Skocz do zawartości
IGNORED

Spendor D7 czy Dynaudio Evoke 30 do 20m2?


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dynaudio Evoke 30, pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów, grają dużym dźwiękiem a samego basu jest pod dostatkiem. Lubią trochę przestrzeni wokół siebie. 20m2 to dla nich minimum o ile akustyka jest w miarę poprawna. Spendor D7 będą z basem trochę grzeczniejsze, samo brzmienie również trochę inne - bardziej otwarte i bezpośrednie. Dynaudio jednak bardziej pastelowe, trochę zmiękczone, zaokrąglone. Kwestia gustu i/lub elektroniki towarzyszącej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wybór pomiędzy tymi dwoma modelami to trochę wybór pomiędzy ogniem i wodą 🙂

Dynaudio zagrają mięsiście na dole, bas będzie jednak dość luźno prowadzony. Fajny środek pasma. Spendory zagrają szybciej, bardziej rozdzielczo, basu będzie mniej ale będzie lepiej kontrolowany, więcej detalu i powietrza na górze pasma. Z czym to miałoby zagrać?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do panów z Q21 czy moglibyście nakreślić ogólny charakter i połączenie Spendorów D7.2 z wzmacniaczem MBL C51 i źródłem PS Audio DirectStream DAC które będę rozważał jako docelowe wraz z wymienioną elektroniką.

Edytowane przez Tal

Roon + SOtM sMS-200 Neo (YYTCG USB), M2Tech Young (Wirelworld Luna 8), Denon DCD-1700NE (Van den Hul The Second), Naim Supernait 2 (Tellurium Q Silver II), System Audio Pandion 2, REL T/5x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gents,

Padło na Spendora D7 (nie 7.2,którego też słuchałem).Teraz myślę o nowym piecu z okolic 15tys za nowy nie epatującym wełnianym basem.Proszę o propozycje,dziękuję.

Ps Dziękuję Panu Romanowi z Salonu Nautilus Północ za cierpliwość i wyśmienitą kawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zildjian napisał:

Gents,

Padło na Spendora D7 (nie 7.2,którego też słuchałem).Teraz myślę o nowym piecu z okolic 15tys za nowy nie epatującym wełnianym basem.Proszę o propozycje,dziękuję.

Ps Dziękuję Panu Romanowi z Salonu Nautilus Północ za cierpliwość i wyśmienitą kawę!

Gratuluję świetnych kolumn o których napisz proszę coś więcej zwłaszcza w stosunku do D7.2

Dwaj producenci szczególnie są udanym połączeniem dla Spendorów w związku z czym w pierwszej kolejności sprawdziłbym Naima Nait XS3 i Primare i25 ewentualnie coś z Gato Audio.

Roon + SOtM sMS-200 Neo (YYTCG USB), M2Tech Young (Wirelworld Luna 8), Denon DCD-1700NE (Van den Hul The Second), Naim Supernait 2 (Tellurium Q Silver II), System Audio Pandion 2, REL T/5x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 latach z Zollerami zachciałem sprawdzić czy jest życie po Zollerach.Od nowych kolumn oczekiwałem świetnej i może podobnej góry oraz mięsistego basu.Przesłuchałem może kilkanaście różnych kolumn.Już byłem nieżle zmęczony ,kiedy zaproponowano mi Spendory- D7.W sumie podchodziłem do nich 3 razy przeczytawszy na ich temat wszystko dostępne w sieci,a jest tego trochę....

W międzyczasie odsłuchałem również D7.2.W stosunku do D7 przede wszystkim oferują mniej basu. Czy w D7 jest go za dużo? Sądzę,że moje 21m2 to absolutne minimum.

Teraz czeka mnie wymiana pieca i zabawa znów się rozpoczyna😄

 

 

Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, zildjian said:

Po 17 latach z Zollerami zachciałem sprawdzić czy jest życie po Zollerach.Od nowych kolumn oczekiwałem świetnej i może podobnej góry oraz mięsistego basu.Przesłuchałem może kilkanaście różnych kolumn.Już byłem nieżle zmęczony ,kiedy zaproponowano mi Spendory- D7.W sumie podchodziłem do nich 3 razy przeczytawszy na ich temat wszystko dostępne w sieci,a jest tego trochę....

