Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

 

Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć żebyś sprawdzal wyświetlacze typu tv, laptop, pc, czy komórka pod kątem zgodności kolorów. Tu, napewno nie masz właściwej kalibracji i jakoś z tym żyjesz.

 

Alez nie.

Gdybyś był videomaniakiem albo przynajmniej czytał fora o video wiedziałbyś, że prawie każdy szanujący posiadacz telewizora z najwyższej półki ma ten telewizor SKALIBROWANY. I taka usługa kosztuje dużo taniej niż wszelkiej maści audio-voodo, ba róznica jest od razu widoczna gołym okiem.

Poczytaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W video nie ma problemów z video-voodoo.  Nie ma problemnów z widzeniem kabli, zasilaczy, switchy itp. Tam wszystko jest mierzalne. A oko finalnie jest duzo lepszym urządzeniem pomiarowym niż ucho.

Wszystkie moje telewizory i monitory komputerowe w domu są skalibrowane.

 

 

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

 

Podobnie by było z np. transformatorem czy kondem we wzmacniaczu. Na 100% nie spełniają wymagań  z okresu produkcji i po produkcji. Ale wzmacniacz gra i cieszy ucho. 

 

Znowu wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia.

Napisz proszę co dzieje się z transformatorem w czasie jego eksploatacji?

Co do kondensatorów: stosowane w audio kondensatory elektrolityczne potrafią w czasie wysychać, szczególnie gdy są umieszczone blisko źródeł ciepła w urządzeniu) co zmienia ich parametry elektryczne. Proces ten zajuje zazwyczaj kilkadziesiąt lat z tym, że znam kondensatory 5-o letnie które nie trzymają parametrów i znam 50-o letnie które je trzymają. To raz. Dwa kondensatory elektroliczne robi się z bardzo dużą tolerancją kiedys ok. +/-20% teraz ciut lepiej. te 20% tolerancji oznacza, że kond który fabrycznie powinien mieć np. 100uF może mieć od 80-u do 120 uF. I może się zdażyć że po 50-u latach będzie miał fabryczną pojemność w punkt 🙂

Kondensatorów "nieelektrolitycznych" dotyczy to w mniejszym stopniu, mają parametry z lepszą tolerancją.

 

 

Nie mierz wszystkich swoją miarą i z umiarem wypowiadaj się w tematach, w których jesteś lamą 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pmcomp napisał:

Nie mierz wszystkich swoją miarą i z umiarem wypowiadaj się w tematach, w których jesteś lamą

Ty za to jesteś wszystko wiedzącym ekspertem. 

42 minuty temu, pmcomp napisał:

Gdybyś był videomaniakiem

Tak już widzę jak każdy Kowalski lubiący oglądać kilka razy w tygodniu jakiś film ma super hiper tv za worek pieniędzy który kalibruje mu fachowiec za kwotę 500-1000zl. Taa, yhm. 

42 minuty temu, pmcomp napisał:

znam kondensatory 5-o letnie które nie trzymają parametrów i znam 50-o letnie które je trzymają.

Jasne, oczywiście, już widzę jak w czasach gdy w firmie rządzą księgowi, pakuje się kondy i trany które trzymaja parametry na 50 lat 🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mikelas76 napisał:

 

Tak już widzę jak każdy Kowalski lubiący oglądać kilka razy w tygodniu jakiś film ma super hiper tv za worek pieniędzy który kalibruje mu fachowiec za kwotę 500-1000zl. Taa, yhm. 

Jasne, oczywiście, już widzę jak w czasach gdy w firmie rządzą księgowi, pakuje się kondy i trany które trzymaja parametry na 50 lat 🤣🤣🤣

To Kowalski mający skalibrowany telewizor jest w mniejszości do Kowalskiego z audiofilskim pierdolcem? Masz jakieś statystyki na poparcie swojej tezy?

Szanowny panie expercie ... trany to sa w potocznym języku elektronika ... tranzystory, a nie transformatory, o których raczyłęś wspomnieć w swoim cytowanym przeze mnie poście.

