Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, iro III napisał:

Driver: RCA MI-11419 (to JBL LE75 16 Ohm, tym razem jako JBL OEM dla RCA) z woskowymi twardymi i nie-kruchymi pieczęciami JBL.

Woofer: RCA MI-11421

Crossover Network: RCA MI-11422 (z kondensatorami Sprague 10.0-200 DC)

Godzinę temu, iro III napisał:

Zwracam uwagę na "okablowanie wewnetrzne" tych kolumn. 

Mimo, że jest jakie widzimy, jestem pewnien, że gra to WYBITNIE.

Musiałbyś dokładnie wiedzieć jakie to tam okablowanie w tychże RCA LC-9A.

W vintage JBL są bdb Multi-Strand z miedzi cynowanej. Rozdzielcze, selektywne, dokładne, trzymające dźwięk w ryzach i nie-koloryzujące. Dość sztywne i ciężkie do lutowania, a częściej np. tak jak były i są, pod zaciskane na nich końcówki z cynowanej miedzi.

Na pewno są w driverach na odcinku: zaciski sprężynowe/terminale -> końcówki widełkowe.

Bardzo dobrze pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Shabranido napisał:

A jak oceniasz same Toshiby ss37?

Maja bardziej zaznaczona górę i mocnniejszy, dynamiczniejszy, punktowy bas. Brakuje przyjemnej średnicy. Jensen bardziej jazzowe a Toshiby dyskotekowo-rockowe. Z toshib scena wychodziła mi na twarz w Jensenach tego nie ma. U mnie są w układzie jak na fotce - nadbiorkowe więc musiałem zmienić. te Toshiby nie moja bajka. No i waga toshib 1/4 Jensenów a wielkość taka sama. Wykonanie toshib bez porównania lepsze. Mocowanie głośników w toschibach na gwintach a w Jensenach wkręty rozwalają płytę wiórową. Zastanawiałem się nad wymianą kondow w toschibach ale pewnie średnicy bym i tak nie dostał lepszej więc odpuściłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Westminster (1982 r.)

Tannoy-Westminster-1982-r.jpgwestminster.JPG

Któryś Westminster Royal (GR lub inny):

Cytat

I heard these maybe 10+ years ago, and had my measurement gear with me. I just checked my original notes, which described them as warm, slightly hollow in the lower midrange, and decent highs. And very loud. - Dennis Murphy | Jan 8, 2021

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1610091981821-png.104458

Tannoy Westminster Royal SE (2007 r.)

1583684374000-png.53348jpeg

===

20181103_231421.thumb.jpg.68a11f3f2ff270tannoy-prestige-westminster-royal-gr_578

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sovereign napisał:
16 godzin temu, 747 napisał:

Sukces Dynaudio nie spadł temu producentowi z nieba, ktoś na to zapracował, - przykładowo.

Dynaudio Consequence MkII (1984 r.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-

Dynaudio Consequence Ultimate Edition (2009 r.), to ich nowsza (o 25 lat) wersja z XXI w.

Dynaudio_Consequence_UE_1.jpgDynaudio_Consequence_UE_2.jpgDynaudio_Consequence_UE.jpg

14 godzin temu, 747 napisał:

Co do Dynaudio  -  po prostu sobie nie wyobrażam, nieposłuchania na tego typu głośniku jak gra cokolwiek, dla mnie świat bez Dynaudio nie istnieje ..

Dla Autora/Piotra coś się nie podobało w komponentach, bo m.in. nie ma kondensatorów i rezystorów jakie on by chciał.

Kto sobie kupi z drugiej ręki Consequence U.E. za kilkanaście tysięcy €, ten w nich może robić co chce.

Ktoś z klubu Dynaudio, coś tam modyfikował/zmieniał w tańszych modelach. Ten, kto lubił/lubi wstawiać im Clarity Cap. Poprawiał, czy tylko troszkę zmieniał na delikatnie inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sovereign napisał:

Dynaudio Consequence Ultimate Edition (2009 r.), to ich nowsza (o 25 lat) wersja z XXI w.

