Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne


Adi777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co się przekomarzać, będziesz w Polsce, zapraszam . Ocenisz czy to tylko dźwięki, a może muzyka w przestrzeni.
Pozdrawiam.

To przeciez nie funcjonuje. Jesli ktos jest wegetarianinem, to mozesz mu zaserwowac najbardziej wykwintny filet, do miesa go nie przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Rafał.M napisał:

Po co się przekomarzać, będziesz w Polsce, zapraszam . Ocenisz czy to tylko dźwięki, a może muzyka w przestrzeni.

Po co ma tracić czas? A już na pewno nie chce On tracić słuchu od decybeli z głośnika 2 metry od głowy. Byłem i musiałem ewakuować się przed terroryzmem głośności, bo na prośbę głuchy byłeś. Właśnie, słowo klucz: GŁUCHY.

Co możesz powiedzieć w temacie kolumn i systemów aktywnych...?

Głośnik 21 cali (według mnie) może służyć tylko do uzyskania potrzebnego SPL. Oczekiwanego poziomu głośności, czyli do grania w ekstremalnie dużych metrażach. Jak sądzę wszystko, co potrzebne do słuchania w tych mniejszych, mają głośniki 15 i 18 cali. Nawet 12 cali w zupełności wystarcza. Najwyżej można podwoić takiego 12-calowca. Podwojenie 15-calowca i tym bardziej 18-calowca w zwartej bryle kolumny - jest w zasadzie niemożliwe.

Z 8 cali - jak to było wcześniej już powiedziane - się nie wygłupiamy w poważnych rozważaniach. Tak, @Rafał.M.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za głośne granie, tak jak i za głośne słuchanie, to onanizm. Nic dobrego z tego nie wychodzi, ale napierdalanie w małych pomieszczeniach i miejscach, to już horror, męka i brak szacunku dla słuchaczy. Sorry jak boli, ale takie jest moje zdanie w temacie. Zresztą wielu profesjonalnych muzyków, powie dokładnie to samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Chicago napisał:

Za głośne granie, tak jak i za głośne słuchanie, to onanizm. Nic dobrego z tego nie wychodzi, ale napierdalanie w małych pomieszczeniach i miejscach, to już horror, męka i brak szacunku dla słuchaczy. Sorry jak boli, ale takie jest moje zdanie w temacie. Zresztą wielu profesjonalnych muzyków, powie dokładnie to samo. 

No i to jest dziwne że w dobrze adoptowanych pomieszczeniach gdzie jest bardzo dobry i dokładny odbiór materiału zarejestrowanego ktoś wpada na "genialny" pomysł co by jeszcze odkręcić gałę bo np. .... nic się nie wzbudza

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Chicago napisał:

Ale chyba lepiej jak głośniki stoją z trzy metry od tylnej ściany za głośnikami, z dwa metry od bocznych i co najmniej masz z dwa lub trzy metry przestrzeni z tyłu za kanapą...???

Nie ma takiej reguły, ale oczywiście trzeba unikać kolumn przyklejonych do ściany, co preferuje Xajas i jeszcze jest zachwyconym dźwiękiem.
 

8 godzin temu, Chicago napisał:

w małych pomieszczeniach gra się po prostu 'ciszej'

U mnie gra się często głośno, bo ja tak lubię i brzmienie nie traci na jakości.
Ściszam dopiero po godz. 22.

 

7 godzin temu, Chicago napisał:

... i jak ktoś lubi małe pokoje i twierdzi, że mu z tym dobrze, to ja nie mam z tym żadnego problemu.

Ja akurat muszę lubić to co mam. 😉 Dlatego dopasowałem sobie brzmienie systemu do pokoju, na który jestem skazany i mam swoją nirwanę, której mi nikt nie odbierze gadkami o większych wooferach, wspomaganych jeszcze dwoma subami. To jest chore podejście, bez wyobraźni i bez wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Po co ma tracić czas? A już na pewno nie chce On tracić słuchu od decybeli z głośnika 2 metry od głowy. Byłem i musiałem ewakuować się przed terroryzmem głośności, bo na prośbę głuchy byłeś. Właśnie, słowo klucz: GŁUCHY.

