Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki transport CD?


pratt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

Nadal daleka droga w hi endzie przed Toba.

mam nadzieję... jestem dopiero przed czterdziestką 🙂

1 godzinę temu, carlos med napisał:

 A efekty świetne w CD kojarzą mi się z boomboxem z PRC. 

Tak na prawdę te zielone ledy od strony lasera mają poprawiać odczyt, tak przynajmniej twierdził krell, nie widać ich świecenia przy opuszczonym sedesie i zamontowanej płycie CD, ale jak się zdejmie płytę, to sobie coś tam lekko świeci, podejrzewam, że to jakieś krellowskie voodoo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.08.2023 o 08:07, tomek7776 napisał:

Nadal daleka droga w hi endzie przed Toba.

miałem sporo czasu temu ML39 , potem idąc za ciosem ML 37 i kilka DACów do niego. Jako transporty CD obydwa ML tylko dobre dźwiękowo zawłaszcza ML37 . Obydwa urządzenia to też " bomby zegarowe " niezwykle awaryjne i drogie w naprawie, czego kilka razy doświadczyłem. Zamknięte całkowicie obudowy  bez wentylacji i, gotujące się od temperatury stabilizatorów wewnątrz  i wylewające się kondensatory robiące spore spustoszenia na druku wielowarstwowym to przypadłość tych modeli...naprawy tego sprzętu a zwłaszcza przypadłości procesora nie należą do tanich i nie da się ich zrobić za "czapkę śliwek " Radzę omijać z daleka tych starych dziadków... Stare Levinsony mające ponad 20 parę lat to niezła pułapka -właściwie nie spotkałem jakiegokolwiek egzemplarza  bez wielu przygód serwisowych. dziś te leciwe egzemplarze to chyba hardcore dla nabywcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie Sony CDP-557ESD
W dziedzinie mechaniki, sterowania, trwałości to #1 obok CDM-1 Philipsa
W roli transportu sprawdza się swietnie, a nawet lekko wysłużony deklasuje wszystkie współczesne transporty w których stosowane są już powszechnie badziewne mechanizmy dvd

Oczywiście na przestrzeni 30 lat dokonał się ogromny postęp w dziedzinie przetworników C/A natomiast rozwój mechaniki i optyki leży a wręcz się cofnął i sięgnął dna.

 

W przypadku transportu mechanika jest kluczowym elementem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bumpalump napisał:

Poszukaj sobie Sony CDP-557ESD
(...)
W roli transportu sprawdza się swietnie

 

Miałem i 557 i 779 w czasach kiedy moim głównym źródłem był wspominany ML No.37 + No. 36S. Oba te CDeki brzmią słabo po analogu i fatalnie jako transport. Tylko wyglądają fajnie, tak samo np. Pioneer PD-75, który wygląda jeszcze fajniej ale brzmi też słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2023 o 21:20, fredy napisał:

miałem sporo czasu temu ML39 , potem idąc za ciosem ML 37 i kilka DACów do niego. Jako transporty CD obydwa ML tylko dobre dźwiękowo zawłaszcza ML37 . Obydwa urządzenia to też " bomby zegarowe " niezwykle awaryjne i drogie w naprawie, czego kilka razy doświadczyłem. Zamknięte całkowicie obudowy  bez wentylacji i, gotujące się od temperatury stabilizatorów wewnątrz  i wylewające się kondensatory robiące spore spustoszenia na druku wielowarstwowym to przypadłość tych modeli...naprawy tego sprzętu a zwłaszcza przypadłości procesora nie należą do tanich i nie da się ich zrobić za "czapkę śliwek " Radzę omijać z daleka tych starych dziadków... Stare Levinsony mające ponad 20 parę lat to niezła pułapka -właściwie nie spotkałem jakiegokolwiek egzemplarza  bez wielu przygód serwisowych. dziś te leciwe egzemplarze to chyba hardcore dla nabywcy

obudowy sa metalowe one służą jako radiatory.u mnie transport ML cały czas na stand by.a i w czasie pracy nie nagrzewa sie drastycznie.

nie sądzę aby konstruktorzy nie przewidzieli tego w konstrukcji stabilizatorow.

 

co do serwisowania ....nie jest to prom kosmiczny wiec nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

dzwięk za to jest rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/22/2023 at 10:21 PM, kaviter said:

Oba te CDeki brzmią słabo po analogu i fatalnie jako transport. 

Z chęcią posłuchałbym nagrania fatalnie grającego cd-ka lub transportu. To nie jest trudne do zrealizowania i myślę, że każdy jest w stanie takie nagranie sporządzić. Oczywiście nie przy pomocy mikrofonu 🙂

Oczywiście nie mam tu na myśli nagrań, w których słychać trzaski, przerwy, przydźwięk sieciowy itp. bo przecież dla tej klasy sprzętu jest oczywistym, że coś takiego występować nie może.

