Skocz do zawartości
IGNORED

TV z matrycą IPS w 2023 roku / Jaki jest wybór?


Wuelem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, konradskala napisał:

Fajnie by było, gdybyś napisał jaki telewizor miałeś do tej pory tj.  jaki Ci się zepsuł.

Bo może się okazać, że miałeś całkiem dobry TV (na dobrej matrycy IPS) a zaraz kupisz nowy TV z matrycą dużo gorszą - co wcale by mnie nie zdziwiło.

No właśnie. U mnie w rodzinie było pięć Panasoniców. Kupowany jako pierwszy w kolejności miał najlepszą matrycę. Następne, kupowane w odstępach średnio ok. 2 lat miały coraz gorsze matryce. Im nowszy tym matryca IPS gorsza. Z tego, co wiem Panasonic od kilku lat nie robi matryc IPS. Korzysta z matryc LG. (Mogę się mylić, bo specjalnie nie śledzę rynku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fozzie napisał:

No właśnie. U mnie w rodzinie było pięć Panasoniców. Kupowany jako pierwszy w kolejności miał najlepszą matrycę. Następne, kupowane w odstępach średnio ok. 2 lat miały coraz gorsze matryce. Im nowszy tym matryca IPS gorsza. Z tego, co wiem Panasonic od kilku lat nie robi matryc IPS. Korzysta z matryc LG. (Mogę się mylić, bo specjalnie nie śledzę rynku).

Jest dokładnie tak jak napisałeś.

27 minut temu, Bobcat napisał:
36 minut temu, konradskala napisał:

zaraz kupisz nowy TV z matrycą dużo gorszą

Albo dużo lepszą. Np. sugerowane przeze mnie.

Owszem, może kupi lepszą. Jednak patrząc na "postęp" LG to najnowszy model NANO np. 75 ma najsłabszą matrycę chyba w całej historii tej serii telewizorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, konradskala napisał:

najnowszy model NANO np. 75 ma najsłabszą matrycę chyba w całej historii tej serii telewizorów.

Akurat 75 ma ( jako jedyny) VA, którą bardziej lubisz od IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

Akurat 75 ma ( jako jedyny) VA, którą bardziej lubisz od IPS.

Akurat ma IPS lub VA (zresztą podobne kombinacje robi wielu producentów zależnie od regionu sprzedaży lub przekątnej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym tak samo "lubię" matryce IPS jak VA - pod warunkiem, że to dobre matryce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zerknę w podanego linka... Znowu dziękuję!

Panasonic seria ASM. Kupiony w okresie, gdy ze sklepów znikały ostatnie plazmy. Uratował mnie wtedy...
Padło coś, co podobno nigdy nie pada: płyta główna. TV całkowicie utracił kontakt ze światem.

Przy okazji, potrzebowałem mały TV, więc poszedłem prostym schematem: najlepszy najmniejszy Panasonic. I kupiłem 32 cale wyceniony na prawie 2 tys. złotych. Cóż mogę powiedzieć... obraz to dramat. Jak to można sprzedawać pod tą marką? - nie wiem. To było 3 miesiące temu (listopad 2022). Rzecz jasna w małych TV plazmowych ekranów nie ma (podobno IPS jest drogi w produkcji w porównaniu do VA, więc przynajmniej tu nie mogę sobie czynić zarzutu), ale wpadka (moja i Panasonica) zaliczona.

Dzięki wszystkim za uwagi 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Wuelem napisał:

Zaraz zerknę w podanego linka... Znowu dziękuję!

Panasonic seria ASM. Kupiony w okresie, gdy ze sklepów znikały ostatnie plazmy. Uratował mnie wtedy...
Padło coś, co podobno nigdy nie pada: płyta główna. TV całkowicie utracił kontakt ze światem.