No i jak już doprowadzono po 25latach kolumny do perfekcji to ktoś "genialny” w Dynaudio wpadł na pomysł co by je zaprzestać produkować FACEPALM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Sovereign napisał:

Dynaudio Consequence Ultimate Edition (2009 r.), to ich nowsza (o 25 lat) wersja z XXI w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dynaudio_Consequence_UE_2.jpgDynaudio_Consequence_UE.jpg

Dla Autora/Piotra coś się nie podobało w komponentach, bo m.in. nie ma kondensatorów i rezystorów jakie on by chciał.

Kto sobie kupi z drugiej ręki Consequence U.E. za kilkanaście tysięcy €, ten w nich może robić co chce.

Ktoś z klubu Dynaudio, coś tam modyfikował/zmieniał w tańszych modelach. Ten, kto lubił/lubi wstawiać im Clarity Cap. Poprawiał, czy tylko troszkę zmieniał na delikatnie inne brzmienie.

Mozna kupic duzego i ciezkiego SUVa z silnikiem 2.0, mozna z silnikiem 4.2.

Podobnie jest z jakoscia elementow w zwrotnicach kolumn. W latach 80-ych stosowano takie elementy jakie byly dostepne. Duze pojemnosci to zazwyczaj elektrolity. W dzisiejszych czasach wybor jest dosć spory, rozrzut jakosciowo-cenowy rownież.

Te kolumny z nowe produkcji zasilone koncowkami d’Agostino graja znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

Te kolumny z nowe produkcji (...) graja znakomicie.

To właśnie w nich rezystory, bipolarne kondensatory Bennic i ew. auto konektorki  których chciałbyś pozbyć się, a rezystory i żółte kondensatory wymienić.

W dniu 22.05.2022 o 12:56, pmcomp napisał:

PS. i nie podoba mi się, że w Dynaudio [Consequence Ultimate Edition] na dole pasma użyto bipolarnych kondensatorów Bennic oraz moich ulubionych rezystorów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Księgowi woleli wydać "kasę" na biżuterię, audiofil tez ma oczy:

1025873_797417666968621_6162938558471296

Taki mamy świat. Ja osobiście zamiast kupować wszelkiej maści audiofilskie węże wydałbym tą kasę na poprawienie zwrotnicy 🙂 .

Wygląda na to, choć zdjęcie jest słabe, że i tutaj musiano użyć jakies auto konektorki:

De0p8bIX0AE8ojW?format=jpg&name=medium

oooooo ... musza być: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widocznie Dynaudio jako producent przetworników je bardzo kocha 😉 .

Pozostałe w tych Consequence UE, to Solen PA-MKP-FC 250V DC, takie same jak w droższych/drogich K2 S9900 Tungsten Silver Metallic

jbl-k2-s9900-lautsprecher-stereo-60164.jjbl-k2-s9900-lautsprecher-stereo-60166.j

Ale tu z CC 9VDC w zakresie driverów. Wyższy woltaż, wyższa pojemność ogniw i lepszy wyster. Tu bez wewnętrznych zmian, można aspekty śrubować. Do nich świetne pasowałyby MKP Solen Silver Sound z CC. I nawet pod kolor.

One bez śrubowania, mają dynamikę i swobodę jak topowe vintage, do tego jeszcze lepszą jakość brzmienia, jak z nowych systemów głośnikowych na topowych driverach.

Consequence UE z detalem na poziomie K2 S9900 przy bazowym CC 9VDC, czyli bez śrubowanego CC. Do tego w K2, które po całości są szybkie, precyzyjne i rozdzielcze, także szybki precyzyjny bas, a w wolnych Consequence UE dolny zakres w deep-bass. K2 S9900 bardziej skupione i o niebo szybsze.

I do tego z K2 S9900, jak zajdzie potrzeba można grać wyczynowo do 124 dB SPL [delikatnie depniesz i jazda, jeszcze troszkę i jazda bez trzymanki - przetworniki dadzą rade, ale Ty wysiądziesz/wyskoczysz po jakimś czasie]. Z Consequence UE skromnie do 105 dB SPL - jak skromny ''SUV'' z niższymi osiągami.

======

W Consequence MkII kondensatory Solen PB-MKP-FC 400V DC i bipolarne ciemnio granatowe Bennici, no i rezystory jak widzisz.

dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-

W kultowych K2 S9500 z 1989/1990 r. z akrylowym hornem. Także Soleny, bardziej coś jak w Consequence MkII.

