Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, 747 napisał:

Obejrzałeś video ?

Ładna muzyka ?

Pogięęęło Cię?

Raz widziałem, kiedyś - to, to jest ta "nowo-czesna muzyka"?

🤢🤮🤧

Z tej samej półki guuuno co dyskopolo, tyle że zawinięte w inne pazłotko, wstydu nie masz za grosz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie można się powstrzymać przed rozwalaniem ciekawego wątku, wpisami nie na temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 23:38, pmcomp napisał:

Musze napisać, ze druga strona The Animals rządzi.

Cała płyta smaczna 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak. Jensen Model 4. Żałuję, że nie wywaliłem potencjometrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

J40002.jpg

J40003.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, iro III napisał:

wstydu nie masz za grosz

Iro III, Ty masz jednak w tym swoim pustym deklu na..ne i nie przemieszane.

8 godzin temu, iro III napisał:

guuuno

To też jest guuuno ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, slawek.xm napisał:

Ty jesteś samotnym wilczkiem

Nosił wilk razy kilka poniesli i wilka.. 

Rozumiesz ?

Projektujesz rzeczywistość tak jak ją sam rozumiesz, ale to nie jest prawdziwa rzeczywistość.

..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 747 napisał:

To też jest guuuno ?

Odnosiłem się do YT  Hujni.

Czego nie rozumiesz jeszcze?

A Lemmy?  Był OK, (dla mnie bardziej w czasach Hawkwind).

Już nie dopytuj wiecej, męczący jesteś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iro III napisał:

męczący jesteś.

Masz szczelnie zamknięty umysł, żyjesz w swoim świecie uprzedzeń, fałszywych przekonań, nietrafnych interpretacji, - niczego już z tym nie zrobisz, za późno, musisz jakoś dociągnąć do końca, moja prośba jest tylko taka, nie wciągaj do tego bagienka innych.

...

Hyuna jest Ikoną, Krolową KPOP, trzy nagrania w których występowała, były na trzech pierwszych miejscach w zestawieniu tygodniowym goracej setki YT.

Tego nie poprawiono przez dekadę, nie wiem czy ktokolwiek poprawi to kiedykolwiek.

To jest sukces światowy, mieszanie w to, ścieku z krajowego podwórka, to degradujące nadużycie.

29 minut temu, iro III napisał:

Lemmy?  Był OK,

Szarpidrutów szanujesz, a cudowne złote dziecko.. jest złe.., pomimo że była czysta jak łza..

Tego się nie da skomentować.

To jest choroba.

Potrzebujesz pozdrowienia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Jensen Model 4

Weź folię miedzianą, znajdź dobry cieniutki izolator, połóż bezindukcyjnie warstwy miedzi, - jako okładziny kondensatora, sklej dobrym klejem przewodzącym wyprowadzenia, - będziesz miał kondensator.

Zwróć uwagę na kierunkowość przewodzenia folii miedzianej, - bezwzględnie.

Zrób najpierw doświadczalnie na taniej folii aluminiowej i sprawdź wytrzymałość na przebicie, - zniszcz go, by wiedzieć ile wytrzyma.

...

 

Nie spal instalacji..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 747 napisał:

Weź folię miedzianą, znajdź dobry cieniutki izolator, połóż bezindukcyjnie warstwy miedzi, - jako okładziny kondensatora, sklej dobrym klejem przewodzącym wyprowadzenia, - będziesz miał kondensator.

Zwróć uwagę na kierunkowość przewodzenia folii miedzianej, - bezwzględnie.

Zrób najpierw doświadczalnie na taniej folii aluminiowej i sprawdź wytrzymałość na przebicie, - zniszcz go, by wiedzieć ile wytrzyma.

...

 

Coś pomyliłeś. Wymieniłem kondensatory w zwrotnicy Jensen 4. Nie chcę produkować kondensatorów. Możesz nie robić dymu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaszcze1 napisał:

Coś pomyliłeś

Nie robię dymu, dopóki nie wykonałeś czy ktoś samodzielnie kondensatora we własnym zakresie, nie został porównany do elementu z foli gdzie metal jest tylko.. naparowany, do tego momentu nie krytykuj - ok?

