Skocz do zawartości
IGNORED

scena aż po horyzont wyznacznikiem high-endu, czy aby na pewno?


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

…jeżeli nie w punkt to jest tak jak opisałeś, jak w punkt trafisz to jest magia
 

Ludzie nie chca w punkt. Ludzie chca od ucha do ucha. I wtedy mysla ze maja super sprzet, prawdziwy highend

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie chca w punkt. Ludzie chca od ucha do ucha. I wtedy mysla ze maja super sprzet, prawdziwy highend
Dlatego wspomniałem choćby studio u Rogera. Ludzie myślą, że tak ma być bo tak jest u nich i się przyzwyczaili. W sumie nie lubię z takimi ludźmi rozmawiać. Żeby pogadać trzeba pojeździć trochę i posłuchać trochę systemów - nie na Targi. No i jeszcze trzeba nauczyć się słuchać -to przychodzi z czasem, gdy już się duuuuużo godzin spędziło z naprawdę dobrymi systemami. Wtedy dopiero zaczynamy dostrzegać najważniejsze różnice, które przeciętny Kowalski zwiedzający Targi co roku nigdy nie dostrzega. Wystarczy pogadać z takim kimś i wszystko jasne. Wystarczy też poczytać niektóre posty tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozgrzewają się, jak po drugim dniu jest dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2076.thumb.jpeg.45efdc66bcba9da1e9eb20771d7f900f.jpeg
U Was w tej Germani nie ma lepszych pokojów? Przecież to prawie gołe ściany i jeszcze ekran na środku. Jak to ma grać dobrze? O braku symetrii już nie wspomnę bo z symetrią nigdy sobie nie robiłeś problemów (odsłuch jednej z kolumn z maskownicą a drogiej bez). No chyba, że te bambusy robią magię
No i za cienkie kable. W Polshe tylko pytony





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, iro III napisał:

Całe to "styryjo" jest mocno przereklamowane.

To sztuczny, wykreowany w studiu twór.

Jak lubię daną muzykę, nagraną oryginalnie mono, nie cierpię nic a nic na niedostatek "sceny styryjo" i nawet mimo późniejszych kombinacji z ustereofinicznieniem danego nagrania, wybieram wersję mono (The Beatles, Rolling Stones, wczesne Pink Floyd, Mayal's Bluesbreakers)

Był u mnie taki czas, że (z innych powodów) miałem ZG postawione z jednego boku komnaty i "przytulone" do siebie.

Wtedy nadal słucha się doskonale. Można skupić się na muzyce "inaczej", lepiej ją ogarnąć jako całość (?), nie tracąc oczywiście nic z tzw. rozdzielczości i szczegułów, czy czego tam jeszcze.

 

 

No tak tylko że jak muzycy wchodzą do studia np. taki wspomniany wczesny Pink Floyd to nie ograniczają się tylko to szarpania strun czy darcia ryja (to dowcip beż urazy), tylko większość czasu zajmuje im praca nad efektami specjalnymi. Wystarczy obejrzeć film o powstawaniu TDSOTM. Sami artyści przyznają że muzyka na tym najsłynniejszym albumie świata jest bardzo prosta, wszystko nad czy się pocili to właśnie te wstawki, przejścia, wszelkie dodatki poza muzyką.

Odtwarzając to wszystko bez kwadrofonii większość tracimy. Oczywiście na szczęście wyszła też płyta winylowa w zwykłym stereo, inaczej byłaby całkiem lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, iro III napisał:

Jak lubię daną muzykę, nagraną oryginalnie mono

Poruszyłeś ciekawy wątek. Kiedyś napisałem w mojej subiektywnej ocenie o prawdzie audio, że mono może być lepsze niż sacd.

Słucham ostatnio na trochę lepszym sprzęcie niż kiedyś i ze zdumieniem stwierdziłem, że mono to może być przestrzenne, z degradacją planów. Czyli rozdzielcze, a nie punktowe. Oczywiście wszystko gra pomiędzy głośnikami bo w mono nie może być inaczej, ale nie oznacza to, że ten dźwięk jest płaski, mało absorbujący.

Świętnym przykładem jest składanka Glenna Millera wydana przez RCA  w roku 1985 r. Wszystko oryginalne. Te nagrania są z lat chyba 40-tych i oczywiście słychać inną technikę nagrań, ale jeżeli puści się to odpowiednio głośno, pomimo trzasków - mnie to się bardzo podoba w odbiorze. A blask instrumentów dętych to na tej płycie poezja.

