Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski Switch?


Artistplant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, sir.jax napisał:

Chcesz mi coś powiedzieć?  Naprawdę? 

Nie wiedziałem, że można mieć kompleksy z powodu jajec, dzięki że mnie uświadomiłeś, że tak też można...

Brawo!

A jajec nie wkłada się na Wielkanoc do koszyka?

Twoje mnie mało interesują,  możesz mi wierzyć. 

To dobrze bo je wlasnie zjadlem … z majonezem 🙂 .

32 minuty temu, Ajothe napisał:

Transmisja audio to zupełnie co innego......eh tyle lat na forum.....

Czy twierdzisz, ze transmisja audio zgodnie z protokolem ethernetowym jest jednokierunkowa i kierunkowsć kabla ethernetowego ma znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, absinth3 napisał:

No nie- muszę mieć ok 12m (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ); czerwone WW w polskiej konfekcji łączą bliskie urządzenia (kable 0,5m)

Ja w ścianie mam jakiś niemiecki kabel ethernetowy cat 6a, jest podłączony od routhera do switcha.

1 godzinę temu, Ajothe napisał:

Żartowałem sobie....ale jak się podłączyć taki kabel odwrotnie, to muzyka idzie od tyłu 😁

Niektóre firmy tak robią jak właśnie Choćby WW czy AQ, natmiast strzałki mają iść w kierunku do źródła, nigdy nie próbowałem odwrotnie. 

Znowu np Transparent przy kablach głośnikowych krótszy odcinek od filtra jest kierowany do kolumn, a dłużsxy do wznacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lolek126 napisał:

 

Niektóre firmy tak robią jak właśnie Choćby WW czy AQ, natmiast strzałki mają iść w kierunku do źródła, nigdy nie próbowałem odwrotnie. 

Znowu np Transparent przy kablach głośnikowych krótszy odcinek od filtra jest kierowany do kolumn, a dłużsxy do wznacniacza.

Tylko od wzmacniacza do kolumny transmisja jest jednokierunkowa.

A w ethernecie jest dwukierunkowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2023 o 21:50, pmcomp napisał:

Tylko od wzmacniacza do kolumny transmisja jest jednokierunkowa.

A w ethernecie jest dwukierunkowa.

 

A to nie jest tak, że jak jednym przewodem prąd płynie do kolumny to drugim przewodem prąd, identyczny płynie do wzmacniacza? I tak na zmianę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2023 o 02:58, Bunk napisał:

A to nie jest tak, że jak jednym przewodem prąd płynie do kolumny to drugim przewodem prąd, identyczny płynie do wzmacniacza? I tak na zmianę?

Jak to? To byłyby przerwy w graniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/15/2023 at 2:58 AM, Bunk said:

A to nie jest tak, że jak jednym przewodem prąd płynie do kolumny to drugim przewodem prąd, identyczny płynie do wzmacniacza? I tak na zmianę?

No, jak to prąd zmienny ma w zwyczaju 🙂

13 hours ago, jar1 said:

Jak to? To byłyby przerwy w graniu...

Czemu miały by być przerwy? Przerwa będzie jak prąd przestanie płynąć w ogóle, a nie jak zmieni kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Sytuacja jest taka. Chciałem, idąc torem niektórych użytkowników, poprawić sygnał do streamera. Kupiłem switch zyxel, który jest jakoby body dla angel silent (jak dobrze pamiętam). Kupiłem kabelek supry ethernet. Mam też dobry przewód od routera (już nie pamiętam, chyba lapp). Kupiłem ten switch, bo za radą kolegi z innego forum, chcę go podrasować (elementy wewnętrzne całkiem sporo plus zasilacz liniowy). Niektórzy z Was pisali tu, że już samo wpięcie dodatkowego switcha robi różnicę. No i wpiąłem. Nie za bardzo albo w ogóle nie usłyszałem różnicy. No nic, myślę sobie, po to te modyfikacje i zasilacz. Inni użytkownicy pisali (chyba Muzg nawet), żeby np. na chwilę odpiąć kabel z netu i przez kilka sekund posłuchać dźwięku tylko z bufora  urządzenia pozbawionego "szumu" sieci". No i tak zrobiłem. A mój streamer grał do końca utworu, jakieś 5 minut. I wtedy dopiero cisza. Mój streamer to innuos zen mini mk III.  Pamięci ram ma chyba 8MB (za mało na pomieszczenie 10 minutowego nagrania nawet w 16 bitach), ale ma też dysk twardy (do ripowania płyt i zgrywania kupionych plików np. hi res.). Wygląda mi na to, że streamer, korzystając z tego, że ma dyspozycji twardy dysk, jak najszybciej (ile sieć pozwala) ściąga cały utwór i później go odtwarza tak naprawdę z dysku (oczywiście nie jest w żaden sposób dla mnie zauważalne do dzisiejszego eksperymentu).