Przy okazji, potrzebowałem mały TV, więc poszedłem prostym schematem: najlepszy najmniejszy Panasonic. I kupiłem 32 cale wyceniony na prawie 2 tys. złotych. Cóż mogę powiedzieć... obraz to dramat. Jak to można sprzedawać pod tą marką? - nie wiem. To było 3 miesiące temu (listopad 2022). Rzecz jasna w małych TV plazmowych ekranów nie ma (podobno IPS jest drogi w produkcji w porównaniu do VA, więc przynajmniej tu nie mogę sobie czynić zarzutu), ale wpadka (moja i Panasonica) zaliczona.

Dzięki wszystkim za uwagi 🙂 

Witam 

Poproszę prościej?  

Nic  nie rozumiem Tv kupiony 3 miesiące temu  to ma gwarancję?  

Miłość  do Panasonica ? 

Tylko IPS ? Sam piszesz kilka postów wcześniej?  Ze cięszko będzie zobaczyć różnicę na VA i IPS?  To o co chodzi?  Sentyment?  Czy jeszcze coś innego? 

Może ?  Myślę   czas osobiście  sprawdzić inne nowe technologie . To może być  to czego szukamy. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bogus18 napisał:

Nic  nie rozumiem Tv kupiony 3 miesiące temu  to ma gwarancję?  

Mały Panasonic (ten nowy) funkcjonuje - beznadziejnie, ale służy.

Stary popsuty to seria ASM - ten jest cały czas jeszcze w serwisie. Taki serwis, że się odzywa co 2 tygodnie.
Żeby powiedzieć, że na razie nic nie wymyślili...

Pewnie naprawili, ale nie chcą mi powiedzieć, bo sobie oglądają ten ŚWIETNY (!!!) obraz 🙂.

20 minut temu, bogus18 napisał:

Miłość  do Panasonica ? 

Dokładnie taka, jaka kiedyś była do Technicsa. Tylko do Panasonica przetrwała, a do Technicsa umarła.

20 minut temu, bogus18 napisał:

Może ? ja twierdzę  że czas sprawdzić inne nowe technologie .

Moje założenie jest takie, że dobre starsze technologie dziś są poprawione - na to (może błędnie) liczę.

_____________________________________

Rewelacyjny ten link do listy telewizorów wg producentów.

Wystarczy najechać na obrazek i pojawia się opis w ramce. Ciekawe po co im aż tyle modeli. Przecież tego żaden sklep nie może mieć w komplecie na swoich półkach. Ich myślenie o komforcie wyboru klienta całkowicie rozmija się z moim. Zazdroszczę Wam, ze to ogarniacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Wuelem napisał:

Mały Panasonic (ten nowy) funkcjonuje - beznadziejnie, ale służy.

Stary popsuty to seria ASM - ten jest cały czas jeszcze w serwisie. Taki serwis, że się odzywa co 2 tygodnie.
Żeby powiedzieć, że na razie nic nie wymyślili...

Pewnie naprawili, ale nie chcą mi powiedzieć, bo sobie oglądają ten ŚWIETNY (!!!) obraz 🙂.

Dokładnie taka, jaka kiedyś była do Technicsa. Tylko do Panasonica przetrwała, a do Technicsa umarła.

Moje założenie jest takie, że dobre starsze technologie dziś są poprawione - na to (może błędnie) liczę.

Ja Ciebie rozumiem 👍 

Nie chce zaśmiecać i wtrącać uwag ? Jak nie znam całokształtu?  

Każdy z nas ma inne wymagania. 

Żyje po swojemu !

KAŻDY gra w  innym systemie  ?

Może  dla innych ŹLE dla mnie  na dziś bardzo dobrze! Od dawna w kwestii TV Sony  jest Faworytem 🏆 

Drogo ! Owszem ale ja  i Osoby którym poleciłem  telewizory Sony nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do jakość .

Pogadajmy na pw.  Szukasz swojego ?staram się podpowiedzieć?  Ale  czas dla Ciebie posłuchać Zobaczyć! *otworzyć OCZY" 

Nie namawiam kupić ten TV czy inny ? 

