Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer + DAC - wybór na początek


leviath
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

 

Zastanawiam się nad poprawą funkcjonalności mojego obecnego sprzętu . Posiadam wzmacniacz Roksan K3 wraz z kolumnami Tannoy XT 8f.  Źródłem jest radio fm , Spotify przez bluetooth z telefonu oraz dojrzały gramofon Thotens TD320. Rozważam zakup streemera oraz DAC. W związku z tym , że jest to dla mnie nowy temat , to na sam początek nie chcę przeznaczyć dużych środków.

Co do streamera to rozważam Bluesound node 2 lub Yamaha WXC-50 . Patrząc na opinie Bluesound wydaje się być lepszym wyborem. Co do DACa to …. Jest problem , bo nie wiem co wybrać.

Bluesound kosztuje obecnie około 2500zł , a ja nie chcę przekroczyć kwoty łącznej 4000-4500zł. Czyli w takim założeniu na DAC zostaje +/- 1500zł .

Jaki sprzęt możecie polecić ? Nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to nowy lub używany egzemplarz.

Nie chcę aby bas został dodatkowo podkreślony , bo obecnie jest już go sporo i czasami brakuje mi możliwości regulacji tonów. Aczkolwiek może i jest to spowodowane relatywnie słabym źródłem ?

Będę wdzięczny za wszelkie  sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 . Ja bym za te 4500 wziął juz konkretny streamer z wejściami cyfrowymi 

2. A jak osobno to więcej przeznaczyć  na dac, mniej na transport sieciowy,  tylko czy taki sensowny jest ? 

Dlatego patrz pkt 1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem k3 z cxn v2 i żałuję,że  nie spróbowałem z blusound node jak mi doradzano. Node to naprawdę poważne granie mimo różnych opinii ( zasilaniem liniowym podobno jeszcze lepiej)  i obsługa bez zarzutów. W 4500 się zmieścisz. Ares w sumie też może pasować. Co do basu spróbuj inne  kable głośnikowe mi się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pioneek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam transport IFI ZEN to dobre rozwiązanie. Jako DAC polecam produkty SMSL. U mnie DAC pomógł również w zakresie kontroli basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie.

20 godzin temu, venom200 napisał:

IFI Zen Stream+ Denafrips Ares

 

18 godzin temu, KrzysztofMa napisał:

Jako DAC polecam produkty SMSL

 

15 godzin temu, biniek napisał:

Ew DAC Smsl D300 plus ifi zen stream

IFI Zen stream ma wiele zróżnicowanych opini. Nie mniej zainteresował mnie i prawdopodobnie wypożyczę go do porównania wraz z Bluesound Node (2021).Recenzje recenzjami a odsłuch we własnych warunkach to inna bajka.

Co do DACa. Z tego co widzę to Denafrips Ares to kompletnie inny przedział cenowy - napotkałem tylko na Ares II.

Produkty Smsl również mają dobre opinie, aczkolwiek nie są łatwo dostępne. Więc też może być problem. 

Zastanawiam się nad Topping D30 PRO i .... właśnie , i co mogę dobrać do niego dla porównania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś "nowy w temacie" to na początku przeanalizuj swoje potrzeby - również te użytkowe. Po pierwsze - czy będziesz słuchał własnych plików czy tylko Spotify? Czy też planujesz przejście na inny serwis?
Większość tanich streamerów nie ma gapless - w niektórych rodzajach muzyki może to być spora wada. Wymienione tu Bluesound i iFi chyba nie mają tej wady. Wiim Mini - tu głowy bym nie dał.
Jeśli głównym źródłem ma być Spotify to na razie w ogóle nie ma sensu kupować streamera - wystarczy DAC z BT. Spotify da chyba lepszą jakość na BT - bo aplikacja gra 320 kbs a Spotify Connect używa kodeka AAC - a więc tylko 256 kbs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

iFi Zen Strean -> Topping HS01 -> SMSL SU-9

Gwarantuję, że nic w tej cenie nie zagra lepiej. Chyba, że zamiast iFi Malinka z Volumio Premium 😉 