Nie przyjmuję również do wiadomości argumentu o jakości rejestratora, bo skoro coś brzmi fatalnie to usłyszeć to można bez problemu nawet w materiale nagranym na laptopie z pomocą Audacity na przykład 🙂

Chciałbym również by takie nagranie opatrzone było stosownym komentarzem, który opisywałby co też takiego fatalnego w tym brzmieniu jest. 

Są chętni do takiego eksperymentu?

Myślę, że znalazłoby się więcej osób, które takich nagrań by posłuchało 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszym transportem będzie taki, który za pomocą zewnętrznego zegara można zsynchronizować z DAC. np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzeba mieć tylko DAC z wejście na zegar. No i sam zewnętrzny zegar. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2023 o 14:28, bum1234 napisał:

Myślę, że znalazłoby się więcej osób, które takich nagrań by posłuchało 🙂

To was jest więcej ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2023 o 22:44, Piopio napisał:

Trzeba mieć tylko DAC z wejście na zegar. No i sam zewnętrzny zegar. 

Teac w tej serii ma to i to.
Razem to chyba będzie ponad 20 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest inne wyjście, jest jeszcze 701N albo inne niekonieczne Teac z wejściem 10Mhz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, essewissa napisał:

Co z tego, ze teac ma w serii 500 dac z wejściem na zegar, jak ten dac jest słaby , cena dac tez bez sensu.

Gustard X26pro też ma wejście na zegar , nawet ma w ofercie swoje dwa modele zegarów, ale moim zdaniem jak DAC jest na średnim poziomie to zegar z niego Bentleya nie zrobi, z wybitnego DAC zegar wyciśnie max finezji do granic jego mozliwosci IMO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny transport ktory slyszalem wart swojej ceny (jako uzywka ) to Spectral. Mam modyfikowany Mephisto II , BMC CDT ( meh ) Theta DAvid II ( OK) I mialem te topowe cegly Sony ktore w sumie tez sa OK. Trzymam je ze wzgledow estetycznych choc aktualnie najczesciej slucham starego Naima CDX ktory podobno zyskuje 4 klasy po podlaczeniu zasilacza w cenie samochodu. Mam leciwy Resolution Audio Opus 21 modyfikowany furmanka kondow black gate. Jako transport gra tam naped DVD powszechnie uzywany w tej klasie urzadzen. Gra o klase lepiej jako Dac z dobrym transportem. Podobno MBL'e sa zacne tylko $$$. 

Shittem bym sie nie przejmowal. To garazowa marka amerykanska bazujaca na znaczku " made in USA " co jest zwykle wystarczajaca rekomendacja dla lokalnych troglodytow. Nie ,ze sa to zle urzadzenia ale facet ktory je projektuje jest chyba  starszy od Drakuli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2023 o 22:21, kaviter napisał:

 

Miałem i 557 i 779 w czasach kiedy moim głównym źródłem był wspominany ML No.37 + No. 36S. Oba te CDeki brzmią słabo po analogu i fatalnie jako transport. Tylko wyglądają fajnie, tak samo np. Pioneer PD-75, który wygląda jeszcze fajniej ale brzmi też słabo.

Co do starego najwyższego Pioneera jako transporty to chyba masz rację. 

Próbowałem Pd93 i Pd95 jako transporty, pięknie wykonane w środku.... miedź i waga..... I co? I współczesny Pd30 polecany przez muda44 był zdecydowanie lepszy od obydwóch. 

Ale, ale.... Sony Cdp557esd jako transport jest świetny. 

Może trafiłeś na złą konfigurację i nie chciał się zgrać z przetwornikiem? 

A już zmodyfikowany to jest odlot..... 

 

Bynajmniej to najważniejsze aby taki transport odsłuchać u siebie i porównać do tego co się ma..... 

I wtedy wiemy czy ten czy inny.... 

A na forum to takie tylko dywagacje..... 

Koledzy podają propozycje to trzeba je sprawdzać u siebie jak się tylko da.... 

Słucha, słuchać...... I porównywać u siebie i wybierać to ca się podoba 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport to jedno, a kabelek cyfrowy to drugie. Niestety można mieć dobry transport i nie wykorzystywać jest możliwości. Moim zdaniem trzeba kupić jakiś solidny transport, najlepiej nie żadnego starocia i dopiero na bazie tego powalczyć o dźwięk. Ja mam Bel canto CD3t, który nie ma żadnego hiper napędu od Phillipsa a gra całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fafarskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepszym transportem będzie taki, który za pomocą zewnętrznego zegara można zsynchronizować z DAC. np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Trzeba mieć tylko DAC z wejście na zegar. No i sam zewnętrzny zegar. 
Taka synchronizacja zegarów transportu i dac jest absolutnie zbędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, msankowski napisał:

Taka synchronizacja zegarów transportu i dac jest absolutnie zbędna.

