Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD w cenie do 15 tys. zł, który przywróci wiarę w płyty CD


Jarosław Kaźmierczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Nie słuchałem. Prawda. Ale recenzent wskazany powyżej ma inne odczucia. Dla niego jeden z najlepszych o ile nie najlepszy transport. Może sprawa nie transportu, ale dac w zestawieniu, które słuchałeś? 

Zresztą i tak już nie do kupienia, jak inne odtwarzacze cd w przystępniejszych cenach (chyba nie ma firmy), nawet używanego - co też zaświadcza o jego klasie, jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sprzet ktory kiedykolwiek sie sprzedal trafil w czyjes gusta. Nawet te oceniane jako relatywnie slabe przez tych czy innych domoroslych "expertow jak ja" . 47 labs to byla taka pomarnczowa alternatywa dla zamoznych, ktorzy chcieli uchodzic za kontestujacych tzw. " mainstream".  Kimura wstrzelil sie z ten rynek w odpowiednim momencie a Sakura Systems czyli importer wymyslil swietna kampanie marketingowa -"mniej to wiecej" Cos podobnego do dzisiejszego' Nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy". 

Jesli chodzi o wykonanie to wczesny Lampizator to przy tym "majestersztyk"Tylko Audiomeca bije obu na glowe z francuzka fantazja.

  B.M.C BDCD1 transport wyleczyl mnie troche z paskowych fascynacji i alternatywnych rozwiazan. 

Takze to, co podobalo albo niepodobalo nam sie wczoraj (albo blisko 20 lat temu kiedy sluchalem PI-tracera" )  niekoniecznie bedzie wzbudzac te same uczucia obecnie kiedy i uszy nie te i dusza zbrukana.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dekoracja napisał:

może nie jest to 15k ale co eksperci tu uważają o rotel cd11 tribute? raczej wolę coś nowego niż starego 🙂

Dobry odtwarzacz. Kable tylko dopasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, quatross napisał:

Dobry odtwarzacz. Kable tylko dopasować.

spoko! to może jakieś sugestie? w jaką stronę mają iść te kable? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dekoracja napisał:

spoko! to może jakieś sugestie? w jaką stronę mają iść te kable? 

Generalnie to od gniazdka  do odtwarzacza😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dekoracja napisał:

spoko! to może jakieś sugestie? w jaką stronę mają iść te kable? 

To już osobiście dobierz do reszty toru.

Powodzenia.

39 minut temu, audiofan01 napisał:

Generalnie to od gniazdka  do odtwarzacza😉

Haha! Sygnałowy też...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dekoracja napisał:

może nie jest to 15k ale co eksperci tu uważają o rotel cd11 tribute? raczej wolę coś nowego niż starego 🙂

Dobrze gra, ale napęd ma gówniany, głośny, problemy z wczytywaniem niektórych płyt, na niektórych potrafi się zawiesić - ponoć niektórzy tych problemów nie mieli ja miałem w 2 nowych egzemplarzach.

5 godzin temu, dekoracja napisał:

spoko! to może jakieś sugestie? w jaką stronę mają iść te kable? 

Nie daj się podpuszczać, żeby do odtwarzacza za 2K dopasowywać nie wiadomo jakie kable.
Zaraz dostaniesz propozycje kabli od połowy do dwukrotności wartości odtwarzacza albo i lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MagneticFields napisał:

tych problemów nie mieli ja miałem w 2

Wczytuje nawet mocno porysowane nośniki CD-R . . .  (zasilający za 400 PLN będzie spox) .

5 godzin temu, dekoracja napisał:

spoko! to może jakieś sugestie? w jaką stronę mają iść te kable? 

Melodika Gunmetal była w mój wpięta 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quatross napisał:

Wczytuje nawet mocno porysowane nośniki CD-R . . .  (zasilający za 400 PLN będzie spox) .