Pytanie jest takie, czy wobec takiego sposobu działania mojego streamera jest sens modyfikować switch i czy w ogóle jest on potrzeby? Dalej, po zgraniu na dysk jest cała elektronika innuos, ich soft itd. Ja tego "w locie" nie mogę porównać, co wniósł lub nie dodatkowy switch i kabel. 

Nie wiem, czy jest sens poddawać modyfikacji switch, to jednak około 1300 zł. Może nie majątek, ale może nie być żadnego efektu z moim streamerem np. vs laptop czy inne urządzenie, które nie ma twardego dysku i "nie podpiera się" nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapp to nie jakiś dobry kabel, zwykly a według niektórych mulacy w jakiś tam sposob. Belden lepszy. 

Zasilacz liniowy z reguły działa pozytywnie nawet na switche. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam netgeara GS108E z zasilaniem liniowym i slysze roznice. Niewielka ale slysze.

Jakos mam opór żeby kupić switch "ałdiofilski" za 2 lub więcej tysięcy i jeszcze zasilacz firmowy za kolejne tysiące. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o to pytanie. Ale. Być może, używając lepszego switcha, muzyka ściągnięta na streamer będzie lepiej brzmiała. O to mi chodzi. Jak się ściągnie "brudy" i zapisze na dysku to tak będzie odtwarzane.
Przeczytaj uważnie, co napisałem.
Nie fantazjuj o jakichś brudach ściąganych na dysk. Ciesz się sprawnymi urządzeniami i poprawną instalacją sieci. Na dysk ściągane są zera i jedynki a nad ich właściwym ustawieniem czuwa protokół TCP. Według niektórych użytkowników brudy z sieci LAN mogą zakłócać pracę DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pantagruel napisał:

No właśnie o to pytanie. Ale. Być może, używając lepszego switcha, muzyka ściągnięta na streamer będzie lepiej brzmiała. O to mi chodzi. Jak się ściągnie "brudy" i zapisze na dysku to tak będzie odtwarzane.

Przeczytaj uważnie, co napisałem.

A jakie to „brudy” niby sciagniesz i zapiszesz na dysk?

Mozesz to zdefiniować?

9 minut temu, przmor napisał:
1 godzinę temu, pantagruel napisał:
No właśnie o to pytanie. Ale. Być może, używając lepszego switcha, muzyka ściągnięta na streamer będzie lepiej brzmiała. O to mi chodzi. Jak się ściągnie "brudy" i zapisze na dysku to tak będzie odtwarzane.
Przeczytaj uważnie, co napisałem.

Nie fantazjuj o jakichś brudach ściąganych na dysk. Ciesz się sprawnymi urządzeniami i poprawną instalacją sieci.

Fantazjuja zazwyczaj ci, ktorzy nie maja pojecia jak dziala transmisja danych oraz ich odczyt i zapis 🙂 .

Ale skoro w necie sie pisze i sie czyta ze to ma znaczenie to znaczy ze to dziala. A branza zaciera rączki i liczy pieniążki 😉 .

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Ja mam netgeara GS108E z zasilaniem liniowym i slysze roznice. Niewielka ale slysze.

Jakos mam opór żeby kupić switch "ałdiofilski" za 2 lub więcej tysięcy i jeszcze zasilacz firmowy za kolejne tysiące. 

To slyszysz Netgeara czy zasilacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2022 o 17:36, absinth3 napisał:

Mam pytanie- przepraszam za nie:

czy jest możliwe, żeby zmiana switcha powodowała zwiększenie głośności?

Wykopek sprzed roku, ale...

Wczoraj zmieniłem zasilanie liniowe do interfejsu (daca) z Tomanka mini Ulps na PD Creative.