Podyskutuj na forum  i sprawdź!

Co dziś jest dobre?

Sam  zobacz co dla Ciebie i rodziny najlepsze ? 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ale wałek widzę - odnosząc do mojej sytuacji z kupionymi niedawno 32 calami. Otóż pod linkiem @Bobcat widzę modele 32 cale z IPS (!). Idąc rocznikami...

2018 / model z IPS
2019 / brak 32 cali
2020 / model z VA
2021 / model z IPS
2022 / model z IPS

A ja kupiłem model o oznaczeniu TX-32JS350E - i jego wcale nie ma na wykazie. W żadnym roku.
Ale mnie w trąbę zrobili. Bym spod ziemi wygrzebał lub wyszukał jakiś z poprzednich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wuelem napisał:

A ja kupiłem model o oznaczeniu TX-32JS350E

To pewnie kupiłeś taki sam telewizor jak np. TX-32JS354. Różnią się pewnie kolorem obudowy lub kształtem podstawy. Generalnie to ta sama seria na matrycy IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Zbyt kiepsko odbiera, żeby był na IPS.
Co ciekawe, na stronie Panasonic przy jego opisie jest "OLED"... Przestałem cokolwiek rozumieć.

Ten popsuty to 55 cali z serii ASM - ostrość dzisiejszych dużo lepsza, ale on wtedy dorównywał w gładkości i płynności plazmom. Żadnej sztuczności, jak w tym małym teraz. Przypomina to najgorsza LCD z początków produkcji. Chyba w ciemno nie zamówię, będę musiał znaleźć wybrany w sklepie i choć przez moment pooglądać.

Jeszcze raz dziękuję za link z listą modeli wg roczników. Bez niego to krążenie po ciemku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wuelem napisał:

Zbyt kiepsko odbiera, żeby był na IPS.

Odbiera dokładnie tak samo jak wszystkie TV za 1500 zł.  Rodzaj zastosowanej matrycy nie ma tutaj większego znaczenia. Ponadto (pomijając rozmiar) to telewizor HD-Ready o rozdzielczości zaledwie 1366 x 768. Dzisiaj trudno taką znaleźć w laptopie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

HD-Ready o rozdzielczości zaledwie 1366 x 768.

Przecież nie o szczegółowość chodzi. Małe ekrany tak mają, ale problem nie dotyczy tego. W ciemnych scenach pojawiają się jednobarwne plamy (czarny, brązowy kolor), zamiast zróżnicowanych barw i odcieni. Kontrastowe obrysowania wszystkiego zamiast płynnych przejść też z grupy wad cechujących VA. To jest niezależnie od wielkości - chyba że ktoś nie jest na takie mankamenty wrażliwy.

VA i IPS to jak tranzystor i lampa. Jedni nigdy nie pomylą, a dla innych żadna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wuelem napisał:

W ciemnych scenach pojawiają się jednobarwne plamy (czarny, brązowy kolor), zamiast zróżnicowanych barw i odcieni. Kontrastowe obrysowania wszystkiego zamiast płynnych przejść też z grupy wad cechujących VA.

Więc pozostaje Ci zamówić, porównać i jakby co odesłać model TX 32JSW354, który na 100% jest na matrycy IPS:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wady o których wspominasz oczywiście istnieją - w tanich i kiepskich matrycach, stosowanych w budżetowych telewizorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuelem również kiedyś miałem takie problemy przy kupnie nowego telewizora, bo nawet za 4.5 z panelem IPS był to SZMELC.

Dałem szansę Oledowi i do dzisiaj mi się morda uśmiecha jak oglądam na nim filmy ☺️

Przespij się z tym, bo będziesz kręcił się w kółko i narzekał zamiast cieszyć się postępem w jakości obrazu. 

Panasonic również ma oledy w ofercie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, konradskala napisał:

w tanich i kiepskich matrycach, stosowanych w budżetowych telewizorach.

