Skocz do zawartości
IGNORED

Open baffle na aktualnie dostępnych głosnikach


slawek.xm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, rafa napisał:

Ale rozumiesz czym jest forum dyskusyjne 😉?

Dlatego napisałem bardzo delikatnie:

Godzinę temu, piramidon napisał:

Choć teraz oczekujemy większego przepływu informacji. Plz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Może niech się @Lutek i @zbuj wypowiedzą. 

AE Dipole-15 nie wypadły spektakularnie u Zbuja. 

Dodalbym jeszcze: zreszta podobnie jak i W-15. Na dodatek nie bardzo mozna bylo porownac miedzy soba wooferow co do jakosci basu, umieszczonych w tych samych dechach w ktorych siedzialy sredniotonowe i tweetery, gdyz  roznia sie skutecznoscia. A w ogole uwazam, ze za taki stan rzeczy (przede wszystkim, troche kiepskiej jakosc bas z obu wooferow) odpowiada: akustyka takiego pomieszczenia w jakim staly odgrody ( pokoj z aneksem kuchennym ), z braku innej mozliwosci odgrody ustawione na dluzszej scianie i do sciany za sluchaczem niewielka odleglosc, zwrotnice chyba niezbyt profesjonalnie zaprojektowane, jako przejsciowe - do prob - odgrody zbudowane z bardzo cienkich plyt.

Podziekowanie dla zbuja, jego malzonki i Grzegorza za goscine i mile spedzenie czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piramidon napisał:

Pomieszczenie testowe miało 25 mkw powierzchni i 2,5 m wysokości.

Czy spotkaliście się z badaniami w pomieszczeniach o innych parametrach?

To stanowić może o tym , czy warto zajmować się takim projektem.

nie zajmowałem się tym projektem , znalazłem go w sieci

 

5 godzin temu, wally napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bardzo dziękuję

możesz pokazać jakieś pomiary tej konstrukcji?

i opisać porównanie do innych kolumn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem, iz woofery nie zablysly jakoscia basu, ale - pewnie z przyczyn, ktore wymienilem - rowniez nie bylem zachwycony z jekosci dzwieku jako calosci. Sadze, ze rowniez zbuj i Grzegorz maja podobne spostrzezenia, a co juz do jakosci basu, to i oni pewnie widza..., tzn slysza znaczna w nim roznice na plus, z moich taniutkich tluczkow Fonicsa  HW1800. Zbuj i Grzegorz... Mozecie sie wypowiedziec chociaz co do jakosci basu z tych wypasow W-15 i AE 15, oraz u mnie z tych tluczkow - jakie jest Wasze zdanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lutek napisał:

z moich taniutkich tluczkow Fonicsa  HW1800. Zbuj i Grzegorz... Mozecie sie wypowiedziec chociaz co do jakosci basu z tych wypasow W-15 i AE 15, oraz u mnie z tych tluczkow ?

czemu zatem chciałeś piętnaście cali woofery a nie osiemnaście

wiesz jaka to jest różnica w powierzchni membrany?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Lutek napisał:

Dodalbym jeszcze: zreszta podobnie jak i W-15. Na dodatek nie bardzo mozna bylo porownac miedzy soba wooferow co do jakosci basu, umieszczonych w tych samych dechach w ktorych siedzialy sredniotonowe i tweetery, gdyz  roznia sie skutecznoscia. A w ogole uwazam, ze za taki stan rzeczy (przede wszystkim, troche kiepskiej jakosc bas z obu wooferow) odpowiada: akustyka takiego pomieszczenia w jakim staly odgrody ( pokoj z aneksem kuchennym ), z braku innej mozliwosci odgrody ustawione na dluzszej scianie i do sciany za sluchaczem niewielka odleglosc, zwrotnice chyba niezbyt profesjonalnie zaprojektowane, jako przejsciowe - do prob - odgrody zbudowane z bardzo cienkich plyt.

Podziekowanie dla zbuja, jego malzonki i Grzegorza za goscine i mile spedzenie czasu. 

Lutek, a Ty widziałeś, że w tym pokoju są zamontowane panele QRD na ścianie za głośnikami, i w miejscu pierszych odbić bocznych oraz za słuchaczem panele pochłaniające z wełny mineralnej?

