Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumn z 99dB jeszcze nie miałem. Nawet z lichawym wzmacniaczem te kolumny robią z dupci jesień średniowiecza a głośność przyrasta w ułamku sekundy. Trzeba wręcz pilnować się z potencjometrem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie z lichawym wzmacniaczem to żałość okrutna będzie bo liczy się jakość dźwięku a nie tylko jego głośność!

Kolumny o takim poziomie efektywności mają problemy ze skrajami pasma stąd umiar jest wskazany nie tylko w jedzeniu jak i piciu ale...

kolumny powinny mieć zawsze wzmacniacz  znacznie silniejszy niż one same wtedy będzie można zagrać nie tylko głośniej ale czyściej-klarownie na różnych poziomach SPL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu podjąłem decyzję, że Tannoy Windsorowie będą musieli odejść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

P1010010.JPG

P1010011.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Audiojoy napisał:

W końcu podjąłem decyzję, że Tannoy Windsorowie będą musieli odejść

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy dobrze widzę Telefunkeny TL-800 w białej wersji? Gratuluję. Jakie wrażenia?

Dawałbyś zdjęcia o lepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to te pięknie wykończone białe. Wciąż próbuję znaleźć dla niego najlepszy wzmacniacz, jak dotąd phonosophie był najlepszy, ale mam przeczucie, że dobrym rozwiązaniem może być wzmacniacz lampowy o dużej mocy. Wyjątkowa klarowność, wspaniała muzyczna prezencja, niesamowita scena dźwiękowa i zdolność skupiania. Dzięki detalom brzmieniowym dźwięk jest tak realistyczny i żywy. Czy odłączyłeś oryginalne kable dołączone do nich i założyłeś na nie wtyczki głośnikowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Obciąłem wtyki DIN i założyłem banany tak jak tu:

main-qimg-cca891da7a74d8f5f04f9543139979

 

Wzmak to mocna lampa PP w klasie A.

Bardzo ładnie zagrały też z A-klasowym tranzystorem Musical Fidelity A200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam robi audiofilskie spotkanie z okazji TDSOTM a ja … zrobilem sobie dzisiaj wieczor z WYWH 🙂 .

W rolach glownych:

- magnetofon Studer + odpowiednia tasma

- pre Studer

- lampowe monobloki w klasie A o odpowiedniej mocy

- kolumny Telefunken TL-800 w roli glownej

- wszystko okablowane Western Electric 16GA (kable Telefunkena oryginalne).

Jest uczta, po tym zarycza zwierzatka TA. Sie dzieje.

Ale nie o tym. Postanowilem, ze na dzialce wymienie postawione tam Jensen Model 4 na …druga parke Telefunken TL-800. A co. Wolno mi. Nie będe sobie żalować.

🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze napisać, ze druga strona The Animals rządzi. Dawno nie sluchalem tej plyty, a moja tasmowa kopia jest pierwszorzednej jakości 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, luke44 napisał:

Mogę tylko marzyć i wyobrażać sobie, jak musi brzmieć DSOTM na taśmie

Wpadnij kiedys do stolycy, posluchasz, porownasz do kasety, vinyla, CD, SACD, gestych plikow … 🙂 . Zapraszam.

Zmieniam rodzaj prezentowanej muzyki … Michael Cretu czyli Enigma i pierwszy album … z tasmy ofkurs. Nie wiadomo jak zarejestrowano ale master analogowy na tasmie na pewno powstał, mam vinyla. Podejrzewam niestety ze kolejne albumy nie mialy juz analogowego mastera. Bardzo specyficznie nagrana plyta. Dalej dużo wysokich, tak sie wtedy nagrywalo, jak w latach 80-ych ale … bez V-ki z basem. Delikatny bas mruczy wycofany, z tylu. Az korci zeby go galka podkrecić. Niestety potem mastery z lat 90-ych jeszcze bardziej specyficzne.

Szkoda … dwojka tez jest zajebista, moja zona zawsze mowila ze jest sexowna 🙂 … dzialo się wtedy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pmcomp napisał:

 

Zmieniam rodzaj prezentowanej muzyki … Michael Cretu czyli Enigma i pierwszy album … z tasmy ofkurs.