Na PD Creative jest dźwięk lepszy, szlachetniejszy i subtelniejszy ale też zauważalnie cichszy... (PD bez obciążenia ma napięcie nawet trochę wyższe - 0,15V niż Tomanek, więc nie ten trop...)

Czy możliwe że zakłócenia dokładają się do dźwięku dając wrażenie większej głośności i dużo szybszego osiągnięcia poziomu nieprzyjemnego jazgotu... na razie to jedyne racjonalne wytłumaczenie czemu na PD dochodzę do 40 na wzmacniaczu, a na Tomanku do 33-34...

6 godzin temu, pantagruel napisał:

Pytanie jest takie, czy wobec takiego sposobu działania mojego streamera jest sens modyfikować switch i czy w ogóle jest on potrzeby?

Jeżeli nie słyszysz różnicy po wypięciu kabla, to nie ma sensu dalsza inwestycja....

U mnie po wypięciu z routera dźwięk się uspokajał, różnica była od razu zauważalna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest protokół TCP żeby zakłócenia nie wplywaly na przesłany przez sieć ethernet sygnał. A jeśli chodzi o zera i jedynki to informacje w sieci przekazywane są poprzez stan napięcia wysoki (logiczne 1) oraz stan napięcia niski (logiczne 0). Nie ma stanów pośrednich. Odpowiednie mechanizmy kontroli błędów powodują, że albo pakiet danych jest odebrany poprawnie albo wysyłane jest żądanie ponownego przesłania pakietu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, przmor napisał:

A jeśli chodzi o zera i jedynki to informacje w sieci przekazywane są poprzez stan napięcia wysoki (logiczne 1) oraz stan napięcia niski (logiczne 0)

Pełna zgoda. Oczywiście.

Natomiast:

17 minut temu, przmor napisał:

albo pakiet danych jest odebrany poprawnie albo wysyłane jest żądanie ponownego przesłania pakietu.

Nie wiem czy może widziałeś fabularyzowany dokument o tym, jak powstawał spotify? Jego twórca wymusił na programistach, żeby pominąć owo żądanie, o którym mówisz. Mówił, "przejedźmy to skrzyżowanie na czerwonym świetle", nie czekając i pomijając to żądanie, argumentując to, że sieć została stworzona i ten protokół dla celów wojskowych, gdzie wszelkie dane mogą mieć krytyczne znaczenie. Ale nie w przesyłaniu muzyki, bo nikt nie usłyszy błędów. Na jakości spotify, pewnie nie. Ale jak są przesyłane pliki z qobuz? I według jakich algorytmów działają inne portale?

Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pantagruel napisał:

Na dysk ściągany jest prąd o określonej modyfikacji i zakłócenia mogą na to wpływać. Nie ma w przyrodzie czegoś takiego jak "zera i jedynki".

Nie znam żadnego profesjonalnego urządzenia sieciowego opartego na czymkolwiek innym niż zasilacze impulsowe...

Zakłócenia które mogą być słyszalne (sam słyszę u siebie różnicę pomiędzy wpięciem streamera prosto do routera, do switcha z impulsiakiem i do switcha z zasilaniem liniowym) nie wpłyną w żaden sposób na przekazywane dane...

Co najwyżej mogą po kablu przenosić jakieś składowe, które dla części osób są słyszalne (nie mam nietoperza, słyszę do 14kHz, ale wypięcie kabla od routera dawało u mnie spokój i brak jazgotu....)

Więc skoro nie słyszysz wypięcia kabla to masz temat zamknięty całkowicie, danych nie poprawisz, wręcz przeciwnie możesz coś namieszać niepotrzebnie... 👌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pantagruel napisał:

Na dysk ściągany jest prąd o określonej modyfikacji

Stwierdzam ze skoro bez cudzyslowu to ty … tak na powaznie. Przynajmniej Nobel ci sie nalezy.

PS. jak ten prad na dysku magazynujesz, w wiadrach?

🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

na razie to jedyne racjonalne wytłumaczenie czemu na PD dochodzę do 40 na wzmacniaczu, a na Tomanku do 33-34...

Słucham dziś od rana - poziom głośności jest taki sam na obu 🙂 po prostu na PD Creative mogę słuchać dużo głośniej bez żadnych nieprzyjemnych odczuć... znakomity zasilacz, z godziny na godzinę gra to coraz lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pantagruel napisał:

Pełna zgoda. Oczywiście.