W przypadku systemu budżetowego owszem 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W przypadku systemu budżetowego owszem  
 
Mienisz się znawcą techniki audio. Opisz zasadę działania, dlaczego to ma znaczenie? Zwłaszcza w tych niebudżetowych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, msankowski napisał:
12 minut temu, Piopio napisał:
W przypadku systemu budżetowego owszem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
 

Mienisz się znawcą techniki audio. Opisz zasadę działania, dlaczego to ma znaczenie? Zwłaszcza w tych niebudżetowych systemach.

Jitter. W przypadku zewnętrznego zegara zmniejsza się drastycznie. Co poprawia niuanse brzmienia, ale jednak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jitter. W przypadku zewnętrznego zegara zmniejsza się drastycznie. Co poprawia niuanse brzmienia, ale jednak. 
Proszę, dziękuję, przepraszam, jitter.

A kiedy transport łączy się z dac przez usb, to synchroniczna praca transportu i dac też poprawi te "niuanse brzmienia"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, msankowski napisał:

A kiedy transport łączy się z dac przez usb, to synchroniczna praca transportu i dac też poprawi te "niuanse brzmienia"?

Chyba wiesz, że USB obecnie jest asynchroniczne ... Dane są taktowane zegarem odbiornika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba wiesz, że USB obecnie jest asynchroniczne ... Dane są taktowane zegarem odbiornika. 
Chyba wiem, dlatego pytam o to. Zatem Ty też wiesz, że ważny jest jitter w dac. To po co ta synchroniczność transportu i dac? Potrzebny jest "tylko" dobrze zaprojektowany dac. Może być taktowany z zewnętrznego 10MHz, albo nie, ale musi mieć bufor i czysty sygnał wzorcowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie zawsze zastanawia mnie sens stosowanie czegoś takiego jak transport CD. Zwłaszcza z audiofilskiego punktu widzenia.

Bo jaki jest sens zamiany sygnału z napędu CD na SPDIF i ponownej konwersji w przetworniku?

Dla mnie nie ma to większego znaczenia, ponieważ wpływ takiego czegoś na brzmienie jest zerowy, niezależnie od głupstw wypisywanych na ten temat przez różnych "znawców" i "guru" 😄

Ale zachwyty audiofilów nad taką konfiguracją to typowy przejaw audiofilskiej niekonsekwencji.

Wyjąwszy sytuację, w której ktoś posiada wielowejściowy DAC i kilka źródeł cyfrowych jest to bez sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fafarskid napisał:

Transport to jedno, a kabelek cyfrowy to drugie. Niestety można mieć dobry transport i nie wykorzystywać jest możliwości. Moim zdaniem trzeba kupić jakiś solidny transport, najlepiej nie żadnego starocia i dopiero na bazie tego powalczyć o dźwięk. Ja mam Bel canto CD3t, który nie ma żadnego hiper napędu od Phillipsa a gra całkiem dobrze.

Chcesz dobry kabelek cyfrowy? Sprzedam, markowy,  kontakt na PW. 2000 zl.

🙂 

18 minut temu, Piopio napisał:

Chyba wiesz, że USB obecnie jest asynchroniczne ... Dane są taktowane zegarem odbiornika. 

Przede wszystkim w drukarce … 😝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bum1234 napisał:

 

Bo jaki jest sens zamiany sygnału z napędu CD na SPDIF i ponownej konwersji w przetworniku?

 

 

Taki, że:

1. Zewnętrzny DAC może być lepszy od tego w odtwarzaczu CD albo po prostu daje lepszy efekt końcowy 

2. Transport zwykle jest bardziej dopracowany przez producenta  niż "transport" w odtwarzaczu CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, carlos med said:

Taki, że:

1. Zewnętrzny DAC może być lepszy od tego w odtwarzaczu CD albo po prostu daje lepszy efekt końcowy 

2. Transport zwykle jest bardziej dopracowany przez producenta  niż "transport" w odtwarzaczu CD.

Wszystko to prawda. Ale w teorii. W praktyce nie ma to większego znaczenia.

13 minutes ago, pmcomp said:

Chcesz dobry kabelek cyfrowy? Sprzedam, markowy,  kontakt na PW. 2000 zl.

🙂

A czy ma on jakiekolwiek wartościowe cechy poza znaczkiem firmowym? 😄 😄 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.