Zapewniam Ciebie, że bez tych ustrojów nie dało by się wysiedzieć. 

Piętro wyżej sąsiad w identycznym mieszkaniu ma jakiś tam sprzęt grający tyle, że gra to na gołych ścianach. Tam to dopiero jest muzyka przez duże "M"🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, slawek.xm napisał:

czemu zatem chciałeś piętnaście cali woofery a nie osiemnaście

wiesz jaka to jest różnica w powierzchni membrany?

Na pewno, ale raz, ze az tak bardzo nie wnikalem, jakie moga byc skutki zastosowania glosnikow z troche mniejsza powierzchnia membran (moj pokoj ma ok. 30 m kw, a nie potezny 50-cio metrowy salon), dwa, ze na samym poczatku myslac o zamowieniu ich w Stanach myslalem o 18-to calowych, ale to przeciez Ty w tamtym momencie podeslales mi linka do tych 15-tek, to sie nie ogladalem, bo byla to okazja, aby szybko je dostac w dobrej cenie. Zreszta jestem Ci bardzo wdzieczny, bo dzieki Tobie je mam. 

24 minuty temu, zbuj napisał:

Lutek, a Ty widziałeś, że w tym pokoju są zamontowane panele QRD na ścianie za głośnikami, i w miejscu pierszych odbić bocznych oraz za słuchaczem panele pochłaniające z wełny mineralnej?

Oczywiscie, ze widzialem i zdaje sobie sprawe, ze bez nich byloby jeszcze gorzej. Poza tym nie pisze, ze dzwiek byl zly, lecz tylko, ze nie bylem nim zachwycony i nie mialem gesiej skorki na ciele jak u siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu to Lutku sprawa jest następująca, mają na niego wpływ przede wszystkim gabaryty pomieszczenia, rozkład modów własnych na długości, szerokości i wysokości i niestety tego nie przeskoczysz. Można oczywiście próbować walczyć z niedoskonałościami stosując odpowiednie pułapki basowe na tak zwane górki na charakterystyce, ale już z dołkami sprawa się komplikuje, bo tutaj raczej trzeba podbijać elektronicznie, co znacznie komplikuje "zabawę".  To, że najpierw trzeba wykonać pomiary to chyba jest oczywiste i nie trzeba o tym wspominać. 

U siebie masz jak dla mnie i nie tylko dla mnie bas referencyjny i pozostaje mi tylko go Tobie zazdrościć. Ale to zasługa gabarytów pomieszczenia i możliwości takiego a nie innego umieszczenia zestawów głośnikowych. 

Tak, że tym co słyszałeś u mnie w zakresie niskich tonów nawet się nie sugeruj, bo u Ciebie będzie to grać całkowicie inaczej i na pewno znacznie lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zbuj napisał:

U siebie masz jak dla mnie i nie tylko dla mnie bas referencyjny...

No widzisz Patryk jak to jest... Dla Ciebie i kilku innych sluchaczy, referencyjny, a np. dla Slawka.xm (widzac odgrody jedynie na obrazku) moga one jedynie grac - co najwyzej - przecietnie... Hm...A moze Slawek mial na mysli wylacznie srednice i wysokie, a nie jakosc basu...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lutek napisał:

Oczywiscie, ze widzialem i zdaje sobie sprawe, ze bez nich byloby jeszcze gorzej. Poza tym nie pisze, ze dzwiek byl zly, lecz tylko, ze nie bylem nim zachwycony i nie mialem gesiej skorki na ciele jak u siebie 🙂

Lutek, przecież nie po to były te odwiedziny byś się u mnie dźwiękiem rozkoszował i łechtał moje ego. Chciałeś zobaczyć swój nowy nabytek, a przy okazji usłyszeć jak AE dipole brzmią u mnie, co mam nadzieję pokazało Ci, że bas jaki masz u siebie naprawdę jest wysokiej próby. 

Myślisz, że Twoje odgrody razem z Twoją elektroniką zagrały by u mnie podobnie jak u Ciebie? Jestem, przekonany, że zagrały by zupełnie inaczej, a bas był by kiepski. 