A terasz tradycyjnie zapraszam do hejtu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

U Was w tej Germani nie ma lepszych pokojów? Przecież to prawie gołe ściany i jeszcze ekran na środku. Jak to ma grać dobrze? O braku symetrii już nie wspomnę bo z symetrią nigdy sobie nie robiłeś problemów (odsłuch jednej z kolumn z maskownicą a drogiej bez). No chyba, że te bambusy robią magię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
No i za cienkie kable. W Polshe tylko pytony emoji6.png




 

A ty nadal słuchasz na szrocie i zakładce Hi-End udajesz znawce od symetrii i ustrojów ? Moze pochwal sie swoim pokojem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Audroc napisał:

tylko większość czasu zajmuje im praca nad efektami specjalnymi.

To w mono tych efektów nie byłoby słychać? 

samolot, kroki, monety, zegary itp. nagrano w mono, to suwaki na konsolecie nadały im "kierunki" i "rozmieszczenie".

 

 

19 minut temu, Meloman napisał:

że mono to może być przestrzenne, z degradacją planów. Czyli rozdzielcze, a nie punktowe. Oczywiście wszystko gra pomiędzy głośnikami bo w mono nie może być inaczej, ale nie oznacza to, że ten dźwięk jest płaski, mało absorbujący.

Oczywiscie że tak.

Nie mam przełącznika mono-stereo.

Może to i lepiej, bo dźwięk nagrań monofonicznych dobywa się z odydwu kolumn "osobno" i właśnie pomiędzy nimi, na całej szerokości "sceny" (😋), tworzy się to o czym piszesz.

W przypadku przełączenia wzm. w klasyczny tryb mono całość raczej skupiłaby się w jednej mniejszej strefie, bardziej na środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ty nadal słuchasz na szrocie i zakładce Hi-End udajesz znawce od symetrii i ustrojów ? Moze pochwal sie swoim pokojem
 
Nic z tego. Znaczy sie dalej słucham na szrocie (pół na pół) z czego jestem mega zadowolony. Ale też na odsłuchy chodzę do poważnych sal. Ty zdaje się odwrotnie? Niech zgadnę. U siebie masz hiEnd i wzorową akustykę a zdjęcia wysyłasz z odsłuchów w gorszych pomieszczeniach niż u siebie. Gerard. Naprawdę cię lubię mimo tego wszystkiego przykrego co już napisałeś o mnie. Problem z Tobą jest taki, że za bardzo bierzesz wszystko do siebie. Więcej luzu i daj se już spokój z tym całym HiEnd bo w Twoim wydaniu to jakaś parodia. Sly-a s.p. już nie ma to komu chcesz się podlizać? Wydoroslej w końcu.






Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iro III napisał:

Może to i lepiej, bo dźwięk nagrań monofonicznych dobywa się z odydwu kolumn "osobno" i właśnie pomiędzy nimi, na całej szerokości "sceny" (😋), tworzy się to o czym piszesz.

Tak, oczywiście... Zdaję sobie sprawę, że to mono na systemie stereo z dwoma oddzielnymi kolumnami to takie mono oszukiwane. Inaczej by to zagrało na jednej kolumnie, ale przecież nie będę odpinał jednej, a drugą ustawiał na środku. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Oczywiscie że tak.
Nie mam przełącznika mono-stereo.



Hmm.



W przypadku przełączenia wzm. w klasyczny tryb mono całość raczej skupiłaby się w jednej mniejszej strefie, bardziej na środku.


W sumie ciekawe te Twoje doświadczenia
Aż se łyyknę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyluzuj i skończ te komentarze, raz ze kolumny u nich nie zostały jeszcze pozycjonowane bo dzień wcześniej przyjechały i sie rozgrzewają, zestaw będzie podłączony pod mono bloki, dwa to nie jeden chciałby takie pomieszczenie które ma ponad 60m² i jest wysokie,

Stefan ma 3 pomieszczenia i każde inaczej wystrojone, tutaj chciał "żywe" a wiec odbicia pozostawić, dlatego ze spora cześć klientów nie ma lub ma niewiele ustrojów,
na zdjęciu widać ca 60-70% pomieszczenia i optyka przekłamuje bo jest ca 6m szerokie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najmniejsze pomieszczenie ca 30m² jest dużo bardzo wyciszone

Dritte%20Dimension%20Studio.1_800x800.jp

 

Nie wnikam, to nie mój biznes, a na pewno po zdjęciu nie śmiałbym oceniać prezentacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Meloman napisał:

Tak, oczywiście... Zdaję sobie sprawę, że to mono na systemie stereo z dwoma oddzielnymi kolumnami to takie mono oszukiwane. Inaczej by to zagrało na jednej kolumnie, ale przecież nie będę odpinał jednej, a drugą ustawiał na środku. 😁

To sobie wyłącz lub wycisz jedną kolumnę i obróć fotel na tą drugą.

Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem dlaczego mój Luxman ma przełącznik mono 🙂 

Chociaż jak jest zgrany utwór, chociażby przestrzenny koncert Yello z Berlina to i tak odpowiada za to realizator dźwięku, a nie sprzęt, jaki by nie był. Zakładać należy, że realizator uzgadnia i konsultuje to z artystą, zastanawiam się jednak czy tak zawsze się dzieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

Tak, oczywiście... Zdaję sobie sprawę, że to mono na systemie stereo z dwoma oddzielnymi kolumnami to takie mono oszukiwane. Inaczej by to zagrało na jednej kolumnie, ale przecież nie będę odpinał jednej, a drugą ustawiał na środku. 😁

I na jednym uchu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

To sobie wyłącz lub wycisz jedną kolumnę i obróć fotel na tą drugą.

Proste.

Ale to było pół żartem z tym wyłączaniem kolumny. Mono w wersji na dwa głośniki bardzo mi się podoba. 

8 godzin temu, paww napisał:

Zakładać należy, że realizator uzgadnia i konsultuje to z artystą, zastanawiam się jednak czy tak zawsze się dzieje?

Teoretycznie powinien, ale pewnie jak w życiu. Jeden pilnuje i czuwa nad realizacją swoich nagrań, inny całkowicie zdaje się "na łaskę" producenta.

Czytałem, że Nirvava podobno nie była zadowolona z brzmienia ich debiutanckiej płyty. Kurt uznawał, że gra zbyt ciemno. Więc pewnie nie uczestniczyli w procesie jej realizacji.

Z kolei taki Peter Gabriel najczęściej od początku do końca uczestnicy w realizacji. Zresztą ma swoje studio, więc to raczej oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 18:34, Meloman napisał:

Poruszyłeś ciekawy wątek. Kiedyś napisałem w mojej subiektywnej ocenie o prawdzie audio, że mono może być lepsze niż sacd.

Słucham ostatnio na trochę lepszym sprzęcie niż kiedyś i ze zdumieniem stwierdziłem, że mono to może być przestrzenne, z degradacją planów. Czyli rozdzielcze, a nie punktowe. Oczywiście wszystko gra pomiędzy głośnikami bo w mono nie może być inaczej, ale nie oznacza to, że ten dźwięk jest płaski, mało absorbujący.

Świętnym przykładem jest składanka Glenna Millera wydana przez RCA  w roku 1985 r. Wszystko oryginalne. Te nagrania są z lat chyba 40-tych i oczywiście słychać inną technikę nagrań, ale jeżeli puści się to odpowiednio głośno, pomimo trzasków - mnie to się bardzo podoba w odbiorze. A blask instrumentów dętych to na tej płycie poezja.

A terasz tradycyjnie zapraszam do hejtu.

Nie na.awiaj ludzi do hejtu bo nie o to tu chodzi, a wspomnianego hejtu gdzie jak gdzie ale na naszym Forum to wiadrami nosić.

A w temacie- będę uporczywie bronił muzyki nagrywane przestrzennie np. W stereo. Trudno ganić Pink Floyd za to że wybrali kwadrofonię, no chłopaki nagrali w końcu najlepszą płytę świata, coś w temacie słyszeli...

Co do mono to słuchałem kilku takich płyt na najlepszych wzmacniaczach czy kolumnach. Miały swój urok, ale ja bym to oceniał podobnie jak McCartney brzmienie swojego i kolegów głosu na pierwszych wydaniach winyle The Beatles- przypominały mu małpy.

Sorry że tak mocno ale to słowa z wypowiedzi artysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 18:52, iro III napisał:

To w mono tych efektów nie byłoby słychać? 

samolot, kroki, monety, zegary itp. nagrano w mono, to suwaki na konsolecie nadały im "kierunki" i "rozmieszczenie".

 

 

Oczywiscie że tak.

Nie mam przełącznika mono-stereo.

Może to i lepiej, bo dźwięk nagrań monofonicznych dobywa się z odydwu kolumn "osobno" i właśnie pomiędzy nimi, na całej szerokości "sceny" (😋), tworzy się to o czym piszesz.

W przypadku przełączenia wzm. w klasyczny tryb mono całość raczej skupiłaby się w jednej mniejszej strefie, bardziej na środku.

