Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Ja tylko jeden kredyt w życiu wziąłem, na zakup domu.
W tym roku dom spłaciłem emoji1.png
Więcej w kredyty się nie pcham.

Niestety ja jestem w gorącej wodzie kąpany więc u mnie kasa się nie trzyma by odłożyć dlatego korzystam z kredytów bo wiem że musze ratkę zapłacić a tak to przepierdziele kasę szybko…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie. Dostałem dziś rano taką wiadomość od kolegi „JVC4K”… Przeczytajcie ją uważnie😂🤣

Odpowiedzcie czy tak jest i czy ma koleś racje czy fantazja go poniosła??? 


 

Witam najważniejszą osobę na tym forum inni na mnie donoszą to ja też mogę przecież, proszę zablokować użytkownika długi 89 albo najlepiej dać mu bana i będzie spokój, który to rejestruje się na tym forum już od wielu ładnych lat pod wieloma nickami i używając i zakładając na ten cel rożnych poczt meilowych. To jest nie do pomyślenia że taki odmieniec który buduje kino ponad 10 lat do dziś tego kina nie ma i pomimo tego że poszerza swoją wiedzę na ten temat wyciągając wręcz brutalnie informacje od innych forumowiczów sam nie jest w stanie sprecyzować co chcę kupić i sam nie wie czego chce.

Ktoś taki się nie nadaje na forum publiczne on mnie przezywał i mi groził przez telefon wydzwaniając pod mój numer nie wiem skąd go ma jakoś zdobył. Wszyscy tu na forum podają mu swoją wiedzę na tacy jak serce na dłoni a on beszczelnie sobie kpi z innych użytkowników tego forum ciągle zakładając nowe tematy typu NOWA SALA KINOWA, PROJEKT KINA DOMOWEGO, BUDUJE SYSTEM KINA, SZYJĘ KINO NA MIARĘ to tylko niektóre nowe tematy tego przygłupa i po napisaniu kilku stron i wyciągnięciu wiedzy od innych użytkowników tego forum ta wiedza jest cenna jest to tzw. Know How użytkowników KTÓRZY POSIADAJĄ PRAWDZIWE KINA już od wielu lat, następnie zamyka te tematy on sam albo ktoś z moderatorów mu te tematy zamyka i ma wszystko i wszystkich w du... ale wiedzę zdobył za darmoszke.

Proszę aby coś Pan z tym zrobił bo ewidentnie gość się na mnie uwziął.

Napiszę jeszcze do innych moderatorów w tej sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, długi89 napisał:

Panowie. Dostałem dziś rano taką wiadomość od kolegi „JVC4K”… Przeczytajcie ją uważnie😂🤣

Odpowiedzcie czy tak jest i czy ma koleś racje czy fantazja go poniosła??? 


 

Witam najważniejszą osobę na tym forum inni na mnie donoszą to ja też mogę przecież, proszę zablokować użytkownika długi 89 albo najlepiej dać mu bana i będzie spokój, który to rejestruje się na tym forum już od wielu ładnych lat pod wieloma nickami i używając i zakładając na ten cel rożnych poczt meilowych. To jest nie do pomyślenia że taki odmieniec który buduje kino ponad 10 lat do dziś tego kina nie ma i pomimo tego że poszerza swoją wiedzę na ten temat wyciągając wręcz brutalnie informacje od innych forumowiczów sam nie jest w stanie sprecyzować co chcę kupić i sam nie wie czego chce.

Ktoś taki się nie nadaje na forum publiczne on mnie przezywał i mi groził przez telefon wydzwaniając pod mój numer nie wiem skąd go ma jakoś zdobył. Wszyscy tu na forum podają mu swoją wiedzę na tacy jak serce na dłoni a on beszczelnie sobie kpi z innych użytkowników tego forum ciągle zakładając nowe tematy typu NOWA SALA KINOWA, PROJEKT KINA DOMOWEGO, BUDUJE SYSTEM KINA, SZYJĘ KINO NA MIARĘ to tylko niektóre nowe tematy tego przygłupa i po napisaniu kilku stron i wyciągnięciu wiedzy od innych użytkowników tego forum ta wiedza jest cenna jest to tzw. Know How użytkowników KTÓRZY POSIADAJĄ PRAWDZIWE KINA już od wielu lat, następnie zamyka te tematy on sam albo ktoś z moderatorów mu te tematy zamyka i ma wszystko i wszystkich w du... ale wiedzę zdobył za darmoszke.

Proszę aby coś Pan z tym zrobił bo ewidentnie gość się na mnie uwziął.