Co możesz powiedzieć w temacie kolumn i systemów aktywnych...?

Głośnik 21 cali (według mnie) może służyć tylko do uzyskania potrzebnego SPL. Oczekiwanego poziomu głośności, czyli do grania w ekstremalnie dużych metrażach. Jak sądzę wszystko, co potrzebne do słuchania w tych mniejszych, mają głośniki 15 i 18 cali. Nawet 12 cali w zupełności wystarcza. Najwyżej można podwoić takiego 12-calowca. Podwojenie 15-calowca i tym bardziej 18-calowca w zwartej bryle kolumny - jest w zasadzie niemożliwe.

Z 8 cali - jak to było wcześniej już powiedziane - się nie wygłupiamy w poważnych rozważaniach. Tak, @Rafał.M.

 

Czy WLM po podpięciu suba mają opcję odcięcia dołu w głównych kolumnach? Jeżeli tak, to przy ilu Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej reguly…trzeba unikac kolumn ustawionych blisko sciany, co preferuje Xajas..


To jest ustawienie blisko sciany co preferuje Chaser, i to jest do dupy, ale Chaserowi sie podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, S0nic napisał:

Czy WLM po podpięciu suba mają opcję odcięcia dołu w głównych kolumnach? Jeżeli tak, to przy ilu Hz?

Tak, jest przełącznik. Zaszyte w 80 Hz lub w wersji z opcją do wyboru 80 Hz albo 90 Hz.

Nie miałoby sensu kazać grać kolumnom całym dołem, gdy wspomagamy bas subem.

Ale i taka alternatywa jest: fullrange dla kolumn (satelit) plus subwoofer w jego zakresie.

"Fullrange" jest przewidziane, gdy (jeszcze) nie dokupiliśmy subwoofera. Można grać z/bez.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest ustawienie daleko od sciany, co preferuje Xajas, i to jest super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cych

2 godziny temu, Wuelem napisał:

Z 8 cali - jak to było wcześniej już powiedziane - się nie wygłupiamy w poważnych rozważaniach.

Są różne kolumny 8". Nie sugeruj się tym co piszą tutejsi znafcy, tylko sam posłuchaj.
Metraż pokoju też ma wpływ na dźwięk w zależności od tego co w nim postawisz.

16 minut temu, xajas napisał:

To jest ustawienie blisko sciany co preferuje Chaser, i to jest do dupy, ale tobie sie podoba

Nie blisko ściany, tylko odległość jest taka jak trzeba było doprowadzić do optymalnego brzmienia. W miejscu pierwszego odbicia wisi duży obraz na płótnie, który świetnie poprawia dźwięk. 2 tygodnie pracowałem nad optymalizacją brzmienia. A Tobie, jak widać, nerwy puszczają ze złości i coraz mniej wiarygodny jesteś takimi głupimi wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

2 tygodnie malowales obraz?
Brawo, szybko. Ja potrzebowalem dluzej.

Twoja rzekoma wiedza jest wprost przeciwnie proporcjonalna do Twojego chamstwa.

A może nawet wprost proporcjonalna...kto Cię tam wie. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawostek. Wzmacniacz za ok. 5 000 zł: PARASOUND 200 INTEGRATED - ma w sobie zaszytą zwrotnicę, która pozwala wybrać częstotliwość odcięcia w zakresie 20 - 140 Hz w celu przyłączenia subwoofera. A raczej odcięcia tych niskich składowych od kolumn głównych, bo przecież subwoofer ma swoją własną końcówkę mocy. Nie trzeba kupować dwóch tych wzmacniaczy, chyba że ktoś postawi na konstrukcję pasywną subwoofera, ale czy dziś są takie na rynku?

