Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle na aktualnie dostępnych głosnikach


slawek.xm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, slawek.xm napisał:

Wsp. tłumienia wzmacniacza ma znaczenie zbliżone do zerowego. Dziesiąte części ohma impedancji wyjściowej wzmacniacza niewiele znaczą wobec 3 - 6 ohm rezystancji cewki napędowej głośnika

Ale w przypadku wzmacniaczy lampowych wpływ już dość spory jest niestety... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę dać upust mojemu entuzjazmowi i uznaniu dla Kolegi @Rick

i publicznie już gratuluję powstającego projektu !

myślę , że kiedy skończysz mógłbyś zaprezentować na forum 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slawek.xm napisał:

@Lech36

fajny wpis misiomora znalazlem w czeluściach archiwum

"Wsp. tłumienia wzmacniacza ma znaczenie zbliżone do zerowego. Dziesiąte części ohma impedancji wyjściowej wzmacniacza niewiele znaczą wobec 3 - 6 ohm rezystancji cewki napędowej głośnika. Ciekawe że rezystancja szeregowa źródła wręcz zmniejsza rezonansowe podbicia wyższego basu pochodzące od interakcji cewka - rezonans. Interface Intermodulation Distortion (od nieliniowości rezystancji wyjściowej wzmacniacza) też są zaniedbywalne w porównaniu ze zwykłym HD i IMD."

To dlaczego przy dwóch głośnikach połączonych na dole równolegle i bezpośrednio do wzmacniacza o wysokim DF (niska impedancja wyjściowa), przy wyłączonym wzmacniaczu jedna membrana naciskana powoduje ruch drugiej membrany drugiego głośnika z pary a po włączeniu wzmacniacza naciskanie jednej membrany nie powoduje odpowiedzi membrany drugiego głośnika? Poza tym we współczesnych wzmacniaczach o bardzo niskich zniekształceniach impedancja wyjściowa to pojedyncze miliomy (0,001-0,01 oma) i efekt działania tych małych wartości można już nawet na oko zaobserwować nie mówiąc już o usłyszeniu. Chyba że słyszy się tylko to co się chce usłyszeć 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam trochę praktyki.

Poniżej eksperymentalny zestaw OB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na górze Lii audio Crystal-10 (10cali). na dole tymczasowo selekcjonowany Fonics HW-1500 (15cali).

Wszystko z MDF #30. Wymiary dechy górnej 500x400, dolnej 500x700, podłogi 500x250, słupków 200x1080. Wysokość całkowita 1150.

Obudowa nie drga nawet przy znacznej głośności. Widać, że dechy są przykręcone; górna 4 a dolna 3 śrubami M6 ale uwaga. Żadnych Konfirmatów i tym bardziej zwykłych wkrętów. Nawet MDF #30 może się rozwarstwić. Stosować połączenie jak poniżej:

334636332_OBnaronikwewnakrtkawaeczkowa.thumb.jpg.7311645a443ee703a388051fba27c6f7.jpg

To tzw. nakrętka wałeczkowa. Nawet silny ścisk dech do słupków nie spowoduje zniszczeń. Na lewo słupek, na prawo decha przednia (widać ślady po frezarce). Na słupku zaznaczamy precyzyjnie oś wiercenia (pod M6 dajemy M7) i jedziemy w materiał przynajmniej 40. Głębokość boczna (dziura którą tu widać taka aby oś śruby szła środkiem grubości słupka). W moim przypadku otwór pod nakrętkę ma tylko fi10 tyle co nakrętka. Jest ciasno ale precyzyjnie.

Dechy są mocowane i pozycjonowane na kołki drewniane fi10 długości 45. Nabiłem ich około 14 do pozycjonowania dech w jednej obudowie. 

Zwracam uwagę na szparę:

1888899837_OBszparazbliska.thumb.jpg.20869db01e4f5ed4fb4968f10df0ced4.jpg

Ma szerokość ok. 5. Nie pozwala na przenoszenie bezpośrednich drgań między dechami. Ponieważ słupki są ustawione prostopadle drgania są w znakomitej większości tłumione.