Bez CC, bo wtedy jeszcze nie było. Ale już trochę nowszy M9500 Monitor Loudspeaker System z 1993/1994 r. otrzymał CC 18VDC. Tam są topowe drivery 475Nd. A w jeszcze nowszych/nowych, kolejne ich wersje, jeszcze bardziej wyśrubowane brzmieniowo.

Nawet Westlake Audio Tower SM-1 nie ma tak świetnych driverów jak 475Nd w K2 S9500 i M9500, i 275Nd w mniejszych K2 S5500. To są dośrubowane brzmieniowo drivery i tylko do własnych domowych i studyjnych systemów głośnikowych.

1119894146_AkrylowyHornwJBLProjectK2S9500.thumb.jpg.59e6b869b929f79c328d777a6d752a81.jpg

9 godzin temu, pmcomp napisał:

Te kolumny z nowe produkcji zasilone koncowkami d’Agostino

747 Ci doradził D’Agostino do Consequence UE - bo on czasami doradza amplifikację D’Agostino - to fajnie, że setup od 747 Ci się spodobał. Bo przeróżne Dynaudio z różnymi Accu - słabo. Także słabo przeróżne Avantgarde z różnymi Accu. Urobiony na własne widzimisię, uśredniony i podkolorowany dźwięk. Avantgarde lepsze były z firmową amplifikacją Avantgarde. I tylko jeden model, ten co u cir-a. A do Consequence (wtedy MkII), już w latach 90-ych był firmowy zestaw Dynaudio Arbiter! - przedwzmacniacz z 1993 r., i monobloki z 1996 r.

Dynaudio-Consequence-Ultimate-Edition-DyDynaudio_Arbiter_Vorstufe-1996.jpgimg_8692.jpg?mode=max&width=720&height=6img_8691.jpg?mode=max&width=720&height=6

Masz czarne Soleny MKP w Dynaudio Evidence Master z końca lat 90-ych.

evidence.jpg

Dynaudio Evidence Master (1999 r.)

post-117990-0-82050400-1413274395.jpg6551946662_5_g.jpg

Do kilkunastu tysięcy €, możesz za nie dać. Tańsze modele z serii Evidence poniżej 10k€ schodzą.

Teraz masz nowy model 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Dynaudio Evidence Master 2022''

I jakie ulepszenia po 23 latach?

Mundorfika wstawili, rezystor zmienili i zaciski inne, czy co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovereign napisał:

 

747 Ci doradził D’Agostino do Consequence UE - bo on czasami doradza amplifikację D’Agostino - to fajnie, że setup od 747 Ci się spodobał. 

 

@747 to się taki set chyba śni po nocach.

Nikt mi go nie musiał doradzać. Stoi taki w Warszawie, czasami mam okazje posłuchać, głównie z taśmociągów Studera.

Mógłybym z takim dźwiękiem żyć 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIFIMAN Argentina, ma tyle sprzętu, że nawet z vintage coś byś sobie wybrał. Zobacz ile dookoła różnej elektroniki i systemów głośnikowych, w tym dwie pary 4350. Co on tam ma najlepszego z tej elektroniki vintage.

Z kolumn Everesty DD66000 jako główny system głośnikowy ustawiony w centrum, ale to nie vintage.

Nowy system głośnikowy, który ukazuje dokładnie możliwości elektroniki, tak żeby nawet elektronika vintage grała jak nigdy wcześniej i łatwiej było ją sprzedać.

Sansui CD-α 917XR i AU-α 707XR testowo przy Everestach DD66000 w utworze Try It Out

Elektronika z końca pierwszej połowy lat 90-ych, a muzyka z początku lat 80.

4350 w Bi-Amp z MC1201 i Sansui B-2301. Gramofon Thorens TD 125.

Wszystko tym samym iPhonem 12 Pro Max. Argentyńska muzyka: Soda Stereo - Signos

On ma stare i nowe, bo jest dystrybutorem m.in. McIntosh'a 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

''Audio HIGH END
hI FI
Vintage'' - na jego głównej stronie.

Powyższe wcześniejsze, a to aktualne, tak że te Everesty DD66000 w kolorze Ebony, sobie zabrał.

Te 4-y monofoniczne wzmacniacze mocy MC1.25KW wcześniej pogrywały z kolumnami McIntosh XRT2.1K. Po jakimś czasie zabrał tę elektronikę od kolumn XRT2.1K, i podłączył do Everestów DD66000 z czterema pasywnymi Synthesis SS-W2.