iFi jest godny polecenia. Działa bez zarzutu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj bluesound. Dac ma wbudowany i choć może jaj nie urywa to na początek jest ok. Polecam dozbierać do lepszego daca. Choćby Chorda chordette lub Ares 2. Do bluesound polecam zasilanie liniowe. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie upierasz się koniecznie przy oddzielnych pudełkach, to posłuchaj Silent Angel Munich M1 (zintegrowany transport + dac). Wg mnie gra to lepiej niż Bluesound (piszę to jako posiadacz Node2i), przyjazna aplikacja, wsparcie dla większości serwisów strumieniowych (Spotify, Tidal, Qobuz, Amazon) plus Roon i DLNA. Cena wersji z wbudowaną pamięcią 2GB oscyluje w granicach 4,5 kPLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie. Doszedłem do wniosku , że na testy wypożyczę te urządzenia : Bluesound 2 (2021) , Ifi Zen Stream , Topping D30Pro , Topping D50s oraz SMSL SU-9.

Na początek spróbuję Bluesound , który posiada zintegrowany DAC. Może faktycznie nie będę potrzebował nic więcej.... Zobaczymy. Chcę się przekonać jakie są różnice w różnych konfiguracjach.

Tak jak wspominałem na początku głównym moim źródłem jest radio internetowe i Spotify . Nigdy nie zagłębiałem się w inne źródła , aczkolwiek wygląda na to że warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywany Linn Majik lub Naim 172XS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Jeśli rozważasz zakup dodatkowego DACa to polecałbym bardziej skupić się na samym transporcie takim jak iFi Audio Zen Stream czy Silent Angel B1t i na bazie takiego transportu budować zestaw. Zyskasz większą czystość oraz dynamikę względem streamera takiego jak Bluesound. 
Polecałbym Toppinga D30 Pro, który zapewni Ci barwę oraz świetną przestrzeń. Jeśli chciałbyś postawić na większą szczegółowość to koniecznie wziąłbym pod uwagę Toppinga D50s lub Aune X1s GT. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 09:44, leviath napisał:

Dzięki za wszelkie sugestie. Doszedłem do wniosku , że na testy wypożyczę te urządzenia : Bluesound 2 (2021) , Ifi Zen Stream , Topping D30Pro , Topping D50s oraz SMSL SU-9.

 

SMSL SU-9 możesz kupić w ciemno 😉 Nie ma sensu porównywać z Toppingami. SMSL będzie górą.

Porównaj ifi + SMSL vs Bluesound 2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 09:44, leviath napisał:

Dzięki za wszelkie sugestie. Doszedłem do wniosku , że na testy wypożyczę te urządzenia : Bluesound 2 (2021) , Ifi Zen Stream , Topping D30Pro , Topping D50s oraz SMSL SU-9.

Na początek spróbuję Bluesound , który posiada zintegrowany DAC. Może faktycznie nie będę potrzebował nic więcej.... Zobaczymy. Chcę się przekonać jakie są różnice w różnych konfiguracjach.

Tak jak wspominałem na początku głównym moim źródłem jest radio internetowe i Spotify . Nigdy nie zagłębiałem się w inne źródła , aczkolwiek wygląda na to że warto spróbować.

Skoro już jedno iFi znalazło się w zestawieniu, to może jeszcze jedno? Do kompletu z Zen Stream warto pomyśleć o Zen DAC Signatur lub o Zen One Signature. Zawsze to komplet :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, x666 napisał:

TAGA Harmony TWA-10B to chyba nowy streamer z dac ES9023 i wyjściami cyfrowymi, ciekawe co potrafi?

Tyle co DAC ES9023 ... czyli mało.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 09:46, MarcinQoo napisał:

Jeśli nie upierasz się koniecznie przy oddzielnych pudełkach, to posłuchaj Silent Angel Munich M1 (zintegrowany transport + dac). Wg mnie gra to lepiej niż Bluesound (piszę to jako posiadacz Node2i), przyjazna aplikacja, wsparcie dla większości serwisów strumieniowych (Spotify, Tidal, Qobuz, Amazon) plus Roon i DLNA. Cena wersji z wbudowaną pamięcią 2GB oscyluje w granicach 4,5 kPLN.

