Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki streamer (bez DAC), z wyjściem USB do 3 tys zł?


piramidon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, RobG1974 napisał:

A spróbowałeś innych systemów dla porównania, np euphony linux, lub windows serwer 2012? Porównaj, sam zobacz. I tak zapewne Twój profil osobowościowy jest taki, że negujesz to co nie Twoje. Przekonaj się sam. Ja wolę spotkać się że znajomymi i posłuchać w praktyce i pokazać różnicę. Słowa są tylko słowami.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Coś ty się tego Windows Serwer uczepił? To ten sam Windows co inne, te same sterowniki itd.... dołożona obsługa wielu procesorów, matryce raid itd..

 

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) koniecznie podłączony po USB (tak gra zdecydowanie lepiej niż po coax czy optical. 

Pokochasz go za działanie i stabilność 😉

Kiedyś z kolumnami DM 2/6 i wzmacniaczem byłem w salonie audio na zakupie Dynaudio X14 - i tam właśnie jako źródło był Bluesound  Node 2i - grało to po optyku i było słychać przewagę nad moim Chromecastem - wyraźną. Aplikacja na tablecie też śmigała bez opóźnień - warto wypróbować.

2 godziny temu, Piopio napisał:

Miałem uruchomiony Roon na PC pod Windows. Co jakiś czas PC tracił połączenie z DAC. Pomagało wyjęcie i włożenie kabla USB. Od czasu do czasu sterowniki DAC odmawiały posłuszeństwa.  Wtedy tylko restart Windows pomagał.

Teraz mam Roon Rock i zero problemów. Połączenie stabilne jak skała. 

Nie zmieniłeś przypadkiem kabla USB na działający - też tak miałem z jednym kablem że gral kilka minut - potem przerwy 1-2 sekundowe a potem całkiem zdychało - pomagało wypięcie i włożenie kabla do innego wejścia.

Po wymianie kabla problem znikł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zobaczyć ile procesów działa na Windows serwer a ile na Windows pro lub home i po ce te procesy robią.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to Bluesound Node stremował Tidala w 96bitach - mój DAC pokazuje jaki ma sygnał. Na Chromecast Tidal idzie tylko 44,1.  Mimo tego że pliki o gestości 96 idą normalnie bez zmian po Chromecast.  Dziwne trochę ale to pewnie  BlueOS jakoś "zagęszcza" strumień -- w Tidalu pokazuje tez że Flac ma 44,1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




I koniec dyskusji... słabo.
Słabo że nie próbujesz sam testować, a negujesz innych i próbujesz ich dyskredytować. Zastanów się czy wolisz czarno stronę mocy czy jasną.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Słabo że nie próbujesz sam testować, a negujesz innych i próbujesz ich dyskredytować. Zastanów się czy wolisz czarno stronę mocy czy jasną.

Ależ Kolego drogi, przecież pół złego słowa nie powiedziałem o Twoich doświadczeniach z Windows serwer albo czymkolwiek innym co testowałeś.

Moim najlepszym transportem/źródłem jest mocny pc z Windows, foobar2000 i kartą Lynx AES16E. Każdemu melomanowi/audiofilowi życzę takiego.
Dlatego spytałem dlaczego Ty takie rozwiązanie dyskredytujesz i to ze względu na system operacyjny?

Moim zdaniem, pewnie nieświadomie, możesz wprowadzać innych w błąd. Dlatego się odzywam w takich przypadkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Ależ Kolego drogi, przecież pół złego słowa nie powiedziałem o Twoich doświadczeniach z Windows serwer albo czymkolwiek innym co testowałeś.

Moim najlepszym transportem/źródłem jest mocny pc z Windows, foobar2000 i kartą Lynx AES16E. Każdemu melomanowi/audiofilowi życzę takiego.
Dlatego spytałem dlaczego Ty takie rozwiązanie dyskredytujesz i to ze względu na system operacyjny?

Moim zdaniem, pewnie nieświadomie, możesz wprowadzać innych w błąd. Dlatego się odzywam w takich przypadkach.
Ale napisz jakie inne systemy sprawdzałeś i jakie inne transporty próbowałeś. Bo może ktoś inny wprowadza forumowiczów w błąd.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Przepraszam za zejście z tematu wątku założyciela.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ale napisz jakie inne systemy sprawdzałeś i jakie inne transporty próbowałeś.

Większą wartość ma rozumne wykorzystanie dostępnych rozwiązań niż testowanie wielu i subiektywny dobór.

W innym moim zestawie gra RPi z dobrą nakładką cyfrową i Volumio. Też działa prawidłowo, ale to nieco inna klasa.

Chcę powiedzieć, że różne transporty mogą działać stabilnie o ile się je poprawnie wykorzystuje.

I bez obrazy, ale wszyscy się uczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piramidon napisał:

Dotyczy SOtM sMS-200 Neo : "Świetna propozycja!"