I to jest jego topowy system. Tym razem pogrywa coś Jazz'owego: Feeling of Jazz - Wynton Marsalis Quartet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/22/2023 at 1:15 PM, pmcomp said:

Tak. Obciąłem wtyki DIN i założyłem banany tak jak tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wzmak to mocna lampa PP w klasie A.

Bardzo ładnie zagrały też z A-klasowym tranzystorem Musical Fidelity A200.

Eksperymentowałem teraz z wieloma wzmacniaczami z różnym skutkiem z tl-800, w tym z kr audio 320 300B, phonosophie solid state, wave length cardinal 300b, chińską kopią Dartzeel, a do dziś Trafomatic experience elegant (6550) 40w PP klasa A, Długość fali miała hipnotyzującą średnicę i bardzo dobry bas, ale Trafomatic może wytworzyć realistyczną, przerażającą dynamikę, wspaniałe wrażenia na żywo, te głośniki uwielbiają wzmacniacze lampowe, a ja nawet nie zacząłem bawić się moim dużym zapasem lamp NOS!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, luke44 napisał:

Trafomatic experience elegant (6550) 40w PP klasa A …Trafomatic może wytworzyć realistyczną, przerażającą dynamikę, wspaniałe wrażenia na żywo, te głośniki uwielbiają wzmacniacze lampowe, a ja nawet nie zacząłem bawić się moim dużym zapasem lamp NOS!

Jak pisalem wczesniej ja tez napedzam je monosami IDHOS 50W PP w klasie A na diabełkach. Sterowane tranzystorowym pre Studera, musze kidys sprobowac mojego lampowego Technicsa 30A.

Ciesze sie, ze sprawiaja ci radosc, to sa znakomite paczki … za grosze. Pisz prosze dalej o swoich kolejnych doswiadczeniach, trzymam kciuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, pmcomp said:

Jak pisalem wczesniej ja tez napedzam je monosami IDHOS 50W PP w klasie A na diabełkach. Sterowane tranzystorowym pre Studera, musze kidys sprobowac mojego lampowego Technicsa 30A.

Ciesze sie, ze sprawiaja ci radosc, to sa znakomite paczki … za grosze. Pisz prosze dalej o swoich kolejnych doswiadczeniach, trzymam kciuki.

Posiadam również technics su50 plus micro zotl z własnym zasilaczem jvc mi3000 oraz yamamto ca04. Odkąd mój pokój został wyremontowany, zacząłem od nowa uczyć się jego akustyki. W chwili, gdy Yamamato był tak daleko przed mikro, nie czułem potrzeby zmiany, ponieważ wydaje się, że nigdy nie był to czynnik ograniczający w moim systemie. JVC prawdopodobnie nie będzie dobrze współpracować, ale SU50 ze swoim ciepłem może jednak wierzę, że Yamamato ma najlepsze części ze wszystkich tych wzmacniaczy… mogę się mylić, ale myślę, że może być wyjątkowy? i nie drogie używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, pmcomp said:

Jak pisalem wczesniej ja tez napedzam je monosami IDHOS 50W PP w klasie A na diabełkach. Sterowane tranzystorowym pre Studera, musze kidys sprobowac mojego lampowego Technicsa 30A.

Ciesze sie, ze sprawiaja ci radosc, to sa znakomite paczki … za grosze. Pisz prosze dalej o swoich kolejnych doswiadczeniach, trzymam kciuki.

przepraszam, chciałem dodać, że na własnych eksperymentach potwierdziłem te same wnioski, co ty, dotyczące najlepiej dopasowanego wzmacniacza, więc po raz kolejny miałeś rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, luke44 napisał:

Posiadam również technics su50 plus micro zotl z własnym zasilaczem jvc mi3000 oraz yamamto ca04. Odkąd mój pokój został wyremontowany, zacząłem od nowa uczyć się jego akustyki. W chwili, gdy Yamamato był tak daleko przed mikro, nie czułem potrzeby zmiany, ponieważ wydaje się, że nigdy nie był to czynnik ograniczający w moim systemie. JVC prawdopodobnie nie będzie dobrze współpracować, ale SU50 ze swoim ciepłem może jednak wierzę, że Yamamato ma najlepsze części ze wszystkich tych wzmacniaczy… mogę się mylić, ale myślę, że może być wyjątkowy? i nie drogie używane.