Pis-esz tak jakbyś posądzał chłopaków z Pink Floyd że oni naprawdę byli "ograniczeni" samą muzyką. Muszę Cię zmartwić mieli wiele innych środków wyrazu. Kiedy zakładali aparaty kontrolne słońcu to miałeś w tym uczestniczyć, kiedy nagrywali helikopter to nie po to żeby słuchający usłys-ał helikopter, tylko żeby wywołać efekt pr-elatującego helikoptera. No sorry ale jakoś nie widzę helikoptera słuchając w mono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Audroc napisał:

Nie na.awiaj ludzi do hejtu bo nie o to tu chodzi, a wspomnianego hejtu gdzie jak gdzie ale na naszym Forum to wiadrami nosić.

Gdzie Ty masz hejt w moim poście?

Poza tym nikt nie pisze, że mono ZAWSZE jest lepsze od stereo. Oczywistym jest, że dźwięk dwukanałowy jest lepszy, ale są kawałki mono, które podobają mi się brzmieniowo lepiej niż kliniczne SACD.

Chodzi o to, że więcej kanałów czy wyższe parametry brzmienia NIE GWARANTUJĄ od razu jakości tego brzmienia.

Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Gdzie Ty masz hejt w moim poście?

Poza tym nikt nie pisze, że mono ZAWSZE jest lepsze od stereo. Oczywistym jest, że dźwięk dwukanałowy jest lepszy, ale są kawałki mono, które podobają mi się brzmieniowo lepiej niż kliniczne SACD.

Chodzi o to, że więcej kanałów czy wyższe parametry brzmienia NIE GWARANTUJĄ od razu jakości tego brzmienia.

Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Gdy ustawi się jedną kolumnę (mono) w sporym pomieszczeniu, gdzie będą odbicia i pogłos to będziemy też mieli stereo, tylko takie, można by użyć słowa "spontaniczne". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to kwestja „odbic i poglosow“, to rownie dobrze mozna twierdzic, ze masz spontaniczne quadro, albo surround, tudziez immersive audio.
Do tego tez masz „odbicia i poglosy“

Cos tu sie chlopcy z tym mono zapedzili i ich fantazj poniosla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak pozostał w tym przypadku (mono czy stereo) na tym, system powinien oddać w miarę jak najlepiej to, co jest w realizacji nagrania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

spontaniczne quadro, albo surround,

No dokładnie tak 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jar1 napisał:

Ja bym jednak pozostał w tym przypadku (mono czy stereo) na tym, system powinien oddać w miarę jak najlepiej to, co jest w realizacji nagrania.

 

No tak tylko że idąc tym tropem powinniśmy pozostać przy  TDSOTM czy suicie The Who w wersjach kwadrofonicznych. Nie pamiętam jak było z The Who ale PF nawet na koncertach rozstawiali kolumny kwadrofonicznie, jak oryginał to oryginał. Przez długi czas trzymałem te płyty w swojej kolekcji ale w sumie sprzedałem bo wzmacniacz miałem Radmora choć tylko pseudo quadro to już wkładki i gramiaka nie skompletowałem. Wiem jednak że są w Polsce ludzie którzy to uskładali...

6 godzin temu, paww napisał:

Gdy ustawi się jedną kolumnę (mono) w sporym pomieszczeniu, gdzie będą odbicia i pogłos to będziemy też mieli stereo, tylko takie, można by użyć słowa "spontaniczne". 

SACD nie jest kli iczne.

Kliniczne są systemy oparte o 16 bitowe chłodne i metaliczne płyty CD. Aby tego uniknąć stosuję się pr-ekodowanie na 24/96-32/768 w samym odtwarzaczu a potem np. lampy na wyjściu analogowym itp.

Natomiast format SACD który od lat jest oficjalnym sposobem archiwizowania muzyki na świecie, jest na wskroś analogowy, w pr-eciwieństwie do cyfrowonaleciałego PCM który zmiękcza dźwięk dopiero od 192kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, przemak napisał:

Witamy w świecie równoległym. 

Przepraszam, prostopadłym. Z wrażenia 😉

To że nie masz pojęcia o czym tu pis,emy nie upoważnia Cię do chamskiego zachowania i ataku personalnego na moją osobę.

Sposób w jaki do mnie napisałeś kolego wyczerpuje wszelkie znamiona i definicję hejtu, co zgłaszam oficjalnie do właścicieli naszego Forum. 

W przypadku braku reakcji ostrzegam i jednocześnie informuję iż powiadomię Policję o tym fakcie. Bardzo proszę  moderację o nieusuwanie wpisów.