Poza tym, bardzo jestem ciekaw jak HW 1800 sprawował by się u mnie, tylko jak je zdobyć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zbuj

Oczywiscie Patryk..., masz racje. Mam jedynie nadzieje, ze u mnie byc moze te AE zagraja duzo lepiej (a przynajmniej nie gorzej jak obecne tluczk) i zakoncze w konca z trwajaca od 20-tu lat wymiana kolumn, a te juz planuje jako docelowe - zreszta w moim wieku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lutek napisał:

dla Slawka.xm

ja wredny jestem 🙂

poza tym nie chce mi się szukać ale Twoje zdanie "wolałbym 15 cali " jest gdzieś albo w watku albo na pw i dlatego podałem link do glośników 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

nie chce mi się szukać ale Twoje zdanie "wolałbym 15 cali " jest gdzieś

Calkiem mozliwe, bo bralem tez pod uwage, aby przyszle konstrukcje byly troche mniejsze, bo obecne jednak przytlaczaja pokoj i sa zbyt wielkie. Sama wysokosc niepotrzebnie 1,3 m, choc pewnie i wysokosc ma wplyw na dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lutek napisał:

Mam jedynie nadzieje, ze u mnie byc moze te AE zagraja duzo lepiej (a przynajmniej nie gorzej jak obecne tluczk)

ja widzę brak dostatecznej komunikacji z konstruktorem

i stąd powstałe problemy

ale nie wnikam głębiej bo to nie moja sprawa

poza tym u mnie jest połączenie 18 cali i 15 cali

i ...tym zakończę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roznica 15 vs 18cali w tym konkretnym przypadku chodzi o brak wystarczającego zejścia tych głośników czy jakieś inne aspekty tez?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lutek napisał:

Sama wysokosc niepotrzebnie 1,3 m, choc pewnie i wysokosc ma wplyw na dzwiek.

mylisz się, wymiary odgrody mają wpływ i na zejście i na skuteczność

Twoja dość prosta decha jest duża i to jest jej niezaprzeczalna zaleta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafa napisał:

Ta roznica 15 vs 18cali w tym konkretnym przypadku chodzi o brak wystarczającego zejścia tych głośników czy jakieś inne aspekty tez?

Nie sadze, ze zejscie moze byc gorsze, gdyz te 15-ki AE maja FS - 21,7 Hz. jedynie przydalaby sie wyzsza skutecznosc, bo jest:  2,83 V: 91,16 dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbuj

tu masz link do prób uzyskania odpowiedniej charakterystyki w zależności od obudowy i jej wielkości dla 18 cm scana

może przy Twoich próbach się przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lutek napisał:

Nie sadze, ze zejscie moze byc gorsze, gdyz te 15-ki AE maja FS - 21,7 Hz

U mnie sinus był słyszalny od 24Hz i to wyraźnie. Coś koło tego będą mieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lutek napisał:

Nie sadze, ze zejscie moze byc gorsze, gdyz te 15-ki AE maja FS - 21,7 Hz

częstotliwość rezonansowa glośnika nie jest decydującym parametrem

1 minutę temu, zbuj napisał:

U mnie sinus był słyszalny od 24Hz i to wyraźnie. Coś koło tego będą mieć. 

a mnie interesuje Twoje osobiste zdanie z porównania AE z W-15

chyba słuchałeś w swojej konstrukcji ich najdłużej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dipol15-D16
Fs: 21,7Hz
Qms: 15,2
Vas: 623 L
Cms: 0,6 mm/N
Mms: 90 g
Rms: 0,81 kg/S
Xmax: 15 mm(szczyt)
Xmech: 18 mm(szczyt)
Sd: 855 cm2
Vd: 2,06L (pp)
Qes: 1,00
Re: 6,15 om (równolegle)
Le: 0,08 mH (równolegle)
Z: 8 omów (równolegle)
Bl: 8,8 T/m
Pe: 100 W (cd.)
Qts: 0,94
1WSPL: 90 dB
2,83 V: 91,16 dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, slawek.xm said:

nie zajmowałem się tym projektem , znalazłem go w sieci

 

bardzo dziękuję

możesz pokazać jakieś pomiary tej konstrukcji?

i opisać porównanie do innych kolumn ?

