Skocz do zawartości
IGNORED

Super przewód zasilający, a kiepskie druciki do gniazda IEC wewnątrz wzmacniacza…


Tajitsu
 Udostępnij

Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz zmianę dźwięku, po wymianie fabrycznego przewodu zasilającego?

    • Tak
      44
    • Nie
      46
    • Trudno powiedzieć
      10


Rekomendowane odpowiedzi

@NRK, pisanie z tymi uczonymi nie ma sensu. Z jednej strony tabelki, wykresy, obliczenia, popisy wiedzy z elektrotechniki, elektroakustyki, z drugiej strony wróżbiarstwo jakieś. 
Nazywa się nas, niesłyszących kabli, sfrustrowanymi głuchymi ignorantami. Ciekawe kto tu jest kim? Jesteś głuchy? Nie słyszysz dźwięku? Nie potrafisz odróżnić gitary od trąbki. Werbla, od talerza? Skrzypiec od fortepianu. Anny Jantar od Maryli Rodowicz? Nie usłyszysz lepszej lub gorszej jakości dźwięku, lub innej barwy brzmienia po wymianie kolumn? Czy jeśli zrobisz głośniej, również żadnej zmiany nie usłyszałeś? Śpiewu ptaków za oknem nie słyszysz? Pewnie nie słyszysz i nie odróżniasz barwy dźwięku kiedy rozmawiasz z żoną, a kiedy z dzieckiem. Nie słyszysz tego wszystkiego, bo nie słyszysz kolejnego zrzuconego koca i czyściejszego wokalu łącznie z precyzyjniejszą jego lokalizacją na nowej, lepiej zbudowanej scenie po wymianie srebra na rod we wtyczce. Jesteś głuchy. Głuchy głucholec.
Może istnieje jakiś drugi zmysł słuchu, którego my nie posiadamy. Słuch audiofilski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kostucha napisał:

Nie potrafisz odróżnić gitary od trąbki

Oj, wkraczasz w niebezpieczne rejony 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzypce i altówka?

7 minut temu, Cezary_58669 napisał:

@Yodzisław

Balansujesz miedzy tanimi chinskimi podrobami a drozszymi firmowymi wyrobami. Jezeli chcesz zejsc z cena, to proponuje jeszcze dobry kabel Elecaudio CS361B + wtyki Yarbo np. GY-901FP-R/PS-404-R. Bedzie zdecydowanie lepiej od wszelkich podrob chinskich i gorzej od japonskiego Tunami. Troche drozej i lepiej od Elec, wypada np. Yarbo 1100, wtyki te same lub lepsze GY-903CF-R/GY-910CF-R. Osobiscie i tak wybralbym Oyaide, to kabel ktory ma klase i cechy pozadane przez Ciebie i wiele innych walorow, pod warunkiem, ze nie ograniczaja go zbytnio tansze wtyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tajitsu napisał:

A skrzypce i altówka?

Przeczytaj Kontrabasiste Patricka Suskinda😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie sieciówki i wtyków. 
Ty Drogi Cezarze słyszysz różnice, a oddałeś głos w ankiecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tajitsu napisał:

W sprawie sieciówki i wtyków. 
Ty Drogi Cezarze słyszysz różnice, a oddałeś głos w ankiecie?

Po co zacytowales mnie w tym temacie? Nie zycze sobie, trzymajmy sie watkow. 

P.S. Suskind, ten od Pachnidla..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ajothe napisał:

Tak, ale to się działo w przypadku chińskich Dac'ów. 

Czyli w przypadku kabli miałeś tylko pozytywne pierwsze wrażenie, a potem jak piszesz;

7 godzin temu, Ajothe napisał:

ale po jakimś czasie jak już emocje opadną warto powtórzyć test, bo  zazwyczaj się okazuje że to placebo. 

Ja miałem zarówno pozytywne wrażenia jak i niestety rozczarowania. I w obu przypadkach czas zasadniczo nie zmienił tego początkowego odbioru. Emocje mam przy każdym próbowanym nowym elemencie systemu, czy to kabel czy DAC. Jest ciekawość i pozytywne nastawienie, oczekuję, że nowe lepiej wpasuje się w moje upodobania. Gdybym miał oczekiwać, że zostanie jak było albo się pogorszy, to jaki sens miałoby próbowanie nowego?

Jednak mimo tego pozytywnego nastawienia i oczekiwań zdarza się, że nowy element nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Tak na początku, jak i po tym gdy powtórzę test, kiedy emocje opadną. To też efekt placebo?