W międzyczasie odsłuchałem również D7.2.W stosunku do D7 przede wszystkim oferują mniej basu. Czy w D7 jest go za dużo? Sądzę,że moje 21m2 to absolutne minimum.

Teraz czeka mnie wymiana pieca i zabawa znów się rozpoczyna😄

 

 

Bardzo dawna temu kolega wybierał pomiędzy pmc 26   a  d7 . zestaw towarzyszący  to yamaha as3000 +cd, Bardzo fajnie to brzmiało.Jakis czas  temu miałem model statement z marantz(pm11s3 sa11s3,).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybór padł na D7 to koniecznie posłuchałbym ich w połączeniu z muzykalniejszym Atollem IN300, który dodatkowo poradzi sobie bez najmniejszego problemu z kontrolą basu. 
Nieco powyżej zakładanego budżetu miałbyś wybitnego Heed Lagrange, który świetnie różnicuje bas, gra bardzo szeroko oraz plastycznie na średnicy. Góra nie gubi detali i nie jest ani przytłumiona ani rozjaśniona, jest po prostu w sam raz. 

Zapraszam po wycenę oraz omówienia warunków wypożyczenia 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.06.2022 o 16:18, zildjian napisał:

Po 17 latach z Zollerami zachciałem sprawdzić czy jest życie po Zollerach.Od nowych kolumn oczekiwałem świetnej i może podobnej góry oraz mięsistego basu.Przesłuchałem może kilkanaście różnych kolumn.Już byłem nieżle zmęczony ,kiedy zaproponowano mi Spendory- D7.W sumie podchodziłem do nich 3 razy przeczytawszy na ich temat wszystko dostępne w sieci,a jest tego trochę....

W międzyczasie odsłuchałem również D7.2.W stosunku do D7 przede wszystkim oferują mniej basu. Czy w D7 jest go za dużo? Sądzę,że moje 21m2 to absolutne minimum.

Teraz czeka mnie wymiana pieca i zabawa znów się rozpoczyna😄

 

 

Gratuluję wyboru. Jakiś czas ze Spendorami spędziłem. Bardzo mi ta szkoła grania odpowiada. 
Aktualnie Spendor 7.2 się wygrzewa ale nie zauważyłem by miał za mało basu. W moim systemie to najlepiej dopasowany Spendor biorąc pod uwagę również wielkość pomieszczenia i jego akustykę. Nie ma też za dużo „góry”, gra bardzo zrównoważonym pasmem i nie jest tak „ciemny” jak A5. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 18:45, Tal napisał:

Prośba do panów z Q21 czy moglibyście nakreślić ogólny charakter i połączenie Spendorów D7.2 z wzmacniaczem MBL C51 i źródłem PS Audio DirectStream DAC które będę rozważał jako docelowe wraz z wymienioną elektroniką.

A skąd mieli by to wiedzieć?:)

Sam bym się teraz chętnie przesiadł na spendor a. Z nowych klocków szukał bym pewnie atolla 300tki, Cambridge edge A , albo unisona 150.

Nie wiem czy naim nie byłby za słaby. 

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 08:38, zildjian napisał:

W M-Series1 bas był jak kopnięcie w karton,wycofana góra

A to mówimy o dwóch różnych wzmacniaczach. 

M series 2 już był czymś innym a Caspian M2 to już olbrzymi przeskok.

Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, zildjian napisał:

Caspian M2 rozczarował-nowy Denon PMA-1700ne jest lepszy w każdym aspekcie.Właśnie go testuję

Możesz uzasadnić i trochę napisać jak odebrałeś brzmienie tego pieca (Caspian)? Klamot legenda a tu takie rozczarowanie. Zabrakło dynamiki, szybkości? 

-Salva Mea-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.