 

Bylem, jakos przed covidem, moze 2015-2016, na koncercie „Enigmy” w Teatrze Roma. Z oryginalem M. Cretu to nie ma nic wspolnego ale … pozostaje muzyka w tym klimacie i zapewne licencyje oplaty 😉 . „Czarny” frontman i blond-wokalistka-tancerka z … Lotwy.
Iiiiii ….

Takich bisow i kolejnych bisow nie widzialem nigdy nigdzie w zyciu. Artysci nie wierzyli. Rewela.

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na koniec przy dzisiejszej zmianie czasu zapuscilem mój numer jeden, moja grupe wszechczasow … Electric Light Orchestra. Album Discovery z tasmy oczywiscie 🙂 .

To moim skromnym zdaniem album numer 2 w dyskografii. Numer 1 to podwojny Out of the Blue, a numer 3 to A New World Record … tych dwoch niestety nie posiadam na tasmie. Choć kilka albumow Electricow na tasmie na szczescie mam 🙂 .

W 2018 roku bylismy na koncercie Jeffa Lynne z „nowymi electricami” na berlińskiej wersji koncertu z Wembley z programem z 2017 roku, Jeff mial wtedy 70 latek ale … ciagle w formie 🙂 . Niesteye powodow zdrowotnych nie gral wtedy drugi oryginalny „electric” czyli klawiszowien Richard Tandy. Zajebisty koncert. Mam na vinylu, CD i blu-ray ale … wspomnienia z koncertu najcenniejsze.

Kochajmy … bo to odchodzi … jakos tak to bylo … na szczescie zapis historii audio i audio/video pozostaje.

Kto teraz tego slucha? Az mi się lezka zakrecila.

BTW jakos tak na przelomie pierwszej i drugiej dekady tego wieku bylem na koncercie ELO 2 w Kongresowej w Warszawie. Z ELO to tam byl basista i Kaminski polskiego pochodzenia ale … z ELO to mialo malo wspolnego. Chlopaki spedziliw sadzie kilkanascie albo lepiej lat procesujac sie o prawa do nazwy grupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, 747 napisał:

 

Wtedy Cretu promował małzonke czyli Sandrę. Choć i bez niego by sobie poradzila. BTW wokal Sandry jest na plytach pozniejszej Enigmy, nie wiem dokladnie na ktorych. Wiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 747 napisał:

Nie, nie wiem, byłem rozczarowany projektem Enigma.

Eeeeeee tam. Na poczatku bylo zajebiscie … od czwartej plyty zeszlo na psy. Ale koncert na zywo był zajebisty 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Na poczatku bylo zajebiscie

Na początku zawsze tak jest, mężczyznę jednak poznaje się po tym jak kończy, nie wiem co Sandra w nim widziała, na co Ona liczyła.. ?

Szkoda Sandry, miala coś w sobie ta .. artystka.. nie była zepsuta jak większość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 747 napisał:

 … nie wiem co Sandra w nim widziała, na co Ona liczyła.. ?

Widocznie dobrze …kończył 🙂 . „Dlugiego” miał ??? Dobrze dawał? Kobiety sa nieobliczalne … pogadaj kiedys „sam na sam” z 10-oma babami na raz po wodeczce to sie dowiesz prawdziwych i ciekawych rzeczy 😉 .

BTW w takiej konfiguracji sprzetowej i z taka muzyką to tylko analog rzadzi … nie ma uja 😉 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

tylko analog rzadzi

Tak.

Co do artystek.., niestety nie przechodzą suchą stopą krytycznych momentów, masz racje oczywiście jakie energie sa decydujące.

 

7 minut temu, pmcomp napisał:

z taka muzyką

 

..Niestety nie było mnie na tym koncercie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxon … zajebista metalowa grupa. Mialem kilka winyli za pierdylion PRLowskich piniedzy. Na tasmie …brak. W Polsce nie grali, ani za nowych ani za starych czasów.