BTW na moje pytanie nie raczyłes odpowiedzieć. Zapewne z braku wiedzy. Odpisze ci więc ... z transformatorami w ich cyklu życia, który może trwać i sto albo i więcej lat nic się z nimi nie dzieje, mają, o ile są poprawnie wykonane. Podobnie jak z tranzystorami. Te jedynie można ... spalić 🙂 . Transformatory także choć są to baaaaardzo rzadkie przypadki.

🙂

 

Ps. widzę, że w tematach techniki czy technologii macie z kolegą @sly30 wiele wspólnego. Nie pisz o tym więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

widzę, że w tematach techniki czy technologii macie z kolegą @sly30 wiele wspólnego

Nie znam tego kolegi osobiście, ale przypuszczam że ma dużo większa wiedze niż Ty. 

Osoba taka jak ty, aspirująca do grona tych z doświadczeniem, będzie się zachowywać dokładnie jak Ty. Będzie wszystkim dookoła udowadniać ze wie lepiej, więcej i że ma zawsze rację. Tak właśnie robisz. Na obliczeniach dotyczących skręcania belek żelbetowych też się znasz? 

Ja przynajmniej napisałem że nie znam się na wszystkim od strony technicznej. Ty wszystkim udowadniasz swoje racje z uporem maniaka. Drugi Piopio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki hejter, któremu żal ściska…wiadomo co. Zna się na wszystkim, krytykuje wszystkich, poucza innych, niektórym nawet grozi obiciem gęby, ale sam w niczym nigdy nie osiągnął żadnych sukcesów. 
Większość userów tego forum,  dodało go do ignorowanych, żeby nie widzieć śmietnika jaki tu robi. Skutkiem tego dyskutuje w zasadzie sam ze sobą… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sly30 napisał:

Skutkiem tego dyskutuje w zasadzie sam ze sobą… :-))

Chyba też go dorzucę do ignorowanych. Cierpliwość mi już się kończy i gdzieś tam daleko daleko w wkurw zaczyna się załączać 🤭🤣😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:


Większość userów tego forum,  dodało go do ignorowanych, żeby nie widzieć śmietnika jaki tu robi. Skutkiem tego dyskutuje w zasadzie sam ze sobą… :-))

No zobacz, a ty nie 🙂 🙂 🙂 .

A z toba jak widzę ... ZAWSZE, he, he, he.

47 minut temu, Mikelas76 napisał:

Chyba też go dorzucę do ignorowanych. Cierpliwość mi już się kończy i gdzieś tam daleko daleko w wkurw zaczyna się załączać 🤭🤣😁

Bedzie mi bardzo miło, kolejnego technicznego znafcę mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znowu wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia.
Napisz proszę co dzieje się z transformatorem w czasie jego eksploatacji?
Co do kondensatorów: stosowane w audio kondensatory elektrolityczne potrafią w czasie wysychać, szczególnie gdy są umieszczone blisko źródeł ciepła w urządzeniu) co zmienia ich parametry elektryczne. Proces ten zajuje zazwyczaj kilkadziesiąt lat z tym, że znam kondensatory 5-o letnie które nie trzymają parametrów i znam 50-o letnie które je trzymają. To raz. Dwa kondensatory elektroliczne robi się z bardzo dużą tolerancją kiedys ok. +/-20% teraz ciut lepiej. te 20% tolerancji oznacza, że kond który fabrycznie powinien mieć np. 100uF może mieć od 80-u do 120 uF. I może się zdażyć że po 50-u latach będzie miał fabryczną pojemność w punkt
Kondensatorów "nieelektrolitycznych" dotyczy to w mniejszym stopniu, mają parametry z lepszą tolerancją.
 
 
Nie mierz wszystkich swoją miarą i z umiarem wypowiadaj się w tematach, w których jesteś lamą  .

A skąd te rewelacje o wyższości wzroku nad słuchem? I co byłoby punktem odniesienia takiego bezsensownego porównania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dzarro napisał:


A skąd te rewelacje o wyższości wzroku nad słuchem? I co byłoby punktem odniesienia takiego bezsensownego porównania?

Porozmawiaj z np. z neurochirurgami. To nie jest moja teza.

Dla mnie obydwa zmysły są ważne, szczególnie gdy łączy się je razem.