Obudowa jest płytka, stabilna. Ma pokrywkę ale na zdjęciu bez. Widać jeden kołek. I chyba zostanie bez pokrywki. Natomiast najbliższe dni pokażą, czy nie trzeba będzie ostrugać trochę słupki na wysokości górnej dechy tak powiedzmy do połowy...

Koszty materiał z cięciem, Sami nie mając dostępu do kalibrowanych pił stołowych nie uzyskamy prostopadłości. Oczywiście mogę podać kto mi wycinał. Koszty nie są wysokie aczkolwiek trzeba kupić całą płytę.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolumna ale te Fonics z tym Lii to wyglada jakby w garażu postawic sobie nowego Mercedesa a obok niego 20-letniego Lanosa😉

Na co bedziesz wymieniał tego Fonicsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sebasbox napisał:

Fajna kolumna ale te Fonics z tym Lii to wyglada jakby w garażu postawic sobie nowego Mercedesa a obok niego 20-letniego Lanosa😉

Tyle, ze - jak to bywa w audio - wyglad czesto nie idzie w parze z jakoscia grania, co tez ma zwiazek z powiedzeniem: "pieniadze nie graja".  U mnie w tej chwili dolny zakres rowniez obsluguja Fonicsy, a jaka jest jakosc basu ? Zapraszam na posluchanie  :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sebasbox napisał:

a obok niego 20-letniego Lanosa😉

To prawda... Ale wypadły w testach małosygnałowych lepiej od wielokrotnie droższych Alpha-15 Eminence... 🙂

25 minut temu, sebasbox napisał:

Na co bedziesz wymieniał tego Fonicsa?

Co wybrać? Coś z wyższym Qts, niższym fr, wyższym Vzast, dobrym wychyleniem... Potem wsadzić i wypróbować....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lutek napisał:

Tyle, ze - jak to bywa w audio - wyglad czesto nie idzie w parze z jakoscia grania, co tez ma zwiazek z powiedzeniem: "pieniadze nie graja".  U mnie w tej chwili dolny zakres rowniez obsluguja Fonicsy, a jaka jest jakosc basu ? Zapraszam na posluchanie  🙂

Co do wyglądu zgadzam się. Zresztą u mnie tez kolumny stoją jeszcze w "technicznych" deskach.

Z drugim stwierdzeniem zgadzam sie czesciowo, do pewnego momentu tanie głośniki sie sprawdzają.

A moze inaczej jak sie uda znaleźć swoją nirwanę używając tańszych głośników to super. To oznacza ze konstruktor dobry 😉

Lutek, a skąd jesteś ?

52 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

To prawda... Ale wypadły w testach małosygnałowych lepiej od wielokrotnie droższych Alpha-15 Eminence... 🙂

Co wybrać? Coś z wyższym Qts, niższym fr, wyższym Vzast, dobrym wychyleniem... Potem wsadzić i wypróbować....

 

Grzegorz, oczywiscie to nie był przytyk tylko delikatny żart😉 Te Lii szerokopasmowe wziąles z allegro? Były wystawione i nawet sam sie zastanawialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Co wybrać? Coś z wyższym Qts, niższym fr, wyższym Vzast, dobrym wychyleniem... Potem wsadzić i

Nie wiem czy Ci Grzegorz juz "zbuj" mowil i wiesz, ze zgodzilem sie Wam wypozyvczyc do potestowania te moje z Acoustic Elegance - Dipole 15 Odwazny i przebojowy chlopak z tego "zbuja", jesli chce po nie pojechac  az do meloV8, bo u niego w tej chwili one sa i po tygodniu - max dwoch - odwiezc do niego z powrotem.  Przeciez, zeby tego dokonac, on musi w sumie przejechac ponad 1200 km !!!  Co znaczy mlodosc i zdrowie :-)

8 minut temu, sebasbox napisał:

To oznacza ze konstruktor dobry 😉

Powiedzialbym, ze nawet bardzo dobry...