Dobrze wykonany kondensator, po nabraniu wprawy - jeszcze lepiej, - gra bajecznie - polecam wszystkim sprawdzić ..

 

Kolego, wprawdzie piszemy tu na temat zestawów vinitage, ale pozostajemy w zakładce hi end.

Produkcja seryjna elementów elektronicznych, nawet takich dedykowanych do wysokiej klasy audio, to nie jest hi end, - takie rzeczy jak kondensatory dla hi end wykonuje sie ręcznie, może nie w prosty czy prymitywny sposób, ale jednak.

10 minut temu, jaszcze1 napisał:

Nie chcę produkować kondensatorów

Ale muzyki z wysoką jakością słuchać byś chciał..

Tego typu sytuacja wygląda mi podejrzanie - że jesteś jako osoba przedstawicielem "młodego" pokolenia, które wszystkiego chce..

Bo tak.

Ale dać z siebie cokolwiek, co dopiero poświęcic uwagę i czas, - ot co to to nie..

Bo tak.

 

...

11 minut temu, jaszcze1 napisał:

Jensen

Jensen nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 747 napisał:

Nie robię dymu, dopóki nie wykonałeś czy ktoś samodzielnie kondensatora we własnym zakresie, nie został porównany do elementu z foli gdzie metal jest tylko.. naparowany, do tego momentu nie krytykuj - ok?

Dobrze wykonany kondensator, po nabraniu wprawy - jeszcze lepiej, - gra bajecznie - polecam wszystkim sprawdzić ..

 

Kolego, w prawdzie piszemu tu na temat zestawów vinitage, ale pozostajemy w zakładce hi end.

Produkcja seryjna elementów elektronicznych, nawet takich dedykowanych do wysokiej klasy audio, to nie jest hi end, - takie rzeczy jak kondensatory dla hi end wykonuje sie ręcznie, może nie w prosty czy prymitywny sposób, ale jednak.

Ok. Tylko życia zabraknie na rozgryzienie i zrobienie wszystkiego samemu. Fakt, że te kolumny to nie hiend. Ale i tak są bardzo fajne, ktoś już wcześniej je tu opisywał, o bardziej hiendowych nikt się nie kwapi pisać, a innego wątku o kolumnach vintage nie widzę, a i tak jest to bliższe tematowi wątku niż knajackie pyskówki powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jaszcze1 napisał:

Tylko życia zabraknie na rozgryzienie i zrobienie wszystkiego samemu

Jeden, dwa dni i masz kondensator, tydzień masz wprawę, - w miesiąc uruchamiasz produkcję..

2 minuty temu, jaszcze1 napisał:

knajackie pyskówki powyżej

To nie są pyskówki, jesteśmy na forum w zakładce hi end, też mi się nie podoba format wypowiedzi, ale nie jestem tu sam, by w mojej mocy było to zmienić, poczekaj jak przyjdzie Sylwester.. wówczas zobaczysz sam .. co jest czym.. jaka wypowiedź jak może być nazwana, On nie boi sie zarzutów prokuratorskich o zniesławienie czy pomówienia, do tego ma tu zastępy akolitów.. mnie nazwał kiedyś pedofilem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 747 napisał:

Jeden, dwa dni i masz kondensator, tydzień masz wprawę, - w miesiąc uruchamiasz produkcję..

Zrobisz mi kondensatory na wymianę w tym: 

I za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jaszcze1 napisał:

Zrobisz mi kondensatory

Wykonałem poglądowo, doświadczalnie, trzy lata temu, podłączyłem jako wejściowe w torze wzmacniacza, ok 0,5uF, grało super, teraz robię inne rzeczy..

Na dziś dysponuję tylko deficytem czasu, dopiero co obraził sie na mnie investor, za to, że nie znalazłem chwili by naprawić mu CD.

Jest na forum Sławek, to równy gość, taki.. do rany przyłóż.. przy okazji "złota rączka", - może On dysponuje wolnymi mocami..dopiero co wczoraj pisał tu na temat konieczności takich działań z użyciem folii ze srebra.