Natomiast:

Nie wiem czy może widziałeś fabularyzowany dokument o tym, jak powstawał spotify? Jego twórca wymusił na programistach, żeby pominąć owo żądanie, o którym mówisz. Mówił, "przejedźmy to skrzyżowanie na czerwonym świetle", nie czekając i pomijając to żądanie, argumentując to, że sieć została stworzona i ten protokół dla celów wojskowych, gdzie wszelkie dane mogą mieć krytyczne znaczenie. Ale nie w przesyłaniu muzyki, bo nikt nie usłyszy błędów. Na jakości spotify, pewnie nie. Ale jak są przesyłane pliki z qobuz? I według jakich algorytmów działają inne portale?

Ja ja to dobrze słyszę. Ostatnio zmuszony jestem trochę korzystać z Spotify  i muszę stwierdzić że  na dłuższą metę u mnie tego słuchać się nie da . Poszatkowany ,techniczny dźwiek. Z ulgą przesiadam się na lokalne pliki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest złożony. Po krotce transmisja odbywa się z wykorzystaniem protokołu TCP, który czuwa nad prawidłowym przesyłaniem pakietów. Jeśli jednak pakiety docierają za wolno z powodu problemów na łączach Spotify czy YouTube zaczyna ograniczać ilość przesyłanych danych. Jeśli jednak sieć domowa jest poprawnie wykonana to nie ma ona wpływu na spowalnianie transmisji a na to co dzieje się u dostawcy internetu elementy sieci domowej nie mają wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pantagruel napisał:

Wygląda mi na to, że streamer, korzystając z tego, że ma dyspozycji twardy dysk, jak najszybciej (ile sieć

pozwala) ściąga cały utwór i później go odtwarza tak naprawdę z dysku

To raczej niemożliwe. 

Poza tym, Jeśli się nie słyszy żadnych zmian po paru próbach zmian w danym miejscu systemu, to by raczej wskazywało na to, że to nie to miejsce jest jego wąskim gardłem i trzeba szukać gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przmor napisał:

Temat jest złożony. Po krotce transmisja odbywa się z wykorzystaniem protokołu TCP, który czuwa nad prawidłowym przesyłaniem pakietów. Jeśli jednak pakiety docierają za wolno z powodu problemów na łączach Spotify czy YouTube zaczyna ograniczać ilość przesyłanych danych. Jeśli jednak sieć domowa jest poprawnie wykonana to nie ma ona wpływu na spowalnianie transmisji a na to co dzieje się u dostawcy internetu elementy sieci domowej nie mają wpływu.

Dodam, ze nie tylko u dostawcy internetu ale takze na laczach innych dostawcow np. miedzynarodowych czy lokalnych. Ogromne znaczenie maja takze lacza od serwerow dostawcy muzyki do pierwszych punktow węzlowych i od obciazenia tychze serwerow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pmcomp napisał:

Dodam, ze nie tylko u dostawcy internetu ale takze na laczach innych dostawcow np. miedzynarodowych czy lokalnych. Ogromne znaczenie maja takze lacza od serwerow dostawcy m

49 minut temu, przmor napisał:

Transfer odbywa się rowniez z cache serwerów w różnych częściach świata.

uzyki do pierwszych punktow węzlowych i od obciazenia tychze serwerow.

Podsumowując. Serwisy tak, do testowania i poznawania nowej muzyki. Własne, lokalne zasoby dla najlepszej jakości . Ja obecnie tylko powiększam własną bibliotekę. Może 10 % to poszukiwania na serwisach nieznanych mi wykonawców lub albumów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
36 minut temu, Tomek1777 napisał:

Podsumowując. Serwisy tak, do testowania i poznawania nowej muzyki. Własne, lokalne zasoby dla najlepszej jakości

 

36 minut temu, Tomek1777 napisał:

Podsumowując. Serwisy tak, do testowania i poznawania nowej muzyki. Własne, lokalne zasoby dla najlepszej jakości

Jak najbardziej. I tak też traktowałem wcześniej tidal i a teraz qobuz. Jednak jeśli Q oferuje w większości pliki np. 24/48 (które najbardziej mi się podobają pod względem brzmienia) i wyżej, to chciałbym z tego "wyciągnąć" jak najwięcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

" jak 

8 minut temu, przmor napisał:

A skąd ten plik jest strumieniowany?

Z Qobuz

Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.