Ale … time is crucial … wracamy do sluchanej dzisiaj ostatnio muzyki czyli … ELO. Na dobranoc … w nowym czasie … ostatni dobry album Electricow, choc juz jednak troche inny… czyli The Time. Z tasmy, jakze by inaczej 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, 747 napisał:

Najlepszy.

Dobry do testów.

 

 

Moze i do testow. Nie mam pojecia dlaczego … wali gora jak pierwsza Enigma. Co tu do testowania? Tak wtedy nagrywano ale to nie jest moj wzorzec. Lata 70-e byly lepsze w realizacji, tak uważam. 60-e w jazzie.

Muzycznie, napisalem, najlepsiejszy jest Out Of the Blue. Pamietam jak w latach 80-ych zanabylem na Perskim kasetę. Dzialo sie. Szok.

Howgh.

Tylko z winyla niestety. Albo z ostatnich cyfrowych remasterow 24/192 … całkiem dobrych. Podobają całkiem mi sie 🙂 .

Tfu tfu tfu … co ja napisalem. Na szczescie nie mam niestety bezposredniego leb w leb porownania do analogowej tasmy.

 

BTW … kupie TAŚMĘ z A New World Record i Out of the Blue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, 747 napisał:

Najlepszy.

Dobry do testów.

 

 

Fakt … Tne Rain is Falling … muzycznie wymiata.

A do testow to jest dobry album Amused to Death Watersa. A potem  albo gra muzyka albo nie gra. Zalezy od pomieszczenia i systemu 🙂 .

A wracajac do The Time … wokaliza Jeffa Lynne w The Rain is Falling jest najwyzszej proby. Masakra. „Dojrzała” wersja z … The Jungle z Out of the Blue. Tam byla … małpia?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmcomp napisał:

Musze napisać, ze druga strona The Animals rządzi. Dawno nie sluchalem tej plyty, a moja tasmowa kopia jest pierwszorzednej jakości 🙂 .

Znasz nowy (2018) remix Animals, by James Guthrie, nawet ze zwykłego 16bit CD ?

13 godzin temu, pmcomp napisał:

Kto teraz tego slucha?

Jestem. 🙂

Wczesne ELO , do Out of the Blue.

Czasem jeszcze Time.

Pre ELO, czyli The Move - znasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmcomp napisał:

gra muzyka

Mój faworyt.

Poczytaj kilka komentarzy pod materiałem - jest tam napisane - jedna z najlepszych płyt.. ever..

..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, pmcomp said:

Wpadnij kiedys do stolycy, posluchasz, porownasz do kasety, vinyla, CD, SACD, gestych plikow … 🙂 . Zapraszam.

Zmieniam rodzaj prezentowanej muzyki … Michael Cretu czyli Enigma i pierwszy album … z tasmy ofkurs. Nie wiadomo jak zarejestrowano ale master analogowy na tasmie na pewno powstał, mam vinyla. Podejrzewam niestety ze kolejne albumy nie mialy juz analogowego mastera. Bardzo specyficznie nagrana plyta. Dalej dużo wysokich, tak sie wtedy nagrywalo, jak w latach 80-ych ale … bez V-ki z basem. Delikatny bas mruczy wycofany, z tylu. Az korci zeby go galka podkrecić. Niestety potem mastery z lat 90-ych jeszcze bardziej specyficzne.

Szkoda … dwojka tez jest zajebista, moja zona zawsze mowila ze jest sexowna 🙂 … dzialo się wtedy.

 

dziękuję, możesz tego żałować, ponieważ pewnego dnia ja i moja żona chcielibyśmy przyjechać do Polski na weekend, moglibyśmy wpaść, bardzo chcielibyśmy usłyszeć magnetofon Studer Tape w systemie, który znam

16 hours ago, pmcomp said:

No to na koniec przy dzisiejszej zmianie czasu zapuscilem mój numer jeden, moja grupe wszechczasow … Electric Light Orchestra. Album Discovery z tasmy oczywiscie 🙂 .

To moim skromnym zdaniem album numer 2 w dyskografii. Numer 1 to podwojny Out of the Blue, a numer 3 to A New World Record … tych dwoch niestety nie posiadam na tasmie. Choć kilka albumow Electricow na tasmie na szczescie mam 🙂 .