Przykład z naszego podwórka: oglądanie i słuchanie koncertów czy innych widowisk muzycznych, najlepiej na żywo np. w Filharmonii. A jeśli nie to przynajmniej zapisanych i odtworzonych w warunkach domowych z możliwie najlepszą jakością i obrazu i dźwięku. A taką zapewnia płyta BD-UHD z obrazem w rozdzielczości 4K, często w szerokiej palecie z HDR, czasem w 50-u klatkach, z bezstratnym wielokanałowym dźwiękiem.

Kiedyś podawałem kilka przykładów, powtórzę:

71X994P59kL._SL1249_.jpg&key=32c34ae5197

715e0hgS08L._AC_UL400_.jpg

71uIpiqqQjL._AC_SX569_.jpg

81jqv4SlinL._AC_UL400_.jpg

51U4bDMFoTL.jpg

uhd-flml-case.jpg

1539535_0003.jpg?288

i-inxs-live-baby-live-blu-ray-4k-blu-ray

 

 

A żeby było w temacie, oglądam je z NASa przy użyciu switchy 🙂 .

 

Niestety muzyki wydanej na BD-UHD nie ma zbyt wiele, za to z wydanej na Blu-Ray jest w czym wybierać 🙂 .

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ajothe napisał:

Pytanie kiedy będzie IFI switch Hi-res 4 audio only 🤣

Hej, dzięki za wspaniały pomysł! Nie omieszkamy podzielić się nim z centralą przy najbliższej okazji 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co się rozdrabniać na jakieś szpeje 😁

Nie zapomnij, że jako pomysłodawcą biorę 5% od sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzięki za wspaniały pomysł! Nie omieszkamy podzielić się nim z centralą przy najbliższej okazji

A kiedy będzie u Was ten ethernetowych gadżet - bo się napaliłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Porozmawiaj z np. z neurochirurgami. To nie jest moja teza.
Dla mnie obydwa zmysły są ważne, szczególnie gdy łączy się je razem.
Przykład z naszego podwórka: oglądanie i słuchanie koncertów czy innych widowisk muzycznych, najlepiej na żywo np. w Filharmonii. A jeśli nie to przynajmniej zapisanych i odtworzonych w warunkach domowych z możliwie najlepszą jakością i obrazu i dźwięku. A taką zapewnia płyta BD-UHD z obrazem w rozdzielczości 4K, często w szerokiej palecie z HDR, czasem w 50-u klatkach, z bezstratnym wielokanałowym dźwiękiem.
Kiedyś podawałem kilka przykładów, powtórzę:
71X994P59kL._SL1249_.jpg&key=32c34ae5197d78bbf28324ff45982fc981720ffe43ef130d5f6108ff9e6a26a4
715e0hgS08L._AC_UL400_.jpg
71uIpiqqQjL._AC_SX569_.jpg
81jqv4SlinL._AC_UL400_.jpg
51U4bDMFoTL.jpg
uhd-flml-case.jpg
1539535_0003.jpg?288
i-inxs-live-baby-live-blu-ray-4k-blu-ray.jpg
 
 
A żeby było w temacie, oglądam je z NASa przy użyciu switchy  .
 
Niestety muzyki wydanej na BD-UHD nie ma zbyt wiele, za to z wydanej na Blu-Ray jest w czym wybierać  .
 
 
 
 

Jak zrobisz pauzę odtwarzając tę (przeciętną od strony wokalnej) Toscę to obraz się „zatrzyma”. A co z dźwiękiem? Możesz w ogóle „zatrzymać” dźwięk? To jest w ogóle do pomyślenia - nawet jako abstrakcja? To może jednak o zupełnie co innego chodzi w kopii dźwięku i w kopii (ruchomego) obrazu?

Pomijam, że żeby oszukać oko wystarczy chyba ta słynna 1/24 sekundy, ucho wyłapie dziurę bodaj na poziomie 1/500 s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obiekt jesteś w stanie ocenić odległość "na oko" spróbuj tego samego używając wyłącznie słuchu. Wyjdź na ulicę z zatkanymi uszami i pospaceruj a następnie spróbuj tego samego z opaską na oczach. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na obiekt jesteś w stanie ocenić odległość "na oko" spróbuj tego samego używając wyłącznie słuchu. Wyjdź na ulicę z zatkanymi uszami i pospaceruj a następnie spróbuj tego samego z opaską na oczach. Powodzenia.