Pomiarów nie wykonywałem. Całość dostrojona "nausznie"🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wally napisał:

Pomiarów nie wykonywałem. Całość dostrojona "nausznie"🙂

aha 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slawek.xm napisał:

a mnie interesuje Twoje osobiste zdanie z porównania AE z W-15

chyba słuchałeś w swojej konstrukcji ich najdłużej?

Słuchałem coś koło tygodnia. 

AE schodzą niżej od W-15 i mają ten bas taki bardziej schowany, spokojny, nie narzucający się, dyskretny, tak to bym określił. Próbując dopasować efektywność do reszty musiałem dość znacznie ją ściszyć a i tak czasem odczuwałem niedostatek średniego basu. W-15 przy Ae to wulkan energii, bas jest szybszy, bardziej czuć uderzenie np: w mębranę kotła perkusji, ale kończy się na 30Hz co czasem słychać. 

Idealnie było by pogodzić najlepsze cechy obu. 

Do mojego opisu proszę podchodzić z odpowiednim dystansem, ponieważ zaznaczam jeszcze raz, to są moje odczucia, na mojej elektronice i w moim pomieszczeniu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wally napisał:

Pomiarów nie wykonywałem. Całość dostrojona "nausznie"🙂

Na ucho to mozna interkonekty dobrac ale kolumna jest zbyt zlozona na taka partyzantke 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rafa napisał:

Ta roznica 15 vs 18cali w tym konkretnym przypadku chodzi o brak wystarczającego zejścia tych głośników czy jakieś inne aspekty tez?

Lutek to jest istotne pytanie na które póki co nie padła odpowiedź. Na razie z dyskusji wnioskuję że właśnie chodzi o kwestię zejścia bo dyskutowana jest częstotliwość rezonansowa.

Moim skromnym zdaniem w jakości basu nie o to chodzi, chociaż wiem że przy odpowiedniej aplikacji AE 15 cali zejdzie niżej niż inne głośniki 15 calowe.

Bas powinien być rozdzielczy i definiowalny. Jak gra kontrabas to ma być słychać kontrabas a nie buczenie i niskie zejście.

Bas z AE jest selektywny, jak trzeba to jest zejście a jak nie to go nie ma (piszę o 18 calowych AE bo takie posiadam).

zbuj, obstawiam (ale mogę sie mylić) że W-15 wydają Ci się bardziej dynamiczne właśnie z uwagi na to, że nie schodzą tak nisko jak AE. Tam gdzie AE jeszcze gra to W-15 już dawno nie ma i przez to nie pasmo wyższego basu jest lepiej słyszalne (ale to chyba nie o to chodzi).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zbuj napisał:

W-15 przy Ae to wulkan energii, bas jest szybszy, bardziej czuć uderzenie np: w mębranę kotła perkusji, ale kończy się na 30Hz co czasem słychać. 

I Ty to słyszysz, Ty to wiesz? 

To musisz często bywać w naszej, szczecińskiej filharmonii. Być może znamy się z widzenia!

Na koncerty organowe, coś trudno mi obecnie wyciągnąć kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zbuj napisał:

Idealnie było by pogodzić najlepsze cechy obu

To daj oba w kolumnę może nie będą się kopały a i ściszać sekcji średnio-wysokotonowej nie trzeba będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, rafa said:

Na ucho to mozna interkonekty dobrac ale kolumna jest zbyt zlozona na taka partyzantke 🙂 

To nic aż tak skomplikowanego. Szerokopasmowym pracuje bez jakiejkolwiek korekcji, bez zwrotnicy.

A woofer tylko cięty od góry Behringerem na 52Hz filtrem Butterworth 18dB/oktawę (póki co)🙂, i podbity na 30Hz o 6dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zbuj napisał:

Poza tym, bardzo jestem ciekaw jak HW 1800 sprawował by się u mnie, tylko jak je zdobyć? 

Mogę Ci udostępnić do prób 4 sztuki, bo na razie moje odgrody czekają na moce przerobowe stroiciela. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odgroda_2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.