Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem. Jak się wcześniej tego nie wprowadzi w codzienne życie, to później jest coraz trudniej.
Ja jestem uzależniony od ruchu. Jakbym nie wykonał codziennej porcji określonych, zaplanowanych ćwiczeń, to czułbym się źle psychicznie. Dlatego nie ma zmiłuj...nawet jak mi się nie chce (rzadko) to się przełamuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trening siłowy uzależnia bardziej jak słuchanie muzyki... ja zacząłem w wieku 16 lat i prędzej zlikwiduję w domu ołtarzyk audio ...sztanga musi być😁

sorry za offtop oczywiście 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, soundchaser napisał:

Suby muszą być pod monitorami.

to jest dla nich najlepsze miejsce

i rzeczywiście pokój jest mały i raczej nie szedłbym w zejście tylko w efektywność rozdzielczość i dynamikę , a do takich celów typowe suby się zupełnie nie nadają

po tym zdjęciu widzę , że jest absolutna podstawa do opinii , że nie podobalo Ci się zestawienie z subami

dwa dobre woofery aktywnie cięte i zrobienie na podstawie Opali 3-way z prawdziwego zdarzenia

ale nie znam nikogo kto poradzi sobie z takim projektem w takich warunkach akustycznych poza ... misiomorem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szpotek73 napisał:

...nie bądź  taki skromniś😉

przecież napisal , że jestem głupi troluje i znęcam się nad nim 🙂

ale wg mnie jest duża szansa , że te jego opale wsparte wooferem i odciążone od basu moglyby zagrać o klasę lepiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szpotek73 napisał:

trening siłowy uzależnia bardziej jak słuchanie muzyki... ja zacząłem w wieku 16 lat i prędzej zlikwiduję w domu ołtarzyk audio ...sztanga musi być😁

sorry za offtop oczywiście 

Sztangi nie mam i nie chcę mieć. Za to mój syn pakuje maksymalnie.
Ale muzyka to moje największe uzależnienie...od dziecka i nie przebije tego żadna inna pasja, których kilka mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, slawek.xm napisał:

i rzeczywiście pokój jest mały i raczej nie szedłbym w zejście tylko w efektywność rozdzielczość i dynamikę , a do takich celów typowe suby się zupełnie nie nadają

po tym zdjęciu widzę , że jest absolutna podstawa do opinii , że nie podobalo Ci się zestawienie z subami

No widzisz? Wystarczyło jedno zdjęcie i nastąpiła zmiana narracji. 😉
 

 

15 minut temu, slawek.xm napisał:

dwa dobre woofery aktywnie cięte i zrobienie na podstawie Opali 3-way z prawdziwego zdarzenia

ale nie znam nikogo kto poradzi sobie z takim projektem w takich warunkach akustycznych poza ... misiomorem

Nie ma takiej opcji. Nic nie będziemy "ciąć" w Opalach. To byłaby okrutna zbrodnia na tych wspaniałych monitorach. 😆

8 minut temu, slawek.xm napisał:

przecież napisal , że jestem głupi

Gupi, a to różnica. 
 

9 minut temu, slawek.xm napisał:

ale wg mnie jest duża szansa , że te jego opale wsparte wooferem i odciążone od basu moglyby zagrać o klasę lepiej 

Nie bardzo kumam. Jak chcesz to zrobić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

Nie bardzo kumam. Jak chcesz to zrobić?

 

4 minuty temu, soundchaser napisał:

Nie ma takiej opcji. Nic nie będziemy "ciąć" w Opalach. To byłaby okrutna zbrodnia na tych wspaniałych monitorach.

dopóki nie zrozumiesz , że warto i trzeba to nie ma nawet o czym gadać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

dopóki nie zrozumiesz , że warto i trzeba to nie ma nawet o czym gadać

Nie nie...to Ty nie rozumiesz. Ingerować w tego typu monitory? To już lepiej kupić inne 3-way.
Najpierw ich posłuchaj, zamiast wyobrażać sobie jak grają i mieć klapki na oczach i powielać gadki typu - praw fizyki nie przeskoczysz. O to samo proszę Bińka.
Patrząc na wygląd tych monitorów, zanim je kupiłem - w życiu nie pomyślałbym, że tak mogą zagrać. Ale zaufałem recenzentom i opiniom na forach dyskusyjnych...m.in. też dwóm kolegom z forum AS.