Napiszę jeszcze do innych moderatorów w tej sprawie. 

Może napisał do Moderatora a potem Tobie wysłał...Żebyś wiedział ,że na ciebie zgłosił moderacji ...

Dajcie spokój z nim to jest jakiś odjechany Typ wypisuje mi na priva jakieś zaczepki z poziomu przedszkola...On by chciał to wszystko...nawet na kredyt, ale realia są takie ,że ma tylko klawiaturę i monitor ...i to jego "Kino"....

ignorować i się nie przejmować😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może napisał do Moderatora a potem Tobie wysłał...Żebyś wiedział ,że na ciebie zgłosił moderacji ...
Dajcie spokój z nim to jest jakiś odjechany Typ wypisuje mi na priva jakieś zaczepki z poziomu przedszkola...On by chciał to wszystko...nawet na kredyt, ale realia są takie ,że ma tylko klawiaturę i monitor ...i to jego "Kino"....
ignorować i się nie przejmować
Ja go zablokowałem już dawno. A przejmować się nie można "nikim". Więc spoko luz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, STELVIO napisał:
Godzinę temu, Gmow1977 napisał:
Może napisał do Moderatora a potem Tobie wysłał...Żebyś wiedział ,że na ciebie zgłosił moderacji ...
Dajcie spokój z nim to jest jakiś odjechany Typ wypisuje mi na priva jakieś zaczepki z poziomu przedszkola...On by chciał to wszystko...nawet na kredyt, ale realia są takie ,że ma tylko klawiaturę i monitor ...i to jego "Kino"....
ignorować i się nie przejmowaćemoji41.png

Ja go zablokowałem już dawno. A przejmować się nie można "nikim". Więc spoko luz.

Ja to doszedłem niedawno do wniosku że mam już na te prowokacje wywalone, odpisać odpisze ale nie biorę tego już aż tak do siebie jak wcześniej… ja tam nikogo nie blokuje, chce niech pisze… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może napisał do Moderatora a potem Tobie wysłał...Żebyś wiedział ,że na ciebie zgłosił moderacji ...
Dajcie spokój z nim to jest jakiś odjechany Typ wypisuje mi na priva jakieś zaczepki z poziomu przedszkola...On by chciał to wszystko...nawet na kredyt, ale realia są takie ,że ma tylko klawiaturę i monitor ...i to jego "Kino"....
ignorować i się nie przejmować
A nie mówiłem
Nie dyskutować z nim.


Mi kiedyś wypisywał, jaki ma samochód kupić, żeby mu do projektora pasował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RAF77 napisał:

Mi kiedyś wypisywał, jaki ma samochód kupić, żeby mu do projektora pasował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do mnie też to wypisywał. Mam wrażenie, że on nie ma nic z tego o czym pisze, tylko robi sobie tutaj jaja i śmieszkuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbakos napisał:

Mam wrażenie, że on nie ma nic z tego o czym pisze

To akurat nie ma wpływu na jego stan umysłu 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sypus napisał:

To akurat nie ma wpływu na jego stan umysłu 😃

Fakt to nie wpływa na stan umysłu, jestem jaki jestem i się nie zmienię a fotki mojego kina w temacie Gmowa wrzuciłem, JVC RS2100 z płytą i kilka fot z przednią ścianą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 11:59, długi89 napisał:

Dokładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do mnie też to wysłał... Robić swoje i nie brać do bani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To akurat nie ma wpływu na jego stan umysłu 
A biorąc pod uwagę, że on pracuje w służbie zdrowia, to jednak trochę przerażające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
10 godzin temu, JVC 4K napisał:

Fakt to nie wpływa na stan umysłu, jestem jaki jestem i się nie zmienię [...]

Przemyśl to, forumowiczu. Pomyśl nad zmianą sposobu prowadzenia dyskusji oraz formy wypowiedzi. Żebyś w przyszłości nie wstydził się swoich starych wpisów. Dobrze radzę, bo sam tak kiedyś postępowałem i niesmak tylko pozostał. Przemądrzalcy nie są ogólnie lubiani.