MI3000 mam, znam, uzywam, cenie sobie. Znakomicie sprawdza sie w polaczeniu z lampowymi mocniejszymi koncowkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, pmcomp said:

MI3000 mam, znam, uzywam, cenie sobie. Znakomicie sprawdza sie w polaczeniu z lampowymi mocniejszymi koncowkami.

OK, wypróbuje również JVC, a potem zdam relację, po prostu wędrując, czy może to sprawić, że głośniki będą brzmiały ogólnie zbyt nisko tonalnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niewtajemniczonych:

JVC_MI-3000-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tak rozebrany, warto zwrócić uwagę na suwakowe potencjometry Alpsa. Najwyższa półka, zamiast tradycyjnych lisków jeżdżących po ścieżce tutaj konstrukcja na pręcie, na drugim zdjęciu widać wyraźnie:

JVC_MI-3000-2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest też młodszy, prostszy brat JVC MI-2000:

kkxk2mx3ylhhit0ltlxe.jpg

j3ysupngjlwcyakna2gx.jpg

lg6k2eolvrxqw0pwwefx.jpg

bbap9cn4ov2sxxznpldf.jpg

s-l1600.jpg

 

A tutaj na 4-ech stronach forum trochę gratów vintage od JVC, nawet jeszcze pod marką Victor:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Kocham magnetofony szpulowe, moim zdaniem C37 rządzi ale ... co sie porobiło z cenami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

@747 ... cos dla Ciebie. Chciałeś kiedyś produkować własne głowice do szpulaków. Może przed warto nabyć trochę wiedzy? Niestety wiedza kosztuje:

s-l1600.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

🙂 

 

Jeszcze 5 lat temu można było kupić w granicach 15.000 EUR po renowacji.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, pmcomp said:

Dla niewtajemniczonych:

lisków jeżdżących po ścieżce tutaj konstrukcja na pręcie, na drugim zdjęciu widać wyraźnie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Miałem okazję wypróbować JVC. Jak podejrzewano, Tl800 są tak bezwzględne w eksponowaniu najmniejszej szorstkości w wysokich tonach, przy użyciu obecnych podstawek i okablowania, że góra była nie do zniesienia. Poza tym równie przejrzysty i szczegółowy jak Yamamoto, ale nie tak wciągający muzycznie jak Yamamoto. Technics niestety (zwłaszcza, że był to mój wcześniejszy przedwzmacniacz referencyjny) nie był tak szczegółowy, przejrzysty, skupiony i komunikatywny emocjonalnie jak Yamamoto. Nawet najdrobniejsze szczegóły barwy nie były tak dobre. Dynamika Yamamoto była wybuchowa. Góra też była nierafinowana w porównaniu do Yamamoto. Będę jednak nadal testował, ponieważ JVC i Technics były zdecydowanie moimi najlepszymi przedwzmacniaczami z Tannoy Windsors. Nigdy jeszcze nie próbowałem Yamamoto z Tannoyami. Następnie wyczyści ścieżki garnka JVC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, pmcomp said:

Ten?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tak to jest jeden, bardzo prosty obwód. Zauważyłem podobieństwo do konstrukcji SHindo wykorzystujących liczne kondensatory NOS np. SPRAGUE 735P105X9200NPL. Kupiłem swoją za 1400 euro wymieniłem zawory na 1950 Western Electric 403A

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, luke44 napisał:

tak to jest jeden, bardzo prosty obwód. Zauważyłem podobieństwo do konstrukcji SHindo wykorzystujących liczne kondensatory NOS np. SPRAGUE 735P105X9200NPL. Kupiłem swoją za 1400 euro wymieniłem zawory na 1950 Western Electric 403A

 

Jakie tam sa lampy, co probowales z NOSów i jakie graly najlepiej?

Widzę, ze wstawiane tam sa NOSy Telefunkena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2023 o 18:14, Sovereign napisał:
W dniu 31.03.2023 o 15:43, sly30 napisał:

(...) coraz więcej jest fanów rzeczy dobrych i ponadczasowych. I dlatego cenione są dziś dobre meble sprzed lat, retro samochody, motocykle i sprzęt audio. Na pewno będą w przyszłości wielbiciele dobrych sprzętów z obecnych czasów.