Na moment wyboru były 3 modele 32 cale - wziąłem ten najwyżej ulokowany katalogowo.

10 minut temu, Ajothe napisał:

nawet za 4.5 z panelem IPS był to SZMELC.

Podaj, który to był. Każda nauczka czy doświadczenie może być pomocne.

Nie kręcę się.
32-calowy wziąłem w przekonaniu, że w takich nie ma IPS (dzięki temu wątkowi wiem, że byłem w błędzie). Zastępstwo dla większego TV jeszcze w żaden sposób nie przysporzyło złego przykładu (zakładam, że mój 32 cale nie jest na IPS - zakładam to na 100%). Tu zakładam, że obecnie są dobre modele na IPS. Nawet na pewno, bo na liście z linka jest ich całkiem sporo. Gdyby ustępowały w każdym względzie VA, to by zarzucili te matryce. Seria ASM była reklamowana i wypuszczona w terminie olimpiady, że to najlepszy telewizor, żeby ją na nim odpowiednio przeżyć. Reklama może banalna, ale czepnąć się nie ma do czego i dziś. Drugi taki gra u rodziny (w tym samym czasie kupiony) i nawet nie mam sumienia proponować im oddania, czyli zamiany. Bo co, gorszy im dam jakiś OLED czy inny czort? : -)

Tytułem uzupełnienia - oficjalna strona Panasonica:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strach się bać trafić tak przy wyborze z większym...

* * *

Może ktoś się znajdzie, kto powie: Mam ten i ten model IPS kupiony niedawno - jest świetny i polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam nawet do niego serca, żeby grzebać usilnie w ustawieniach. Według mnie ma zastosowaną słabą matrycę. Wiem, kiedy można wycisnąć coś z obrazu, a kiedy technologia stawia wyraźną barierę. Wtedy to tylko strata czasu.

W takich wypadkach kwituje się tylko: ten typ tak ma. Co najwyżej można zmienić na inny. Ale dla mnie TV nie jest centrum świata, bo i jak wspomniałem, mnie w sumie najmniej służy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Może ktoś się znajdzie, kto powie: Mam ten i ten model IPS kupiony niedawno - jest świetny i polecam.

W 32 calach dzisiaj nie ma takich telewizorów... ani z IPS ani z VA. To zupełnie nierozwijany, właściwie zapomniany segment. I w sumie nie ma się czemu dziwić - za 300 zł więcej masz (co prawda jak najbardziej budżetowy) telewizor 50 cali 4K.

9 minut temu, Wuelem napisał:

Według mnie ma zastosowaną słabą matrycę.

Według mnie także. Ale czego można się było spodziewać za 1500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, konradskala napisał:

W 32 calach dzisiaj nie ma takich telewizorów...

Przecież nie zamierzam kupować TV 32-calowego.

10 minut temu, konradskala napisał:

Ale czego można się było spodziewać za 1500 zł.

Kosztował więcej. Ale logiczny wniosek byłby taki, że skoro 32-calowy jest w cenie 50-calowego, to powinien mieć dopracowaną jakość. Przynajmniej ja na to liczyłem.

12 minut temu, konradskala napisał:

W 32 calach dzisiaj nie ma takich telewizorów... ani z IPS ani z VA.

Według mnie właśnie niemal każdy mały jest na VA. Taki większy monitor komputera, bo one również są VA.

Ale zejdźmy już z tych 32 cali, co dałem jako przykład uczącej historii. Zamkniętej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, konradskala said:

W 32 calach dzisiaj nie ma takich telewizorów... ani z IPS ani z VA. To zupełnie nierozwijany, właściwie zapomniany segment.