 

16 minut temu, jaszcze1 napisał:

na wymianę w tym

Kondensator, taki, który można zaoferowac komuś z zewnątrz wymaga jednak starannej czasochłonnej optymalizacji, to coś innego niż wykonanie "dla siebie", to musi już posiadać cechy "produktu", a nad czymś takim sie pracuje, przez jakiś czas.

Do tego kondensator pracujący w zwrotnicy, w kolumnie, - a do wykonania takiego namawiałem, - gdzie jest mnóstwo miejsca, posiada nieporównanie większą swobodę wykonania, odnośnie kształtu, gabarytów, kwestii montażu etc.

Po prostu można relatywnie łatwo wykonać prototyp i ewentualnie podmieniać z czasem "lepsze wykonania".

18 minut temu, jaszcze1 napisał:

za ile

Nie przychodzę tu do pracy, .. ale folia miedziana jest dość droga..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, 747 napisał:

Jeden, dwa dni i masz kondensator, tydzień masz wprawę, - w miesiąc uruchamiasz produkcję..

...a po kilku latach, ladujesz w wariatkowie, jak wyżej cytowany.

Później to możesz popisać w necie różne głupoty o Hujni, kondensatorach, trafach i hajendzie, ale tylko wtedy jak zmylisz pielęgniarzy i nie połkniesz tabletki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś da znać jak jak napiszecie coś w temacie wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA LC-9A Loudspeaker System (1966 r.)

attachment.php?attachmentid=17551&stc=1&jpegattachment.php?attachmentid=16823&stc=1&

Driver: RCA MI-11419 (to JBL LE75 16 Ohm, tym razem jako JBL OEM dla RCA) z woskowymi twardymi i nie-kruchymi pieczęciami JBL.

Woofer: RCA MI-11421

Crossover Network: RCA MI-11422 (z kondensatorami Sprague 10.0-200 DC)

attachment.php?attachmentid=16768&stc=1&attachment.php?attachmentid=16770&stc=1&attachment.php?attachmentid=16769&stc=1&

MI-11422_Crossover.jpgLC9A_Blueprint.jpg

RCA-LC-9-A-Loudspeaker-System-1966-r-JBLRCA-LC-9-A-Loudspeaker-System-1966-r-1.jRCA-LC-9-A-Loudspeaker-System-1966-r-2.jRCA-LC-9-A-Loudspeaker-System-1966-r-JBLRCA-LC-9-A-Loudspeaker-System-1966-r-JBLRCA-LC-9-A-Loudspeaker-System-1966-r-JBL

THE LC-9A STORY -- The story of the RCA LC-9A is an interesting one, at least to RCA buffs. This model was developed by Mr. A.J. May, who had a storied career in speaker engineering at RCA from 1943 until the early 1980s. It was RCA's attempt to compete with Altec's A7, and to improve on what RCA felt were the A7's shortcomings, most notably the lack of directivity control through the crossover region. The LC-9A used 120 degree radial horn flares for both high and low frequency sections, and achieved a very uniform pattern over this angle. Due to the high construction costs of the cabinet and cast horn flares it was not cost competitive with the A7 and sold in very small numbers. RCA was really beginning to unravel by the time the LC-9A was introduced, and it is probably safe to say that it did not receive the marketing effort that the design deserved. I have heard a pair of them with original drivers, and they really are marvelous speakers with a captivating sound. - Steve Schell 

ABOUT THE BASS HORN -- If you look at the LC-9A bass horn you notice what some have described as a speed bump which is the result of following an exponential flare profile, i.e., when you squeeze the horn into a radial horizontal format, the mathematical function forces this bump in the geometry. A.J. May made many prototypes without the bump, as it appeared a smooth transition would work better. He was right. He told me a lot of work went to that LC-9A horn. Later Keele at JBL realized in his big polynomial radials, you could do the same thing. Because of smooth flare profile, in the RCA horn, it is sonically superior to the Altec design. The LC-9A is a horn/bass reflex design. If you look below the bass horn you notice three large ports on the lower front faces of the cabinet. Mr. May had intended to fit passive radiators to these openings. As the story is told, his managers heard the design at an early stage, found the performance to be "good enough", proclaimed the design finished, and reassigned A.J. to other tasks. Ah, the tribulations of working for a large corporation!