Wracając do tematu - uważasz, że te suby Dynaudio proponowane przez @biniek nic nie dadzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawdzenia to tylko gdybanie

Moim zdaniem warto sprobowac je odciac na 80hz high pass filter i skalibrowac suba

Gorzej raczej nie zagraja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, soundchaser napisał:

Wracając do tematu - uważasz, że te suby Dynaudio proponowane przez @biniek nic nie dadzą?

wg mnie nie będzie to optymalne rozwiązanie

ale jeśli nie uwolnisz Opali od przetwarzania basu to żaden doslownie zaden subwoofer nie podniesie Ci jakości dźwięku a wręcz przeciwnie będzie tylko gorzej a dodając pomieszczenie wręcz tragicznie

dlatego jeśli nie jesteś przekonany do ingerencji w pasmo odtwarzane przez Opale to w ogóle zapomnij o jakichkolwiek modyfikacjach i rozszerzaniu tego systemu o dodatkowe głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, biniek napisał:

Moim zdaniem warto sprobowac je odciac na 80hz high pass filter i skalibrowac suba

13 minut temu, slawek.xm napisał:

dlatego jeśli nie jesteś przekonany do ingerencji w pasmo odtwarzane przez Opale to w ogóle zapomnij o jakichkolwiek modyfikacjach

Możecie jaśniej? Przecież wiecie, że jestem technicznym laikiem.
Co to znaczy "odciąć"? W jaki sposób ingerować? Nie wystarczy podłączyć suby i skalibrować potencjometrami? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, soundchaser napisał:

To już lepiej kupić inne 3-way.

jeśli są aspekty dźwięku które szczegolnie przypadły Ci do gustu to customowy projekt dopasowany do pokoju będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż kupno gotowych 3-way

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

jeśli są aspekty dźwięku które szczegolnie przypadły Ci do gustu to customowy projekt dopasowany do pokoju będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż kupno gotowych 3-way

Tak - aspekty brzmienia są tu najważniejsze i ja je kocham.
Co do customowego projektu - jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Co to znaczy "odciąć"? W jaki sposób ingerować? Nie wystarczy podłączyć suby i skalibrować potencjometrami? 

trzeba odfiltrować pasmo basu przetwarzane przez Opale dobrac woofer polaczyc go z Opalami w dpowiedni sposob , bo byc może trzeba bedzie tez ingerowac w filtracje tweetera

to jest budowa kolumn 3-way od podstaw przy czym elementem do ktorego trzeba się dopasowac sa Twoje monitory

nie , nie wystarczy pokrecic potkami w subie

to juz robiles z oplakanymi skutkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

trzeba odfiltrować pasmo basu przetwarzane przez Opale dobrac woofer polaczyc go z Opalami w dpowiedni sposob , bo byc może trzeba bedzie tez ingerowac w filtracje tweetera

Nic z tego nie rozumiem. Jak dobrać woofer?? Przecież jeśli chcesz odciąć woofery Opali, to rozumiem, że mają je zastąpić woofery z suba. To po kiego jakaś ingerencja?

Naprawdę nie potrafisz po chłopsku tego wyjaśnić? W ten sposób to możemy gadać do rana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub ma wbudowana cyfrowa zwrotnice czyli wychodzisz z dac do suba ustawiasz high pass filter na subie na 80hz i wychodzisz z suba na monitory

Wtedy sub gra wszystko ponizej 80hz a opale graja od 80hz w gore i sa uwolnione od grania niskiego basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat rozumiem, ale Sławek proponuje jakieś karkołomne ingerencje DIY, które w głowie mi się nie mieszczą.

W dodatku pisze, że to co Ty proponujesz już testowałem z opłakanym skutkiem. Ma rację, bo tego typu rozwiązanie stosowałem z subem KRK 10S i efekt był taki, że bas był nie do przyjęcia...ale to było dawno i z Yamahami HS8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, soundchaser napisał:

Przecież jeśli chcesz odciąć woofery Opali, to rozumiem, że mają je zastąpić woofery z suba.

midwoofery z Opali będą odtwarzać tylko zakres średnicy
odcięcie basu powinno dać lepszy zakres średnicy po pierwsze dlatego , że głośnik nie będzie musiał się wychylać by pompować powietrze po drugie nie będzie modulacji tonów średnich basem , po trzecie spadną znieksztalcenia , a więc będzie czyściej

po czwarte woofer który zajmie się basem będzie mial znacznie wieksza średnice co sprawi ,że nie będzie się wychylal takmocno jak midwoofery Opali co da rowniez znacznie mniejsze znieksztalcenia na basie niz masz w tej chwili

zwiekszy się wykop , zauwazalnie wzrośnie odczuwalna dynamika i nawet jesli zejście pozostaloby na takim poziomie jak masz teraz to subiektywnie dzieki brakowi zniekształcen i znacznie lepszym zakresie basu ze względu na wyspecjalizowany głosnik basowy pogolny poziom dźwieku będzie lepszy

i jeszcze mozna bedzie uzyskac głosniejsze kolumny niz masz teraz a wg mnie efektywność kolumn ma znaczenie i im jest ona wieksza tym lepiej

prosto - mniej mocy potrzeba do wysterowania ich do poziomu przy jakim sluchasz teraz

oczywiście dodatkowym atutem będzie głębsze zejście i lepsze wypełnienie zakresu basu ale to juz będzie zalezalo od wspólpracy z akustyka pokoju i od umiejętnosci konstruktora ktory ten uklad bedzie ewentualnie zgrywał

poza tym spadek charakterystyki basu w takim pomieszczeniu trzeba odpowiednio ukształtować by wszystkie trzy elementy ukladanki woofer obudowa pomieszczenie współgrały ze soba na najwyższym poziomie

5 minut temu, biniek napisał:

20min trwa mniej wiecej taki zabieg

utopia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuję. Jutro się ustosunkuję do tego postu. Widzę dużo rozbieżności w tym co proponujesz z tym jak ja odbieram brzmienie.
Obawiam się, że to co piszesz to tylko wytwór Twojej wyobraźni, która bazuje na tym, że Opale to głośniczki komputerowe. 😉
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slawek.xm napisał:

midwoofery z Opali będą odtwarzać tylko zakres średnicy
odcięcie basu powinno dać lepszy zakres średnicy po pierwsze dlatego , że głośnik nie będzie musiał się wychylać by pompować powietrze po drugie nie będzie modulacji tonów średnich basem , po trzecie spadną znieksztalcenia , a więc będzie czyściej

po czwarte woofer który zajmie się basem będzie mial znacznie wieksza średnice co sprawi ,że nie będzie się wychylal takmocno jak midwoofery Opali co da rowniez znacznie mniejsze znieksztalcenia na basie niz masz w tej chwili

zwiekszy się wykop , zauwazalnie wzrośnie odczuwalna dynamika i nawet jesli zejście pozostaloby na takim poziomie jak masz teraz to subiektywnie dzieki brakowi zniekształcen i znacznie lepszym zakresie basu ze względu na wyspecjalizowany głosnik basowy pogolny poziom dźwieku będzie lepszy

i jeszcze mozna bedzie uzyskac głosniejsze kolumny niz masz teraz a wg mnie efektywność kolumn ma znaczenie i im jest ona wieksza tym lepiej

prosto - mniej mocy potrzeba do wysterowania ich do poziomu przy jakim sluchasz teraz

oczywiście dodatkowym atutem będzie głębsze zejście i lepsze wypełnienie zakresu basu ale to juz będzie zalezalo od wspólpracy z akustyka pokoju i od umiejętnosci konstruktora ktory ten uklad bedzie ewentualnie zgrywał

poza tym spadek charakterystyki basu w takim pomieszczeniu trzeba odpowiednio ukształtować by wszystkie trzy elementy ukladanki woofer obudowa pomieszczenie współgrały ze soba na najwyższym poziomie

utopia

Daremne pisanie, przecież to prowokacja 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Dobra, dziękuję. Jutro się ustosunkuję do tego postu. Widzę dużo rozbieżności w tym co proponujesz z tym jak ja odbieram brzmienie.
Obawiam się, że to co piszesz to tylko wytwór Twojej wyobraźni, która bazuje na tym, że Opale to głośniczki komputerowe. 😉
 

powtórzyłem tylko prostszym językiem to co tłumaczył misiomor

wroć do jego wpisów i przeanalizuj je ponownie

i nie wierz w to , że stawiając suba i kręcąc potkami uzyskasz sam hi-end

wielu już próbowało i polegli

tym bardziej , że Twój pokój jest absolutnie trudnym problemem do rozwiązania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Daremne pisanie, przecież to prowokacja 🙂

a co mi tam ... przecie mnie nie zlinczuje 🙂

a może do kogoś innego wiadomości trafią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, soundchaser napisał:

Obawiam się, że to co piszesz to tylko wytwór Twojej wyobraźni, która bazuje na tym, że Opale to głośniczki komputerowe.

to co napisałem dotyczy każdych monitorów 2-way gdzie midwoofer ma ok 18cm średnicy

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slawek.xm napisał:

powtórzyłem tylko prostszym językiem to co tłumaczył misiomor

Jeszcze przed snem napiszę...

Czyli co? Opalowe głośniki zostawiamy w spokoju, bo ich woofer ma pracować jako midwoofer, a dodajemy zewnętrzny większy woofer basowy i tylko ingerujemy w samą elektronikę, by to jakoś wszystko zgrać i połączyć?
Jak to niby ma się odbyć? Jesteście lepszymi inżynierami od dźwięku od fachowców pracujących w fabryce Event Opali, którzy wymyślili patent by 7,2" wooferowe głośniczki komputerowe grały jak 2 X większe, ale Wy to negujecie, bo fizyki się nie oszuka? 😆

Przede wszystkim słuchu nie można oszukać, a wszystko inne jest możliwe.

Dobranoc.

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

to co napisałem dotyczy każdych monitorów 2-way gdzie midwoofer ma ok 18cm średnicy

Nieprawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

Jeszcze przed snem napiszę...

Czyli co? Opalowe głośniki zostawiamy w spokoju, bo ich woofer ma pracować jako midwoofer, a dodajemy zewnętrzny większy woofer basowy i tylko ingerujemy w samą elektronikę, by to jakoś wszystko zgrać i połączyć?
Jak to niby ma się odbyć? Jesteście lepszymi inżynierami od dźwięku od fachowców pracujących w fabryce Event Opali, którzy wymyślili patent by 7,2" wooferowe głośniczki komputerowe grały jak 2 X większe, ale Wy to negujecie, bo fizyki się nie oszuka? 😆

Przede wszystkim słuchu nie można oszukać, a wszystko inne jest możliwe.

Dobranoc.

Jestes beznadziejnym przypadkiem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.