Po ciemku będzie odwrotnie.

Pomijam, że jak patrzysz w niebo po ciemku to zaczynają się, oglądnie mówiąc, fundamentalne problemy…

Nie chodzi o to co jest ważniejsze - tylko że jest zupełnie inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dzarro napisał:


Po ciemku będzie odwrotnie.

Pomijam, że jak patrzysz w niebo po ciemku to zaczynają się, oglądnie mówiąc, fundamentalne problemy…

Nie chodzi o to co jest ważniejsze - tylko że jest zupełnie inne.

Na pewno z nieba usłyszysz więcej 😉 

 

 

Godzinę temu, dzarro napisał:


Jak zrobisz pauzę odtwarzając tę (przeciętną od strony wokalnej) Toscę to obraz się „zatrzyma”. A co z dźwiękiem? 

A nie zatrzyma się? Będzie leciał dalej?

A jak naciśniesz pauzę w odtwarzaczu CD to co się stanie z dźwiekiem?

Mały instruktaż bo może nie wiesz:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A nie zatrzyma się? Będzie leciał dalej?
A jak naciśniesz pauzę w odtwarzaczu CD to co się stanie z dźwiekiem?
Mały instruktaż bo może nie wiesz:
 
 

Nic nie rozumiesz. Znasz jakiś odpowiednik „stopklatki” dźwiękowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dzarro napisał:


Nic nie rozumiesz. Znasz jakiś odpowiednik „stopklatki” dźwiękowej?

Teoretycznie mógłby być to urywek ścieżki dźwiękowej o czasie trwania jednej klatki odtwarzany w pętli. 
Ale byłoby to nieprzyjemne i może nawet niebezpieczne dla sprzętu. 

🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzarro napisał:


Jak zrobisz pauzę odtwarzając tę (przeciętną od strony wokalnej) Toscę to obraz się „zatrzyma”. A co z dźwiękiem? Możesz w ogóle „zatrzymać” dźwięk? To jest w ogóle do pomyślenia - nawet jako abstrakcja? To może jednak o zupełnie co innego chodzi w kopii dźwięku i w kopii (ruchomego) obrazu?

 

A nie pisales czasem o pauzie?

Nie wiem co rozumiesz przez stopklatke dzwiekową. Dzwiek nie ma klatek. Jesli material video zatrzymasz funkcja pauzy na ktorejkolwiek klatce obrazu to player zatrzyma dzwiek w odpowiednim miejscu zsynchronizowanym z tą klatką obrazu. Jesli zaczniesz przesuwac obraz klatka po klatce to przy powrocie do normalnej szybkosci player zsynchronizuje obraz z dźwiekiem.

Godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Teoretycznie mógłby być to urywek ścieżki dźwiękowej o czasie trwania jednej klatki odtwarzany w pętli. 
Ale byłoby to nieprzyjemne i może nawet niebezpieczne dla sprzętu. 

🤔

Teoretycznie. Nie ma takiego pojecia. Jednej klatce odpowiada zapis dzwieku o dlugosci 1/24 sek, 1/50 lub 1/60 w zaleznosci od tego jak nagrano obraz.

Napisze ponownie. Po pauzie i ponownym play, video i audio sa ponownie synchronizowane. Sciezka dzwiekowa odpowiada sciezce video. Gdybys zmienil strunien video np. z 1/24 na 1/50, a pozostawil sciezke oryginalna dzwiekowa to sie wszystko rozjedzie.

Gdyby byl taki efekt jak piszesz to po kolkudziesieciu pauzach i playach obraz z dzwiekiem by sie totalnie rozsynchronizowaly a tak sie nie dzieje. Mozecie sobie sprawdzic samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzarro napisał:


Nic nie rozumiesz. Znasz jakiś odpowiednik „stopklatki” dźwiękowej?