8 minut temu, sebasbox napisał:

Lutek, a skąd jesteś ?

Krzyż Wielkopolski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lutek napisał:

Powiedzialbym, ze nawet bardzo dobry...

Krzyż Wielkopolski

Czyli rozumiem, że Łukasz maczał w tym paluszki;)

Krzyż Wielkopolski to jednak kawałek ode mnie niestety (jestem spod Warszawy). Szkoda bo chętnie bym posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebasbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maczal i nadal macza w moich nastepnych egzemplarzach.

Spod Warszawy, to znowu nie tak zle. Bywali u mnie sluchacze ze znacznie dalszych miejsc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sebasbox napisał:

Jak nie tak źle to zapraszam do mnie:

Dzieki za zaproszenie... Gdybys te propozycje zlozyl co najmniej 10 lat temu, to pewnie chetnie, ale obecnie zdrowie nie pozwala na takie wyjazdy. 

12 godzin temu, sebasbox napisał:

A co tam masz jeszcze do tych Fonics'ów dołożone?

Starenkie Saby z lat 50-siatych, ze starego radia lampowego :-)

Mozesz zerknac na zdjecia, ktore zreszta zamiesciles do swojego wpisu nr 2439 - u mnie jest to strona 82

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lutek napisał:

Mozesz zerknac na zdjecia, ktore zreszta zamiesciles do swojego wpisu nr 2439 - u mnie jest to strona 82

aaa...widzisz nie połączyłem kropek...już pamietam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18" może być ciekawym kierunki ... Pożyjemy, zobaczymy

A tymczasem wejście na drogę aktywizacji basu, aktywna zwrotnica Behringer DCX 2496 na Eminence Alpha 15A

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG20220710141514_copy_2000x900.jpg

IMG20220710141508_copy_2000x900.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Lutek masz już tweetery?

@zbuj testujesz AE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, slawek.xm napisał:

 

@Lutek

@zbuj testujesz AE?

Tak,testuję. Zdam relację niebawem, narazie się delektuję 😁😁😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-20220711-WA0000.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zbuj napisał:

Tak,testuję. Zdam relację niebawem, narazie się delektuję 😁😁😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-20220711-WA0000.jpg

AE z Revelatorem  ciekaw jestem wypróbowanych punktów podziału

i wrażeń czy jest spójność i czy w tym układzie udalo się "zawilgocić" lekką suchość midwoofera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, slawek.xm napisał:

masz już tweetery

Tak, juz sa..., tyle, ze jeszcze roznie z nimi moze byc. Mam na mysli to, jak sie umawialismy, a mianowicie, ze jeszcze moze sie okazac, iz beda problemy z polaczeniem i ich wspolpraca z tymi SS 18M8631T00 i wowczas beda musialy pojsc do Ciebie. A biore taka sytuacje pod uwage i juz w razie czego z wyprzedzeniem Ci o tym pisze, gdyz meloV8 juz mnie informowal i pisal: " zawsze jest jakies ryzyko, szczegolnie jesli chcesz to sparowac z tymi glosnikami z Kanady. Sam glosnik moze byc super, ale co z tego, jak moze byc trudno osiagnac dobre polaczenie z tweeterami. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lutek napisał:

Tak, juz sa..., tyle, ze jeszcze roznie z nimi moze byc. Mam na mysli to, jak sie umawialismy, a mianowicie, ze jeszcze moze sie okazac, iz beda problemy z polaczeniem i ich wspolpraca z tymi SS 18M8631T00 i wowczas beda musialy pojsc do Ciebie. A biore taka sytuacje pod uwage i juz w razie czego z wyprzedzeniem Ci o tym pisze, gdyz meloV8 juz mnie informowal i pisal: " zawsze jest jakies ryzyko, szczegolnie jesli chcesz to sparowac z tymi glosnikami z Kanady. Sam glosnik moze byc super, ale co z tego, jak moze byc trudno osiagnac dobre polaczenie z tweeterami. 

jak już macie problem to biorę już dziś 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, slawek.xm napisał:

@Lutek masz już tweetery?