6 godzin temu, dekoracja napisał:

U mnie fabrycznie nowy nie wczytywał płyt CD audio w stanie idealnym, dopiero po serwisie zaczął wczytywać, ale napęd pozostał głośny. Drugi, który dostałem na wymianę wczytywał płyty, ale napęd miał jeszcze głośniejszy, a wisienką na torcie było to, że na płaskiej powierzchni się kiwał... tak był zmontowany. Już to opisywałem. Pisałem też, że wyższy model RCD-1572MKII ma ten sam gówniany napęd i topowy DT-6000 też. 😛  A skoro na 3 sztuki z którymi miałem styczność każdy miał głośny napęd [przy czym Rotel CD11 Tribute był głośny od początku, a RCD-1572MKII narobił nadziei na początku i dopiero potem się terkotanie rozkręciło] to znaczy, że jest coś na rzeczy. Nie piszę tego dla przyjemności pisania, bo mam co robić, ale jeśli wiedziałbym o tym przed zakupem, to bym od razu w inną stronę patrzył zamiast niepotrzebnie "inwestować" w odtwarzacze Rotela. Dlatego jeśli komuś zależy na cichych wieczornych odsłuchach, a odtwarzacz stać będzie niedaleko, to trzeba w przypadku tych modeli wziąć to pod uwagę. Ostatecznie RCD-1572MKII wylądował w drugim pomieszczeniu odsłuchowym w dalszej odległości od miejsca w którym siedzę i jakoś daje radę, ale są takie płyty na których nawet wówczas mam dodatkowy terkot niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MagneticFields napisał:

U mnie fabrycznie nowy nie wczytywał płyt CD audio w stanie idealnym, dopiero po serwisie zaczął wczytywać, ale napęd pozostał głośny. Drugi, który dostałem na wymianę wczytywał płyty, ale napęd miał jeszcze głośniejszy, a wisienką na torcie było to, że na płaskiej powierzchni się kiwał... tak był zmontowany. Już to opisywałem. Pisałem też, że wyższy model RCD-1572MKII ma ten sam gówniany napęd i topowy DT-6000 też. 😛  A skoro na 3 sztuki z którymi miałem styczność każdy miał głośny napęd [przy czym Rotel CD11 Tribute był głośny od początku, a RCD-1572MKII narobił nadziei na początku i dopiero potem się terkotanie rozkręciło] to znaczy, że jest coś na rzeczy. Nie piszę tego dla przyjemności pisania, bo mam co robić, ale jeśli wiedziałbym o tym przed zakupem, to bym od razu w inną stronę patrzył zamiast niepotrzebnie "inwestować" w odtwarzacze Rotela. Dlatego jeśli komuś zależy na cichych wieczornych odsłuchach, a odtwarzacz stać będzie niedaleko, to trzeba w przypadku tych modeli wziąć to pod uwagę. Ostatecznie RCD-1572MKII wylądował w drugim pomieszczeniu odsłuchowym w dalszej odległości od miejsca w którym siedzę i jakoś daje radę, ale są takie płyty na których nawet wówczas mam dodatkowy terkot niestety...

Jakiś pech...

Napęd jest cichy w ROTELach, tych też 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quatross napisał:

Jakiś pech...

Napęd jest cichy w ROTELach, tych też 😆

To nie tylko moje zdanie o głośności napędów w TYCH Rotelach.
Pytanie, które ze wspomnianych Roteli przesłuchiwałeś Ty po kilkadziesiąt/kilkaset godzin w cichych warunkach odsłuchowych. Bo te stwierdzenia, którymi szafujesz, to może napisać każdy i może napisać wszystko.
Kupującemu CD11 Tribute życzę szczerze powodzenia, audiofilski obowiązek spełniłem, dzieląc się doświadczeniami, bynajmniej nie wyssanymi z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MagneticFields
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś stary model (nie pamiętam oznaczenia) krótko, setki godzin potem; RCD-1072 i ostatnio CD11 Tribute. Są ciche i wczytują bez zająknięcia praktycznie nawet 'płytę chodnikową' 😉 

Do tego te starsze są szybkie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z tańszych mogę śmiało polecić Denon DCD 1450 i Denon DCD 3000, ten drugi ma wejście cyfrowe. Czytają wszystko bez problemów i mają dostępne lasery. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2024 o 11:10, muda44 napisał:

Mało tego, to na czym stoi urządzenie też jest ważne ale to nie temat o tym...

Sklejka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Sklejka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

A co teraz

Cardas Clear Power Cord z gniazdkiem Furutech NCF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Cardas Clear Power Cord