RARITY -- No one is certain how many LC-9As were built and sold, but it may have been only 200-300 and of those it believed only 30-40 cabinets were ever fully assembled. The people who own them hold them in high esteem and wouldn't part with them for anything. So just locating a pair of the cabinets is a very difficult task to accomplish.

SOUND -- The bass sounds extremely smooth and punchy; this is characteristic of the radial horn combination cabinets, including the larger RCA theatre models. The high frequency performance is unique in my experience, though better suited to some situations than others. The radial horn has a 120 degree horizontal dispersion pattern, and this is not just on paper. I carefully listened on and off axis, and at 60 degrees off axis (virtually beside the cabinet) the highs sound nearly identical to the sound on axis- unbelievable! The highs and lows blend together very well both on and way off axis, a very different experience from the beamy highs of the A7. Of course I tend to get all wiggly in the presence of rare speakers, so my exhuberence should probably be factored in. - Steve Schell 

Cytat

Here's a picture of Mr. A.J. May, taken in the fall of 2002. A.J. died in early 2004. He was a sweet, kindly man, the sort you cannot help but like immediately. He designed the LC-9A, the MI-9462 (Ubangi) bass enclosure, the majority of RCA's postwar radial horn products, and much more. He was very humble though, always attempting to assign credit to others. He was John Volkmann's (inventor of the radial horn) understudy in the early years, and helped him to maintain an ever-changing experimental sound system at Radio City Music Hall. He also worked for a time at Princeton with Harry Olson. He frequently said "I was their chief measurer", preferring to be regarded as an assistant rather than the innovator he truly was. He told me in 2002, on the day the picture was taken: "It has been a very interesting life." - Steve Schell 

attachment.php?attachmentid=16817&stc=1&

===========

Wzorowane na powyższych i nowe z 18''-ą w sekcji Sub-Bass.

Ocean Way Audio HR2 3-Way Monitor System ($59,170.00), which includes the Ocean Way Tonal Balance Equalization System and Electronic Crossover.

HR2: Incredible Dynamic Range, Perfectly Matched Frequency Response. Incredibly accurate for studio recording, and ear-pleasing with perfect reproduction for audiophile installations. - oceanwayaudio

Inclides custom Ocean Way Electronics Equalizers, Electronic Crossover, tuned and aligned before it is shipped.

Ocean-Way-Audio-HR2.jpgHR2-3-1024x682.jpgHR2-5-1024x489.jpg

Tam widnieje Urei model 525 Electronic Crossover (x1). Gdzie indziej do tego były White Instruments model 4400 Equalizer (x2).

Magico M3 schowały się za HR2 i wyglądają jak zabaweczki/popierdółeczki.

R1003195.JPGHR2-4-1024x768.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

Jeden, dwa dni i masz kondensator, tydzień masz wprawę, - w miesiąc uruchamiasz produkcję..

To nie są pyskówki, jesteśmy na forum w zakładce hi end, też mi się nie podoba format wypowiedzi, ale nie jestem tu sam, by w mojej mocy było to zmienić, poczekaj jak przyjdzie Sylwester.. wówczas zobaczysz sam .. co jest czym.. jaka wypowiedź jak może być nazwana, On nie boi sie zarzutów prokuratorskich o zniesławienie czy pomówienia, do tego ma tu zastępy akolitów.. mnie nazwał kiedyś pedofilem..

Czekamy na twoja produkcje ... kabli, kondensatorów i czego tam jeszcze chcesz.

A do tego czasu prosze przestań pier**lić głupoty w moim wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pmcomp napisał:

prosze przestań pier**lić głupoty

Sam pie..lisz głupoty ......  .

53 minuty temu, pmcomp napisał:

Czekamy na twoja produkcje

Sam zacznij produkcję .. cofnij się w czasie, jeśli nie masz pomysłu by wykonać  cokolwiek lepiej niż ktoś inny potrafi mądraliński..