Przecież to oczywiste. Klatka to klatka, odpowiednikiem dźwiękowym jest próbka (albo w analogu poziom chwilowy, uytzumany za pomocą s/h). Poziom chwilowy ma jakąś waryosc i w pauzie ta wartość zasadniczo powinna być zatrzymana. Ponieważ to jest napięcie stałe, to na wyjście się nie przedostaje, w dodatku żeby nie stukało to pauza jest zwykle "rampowana" (wyciszana i zglasniana). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

Teoretycznie. Nie ma takiego pojecia. Jednej klatce odpowiada zapis dzwieku o dlugosci 1/24 sek, 1/50 lub 1/60 w zaleznosci od tego jak nagrano obraz.

Napisze ponownie. Po pauzie i ponownym play, video i audio sa ponownie synchronizowane.

Gdyby byl taki efekt jak piszesz to po kolkudziesieciu pauzach i playach obraz z dzwiekiem by sie totalnie rozsynchronizowaly a tak sie nie dzieje. Mozecie sobie sprawdzic samemu.

Ale o czym piszesz?
Ja odpowiedziałem jakby mogła wyglądać owa pauza w dźwięku, co jest absurdalnie niedorzeczne, bo po co?

A Ty mi piszesz o synchronizacji obrazu z dźwiękiem...
Jak wyglądała pauza w magnetowidach z dźwiękiem HiFi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie ma możliwości wygrzewania ani kabli ethernet ani sieciowych AC o bezpiecznikach nie wspominając, do niczego taka wygrzewarka 😕 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież to oczywiste. Klatka to klatka, odpowiednikiem dźwiękowym jest próbka (albo w analogu poziom chwilowy, uytzumany za pomocą s/h). Poziom chwilowy ma jakąś waryosc i w pauzie ta wartość zasadniczo powinna być zatrzymana. Ponieważ to jest napięcie stałe, to na wyjście się nie przedostaje, w dodatku żeby nie stukało to pauza jest zwykle "rampowana" (wyciszana i zglasniana). 

Wiem, że to oczywiste. Aspekt techniczny jest tu tylko pochodną. Dźwięk nie istnieje bez czasu -nie da się zrobić pauzy z „zamrożonym” dźwiękiem. Jakiś zatrzymany hipotetyczny dźwięk w pętli to już będzie inny dźwięk z własnym continuum.

Odtwarzany obraz pierwotnie funkcjonował bezczasowo jako fotografia i nawet teraz jako zapis filmowy nadal tylko pozoruje ruch i continuum czasowe.

Dlatego nie ma sensu porównywać jednego z drugim. Oka z uchem i audio z video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, dzarro napisał:


Wiem, że to oczywiste. Aspekt techniczny jest tu tylko pochodną. Dźwięk nie istnieje bez czasu -nie da się zrobić pauzy z „zamrożonym” dźwiękiem. 

Patrzac w taki spsob to we wszechswiecie wszystko ma swoj aspekt czasowy.

I dotyczy to tez audio i video wystepujacych razem jako techniki zapisu czyli … „zatrzymania w czasie”. Bo jak inaczej okreslić zapamietanie jakiegos wydarzenia i później ponowne go odtwarzanie? W roznych celach, np. dla przyjemnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Patrzac w taki spsob to we wszechswiecie wszystko ma swoj aspekt czasowy.

We wszechświecie to akurat aspekt czasowy jest względny.

Natomiast porównywanie oka z uchem ma taki sam sens jak porównywanie mikrofonu z kamerą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce przypomnieć że to temat "switchy audiofilskich", a my tu zaraz wjedziemy z tematem na Egzystencjalizm 🤭.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, chce przypomnieć że to temat "switchy audiofilskich", a my tu zaraz wjedziemy z tematem na Egzystencjalizm .

Bo podłączając switcha tworzysz portal do „innego wymiaru audio”, a zasilanie liniowe to klucz, który ten portal otwiera. Kiedy już teleportujesz się do „innego wymiaru audio” to nieodzowne są artefakty takie jak izolatory galwaniczne, platynowe kable ethernet i inne takie…

Jak to mówił jeden Szarak, złapany rzekomo do niewoli przez jedną z tajnych trzyliterowych agencji Wuja Sam, „wszystko jest ze sobą powiązane”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.