Mam polecany swego czasu przez Ciebie oyaide v2 ale na wtykach rodowanych od oyaide. Fajnie pasuje na integrze. Ty miales najpierw oyaide, pozniej gargantue, ricabel invictus a yeraz ten. Ciekawa droge przeszedles. Ten Cardas z opisu do moznego wzmaka jest. On gra u Ciebie na Cedeku? Ja nawet mam twojego prywatnego Pioneera pd30ae. Na razie zasila go furu alpha3 i dalej gowniany coaxial z metra. Podpiete pod daca denafripsa pontusa2. Powoli mysle zeby doinwestowac Pioneera. Co bys polecil na coax i zasilanie? W poprzednim ukladzie z carbonem bylo ciut sucho. Teraz po zmianie wzmacniacza i kolumn nie sprawdzalem. A potrzebuje coaxa 1.5m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Mam polecany swego czasu przez Ciebie oyaide v2 ale na wtykach rodowanych od oyaide. Fajnie pasuje na integrze. Ty miales najpierw oyaide, pozniej gargantue, ricabel invictus a yeraz ten. Ciekawa droge przeszedles. Ten Cardas z opisu do moznego wzmaka jest. On gra u Ciebie na Cedeku? Ja nawet mam twojego prywatnego Pioneera pd30ae. Na razie zasila go furu alpha3 i dalej gowniany coaxial z metra. Podpiete pod daca denafripsa pontusa2. Powoli mysle zeby doinwestowac Pioneera. Co bys polecil na coax i zasilanie? W poprzednim ukladzie z carbonem bylo ciut sucho. Teraz po zmianie wzmacniacza i kolumn nie sprawdzalem. A potrzebuje coaxa 1.5m.

Cardasa Clear Power Cord miałem wcześniej jak i Beyond i niższe wersje a później też Golden Reference.

Cardasy dają niesamowitą plastykę i dynamikę ale kosztem powietrza. To coś jak układ redukcji szumów Dolby C w magnetofonach. Kto miał, używał to wie o czym pisze. Clear PC z tych które miałem najmniej tłumił ale i tak dałem gniazdko NCF które wyostrza to powietrze, detale i całość się uzupełnia.

Invictus by się u Ciebie dobrze sprawdził, ten Cardas CPC albo upoluj Golden Reference na org wtyczkach.

Coax to dla mnie tylko Carbon, on jest bezlitosny bo bardzo przejrzysty. Dobry jest tez toslink VDH Optocoupler. Ten nie jest tak dobitny w dokładności ale bardzo dobry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie jakie są różnice pomiędzy Sony CDP-X7ESD a Sony CDP-X77ES ? Będę wdzięczny za informacje. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy one były produkowane?

Chyba kilka dekad temu

"Launched 1988-1990"

Takie info jest przy notkach o tych modelach 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2024 o 13:04, muda44 napisał:

Ja miałem tylko Invictusa i wyparł u mnie z sytemu Gargantuy  AZ

Bardzo dziwne, bo kolega też miał Invictusa i chyba Dedalusa, oba bezpłciowe, techniczne ...

Już ktoś tutaj napisał, że szału nie ma z tymi Ricable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Bardzo dziwne, bo kolega też miał Invictusa i chyba Dedalusa, oba bezpłciowe, techniczne ...

Już ktoś tutaj napisał, że szału nie ma z tymi Ricable.

Ja miałem Invictusa pierwszą wersję i właśnie był bardziej barwny, plastyczny mniej techniczny od Oyaide GPX-RE z ładniejszą plastyką od Gargantuy. Od obydwu większa rozdzielczość itp. Jedynie przestrzeń Gargantua miała minimalnie lepszą. 

 

Kolega niech spróbuje Cardasa Clear Power Cord albo Beyond.

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Mam pytanie jakie są różnice pomiędzy Sony CDP-X7ESD a Sony CDP-X77ES ? Będę wdzięczny za informacje. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Problem z nimi to to że one nie były kupowane żeby stać więc dzisiaj większość z nich to elektroniczne złomy a więc tu bym się bardziej skupił na tym który jest mniej zajechany. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Ja miałem Invictusa pierwszą wersję i właśnie był bardziej barwny, plastyczny mniej techniczny od Oyaide GPX-RE z ładniejszą plastyką od Gargantuy. Od obydwu większa rozdzielczość itp. Jedynie przestrzeń Gargantua miała minimalnie lepszą. 

 

Kolega niech spróbuje Cardasa Clear Power Cord albo Beyond.

 

Problem z nimi to to że one nie były kupowane żeby stać więc dzisiaj większość z nich to elektroniczne złomy a więc tu bym się bardziej skupił na tym który jest mniej zajechany. 

 

 

Kolega @Bumpalump zaraz zakwestionuje Twoją tezę o Sony ES. One są podobno nie do zajechania 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego jest tak dużo różnych, całkowicie odmiennych opinii o tym samym sprzęcie?

Bo "autorami" większośći z tych opinii są ludzie, którzy tych sprzętów nie widzieli i nie słyszeli 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.