Do mnie jeszcze nie doszły cały czas clą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lutek napisał:

Nie..., na te chwile jeszcze problemu nie ma, tylko informacja ze strony melo, ze takowy moze byc.

pewnie chcialby je połączyć z 18m jak najniżej a to nie musi być dobry pomysł

poza tym dla tego AMT najciekawszym układem bylby umieszczenie go pomiędzy AE a 18m w osi konstrukcji

5 minut temu, jamelo napisał:

Do mnie jeszcze nie doszły cały czas clą .

myślałem , że zrobiliście jeden zakup 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, slawek.xm napisał:

AE z Revelatorem  cziekaw jestem wypróbowanych punktów podziału

i wrażeń czy jest spójność i czy w tym układzie udalo się "zawilgocić" lekką suchość midwoofera

Ja też jestem ciekaw punktu podziału, bo nie wiem gdzie wypadł a mierzyć czym nie mam, w każdym razie da się tego słuchać i jakaś tam spójność jest. Niskie średnie robi woofer więc sucho wcale nie jest. Ogólnie to zwrotka od scan speaków została żywcem przeniesiona z RD1 Akustyka, a 18W od dołu dostał MKP 82u i gra to całkowicie inaczej jak w wąskiej RD1. W RD1 nie mogłem zdzierżyć braku niskiej średnicy i rozdartego wyższego środka, a tu musiałem jeszcze zdjąć rezystancji przed filtrem wysokotonowca. Ae jest odcięty cewką 10mH i równoległym elektrolitem 47u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, slawek.xm napisał:

myślałem , że zrobiliście jeden zakup 🙂

Najpierw kupiłem dla siebie, a na drugi dzień dla Lutka po jego prośbie i nie można było zrobić jednej wysyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zbuj napisał:

Ja też jestem ciekaw punktu podziału, bo nie wiem gdzie wypadł a mierzyć czym nie mam, w każdym razie da się tego słuchać i jakaś tam spójność jest. Niskie średnie robi woofer więc sucho wcale nie jest. Ogólnie to zwrotka od scan speaków została żywcem przeniesiona z RD1 Akustyka, a 18W od dołu dostał MKP 82u i gra to całkowicie inaczej jak w wąskiej RD1. W RD1 nie mogłem zdzierżyć braku niskiej średnicy i rozdartego wyższego środka, a tu musiałem jeszcze zdjąć rezystancji przed filtrem wysokotonowca. Ae jest odcięty cewką 10mH i równoległym elektrolitem 47u.

dla mnie to partyzantka

ale skoro radzisz sobie na ucho bez pomiarów to pozostaje mi tylko pogratulować

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie laczenie tych AMT z Revelatorem jest zwyczajnie bez sensu pod kazdym wzgledem, ale skoro Sławek wyrazil chec odkupienia, to nie ma powodu, aby przy okazji nie zrobic proby.

Nie znaczy to, ze te Daytony to kiepskie glosniki. Sa bardzo fajne, szczegolnie w tej cenie, za jaka udalo sie kupic, ale nie do Revelatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

dla mnie to partyzantka

ale skoro radzisz sobie na ucho bez pomiarów to pozostaje mi tylko pogratulować

 

Przecież to jest partyzantka i takie były wstępne założenia. Docelową zwrotnicą zajmie się ktoś, kto się tym zajmuje na poważnie, a teraz to jest tylko przymiarka do przymiarki. Przecież to widać chociażby po tej jakże profesjonalnej obudowie z "paździerza"

Sławek, czy ja kiedykolwiek pisałem, że projektuje zwrotnice, się znam na tym czy coś podobnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.