Każdy (producent) doszedł do wniosku, że wzmacniacz w parze z głośnikiem (zasilenie aktywne) jest rozwiązaniem... LEPSZYM 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Twoja rzekoma wiedza jest wprost przeciwnie proporcjonalna do Twojego chamstwa.
A może nawet wprost proporcjonalna...kto Cię tam wie.

Nie, proporcjonalna do poczucia humoru. Bo bez humoru do takich znafcow jak Chaser nie mozna podchodzic.

Ale to z tymi obrazami to nie byl zart. Ten prawy jest do dzis nie gotowy. A lewy jest super.

Tak, obrazy na plotnie to genialna „adaptacja akustyczna“, prawdziwe absorbery plytowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

Po co ma tracić czas? A już na pewno nie chce On tracić słuchu od decybeli z głośnika 2 metry od głowy. Byłem i musiałem ewakuować się przed terroryzmem głośności, bo na prośbę głuchy byłeś. Właśnie, słowo klucz: GŁUCHY.

Co możesz powiedzieć w temacie kolumn i systemów aktywnych...?

Głośnik 21 cali (według mnie) może służyć tylko do uzyskania potrzebnego SPL. Oczekiwanego poziomu głośności, czyli do grania w ekstremalnie dużych metrażach. Jak sądzę wszystko, co potrzebne do słuchania w tych mniejszych, mają głośniki 15 i 18 cali. Nawet 12 cali w zupełności wystarcza. Najwyżej można podwoić takiego 12-calowca. Podwojenie 15-calowca i tym bardziej 18-calowca w zwartej bryle kolumny - jest w zasadzie niemożliwe.

Z 8 cali - jak to było wcześniej już powiedziane - się nie wygłupiamy w poważnych rozważaniach. Tak, @Rafał.M.

 

Przepraszam panie, ale na początku dostałeś pan pilota do ręki.  Wyjąłeś swoje nagrane esperanzy i się zaczęło, rzucałeś się po sofie góra-dół, lewo -prawo i werdykt ,,wokal na wysokosci 40 cm. ''.  Siedzę  obok i słyszę naturalną wielkość wokalistilki na środku sceny. Potem zacząłeś latać po pokoju ,a może uda się znaleźć miejsce gdzie się bas wzbudza, kolumny opukiwałeś ,poddałeś się.  W końcu wyjąłeś asa z rękawa włączyłeś oklaski z jakiegoś koncertu. Po czym się poderwałeś i zacząłeś klaskać oczekując podobnego efektu jak na nagraniu. 

Wybacz ale już nie mogłem więcej słuchać ciebie i twoich eksperymentów . Zabrałem pilota i ulżyłem sobie Fennell-em, a że to Marsze były, więc należało się zagrać live.

A co do wielkości głośników basowych , to kol. Misiomor podał świetny przykład odtworzenia pełnego pasma przez słuchawki zamknięte.  I tak samo jest to do zrealizowania w pomieszczeniu 18 metrowym. Wystarczą u mnie Wilson Audio Sasha Daw z dwoma 8'calowymi driverami wraz z odpowiednią bezkompromisową akustyką  i szczelnością pomieszczenia aby uzyskać referencyjne pełne pasmo . 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rafał.M napisał:

Wyjąłeś swoje nagrane esperanzy

Ale ty jesteś manipulant. Wszystkie płyty w oryginale miałeś do dyspozycji, tylko NIE MIAŁEŚ odtwarzacza. Sam wybrałeś zgranie do jakiegoś grajka z kompilacji. Na szczęście przewidziałem taką sytuację i pomogłem twej bezradności. Tak. lubisz narzucać swoje nagrania. Nie udało się tym razem. I system poległ. Jedno wielkie buczenie. Czemu?

5 minut temu, Rafał.M napisał:

Wystarczą u mnie [...] z dwoma 8'calowymi driverami

Temu.

5 minut temu, Rafał.M napisał:

A co do wielkości głośników basowych , to kol. Misiomor podał świetny przykład odtworzenia pełnego pasma przez słuchawki zamknięte.