 

7 godzin temu, Ajothe napisał:

Każda zmiana powoduje efekt słyszalny dzięki zjawisku psychoakustycznym.

Jak to rozumiesz? Jak byś to wytłumaczył?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, przemak napisał:

Oj, wkraczasz w niebezpieczne rejony 😉

A tak poważnie. Niewprawione ucho może pomylić/nie odróżnić niższych dźwięków gitary solowej od wyższych gitary basowej? 

Inna barwa dźwięku? To raczej niemożliwe? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kostucha napisał:

A tak poważnie. Niewprawione ucho może pomylić/nie odróżnić niższych dźwięków gitary solowej od wyższych gitary basowej? 

Inna barwa dźwięku? To raczej niemożliwe? 

Zasadniczo niemożliwe, żeby tego nie odróżnić. Całkowicie inna barwa. Czyli oczywiście spoko, większe połowa się myli 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kostucha napisał:

A tak poważnie. Niewprawione ucho może pomylić/nie odróżnić niższych dźwięków gitary solowej od wyższych gitary basowej? 

Inna barwa dźwięku? To raczej niemożliwe? 

To musi być już bardzo niewprawne ucho, bo niby tonacja ta sama ale brzmi trochę inaczej, wiem (syn gra na basie) że nawet można rozróżnić dwie gitary basowe - np jazz bass fendera i precision bass też fendera, a nawet struny.

Jeśli chodzi o kable to muzycy zwracają uwagę na różne pierdoły jak chodzi o brzmienie ale temat kabli jest raczej marginalny, czyżby to znaczyło, że są głusi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, wlodek71 napisał:

Jeśli chodzi o kable to muzycy zwracają uwagę na różne pierdoły jak chodzi o brzmienie ale temat kabli jest raczej marginalny, czyżby to znaczyło, że są głusi?

Jak masz kilkanaście gał i przełączników, a drgniecie którymkolwiek da większy efekt niż najdroższy kabel, to kto by się bawił... 

Jak grałem to ważne było dla mnie tylko żeby kabel nie trzeszczał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wlodek71 napisał:

Jeśli chodzi o kable to muzycy zwracają uwagę na różne pierdoły jak chodzi o brzmienie ale temat kabli jest raczej marginalny, czyżby to znaczyło, że są głusi?

 

23 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jak masz kilkanaście gał i przełączników, a drgniecie którymkolwiek da większy efekt niż najdroższy kabel, to kto by się bawił... 

To akurat jest nieprawda. Kabel gitarowy ma ogromny wpływ na brzmienie - rezystancja wyjsciowa gitary może przekraczać 100k a indukcyjność przetworników to rząd 10H. Przy takich parametrach wyjścia pojemność kabla ma ogromne znaczenie i czasem jest wręcz wykorzystywana. Mamy do czynienia nie tylko z obcinaniem góry ale również z czasem sporym podbiciem w rezonansie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, marcinmarcin napisał:

Jak grałem to ważne było dla mnie tylko żeby kabel nie trzeszczał...

Do tego też powinien ograniczyć się wybór kabla.

-----

4 godziny temu, Kostucha napisał:

Nazywa się nas, niesłyszących kabli, sfrustrowanymi głuchymi ignorantami. Ciekawe kto tu jest kim? Jesteś głuchy?

Jak byłem początkujący, to "testowałem" różne bzdety. Pojawiły się dwa pytania:

Po co poprawiać bas kablem za £100, skoro za £100 mogę zmienić Tannoy Mercury M1 na Revolution R3? Oczywiście Tannoy Mercury M1 na Revolution R3 zamieniłem.

Po co przez godzinę wsłuchiwać się w zmiany na granicy percepcji, skoro w tą samą godzinę mogę przesłuchać ulubioną płytę ulubionego zespołu? Oczywiście ulubioną płytę ulubionego zespołu przesłuchałem.

Nie widzę sensu w jednym ani drugim, dlatego nie widzę sensu w rozstrzyganiu czy te zmiany na granicy percepcji w ogóle istnieją. Zrozumiałem, że prawdziwym audiofilem jest świadomie zmierzający do celu @Lech36 z miernikiem czy @xajas z Umikiem i DSP, a nie żonglujący kablami w oczekiwaniu cudu dyletanci-ignoranci o przerośniętym ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemak napisał:

To akurat jest nieprawda. Kabel gitarowy ma ogromny wpływ na brzmienie - rezystancja wyjsciowa gitary może przekraczać 100k a indukcyjność przetworników to rząd 10H. Przy takich parametrach wyjścia pojemność kabla ma ogromne znaczenie i czasem jest wręcz wykorzystywana. Mamy do czynienia nie tylko z obcinaniem góry ale również z czasem sporym podbiciem w rezonansie. 