Zostałem przed chwilą bardzo brutalnie potraktowany i nie pozwolę aby tak skrajnie jednostronne i burackie zachowania nadal miały miejsce. 

Bardzo proszę moderatora o wytłumaczenie się, oraz podjęcie działań po hejtetskim wpisie kolegi "Przemaka".

 

PS oficjalnie zgłosiłem atak personalny i czekam na reakcję moderatora i pr,eprosiny że strony kolegi "Przemaka".

22 godziny temu, przemak napisał:

Witamy w świecie równoległym. 

Przepraszam, prostopadłym. Z wrażenia 😉

A w temacie- temat SACD to temat nienowy, wielokrotnie omawiany na naszym Forum.

Zarówno przez autorytety że świata audio, jak też przez naszych Forumowiczów jest jednoznacznie wyżej oceniany od starodawnego 16 bitowego stratnego formatu CD.

Rozumiem że to nie format dla Kowalskiego i że nie sprzedaje się w miliardach sztuk, ale jesteśmy na forum audiofilskie i wyznacznikiem jest dla nas jakość a nie ilość.

Chętnie przeprowadzę z Tobą dyskusję na temat gęstych formatów wogóle, ale z zachowaniem kultury i bez atKów personal ych.

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 minut temu, Audroc napisał:

Bardzo proszę  moderację o nieusuwanie wpisów.

Obraźliwe wpisy zazwyczaj są ukrywane - taka jest procedura. To co mogę zrobić to ukryć wpisy @przemak tak jak ukryłem Twoje.

Co do przeprosin to już na PW się umawiajcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przedstaw Audroc swoje branżowe doświadczenia i audioinżynieryjne resume - wtedy być może ktoś będzie traktował na poważnie twoje wpisy. Jak na razie, to pociskasz kit po całości, drogi userze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia

"Ironia (grec. εἰρωνεία eironeía, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce.

W rozumieniu potocznym ironię utożsamia się z zawoalowaną kpiną, złośliwością, wyśmiewaniem, dystansem."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby była niedozwolona, wszelkie kabarety i większość komediii musiałyby być zakazane.

Jak i cała twórczość Bareji.

Jak widać, wszystko ku temu zmierza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z czystej ciekawości, proszę tego pytania nie traktować jako złośliwość czy ironię:

Czy jest obecnie faktycznie preferowany przez jakąś organizację (międzynarodową), normę, czy nawet ogólnie przyjętą zasadę, itp. sposób zapisu dźwięku?

Pytam, bo przy dzisiejszej rozbudowanej technice audio, stosowanych algorytmach, procesorach i ogólnie ogromnych możliwościach technologicznych, niespotykanych w przeszłości, może być trudno ustalić jakiś stały standard, może się mylę, stąd pytam? Przykładowo przetworniki DAC mają parametry często 32 bity i 768 kHz, a gdzie przy tym PCM 16 bitów i 44,1kHz?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś natknąłem się na taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dotyczy archiwizacji analogowego audio i wideo, w różnych aspektach. W odniesieniu do Twojego pytania:

"For digitisation of original analogue audio recordings, IASA recommends a minimum digital resolution of 48 kHz sampling rate at 24 bit word length, using linear pulse code modulation (LPCM) encoding. In heritage/memory institutions a resolution of 96 kHz / 24 bit has become widely adopted. Better transfers of the unintended parts of a sound document now will make the future removal of these artefacts by digital signal processing easier when making access copies. Because of the transient character of consonants, speech recordings must be treated like music recordings."

Czyli nie DSD, jakby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, paww napisał:

Tak zapytam z czystej ciekawości, proszę tego pytania nie traktować jako złośliwość czy ironię:

Czy jest obecnie faktycznie preferowany przez jakąś organizację (międzynarodową), normę, czy nawet ogólnie przyjętą zasadę, itp. sposób zapisu dźwięku?

 

Według usera Audroca, to SACD jest oficjalnym sposobem archiwizowania muzyki, od lat.

W dniu 26.11.2023 o 10:18, Audroc napisał:

Kliniczne są systemy oparte o 16 bitowe chłodne i metaliczne płyty CD. Aby tego uniknąć stosuję się pr-ekodowanie na 24/96-32/768 w samym odtwarzaczu a potem np. lampy na wyjściu analogowym itp.

Natomiast format SACD który od lat jest oficjalnym sposobem archiwizowania muzyki na świecie, jest na wskroś analogowy, w pr-eciwieństwie do cyfrowonaleciałego PCM który zmiękcza dźwięk dopiero od 192kHz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.