W dniu 31.03.2023 o 18:24, pmcomp napisał:

Sądzisz, że to jednak "moralność pani Dulskiej"?

Sprzęt audio  z dzisiejszych czasów będą cenione za powiedzmy 50 lat ale sprzętu audio z lat 80-ych ubiegłego wieku nie jest i nie może być ceniony dzisiaj ???

Wiem na pewno, że dzisiaj są wielbiciele sprzętu audio "ze starych czasów" 🙂 .

Czyli od ok. 2073 r. dla sprzętów z tego roku - to nie mało. Za 50-ąt lat, ogromna większość stąd, będzie muzyki słuchać, ale ze śp. Starym Audiofilem.

Na pewno będą w przyszłości wielbiciele dobrych sprzętów z obecnych czasów... Tak jak dzisiaj są wielbiciele sprzętu audio "ze starych czasów" 🙂 . I wśród nich, są i tacy maksymalnie neutralni, którzy lubią sprzętu audio zarówno ze starych i obecnych czasów, i wiedzą, że nowsze są jeszcze lepsze - przy produktach z tej samej pozycji tzn. top do topu, tańsze do tańszych z podobnego levelu produktów tego samego producenta, na przestrzeni wszystkich lat.

Właściciel systemu głośnikowego z lat 90-ych [M9500 Monitor Loudspeaker System], tym systemem gł. M9500, pokonał 4350A Studio Monitor (które posiadał 2-a razy) i Westminster Royal - Royale mogły być nowsze w zależności od wersji, ale to inny producent. I wszystkie Studio Monitory vintage, które miał w ciągu ostatnich 20-u lat: 4350A, 4345, 4430, 4344, 4343B (2-a razy), a później ponownie 4350A.

Cytat

I was using 4350A before these. There is a sense of speed and tautness in the bass that the 4350A cannot match. The 1400Nd does hit you in the chest like a sledgehammer. The other major difference is the imaging, I Guess it boils down to the 2 way versus 4 way advantage.

=====

My recent JBL history included 4345 then 4350A. With the M9500, the immediate impression is that everything tightens up. bass and drums sounds faster, the kick in the bass department is a lot more pronounced, and bass lines can be easily followed. I'm really impressed with what JBL did to the compression driver and horn, it does not sound like a horn even at insane playback levels. I can really crank out Metallica without fear.

I see many M9500 owners adding tweeters. As of now I do not feel the need as yet as most of my test music sounded absolutely perfect to me ears and I do not feel anything is missing.

=====

i read somewhere that adding a tweeter might cause the speakers to lose the IET benefits. Right now the imaging is really good and I do not wish to lose that. When I spread the speakers wide apart the image is still dead centre and solid. Amazing.

the only down side is that the nextel finish leaves behind many hand and fingerprints that cannot be removed. The good thing is that the woofers looks spanking new. And I know the foam surround are new. So it will need some running in.

=====

the M9500 images very well and sounds seems to be emanating from all around (wall of sound) rather than from the speakers. It does a very good job at separating every instruments, and you can follow each instrument quite easily.

=====

Its a beast [1400Nd] indeed, i've been playing with it for the last week and realised that it could swallow up the ATC P2 and more. At 4 ohms the P2 is 450 watts. I can feel the M9500 wanting more. I read somewhere that the recommended power is 800 watts. Would consider passive bi-amping with another P2 in the future, with the M9500X network it would be super convenient.

=====

My experience with passive biamping my M9500 with the ATC P1/P2. Everything becomes clearer, more relaxed, you could follow and hear bass details effortlessly.

03-28-2019

=====

I owned 4350A on 2 occasions. Like many I thought the optimal setup would be to drive the top with tubes and bottom with SS. But somehow this setup does not allow me to crank it up, the sound always sounded wrong (at least based on my experience).

My best experience is to biamp with identical amps, vertically. That means an amp for Channel 1 the highs and lows, and another amp for channel 2 highs and lows. I get the most coherent sound from the 4350s , meaning the highs and lows seemed to integrate seamless into a whole.