👍 dzięki, nawet nie wiedziałem. Ale poza level garażowy grania nigdy nie wykroczyłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, NRK napisał:

Pomaluj sobie ścianę za kolumnami na czerwono i napisz, że dźwięk ci się ocieplił. 

Na pewno znajdziesz parę osób które poklepują cię po plecach.

Jaki ty mondry jesteś  ,firmy sprzedające elementy akustyczne  już pukają do twych drzwi 🤣 

Żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Ajothe napisał:

Bardzo ciekawe, że muzycy zawodowi nie kupują audiofilskich drutów do instrumentów....🤭

Zawodowy muzyk właśnie to wytłumaczył kilka postów wyżej... Warto czytać ze zrozumieniem 👍

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

👍 dzięki, nawet nie wiedziałem. Ale poza level garażowy grania nigdy nie wykroczyłem...

A niektórzy nie wykroczyli poza garażowy poziom słuchania... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Zawodowy muzyk właśnie to wytłumaczył kilka postów wyżej... Warto czytać ze zrozumieniem 👍

To czytaj że zrozumieniem.

Przemaka napisał o kablach o różnej rezystancji, a takie możesz kupić po 50zł.

Nie pisał o audiofilskich drutach za pierdyliardy cebulionów 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, przemak napisał:

Zasadniczo niemożliwe, żeby tego nie odróżnić. Całkowicie inna barwa. Czyli oczywiście spoko, większe połowa się myli 😉

Na szczęście chyba należę do tej mniejszej połowy 😉

Jaki wstyd na wsi musiałby być, kiedy bym nie odróżnił intro tej gitary:

Od tej: 

lub tej:

🙂

Zły przykład ze Stingiem i Policją. Mogłem ciekawszy wstawić 🙂

Hmm. Nie jestem zbyt osłuchany … 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ajothe napisał:

Bardzo ciekawe, że muzycy zawodowi nie kupują audiofilskich drutów do instrumentów....🤭

W tym przypadku priorytet to ,miękki elastyczny ,nie podatny na skręcanie ,przetarcie itd. łatwo to zrozumieć,🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości, że są tutaj melomani, którzy tysiące wykonawców, albumów, utworów znają i w jednej chwili wskażą odpowiedni przykład jakiegoś intro, riffu, plagiatu, podobieństw, rożnych wersji. Z którego roku. Z którego koncertu. 
Niestety marni z nich audiofile. Znają i orientują się w muzyce, lecz zero wiedzy o brzmieniu kabli 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ajothe napisał:

To czytaj że zrozumieniem.

Przemaka napisał o kablach o różnej rezystancji, a takie możesz kupić po 50zł.

Nie pisał o audiofilskich drutach za pierdyliardy cebulionów 🤭

Przecuez tutaj wszyscy piszą że kable nie mają prawa mieć najmniejszego wpływu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ajothe napisał:

Tutaj jest wątek o kablach zasilających. 

A dokładnie o tych magicznych około 30 centymetrach w środku.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 11:34, NRK napisał:

Ja tam może dożyję czasów, gdzie jakiś kablarz napisze, że po zakupie i wpięciu w swój system kabla X jest gorzej a nie lepiej.

Do tej pory wszystko wygląda tak, po podłączeniu kabla X czuć odrazu że jest lepiej bla,bla, bla, scena zrobiła się bla,bla,blå, bas zrobił się bla,bla,bla i tak dalej. Zupełnie jakby mieli gotowy szablon tych wypowiedzi. 

Kto wie, może od jakiegoś pułapu cenowego jest on dołączany do przesyłki z kablem X. 

 

Jeżeli Ktoś  wywalił gruby szmal na kabel zasilający to z czystej przyzwoitości nie powie, że jest gorzej. Strzał nie tylko w kolano, ale w głowę na 100 %

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na początku tego wątku ładnie to już wyjaśnił. 

Kupić kabel i opisać jego bajeczny wpływ na system, to najprostrzy sposób by błysnąć na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ. i @yayacek. Wy piszecie chyba o dwóch różnych sytuacjach, ewentualnie ja się mylę.

Mariusz o wpływie takiego kabla, gdy jest jakiś problem z systemem, a yayacek o typowej audiofilskiej sytuacji, czyli system wporzo, po prostu ktoś wymienił zwykły kabel na niezwykły i słyszy lub "słyszy" jakieś tam różnice.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.