Doczytaj sobie o basie "ciśnieniowym". Jest to inny sposób przetwarzania i nie można go traktować jako wzorzec. Ale faktem jest, że usłyszeć co trzeba można. Lecz niestety, nie w sposób naturalny.

7 minut temu, Rafał.M napisał:

W końcu wyjąłeś asa z rękawa włączyłeś oklaski z jakiegoś koncertu. Po czym się poderwałeś i zacząłeś klaskać oczekując podobnego efektu jak na nagraniu. 

Przykre, że tego nie masz. Bardziej przykre, że uważasz to za niemożliwe. DEAD CAN DANCE - płyta z koncertu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak bym delikwentów na kozetce musiał słuchać

 

Mam notować 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wielkości głośników basowych , to kol. Misiomor podał świetny przykład odtworzenia pełnego pasma przez słuchawki zamknięte. 
 

Chwila chwila, nie mieszajmy. Misiomor przytoczyl sluchawki jako przyklad mozliwosci odtworzenia niskiego basu w malych pomieszczeniach a nie w kontekscie wielkosci glosnikow basowych. To inna para kaloszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:


To przeciez nie funcjonuje. Jesli ktos jest wegetarianinem, to mozesz mu zaserwowac najbardziej wykwintny filet, do miesa go nie przekonasz.

Co nie funkcjonuje. Chcesz powiedzieć że wszystkie pomieszczenia o takich samych kubaturach są identyczne akustycznie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co nie funkcjonuje. Chcesz powiedzieć że wszystkie pomieszczenia o takich samych kubaturach są identyczne akustycznie?.

Nie, chce powiedziec ze nie jestes w stanie zmusic Chicago do lubienia twojego sposobu odsluchu, obojetnie jak dobry albo zly jest twoj setup.

Projekcja wlasnych subjektywnych upodoban na inne osoby nie funkcjonuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rafał.M napisał:

dostałeś pan pilota do ręki. 

Ty nawet nie wiesz, co to pilot. Jakiś tablet obsmarkany nim nazywasz. To co możesz wiedzieć o pomieszczeniach w kontekście akustyki. Bierzesz, co ci dają i nawet nazwać nie potrafisz.

To nie temat o akustyce. Gąbek i rozpraszaczy ponawieszasz i nazywasz to akustyką. U ciebie akustyka to grzebanie w zwrotnicy kolumn, aby wpasować się w pokój. Ach, i zrywanie wykładziny, bo było za głucho, to teraz są gołe kafle ceramiczne. Akustyka aż bijąca po oczach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:


Chwila chwila, nie mieszaj. Misiomor przytoczyl sluchawki jako przyklad mozliwosci odtworzenia niskiego basu w malych pomieszczeniach a nie kontekscie wielkosci glosnikow basowych. To inna para kaloszy.

W moim pomieszczeniu są one optymalne aby zapewnić taką referencję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie że ich nie było po pomiarach i zakończeniu prac.

Taka referencja, że trzeba poprawiać (akustykę, czyli dźwięk...) garażowymi sposobami.

2 minuty temu, Rafał.M napisał:

taką referencję. 

Tysiaka bym nie dał. Sam ją zresztą zmieniłeś. 🙂

Nawet SUGEROWANE nowe nóżki pod kolumnę pojawiły się 2 tygodnie po mojej wizycie 🙂

REFERENCJA... audio-kabaretu. 🙂

***

A coś w temacie aktywności masz do powiedzenia, czy tylko zajrzałeś naganiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W moim pomieszczeniu są one optymalne aby zapewnić taką referencję. 


Mozliwe, ale jaka referencje? O referencji nie bylo mowy. I jak ta referencje sprawdziles?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 cali bije na głowę 10 cali, 12 cali, 15 cali, 18 cali...

Nawet 6 cali by było referencją, jeśli dobrałby pokój... Nawet z 5 calami dałby radę.