Polecam . Jakość jest wprost proporcjonalna do wzrostu budżetu . I tak Silent Angel M1 zagra dwa razy razy lepiej niż Bluesound Node 2. Tylko małe (?) Roksana i te Tanoye hmm ciężko będzie ten zestaw rozruszać. Oddzielnie każde z nich ma swoją solidna wartość . Razem nie masz wrażenia że jest to mało przejrzyste , zgaszone granie ? Pytanie do założyciela wątku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Q21 napisał:

Polecałbym Toppinga D30 Pro, który zapewni Ci barwę oraz świetną przestrzeń. Jeśli chciałbyś postawić na większą szczegółowość to koniecznie wziąłbym pod uwagę Toppinga D50s lub Aune X1s GT

D30 Pro oraz D50S już zamówione na testy. Aune X!s GT raczej odpuszczę , jest to chyba bardziej DAC słuchawkowy - a ja ich w domu nie używam.

19 godzin temu, Piopio napisał:

SMSL SU-9 możesz kupić w ciemno 😉 Nie ma sensu porównywać z Toppingami. SMSL będzie górą.

Porównaj ifi + SMSL vs Bluesound 2

Podczas weekendu powinny odbyć się testy , łącznie z Topping'ami 🙂

12 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Polecam . Jakość jest wprost proporcjonalna do wzrostu budżetu . I tak Silent Angel M1 zagra dwa razy razy lepiej niż Bluesound Node 2.

Przez moment myślałem , aby go zamówić. Jednak się rozmyśliłem. Testów z jego udziałem jest jak na lekarstwo. Spróbuję najpierw powyższe kombinacje.

12 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Tylko małe (?) Roksana i te Tanoye hmm ciężko będzie ten zestaw rozruszać. Oddzielnie każde z nich ma swoją solidna wartość . Razem nie masz wrażenia że jest to mało przejrzyste , zgaszone granie ?

Co masz na myśli , bi-wire ? 

Co do przejrzystości to ciężko mi powiedzieć , bo nie mam porównania. Na ten moment nie jestem w pełni zadowolony. Najpierw chcę zobaczyć (usłyszeć) jakie zmiany wniesie inne źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomek1777 napisał:

I tak Silent Angel M1 zagra dwa razy razy lepiej niż Bluesound Node 2. 

Moim zdaniem jakieś 20%. Ech ta audiofilska przesada ...

26 minut temu, leviath napisał:

Ostatni DAC pod rozwagę . Musical Fidelity MX-DAC - czy ktoś z Was używa / używał ?

Nic nie przebije SMSL SU-9 w tej cenie. Po co kombinować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piopio napisał:

Moim zdaniem jakieś 20%. Ech ta audiofilska przesada ...

Nie będę spierał się o procenty . Miałem /mam oba i od razu słychać który gra lepiej . Silent Angel M1/M1 T jest klasowym streamerem. W bonusie mega stabilna apka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Piopio napisał:

Nic nie przebije SMSL SU-9 w tej cenie. Po co kombinować ?

To fakt nie ma co zbytnio kombinować. Zostaje SMSL oraz Topping - dla porównania. Podczas weekendu wszystko będzie jasne 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Nie będę spierał się o procenty . Miałem /mam oba i od razu słychać który gra lepiej . Silent Angel M1/M1 T jest klasowym streamerem. W bonusie mega stabilna apka.

Pewnie gra lepiej ale bez przesady. Apka BlueOS też jest uważana za świetną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Best buy do kwoty jak sądzę 10 tys. Droższych transportów nie słyszałem . Kładzie Node na łopatki . Dźwięk dużo większy, plastyczny, gęsty od treści . Node przy nim to suchotnik. Scena , detal również bez porównania.   No właśnie apka.. myślałem trzeba będzie jakość się przyzwyczaić do gorszej obsługi a tu zonk! Vitos Orbieter robi doskonała robotę . Nigdy mi się nie zawiesił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Piopio napisał:

Moim zdaniem jakieś 20%. Ech ta audiofilska przesada ...

A na podstawie jakiego wzoru to obliczyłeś?

Czy miałeś do czynienia z M1? W jakiej konfiguracji słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piotrek7 napisał:

A na podstawie jakiego wzoru to obliczyłeś?

Czy miałeś do czynienia z M1? W jakiej konfiguracji słuchałeś?

Przecież wiem jak brzmią sprzęty i czym mogą się różnić. W audio nie ma magii. Jest technika. Mam 30 lat doświadczeń w audio ...

Ten Silent Angel M1 ma na pokładzie ESS SABRE 9018Q2M. Raczej nie jest to szczyt techniki. Zasilania też nie ma wypasionego. Ot przeciętne granie za spore pieniądze. Można taniej i dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.