09-09-2021

=====

I had Tannoy Westminster Royal before, and tried adding the recommended Tannoy ST200 super tweeters. At the end I felt that it took away some of the coherence and imaging and depth

=====

Finally I landed my dream JBL... [M9500]

Bow to the Phantom Lord...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ngccglp

O 4343B :

Cytat

it doesn’t have the scale of the 4350, but it’s friendlier, easier to get right in smaller places. It does not go as low as the 4345, but the ‘kick’ in the bass is more pronounced, faster.

05-15-2022, ngccglp

W dniu 31.03.2023 o 18:24, pmcomp napisał:

sprzętu audio z lat 80-ych ubiegłego wieku

Szybciej się rozsypią wszystkim, ale kości ze starości.

Z lat 80-ych XX wieku, to jeszcze nie stare - w przypadku systemów głośnikowych. Z lat 50. i 60. XX w., to już troszkę lat mają i za 50-ąt lat nadal będą grać (mając 110-120 lat), bo tam w nich nie ma co się stać.

Mając ponad 50 lat, są jak wyprodukowane wczoraj, tylko bez kolorystycznego odcienia nowości.

Tweetery, drivery, membrany, lensy, horny - toż to wszystko metalowe. Duże drivery. Grube wykładnicze aluminiowe horny etc.

page03.jpgpage01.jpg

page08.jpgpage09.jpgpage02.jpgpage1.jpgattachment.php?attachmentid=15597&stc=1&

* * * * * *

JBL M9500 Monitor Loudspeaker System (1993 r.)

m9500.jpgM9500_2.jpg

Cytat

Most unique was the 1400Nd bass driver. This would be the world's first low-frequency transducer designed with a neodymium magnet structure.

The high-frequency compression driver was also a dedicated design for the K2. The driver would be named the 475 in homage to JBL's famous 375 transducer. As with the 375, it would use a 4" voice coil and diaphragm and two-inch throat exit. However, the 475 would use a titanium diaphragm and a unique phase plug (Coherent Wave™). The phase plug used a curvilinear path in the annular slits to provide an equal length for each slit from the diaphragm to to the horn throat. This ensured that the output from each slit was combined in phase in the throat. Francher Murray developed this driver in parallel with the professional 2450, but they were significantly different.

That system [K2 S5500] pioneered an original cross-over design developed by Greg Timbers. It is referred to as "Charge-Coupled Linear Definition Dividing Network". It utilized a biasing voltage in the crossover network to keep the music signal from crossing the dielectric zero-point of the capacitors. The result is more linear operation of the network with a significant improvement in sonic performance.

The second feature was the replacement of the Bessel tuning with a new configuration referred to as "Imaginary Equivalent Tuning" (IET). The intent was to combine the fast transient response of Bessel tuning with the more extended response of Butterworth tuning. Greg Timbers developed this design that is based on twin bass enclosures of different sizes above and below the high-frequency horn. The drivers and ports of each enclosure are tuned to different frequencies. The combined energy from all four sources provides deeper extension than the Bessel tuning while maintaining transient speed.

These two technologies were later applied to the original K2-S9500 design to result in the M9500 of 1993. The M9500 used the same components in a larger, industrial enclosure. The IET tuning allows deeper and more linear bass output than the K2-S9500, with room response flat to 25hz. This system was intended as a professional monitor and did find its way into a number of studios.. It was a very competent reference speaker but was too big for soffit mounting and this limited its application. As a result, it was much more successful in the consumer market and received Stereo Sound's 1993 COTY award.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JBLM9500XCrossoverNetwork.Charge-CoupledLinearDefinitionCrossoverSystem(CC18VDC)1.thumb.jpg.bca8eb79025ea2d0e7b76334d0c49801.jpgJBLM9500XCrossoverNetwork.Charge-CoupledLinearDefinitionCrossoverSystem(CC18VDC)2.thumb.jpg.2bcc4752609883e20691efdc86836921.jpgJBLM9500XCrossoverNetwork.Charge-CoupledLinearDefinitionCrossoverSystem(CC18VDC)3.thumb.jpeg.c6142ca3dec394c04725a2fd98fad90e.jpegJBLM9500XCrossoverNetwork.Charge-CoupledLinearDefinitionCrossoverSystem(CC18VDC)4.thumb.jpeg.19b5619c63b6ff91d8c26a5522690aa0.jpegattachment.php?attachmentid=66403&stc=1&

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak  sztywne  płocienne zawieszenie to nawet sloneczko nie zaszkodzi 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 747 napisał:

To prawda.