Dokładnie tak jest. Nie zapominajmy tez o tym, ze nawet "nowe" modele 32" i podobne wielkością są produkowane na matrycach które były popularne około 15 lat temu. Wyprodukowano kiedys miliony sztuk takich matryc i trzeba gdzies to upchnąć. Telewizor moze ma nowsze funkcje itp ale matryca technologicznie reprezentuje poziom sprzed 15 lat. Przeciez z załozenia ktos kto kupuje dzisiaj model 32" raczej nie jest wymagającym klientem 😉 a rozdzielczosc 1366x768 to wlasnie początki ery HD, gdzie matryce FullHD montowane były tylko w najdrozszych modelach tv, a taniocha "dla plebsu" miała takie parametry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2023 o 13:41, Bobcat napisał:

Ja mam i z czystym sumieniem mogę polecać.

Ja też mam. SDR bardzo spoko - czerń na całkiem niezłym poziomie przy podświetleniu 30/100. Natomiast obraz HDR to jest porażka o ile nie ingerujesz mocno w ustawienia. Ostatecznie uzyskałem bardzo dobry obraz jednak dzisiaj tylko OLED. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wuelem napisał:

Nie, nie mam nawet do niego serca, żeby grzebać usilnie w ustawieniach.

Warto pogrzebać jak masz cierpliwość .

Można uzyskać dużo lepszy obraz od wszystkich ustawień fabrycznych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio temat TV i podzielam punkt widzenia autora wątku - nie zawsze najlepszy TV na papierze będzie najlepszy dla nas. Co do IPS problem jest taki, że często w tej samej serii są warianty z IPS i z VA. Np. seria The One Philipsa od 55 cali w górę ma IPS a przekątne poniżej mają VA. Jedna serii Neo-Qled Samsunga jest w całości na IPS. Oznaczenia są bardzo podobne do serii z VA - a ponoć wersje na inne rynki z VA mają to samo oznaczenie co seria z IPS na Europę. Soniacz też chyba coś robi na IPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dzarro napisał:

Jedna serii Neo-Qled Samsunga jest w całości na IPS.

Wszystkie NeoQLED Samsunga (oznaczenie QN) o numerze do 90 włącznie mają matrycę IPS. Od 91 w górę mają VA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2023 o 11:11, Bobcat napisał:

Jeśli chcesz wydać więcej to MiniLED - LG QNED

Jak w TV MiniLED stoją produkty HISENSE ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dzarro napisał:

Przerabiałem ostatnio temat TV i podzielam punkt widzenia autora wątku - nie zawsze najlepszy TV na papierze będzie najlepszy dla nas. Co do IPS problem jest taki, że często w tej samej serii są warianty z IPS i z VA. Np. seria The One Philipsa od 55 cali w górę ma IPS a przekątne poniżej mają VA. Jedna serii Neo-Qled Samsunga jest w całości na IPS. Oznaczenia są bardzo podobne do serii z VA - a ponoć wersje na inne rynki z VA mają to samo oznaczenie co seria z IPS na Europę. Soniacz też chyba coś robi na IPS.

Następne  rozsądne podejście do tematu! 

Są dobre Telewizory  na różnych matrycach . 

I niestety lub ^ stety^ powinno się kierować przy zmianie? Zakupie Tak jak audio produktów! Odsłuchem?

TO przy Tv osobistym  sprawdzeniem ! 

Taki jest ten ŚWIAT. 

Z tego samego elementu ( matrycy IPS) lub i tu można długo wymieniać głośnika?  lampy  ? kabla ? i t p ? i t d . MOŻNA  Zrobić różny  produkt końcowy? 

Dla tego szanując zdanie założyciela tematu . Proponuje przed zakupem ??? Obejrzeć czy będziemy zadowoleni?

No chyba że można   oddać  jak się nie będzie podobać! 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Jak w TV MiniLED stoją produkty HISENSE ? 

Oni mają technologię ULED. W tego co mówią z CES 2023 rewelacja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Oni mają technologię ULED. W tego co mówią z CES 2023 rewelacja. 

I jak post wyżej 

Dzisiejsze możliwości są dużo większe niż starsze technologie  .

I tylko osobiste sprawdzenie powie nam czy to będzie dla nas Wow! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.