A jeśli nie zmienisz tonu i sposobu działania, zostaniesz skazany na ostracyzm, nikt nie będzie z Tobą gadał, a to ponoć boli najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale ceny sprzętu podskoczyły do góry 😯😯😯 Masakra🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
 

Jakiś czas temu rozmawiałem z pewnym użytkownikiem tego forum jaką dostałem propozycje cenowa na Sprzęt do mojej salki…

Wcześniej można było kupić Dali Opticon mk2 za 640€ a teraz cena to 810€ za sztukę… Masakra w Biały dzień😡

https://www.grobi.tv/heimkino-sound/heimkino-lautsprecher/surround-lautsprecher/dali-opticon-lcr-mk2-wandlautsprecher-fuer-hifi-und-heimkino?c=353

Dali Fazon Sat 4 szt. kupowałem za 960€ dziś już jest 1185€ 
 

https://www.grobi.tv/heimkino-sound/heimkino-lautsprecher/surround-lautsprecher/dali-fazon-sat-4er-paket-kompaktlautsprecher-fuer-hifi-und-heimkino

 

Dobrze że jeszcze można Amplitunery kupić w promocji… bo za chwile to się na pewno zmieni…

https://www.grobi.tv/heimkino-sound/heimkino-av-receiver-verstaerker/av-receiver/denon-avc-x6700h-mit-mister-moto-pureaudio-und-auro3d-schild?c=430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, RAF77 napisał:

Przecież miał być procesor i końcówki....

No przecież będzie👍 Spokojnie☺️ 
 

W którymś temacie pisałem że grobi.tv wyprzedaje amplitunery, zamieściłem tylko info że nadal są do kupienia w promocji😉

Właśnie opublikowane na stronie FB Auro3D

Oto wersja niemiecka

"Obiecujący nowy rozdział dla technologii Auro-3D®"

20. Lipiec 2022

Dzisiejszy dzień to nowy ekscytujący początek dla Auro 3D, uznanego na całym świecie specjalisty od technologii dźwięku immersyjnego Firma Private Equity Saffelberg Investments nabywa wszystkie aktywa i zaangażowana jest w przyszły rozwój i marketing obiecującej technologii Auro 3D, wprowadzonej w 2010 roku przez Wilfrieda Van Baelena, formatu AURO- 3D zaprojektowanego jako solu end-to-end Tion dla wszystkich rynków audio.

Nowa firma holdingowa, NewAuro BV, utrzyma zespół deweloperski specjalistów od oprogramowania dźwiękowego i będzie wspierać obecnych klientów. Solidna strategiczna wizja połączona z solidną równowagą pozwoli na przyszły wzrost. Duże marki z branży glinianej wyraziły zainteresowanie partnerstwem z Auro-3D, zarówno po stronie technologicznej, jak i treści. Istniejące platformy i narzędzia Auro 3D będą dalej rozwijane w obszarach kodowania dźwięku, renderowania dźwięku i upmixingu. Z wielką ekscytacją spodziewamy się premiery Auro-Cx, audiokodeku nowej generacji do streamingu.

Zespołem kieruje dyrektor generalny Rudy Van Duppen i CTO Bert Van Daele, którzy razem mają 20-letnie doświadczenie w technologii auro-3D. Dedykowany zespół ekspertów od immersyjnego dźwięku będzie nadal dostarczać rozwiązania end-to-end Auro-3D® na rynkach Broadcast, Digital Cinema, kina domowego, mobilnego, Gam

W skład rady dyrektorów będzie dyrektor Saffelberga Luc Osselaer i weteran branży Wiebo Vaartjes, były wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Philips Lifestyle Enter

"Postęp technologiczny Auro 3D, wysoce wyspecjalizowana kadra, silna własność intelektualna i znakomity rekord sukcesu z wiodącymi światowymi markami audio były dla nas kluczowe dla dokonania kluczowej inwestycji" - mówi Luc Osselaer, reżyser w Saffelbergu. "Jesteśmy przekonani, że sprawdzone platformy oprogramowania Auro 3D będą kształtować przyszłość naturalnego immersyjnego dźwięku. """

Przez Auro-3D®
Auro-3D® Technology Suite oferuje niespotykaną możliwość produkcji dźwięku i odtwarzania na rynkach Broadcast, Digital Cinema, kina domowego, mobilnego, Przełomowe technologie zapewniają naturalne, immersyjne wrażenia dźwiękowe, jakiego nigdy wcześniej nie słyszeliście, tworząc zupełnie nowy emocjonalny poziom rozrywki.

www.auro-3d.com.“

 

Przetłumaczone z J. Niemieckiego przez translator na J. Polski  

Edytowane przez długi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko, myślałem, że nastąpiła kolejna zmiana koncepcji.