Oczywiście jest  to ocena strony technicznej, pozostaje kwestia obsługi.

Tu już może nie być różowo. Z oceny na ceneo:

"Słychać jakość. Ciepłe brzmienie z lamowym "brumem", niestety w moim systemie nieco za bardzo ścieśnił scenę i mimo pięknej barwy, prostoty systemowej i konstrukcyjnej, przegrał z minikomputerem multimedialnym, którego używam. Zacinał się podczas odtwarzania Spotify, jakby przeskoki na płycie LP. Miałem problemy z logowaniem na stronie udostępniającej dostęp do sterowania - "pulpit". Pewnie sprawy do poprawienia, ale za 2Kzł, chyba nie powinno być takich wysiłków z obsługą. Instrukcję obsługi (bardzo okrojoną) musiałem sobie sam przetłumaczyć. Moim zdaniem, coś wartościowego, za rozsądną cenę, ale dla kogoś cierpliwego, gotowego na kompromis i bez alternatywnego rozwiązania, jak w moim przypadku. Warto sprawdzić u siebie."

Ocena jest datowana cztery lata temu, czyli dotyczy urządzenia bez słówka "neo"

Różnica między wersjami jest mi nie znana, traktuję powyższe jako ostrzeżenie.

 

Stanowczo przejaskrawiona opinia nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Jako użytkownik tego urządzenia od około 2 lat nie zgadzam się z zamieszczoną opinią i nie rozumiem problemów autora tej opinii. 

Omawiane urządzenie występuje tylko w dwóch wersjach "Neo" i "Ultra" i na tym koniec.

Streamer SOtM sMS-200 Neo jest bardzo funkcjonalny, intuicyjny i stabilny zwłaszcza jeśli korzystamy z Roon'a. Oferuje moim zdaniem bardzo dobrą jakość brzmienia. Dźwięk jest przede wszystkim czysty i naturalny. Obsługa jest nie mniej przyjemna. Pocieszającym faktem jest ciągłe wsparcie software'u więc od czasu do czasu aktualizujemy streamer. W moich warunkach komunikacja we wszystkich trybach bardzo stabilna i niewzruszona. Jedynym minusem jaki posiada ten streamer a w sumie to nie posiada - Tidal Connect którego może zaaplikują z którąś aktualizacją. Mimo wszystko jego możliwości są bardzo wszechstronne i bardzo przyjemnie się go obsługuje. Rzecz jasna liniowy zasilacz wyraźnie polepsza i stabilizuje działanie tego sprzętu który z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto szuka solidnej i porządnej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu ze stabilnością żadnego systemu, ale nie powiem, że windows pro lub home jest najlepszym i najprostrzym rozwiązaniem z punktu jakości uzyskiwanego dźwięku.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Nie zmieniłeś przypadkiem kabla USB na działający -

Nie. Kable pozostały te same. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

Zastanów się czy wolisz czarno stronę mocy czy jasną.

Na prawdę trzeba którąś ze stron mocy wybrać? A nie można stanąć po stronie rozumu?

1 godzinę temu, RobG1974 napisał:

Przepraszam za zejście z tematu wątku założyciela.

Zeszłeś, przeprosiłeś, wyjdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tal napisał:

Omawiane urządzenie występuje tylko w dwóch wersjach "Neo" i "Ultra" i na tym koniec.

Nooo...i jeszcze parę opcjonalnych możliwości:

wejście Master Clock 50 Ohm (+1 200 zł)

wejście Master Clock 75 Ohm (+1 200 zł)

absorber eABS-200 (+150 zł)

kondensatory Evox (+600 zł)

srebrne (7N UPOCC) okablowanie wewnętrzne (+900 zł)

miedziane (7N UPOCC) okablowanie wewnętrzne (+750 zł)

Czy można podłączyć do portu USB złącze Wi-Fi z antenką? Przeciąganie kabla z wtyczką RJ-45 może być problematyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, piramidon napisał:

Czy można podłączyć do portu USB złącze Wi-Fi z antenką? Przeciąganie kabla z wtyczką RJ-45 może być problematyczne.

Już wiem, znalazłem instrukcję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zapoznać się z najobszerniejszym tematem tego streamera.

 

Poza tym polecam też oficjalną stronę na której znaleźć można przydatne instrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę 3tys. Zł Sotm sms-200neo dla osób, które chcą pracować na roonie, też bardzo polecam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RobG1974 napisał:

Biorąc pod uwagę cenę 3tys. Zł Sotm sms-200neo dla osób, które chcą pracować na roonie, też bardzo polecam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli się korzysta tylko z USB i Roon to prościej jest postawić Roon Rock na pasywnym PC za 799 zł. Dokupić izolację USB Topping HS01 i będzie lepsze granie niż SOtM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Piopio napisał:

Dokupić izolację USB Topping HS01 i będzie lepsze granie niż SOtM

Takie same 😃 tylko że zostanie trochę w portfelu.😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/6/2023 at 10:55 AM, iFi Audio said:

Polecałbym wypożyczyć naszego Zen Streama i przetestować go samemu. Owszem, część osób ma zastrzeżenia do aplikacji (którą można zmienić łatwo), ale warto przeczytać opinie osób z forumowego toura. Większosć osób była zadowolona i chętnie go polecała innym. Wpisów negatywnych wydaje się być sporo, ale weźmy pod uwagę, że Zen Stream razem z Zen Blue to najlepiej sprzedający się nasz produkt na świecie. Procentowo uważam, że nie wypada on tak źle jak można by myśleć. Stąd polecam przetestować 🙂

 

Wiec z jakimi problemami trzeba walczyć  na dzień dobry  po zakupie ifi??I czy osoba używając całe życie CD  będzie w stanie   sobie  poradzić????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, NRK napisał:

Takie same 😃 tylko że zostanie trochę w portfelu.😉

SOtM nie ma izolacji galwanicznej więc będzie gorzej. Gdyby mu dołożyć zasilanie liniowe to tylko będzie ciut gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, trueman napisał:

Na wyświetlaczu DAC'a pokazywało że strumień cyfrowy jest próbkowany do 96 kHz. Pewnie szedł jakiś oversampling.. bo o ile dobrze wiem Tidal gra natywnie w 48 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Wiec z jakimi problemami trzeba walczyć  na dzień dobry  po zakupie ifi??I czy osoba używając całe życie CD  będzie w stanie   sobie  poradzić????

Problem jest głównie z Tidal Connect. Zrywa połączenie. Jak obsługujesz z aplikacji Roon czy UPnP to nie ma problemów. 

2 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:

bo o ile dobrze wiem Tidal gra natywnie w 48 kHz.

Kompletna bzdura. Gra tak jaki jest materiał muzyczny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

SOtM nie ma izolacji galwanicznej więc będzie gorzej. Gdyby mu dołożyć zasilanie liniowe to tylko będzie ciut gorzej. 

Wątpie byś usłyszał różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NRK napisał:

Wątpie byś usłyszał różnice.

Można powiedzieć, że "doktoryzowałem" się z tego 😉 Słyszę różnicę. Najłatwiej jest wychwytywalna na wokalach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Piopio said:

Problem jest głównie z Tidal Connect. Zrywa połączenie. Jak obsługujesz z aplikacji Roon czy UPnP to nie ma problemów. 

Kompletna bzdura. Gra tak jaki jest materiał muzyczny. 

Bardziej się nastawiam na qobuz.wiec mówisz  że podpinam go po USB  do dac i sprzet śmiga???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Bardziej się nastawiam na qobuz.wiec mówisz  że podpinam go po USB  do dac i sprzet śmiga???

Musisz mieć jeszcze apkę, która obsługuje Qobuz. np. Mconnect. Ale to nie jest szczyt funkcjonalności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 17:28, RobG1974 napisał:

że na pasywnym kompie zagra windows

Zagra na luziku. U mnie zwykły tani mini PC z drugiej ręki (JRMC + Fidelizer) + DAC (szczegóły w "o mnie") zniszczył w bezpośrednim porównaniu Meridiana Signature Reference. Po prostu pozamiatał nim podłogę. I to nie są przechwałki. Kto był u mnie w domu, ten wie, jak u mnie grają pliki.

Opowieści o tym, że Winzgroza nie gra to są bajki z mchu i paproci. Jedyna wada jest taka, że zanim to uruchomisz to możesz sobie jeszcze zaparzyć kawy i iść do kibla na dwójeczkę, bo komp stary i zasyfiony jakimś śmieciem. Ale jak już ruszy to gra świetnie.

Wracając do tematu wątku: też myślę o transporcie bez DAC, nie w celu poprawy jakości dźwięku (bo tu nie mam co poprawiać) a żeby ten śmietnik szybciej startował. I tak chodzi za mną Musical Fidelity MX Stream. W końcu to (jak MF pisze na opakowaniu najtańszej serii) High-End Myślącego Człowieka. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Na wyświetlaczu DAC'a pokazywało że strumień cyfrowy jest próbkowany do 96 kHz. Pewnie szedł jakiś oversampling.. bo o ile dobrze wiem Tidal gra natywnie w 48 kHz.

Jak zrozumiałem żródłem był Bluesound? Może dekodował pierwszą warstwę MQA z 48 na 96?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Piopio napisał:

Kompletna bzdura. Gra tak jaki jest materiał muzyczny. 

Serio? Puść sobie coś z Tidala Master na Chromecasta.

5 minut temu, Klimkr napisał:

Jak zrozumiałem żródłem był Bluesound? Może dekodował pierwszą warstwę MQA z 48 na 96?

Tak. Te same utwory Tidal Master puszczane na Chromecasta pokazywane są jako 48 kHz - a na tym Bluesound strumień już wskakiwal na 96.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.