za 100 zl zagra lepiej od tego za ok. 600 zl

możemy umówić się tak , że polegając na mojej opinii kupisz proponowany przeze mnie glośnik i go wypróbujecie zbierając doświadcznie z AMT , a jeśli Twoim zdaniem nie spełni oczekiwań to odkupię dwa od Ciebie płacąc pełną cenę jaką musiałeś za nie wydać... a Ty kupisz coś co bardziej będzie Ci odpowiadać

stoi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlachetne, ale nie powinno się przenosić ryzyka na podpowiadającego. Dlaczego?

Bo wówczas forum - jako wymiana opinii - TRACI sens.

*

Może być wiele opinii i podpowiedzi, a @Lutek wyciągnie z nich własny wniosek. I sam ZARYZYKUJE.

@slawek.xm, jestem pod wrażeniem! Ale idziesz o krok za daleko, w swojej dobrotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lutek napisał:

Oj, chyba cos Ci sie pomylilo z modelami... Sprawdzilem jeszcze raz i tak jak powyzej napisalem, a dokladniej niecale 100 PLN za tego tweetera, a nie dolarow kanadyjskich. 

Chodziło mi o model, który rekomendował Sławek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Nie wiem, czy sam ich nie kupię 🙂 muszę się jeszcze chwilę zastanowić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydować się, bo zostały tylko dwie sztuki po moim zakupie!

Wyszło 894 zł. z przesyłką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.