Jakis komentarz nt. dokumentacji dotyczacej parametrow glowic do magnetofonow Studera ???

Nie zainwestujesz 90 tys USD ? 

Czy twoje teorie technologiczno-metalurgiczne tez sie rozsypią … ze starosci ?

Moderacjo … prosze mnie nie pouczać i nie ostrzegać … to @747 jest tutaj w tym watku moim gosciem. Sprawdzam jedynie jego deklarowana nie raz gotowosc, jak deklarował, do budowy hiendowych kabli i glowic. Mówie … sprawdzam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pmcomp napisał:

deklarował

Kable powstaną.

Nie było deklaracji - "produkcji" głowic.

Była informacja, że dla potrzeb własnych te elementy zostaną przewinięte wysokiej jakości drutem oraz w sposób innowacyjny, - niedawno informowałem że posiadam luźne trzy komplety głowic od Revox, oraz dwa w magnetofonach B77 w tym jeden HS, oczywiście dwuślady.

Kupiłem głowicę REC, TEAC amorficzną, nową, do porównań.

Rzeczy się dzieją bardzo wolno, przykro mi, już pisałem, - posiadam deficyt czasu razy dziesięć..

 

39 minut temu, pmcomp napisał:

deklarował, do budowy hiendowych kabli

To nie jest gotowość, to przymus, podchodząc do tematu, bardzo dawno temu nie sądziłem, że tematyka okablowania całościowo okaże się podstawowa, kluczowa, dla jakości reprodukcji.

Niech nikt nie uważa że to dla mnie jest komfortowa sytuacja, wręcz przeciwnie, - konstruowanie hi endowych kabli jest bezwzględnie krańcowo trudne.

 

 

44 minuty temu, pmcomp napisał:

parametrow glowic

Głowice posiadają najczęściej "założone parametry", czyli po prostu ktoś uważa że "tak będzie najlepiej", - w hi end tego typu działanie odnaleźć można w bardzo wielu miejscach systemu.

49 minut temu, pmcomp napisał:

Mówie … sprawdzam.

Forum to nie autobus, a temat to nie "przystanek na żądanie"..

..

Wszystko w swoim czasie, najpierw Swarzędz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, 747 napisał:

 

Wszystko w swoim czasie, najpierw Swarzędz..

Fajne hotele w pobliżu … dajesz 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Fajne hotele w pobliżu

Byłem na Sylwestra w jednym z nich... jakieś ćwierć wieku temu.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Byłem na Sylwestra w jednym z nich... jakieś ćwierć wieku temu.. 

Ja … wtedy byly jeszcze bardziej fajne 😉 . Kolegi jakiegoś tam nie spotkaleś, jak w czasach  Sztosa czy Wielkiego Szu? Rządzili tam 😉 . Calom gembom … takie ścianki, wzmacniane prawie na maszynach CNC z garażu … wtedy inaczej sie nie dało, skarbówka gonila, branza byla wna cenzurowanym. Obejrzyj film Brokat na Netflixie … szamponowe biznesy i brokat na Sylwestra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.jpeg.ef017724d83fe5e75c41a7065012d44f.jpeg

image.thumb.jpeg.84d453b7a3a2af0a293827c5570b932e.jpeg

 

Rokokoko … vintage, prawie jak kolumny z tego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Papier powrócił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 747 napisał:

Rzeczy się dzieją bardzo wolno, przykro mi, już pisałem, - posiadam deficyt czasu razy dziesięć..

Żeby dojśc do Przestrzeni Twego Haj Endu, w funkcji Czasu, będziesz zmuszony Zagiąć (w końcu zrób to!)

Czasoprzestrzeń.

No nie widzę innego wyjścia.

Do tego celu Musisz skutecznie i praktycznie połączyć Teorię Pola Kwantowego z Ogólną Teorią Względności.

Takie prace już wśród teoretyków fizyków trwają, skonsultuj się z prof. Andrzejem Draganem.

Oni narazie tylko głównie teoretyzują w mikro swiecie kwantowym.

Nawijanie hand made, głowic magnetofonowych i wkładek gramofonowych MC to już makro skala, wyprzedź tych teoretyków, zrób coś fizycznego wreszcie.

Mało czasu? Zakrzywiaj czasoprzestrzeń, co to dla Ciebie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.