Był przykład kiosku RUCH-u, może być i dawnej budki telefonicznej. Audiofil - dla referencji - da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wuelem napisał:

Ty nawet nie wiesz, co to pilot. Jakiś tablet obsmarkany nim nazywasz. To co możesz wiedzieć o pomieszczeniach w kontekście akustyki. Bierzesz, co ci dają i nawet nazwać nie potrafisz.

To nie temat o akustyce. Gąbek i rozpraszaczy ponawieszasz i nazywasz to akustyką. U ciebie akustyka to grzebanie w zwrotnicy kolumn, aby wpasować się w pokój. Ach, i zrywanie wykładziny, bo było za głucho, to teraz są gołe kafle ceramiczne. Akustyka aż bijąca po oczach 🙂

Obsmarowałeś mój gabinet.

Pokaż na swoim przykładzie jak to powinno wyglądać.  

Ps.

Dlaczego używasz w swoim niku ,zastrzeżony znak towarowy firmy głośnikowej Wuelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rafał.M napisał:

Pokaż na swoim przykładzie jak to powinno wyglądać.  

Dostałeś zaproszenie - zdezerterowałeś. 

1 minutę temu, Rafał.M napisał:

Dlaczego używasz w swoim niku ,zastrzeżony znak towarowy firmy głośnikowej Wuelem.

Ślepy jesteś. Aktualnie loga nie ma, a "Wuelem" nie jest zastrzeżone. Zresztą firma WLM o mnie wie i żadnych uwag nie zgłosiła. Czyli... mam jej akceptację nawet dla dawnej postaci awatara.

Coś jeszcze jest bolączką twego życia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obsmarowałeś mój gabinet.
Pokaż na swoim przykładzie jak to powinno wyglądać.  
Ps.
Dlaczego używasz w swoim niku ,zastrzeżony znak towarowy firmy głośnikowej Wuelem.

Przeciez to jest twoj gabinet, wiec czy go ktos obsmarowal czy nie, jest bez znaczenia, wazne ze ty jestes w nim szczesliwy. Ale to z ta „referencja“ dalej mnie interesuje (co kto uwaza za referencje i jak to sprawdza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wuelem napisał:

Dostałeś zaproszenie - zdezerterowałeś. 

Zaproszenie nie było terminowe więc dalej aktualne. Chyba się wybiorę posłuchać co żeś zmajstrował za granie.  

Jednak jakieś foty dla braci forumowej mógłbyś pyknąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić można tylko przez porównanie.

Nigdy nie będzie (i nie jest) referencją system, który wszystko gra tak samo. Tzw. na jedno kopyto. Tego - niestety - TAM doświadczyłem. W każdym nagraniu uciążliwe buczenie - na tę samą nutę.

Dlatego, to najlepszy przykład, aby zdefiniować przewagę zestawu aktywnego. Rozpiętość dynamiczna jest taka, że nie trzeba wspomagać się buczącymi portami. Albo je odcinamy od wkładu w muzykę, bo dołączamy subwoofer albo dajemy na tyle duży i efektywny głośnik, aby wspomaganie portu bas-refleks nie było kluczowe.

Te referencyjne 8 cali miało wszystkie bolączki męczącego się przetwornika w niskim basie.

Byś nie wytrzymał 5 minut. Co nagranie, to ten sam przekaz. Jak w sejmie - wiadomo czego się można spodziewać, wystarczy spojrzeć kto (co...) zacznie przemawiać (grać...).

Referencję to zrobi @misiomor. Mam wrażenie, że zabrał się za temat. Dla uczciwości dodam, że jak kiedyś Go zaprosiłem do siebie, to elegancko odmówił, stwierdzając że taki setup nie ma szansy Mu się spodobać.

Teraz, Rafał.M napisał:

Zaproszenie nie było terminowe więc dalej aktualne.

Było raczej terminowe - miałeś posłuchać tego samego u mnie. Np. na jakiej naturalnej wysokości jest wokal Carli Bruni.

Ale jak nie możesz żyć bez "rewizyty" - zawsze coś da się zrobić. Pisz.

A coś w temacie aktywnych kolumn albo całych systemów - ponownie pytam? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.