..

Zwariowałeś do reszty, później przychodzą normalni ludzie do forum, do zakładki i piszą że jest tu ściek.

..

Ktoś jest zdziwiony ?

57 minut temu, pmcomp napisał:

kondensatorów

Co, kondensatora nie można zrobić samemu, jeśli masz dwie lewe to zachowaj to dla siebie zamiast się kolejny raz kompromitować  .. w tym swoim temacie jak to podkreślasz..

 

Już mnie tu nie ma..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sovereign napisał:

Magico M3 schowały się za HR2 i wyglądają jak zabaweczki/popierdółeczki.

To wszystko prawda, ale nie możesz zbyt długo pisać na forum, że tylko Amerykanie potrafią wykonać głosnik, lub że wszystko inne, co nie ma rozmiarów lub tuby jest do niczego, można tak twierdzić jakiś czas ale tylko tyle.

 

Bym poniżał Twoją inteligencję, a ona jest wysokiej próby, jesli sądziłbym czy sugerował że nie rozumiesz tematu, rynku, potrzeb, wymagań, różnorodności, gustów oraz wszystkiego co tylko da się określić a powoduje w wyniku to, że rzeczywistość wygląda dokładnie tak jak wygląda.

Tego nie da się nie rozumieć.

Sukces Dynaudio nie spadł temu producentowi z nieba, ktoś na to zapracował, - przykładowo.

Jakaś ilość producentów z Japonii, też cokolwiek potrafi.

..

..

..

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, 747 napisał:

Sukces Dynaudio nie spadł temu producentowi z nieba, ktoś na to zapracował, - przykładowo.

Dynaudio Consequence MkII (1984 r.)

JBL-Pojesct-EVEREST-DD55000-30000-DM-AudDynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2Dynaudio-Consequence-Mk-II-KLANG-TON-6-2dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-dynaudio-consequence-mk-ii-vintage-hifi-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Sovereign napisał:

Bowers & Wilkins Nautilus

W moim środowisku, bogaty człowiek /znajomy mojego brata/ kupił kolumny od tego producenta, /najwyższy wówczas aktualny model/, sprowadzał je właściciel byłego już salonu Minima Audio, też wzmacniacz, tzw Mac..były wówczas wielkie przeceny na tą elektronikę../ kupił sobie też sam do salonu /.

Rachunek ok 15 lat wstecz opiewał na okolice 180k, nie wiem czy z kablami, ale raczej nie, dowiedziałem się po latach że prawdopodobnie pochodziły od Albedo.

Na temat tego jak gra to zestawienie zapanowała ..cisza..

A była to niezła transakcja na owe czasy w tej dziurze..

...

 

 

 

Co do Dynaudio  -  po prostu sobie nie wyobrażam, nieposłuchania na tego typu głośniku jak gra cokolwiek, dla mnie świat bez Dynaudio nie istnieje ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy sie twoim szczęściem ... miałes tu już nie pisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
7 godzin temu, Sovereign napisał:

Bowers & Wilkins Nautilus (1993 r.)

 

6 godzin temu, 747 napisał:

W moim środowisku, bogaty człowiek /znajomy mojego brata/ kupił kolumny od tego producenta, /najwyższy wówczas aktualny model/, sprowadzał je właściciel byłego już salonu Minima Audio, też wzmacniacz, tzw Mac..były wówczas wielkie przeceny na tą elektronikę../ kupił sobie też sam do salonu /.

Rachunek ok 15 lat wstecz opiewał na okolice 180k, nie wiem czy z kablami, ale raczej nie, dowiedziałem się po latach że prawdopodobnie pochodziły od Albedo.

Na temat tego jak gra to zestawienie zapanowała ..cisza..