"Duże firmy z branży glinianej" są zainteresowane Auro3d

Niezłe dzbany

Dobry ten translator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, STELVIO napisał:

Najlepszy jest Rudy Van Duppen

Soeben auf der FB Seite von Auro veröffentlicht 

Hier die deutsche Version

„Ein vielversprechendes neues Kapitel für die Auro-3D® Technologie
 
20. Juli 2022
 
Der heutige Tag markiert einen aufregenden Neuanfang für Auro-3D, einen weltweit anerkannten Spezialisten für Immersive Sound-Technologie. Die Private-Equity-Firma Saffelberg Investments erwirbt alle Vermögenswerte und engagiert sich für die zukünftige Entwicklung und Vermarktung der vielversprechenden Auro-3D-Technologie, die 2010 von Wilfried Van Baelen eingeführt wurde, der das AURO-3D-Format als End-to-End-Lösung für alle Audiomärkte konzipiert hat.
 
Eine neue Holdinggesellschaft, NewAuro BV, wird das Entwicklungsteam von Immersive Sound Software-Spezialisten beibehalten und bestehende Kunden unterstützen. Eine solide strategische Vision in Verbindung mit einer gesunden Bilanz wird zukünftiges Wachstum ermöglichen. Große Marken aus der Tonindustrie haben ihr Interesse an Partnerschaften mit Auro-3D bekundet, sowohl auf der Technologie- als auch auf der Inhaltsseite. Bestehende Auro-3D-Plattformen und -Tools werden in den Bereichen Audio Coding, Audio Rendering und Upmixing weiter entwickelt. Mit großer Spannung wird die Einführung von Auro-Cx erwartet, einem Audiocodec der nächsten Generation für das Streaming.
 
Das Team wird von CEO Rudy Van Duppen und CTO Bert Van Daele geleitet, die zusammen 20 Jahre Erfahrung mit der Auro-3D-Technologie haben. Ein engagiertes Team von Immersive-Sound-Experten wird weiterhin End-to-End-Auro-3D®-Lösungen für die Märkte Broadcast, Digitales Kino, Heimkino, Mobile, Gaming und Automotive anbieten.
 
Der Verwaltungsrat wird aus dem Saffelberg-Direktor Luc Osselaer und dem Branchenveteranen Wiebo Vaartjes, dem ehemaligen Executive Vice President und CEO von Philips Lifestyle Entertainment, bestehen.
 
"Der technologische Vorsprung von Auro 3D, die hochspezialisierten Mitarbeiter, das starke geistige Eigentum und die exzellente Erfolgsbilanz mit weltweit führenden Audiomarken waren für uns ausschlaggebend, eine entscheidende Investition zu tätigen", sagt Luc Osselaer, Direktor bei Saffelberg. "Wir sind überzeugt, dass die bewährten Software-Plattformen von Auro 3D die Zukunft des natürlichen immersiven Klangs prägen werden."
 
Über Auro-3D®
Die Auro-3D® Technology Suite bietet beispiellose Möglichkeiten der Klangerzeugung und -wiedergabe für die Märkte Broadcast, Digitales Kino, Heimkino, Mobile, Gaming und Automotive. Die bahnbrechenden Technologien sorgen für ein natürliches, immersives Klangerlebnis, wie man es noch nie zuvor gehört hat, und schaffen eine völlig neue emotionale Ebene der Unterhaltung.
 
www.auro-3d.com.“
 

tak jest na FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RAF77 napisał:

A to spoko, myślałem, że nastąpiła kolejna zmiana koncepcji.

"Duże firmy z branży glinianej" są zainteresowane Auro3d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niezłe dzbany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry ten translator.

Lepsze tłumaczenie: "Główne marki z branży audio wyraziły duże zainteresowanie..."

I tak sobie myślę, że jeśli więcej producentów poza DM i Y wejdzie w Auro to napędzi to rynek kolejnej wymiany sprzętów i głośników. W końcu mniejsze głośniki w większej ilości to podobny koszt do dużych frontów i centralnego.

Zapowiada się nowa era amplitunerów i do tego streaming Auro. Nie mogę się doczekać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DrWredman napisał:

Lepsze tłumaczenie: "Główne marki z branży audio wyraziły duże zainteresowanie..."

I tak sobie myślę, że jeśli więcej producentów poza DM i Y wejdzie w Auro to napędzi to rynek kolejnej wymiany sprzętów i głośników. W końcu mniejsze głośniki w większej ilości to podobny koszt do dużych frontów i centralnego.

Zapowiada się nowa era amplitunerów i do tego streaming Auro. Nie mogę się doczekać 🙂

Nie możesz się doczekać ale twoje Onkyo Auro nie pociągnie :)) Czas na zmiany 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, donsalieri napisał:

Nie możesz się doczekać ale twoje Onkyo Auro nie pociągnie :)) Czas na zmiany

To wiadomo, ale szersza dostępność Auro 3D to niższe ceny 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.