W 2018 roku bylismy na koncercie Jeffa Lynne z „nowymi electricami” na berlińskiej wersji koncertu z Wembley z programem z 2017 roku, Jeff mial wtedy 70 latek ale … ciagle w formie 🙂 . Niesteye powodow zdrowotnych nie gral wtedy drugi oryginalny „electric” czyli klawiszowien Richard Tandy. Zajebisty koncert. Mam na vinylu, CD i blu-ray ale … wspomnienia z koncertu najcenniejsze.

Kochajmy … bo to odchodzi … jakos tak to bylo … na szczescie zapis historii audio i audio/video pozostaje.

Kto teraz tego slucha? Az mi się lezka zakrecila.

BTW jakos tak na przelomie pierwszej i drugiej dekady tego wieku bylem na koncercie ELO 2 w Kongresowej w Warszawie. Z ELO to tam byl basista i Kaminski polskiego pochodzenia ale … z ELO to mialo malo wspolnego. Chlopaki spedziliw sadzie kilkanascie albo lepiej lat procesujac sie o prawa do nazwy grupy.

snap Jestem też fanem ELO, usłyszeć pana błękitnego nieba i bohatera dzikiego zachodu (i resztę) na taśmie byłoby niesamowite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pmcomp napisał:

gra muzyka

2 godziny temu, 747 napisał:

Mój faworyt.

Poczytaj kilka komentarzy pod materiałem - jest tam napisane - jedna z najlepszych płyt.. ever..

Np. Electric Light Orchestra - Secret Messages (1983), jest gorszy od:

 

The Who - Live at Leeds 1970 Deluxe Edition

Np. Magic Bus (Live at Leeds 1970)

Tu masz jakość i lifelike! :)

s-l1600.jpgs-l1600.jpgs-l1600.jpg

The_Who_Plaque_at_University_Leeds.jpgThewho_liveatleeds.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sovereign napisał:

The Who

Słucham bardzo skromnego repertuaru, ale za to dobrze, dokładnie, by poznać najlepiej jak tylko się da.

Nie słucham ww grupy.

To może być przypadek, ale tak wyszło, może w przyszłości się to zmieni.

 

Jest też obszar wykonawców których nie slucham i to się nigdy już nie zmieni, gdyż szczerze próbowałem, z rezulatem - zerowej reakcji pozytywnie emocjonalnej, - ta muzyka nie poruszyła mnie w ogóle, - takim symbolicznym tego typu wykonawcą jest grupa Marillion, supergrupa The Rolling Stones oraz Queen i ELO - z wyjątkami jak Time, oraz .. kawałki jak ten z video.

Świetne nagranie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 747 napisał:

Słucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Frank Zappa ''Zappa In New York'' (40th Anniversary Deluxe Edition)

Zappa-In-New-York-5CD-Super-Deluxe-packs

Frank-Zappa-Zappa-In-New-York-40th-AnnivFrank-Zappa-Zappa-In-New-York-40th-AnnivFrank-Zappa-Zappa-In-New-York-40th-AnnivFrank-Zappa-Zappa-In-New-York-40th-Anniv

Pełno JBL-i i muzyków w tymże Studio w Los Angeles.

Frank Zappa, Terry Bozzio, Ruth Underwood, Patrick O’Hearn, Eddie Jobson, Tom Malone, Randy Brecker, Mike Brecker, Ronnie Cuber, Lou Marini, David Samuels. (widoczni).

Ray White, Don Pardo. (pozostali).

quote-some-great-experiences-i-ve-had-an

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, 747 napisał:

Nie słucham ww grupy.

To może być przypadek, ale tak wyszło, może w przyszłości się to zmieni.

To nie przypadek, po prostu Ty emocjonalnie i z uczuciem słuchasz;

drutki, trafa, kondensatory i to jest bardzo znaczące.

 

Teraz, iro III napisał:

To nie przypadek, po prostu Ty emocjonalnie i z uczuciem słuchasz;

drutki, trafa, kondensatory i to jest bardzo znaczące.

Na muzykę nie starcza czasu, chęci, potrzeby.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.