Wiem, że @pmcomp nie za bardzo życzy sobie Twojego odzewu w temacie. Nie chcę prowokować do dyskusji, ale wrzucę swoje trzy grosze. Miałem kiedyś znajomego z bardzo wysokim modelem B&W i dość solidną elektrownią tranzystorową oraz świetnymi źródłami dźwięku. Pokój prostokątny, mocno podłużny, umieszczony nisko w domu jednorodzinnym. W sumie takie podpiwniczenie. Kolumny umiejscowione na krótszym boku prostokąta, dość daleko od ściany frontowej oraz bocznych. Sweet spot w trójkącie równobocznym. Ściana tylna dobre 7-8m od głowy słuchającego. Z tyłu za słuchaczem dużo regałów, sporo gratów, kartonów - naturalnych pochłaniaczo-rozpraszaczy. Brak profesjonalnej adaptacji akustycznej, ale grało to przecudownie każdy rodzaj muzyki, od Violetty Villas, Wojciecha Gąssowskiego aż po Rammstein, Humble Pie i Vadera.

Przyszedł czas, że znajomy zrobił gruntowny remont tego pomieszczenia i ustawił kolumny na dłuższej ścianie. Był ciekaw czy nie zagra lepiej, z szerszą sceną. Przyjechałem wtedy. Po włączeniu muzyki i zagraniu odrobinę głośniej zrozumiałem kwaśną minę kolegi. Po prostu tragedia, nie brzmienie. Jeden wielki hałas, jazgot.

Jaki z tego wniosek? Wystarczy, że właściciel pomieszczenia nieprzemyślanie ustawi swoje klocki i może okazać się, że absolutnie żaden sprzęt nie zabrzmi wybitnie, a nawet nie zabrzmi poprawnie. Wystarczy tylko zmienić ustawienie kolumn i przyjemność ze słuchania zmienia się o 180 stopni.

Od tamtej chwili każdą przeczytaną recenzję i opinię przyjmuję z dystansem zawsze zwracając uwagę kto jest autorem. Mam również pełną świadomość, że znane "autorytety" światka audio potrafią lać wodę tak, że Wrocław zalałoby w sekund pięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Zmiana słowa

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sovereign napisał:

Driver: RCA MI-11419 (to JBL LE75 16 Ohm, tym razem jako JBL OEM dla RCA) z woskowymi twardymi i nie-kruchymi pieczęciami JBL.

Woofer: RCA MI-11421

Crossover Network: RCA MI-11422 (z kondensatorami Sprague 10.0-200 DC)

Zwracam uwagę na "okablowanie wewnetrzne" tych kolumn. 

Mimo, że jest jakie widzimy, jestem pewnien, że gra to WYBITNIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 13:16, jaszcze1 napisał:

Ja zrobiłem tak. Jensen Model 4. Żałuję, że nie wywaliłem potencjometrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

J40003.jpg

Niestety potki się czasami przydają. Gdybys wywalił potrzebowałbyś czterech dobrych rezystorów na każdą kolumnę. Nawet grafity DIY kosztowałyby za 400 zł. 

Jak wrażenia z odsłuchu po wymianie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

Niestety potki się czasami przydają. Gdybys wywalił potrzebowałbyś czterech dobrych rezystorów na każdą kolumnę. Nawet grafity DIY kosztowałyby za 400 zł. 

Jak wrażenia z odsłuchu po wymianie?

 

Jest bardziej żywo i bezpośrednio. Tak bym to określił. Początkowo byłem zawiedziony, bo podobało mi się pierwotne gęstsze brzmienie ale już się przyzwyczaiłem. I tak, nadal średnica jest fajna i jest dobre nasycenie, a kontur nie zrobił się męczacy więc jest ok. Tylko scenę i bas wolałbym jak w Toshibach ss37 które te Jensen zastąpiły. Ale i tak wymiatają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaszcze1 napisał:

Jest bardziej żywo i bezpośrednio. Tak bym to określił. Początkowo byłem zawiedziony, bo podobało mi się pierwotne gęstsze brzmienie ale już się przyzwyczaiłem. I tak, nadal średnica jest fajna i jest dobre nasycenie, a kontur nie zrobił się męczacy więc jest ok. Tylko scenę i bas wolałbym jak w Toshibach ss37 które te Jensen zastąpiły. Ale i tak wymiatają. 

A jak oceniasz same Toshiby ss37?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.