Skocz do zawartości
IGNORED

Salon hi-fi w małym mieście...czy to wypali?


SamoBiBo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślę że w dobrej zakładce taki temat. Pytanie do ludzi z branży ale nie tylko.. Jak myślicie czy salonik Hi-fi w małym mieście by się utrzymał? Jeśli chodzi o miasto to Wieluń lub Wieruszów czyli pierwsze 21tyś mieszkańców a drugie 9tyś. Odległości do większych miast z salonami hi-fii to około 100km Łódź i Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2023 o 19:54, Allmr napisał:

Nie. Możliwość kupna przez internet z opcją zwrotu 14 dni zabija takie małe biznesy.

I tyle w temacie, tutaj w Holandii jest tak samo. Zostalo tylko kilka luksusowych salonow audio a te mniejsze sklepy glownie sprowadzaja sprzet na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2023 o 17:39, SamoBiBo napisał:

czy salonik Hi-fi w małym mieście by się utrzymał?

Tak, ale warunków jest kilka. Musiałyby być minimalne koszty własne czyli własny lokal, Twoja praca (również księgowa), nie mogłoby być to planowane główne źródło dochodu a założyć trzeba okresowe straty, konkurencyjne cenowo źródło nowego (legalnego!) sprzętu. Najważniejszym jednak warunkiem jest pomysł na przyciągnięcie klientów. Nie ma w Polsce za wiele sal odsłuchowych na wysokim poziomie. Gdybyś miał własny lokal o powierzchni powyżej 40 m², solidnie zaadaptowany, z możliwością korekcji dsp, w pełni wyposażony w kilka, kilkanaście zestawów własnych, mógłby to być niezły początek. Taki salon prowadzony przez hobbystę, który miałby inne stałe źródła dochodu... kto wie? Prowadziłbyś kanał z porównaniami sprzętu, organizował imprezy tematyczne itd.. Niedaleko jest Q21, które długo walczyło o renomę, cały czas pilnuje poziomu i zrobili biznes w niedużym mieście. Innym pomysłem byłyby kompleksowe, totalne usługi związane z uruchomieniem audio czy audio/video w domu klienta, lokalizacja w tym wypadku nie byłaby bardzo istotna. Znam firmy z mojej okolicy (Łódź) świadczące usługi w Niemczech, ale to już skok na głęboką wodę z koniecznym doświadczeniem, kontaktami, ludźmi, pieniędzmi...   

Reasumując: mission impossible chyba, że znasz Toma Cruise.  🙂   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Allmr napisał:

doradzasz

Hmm, raczej rozpisałem scenariusze, bo pytanie było o "utrzymanie" a nie zysk 😉

Od 35 lat prowadzę własną działalność (nie związaną z audio) od reform Wilczka po karuzele VAT. Zmieniają się przepisy, rosną non stop koszty i w tym wszystkim ma się odnaleźć chęć godziwego zarobku. Scenariusz zwany tajemniczo biznesplanem jest podstawą. Ja rozpisałem ich kilka, bo powinno się to zaplanować w wersji optymistycznej i pesymistycznej. Wynajęcie jakiegoś bieda lokalu, wstawienie tam kilka sprzętów i szyld nad drzwiami, nie przejdzie. 

Prowadzę działalność na końcu ślepej uliczki na wsi i mam 80 telefonów dziennie. Autora zachęcam jeszcze raz do wymyślenia pomysłu na przyciągnięcie klientów. Jeżeli to ogarnie, może otworzyć sklep audio w Bieszczadach.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie mówię. Nie namawiam. Nikt nikomu nie da gotowca jak robić biznes. Co za różnica czy jedziesz na odsłuch do Wielunia, Wieruszowa, Jawora,  czy Warszawy? Albo  np Pabianic?

A Pabianice to duże są? A jest tam jeden z największych, jeśli nie największy salon audio Q21. Raczej nie jest to centrum dużego miasta.

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.01.2024 o 20:19, piszcz4 napisał:

A jest tam jeden z największych, jeśli nie największy salon audio Q21

Sorry, ale ten "salon" nie potrafi zaoferować np bardzo pospolitych wkładek do gramofonów  AT VM540ml , czy tez Ortofon 2m blue, chyba taki wielki to jednak nie jest.

 

Edytowane przez Andrzej100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, rafal735r napisał:

Widzę jakiś obrażony klient że wykładki nie dostał 😁

Nie masz nic innego do roboty niz głupoty pisać?
Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem , co napisałem. Z czego wnioskujesz ze jestem obrażony na Q21?

Wkladkę chciałem kupić, a nie dostać, "kłania się" Ci czytanie ze zrozumiem. Zaoferowanie nie oznacza w żadnej mierze podarowania.

Czy napisałem coś w formie skargi na ten sklep?

Nie, stwierdzilem fakt z dn. 6.03 br

A moze to tak jak nowa Unitra, kolejna w dziwny sposób, "broniona" przez Ciebie firma?

Tylko ze ta Twoja "obrona" skutku "bronionym" firmom wcale najlepszego nie musi prrzynosić, możesz im robić "niedźwiedzią" przysługę

Jeżeli jakiś sprzedawca potrzebuje takich "obrońców jak Ty, to klienci niekoniecznie dobrze na to  patrzą.

 

 

Edytowane przez Andrzej100
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

Napisz do kierownika Q21. Może coś pomoże. 😁 Na tą wkładkę do VM540 cokolwiek to jest. 

Kolejny Twój żenujący "popis" ignoranta i kompletnego laika. 😁

Wkladka do garmofonów - AT VM 540ML bardzo znana i ceniona wkladka, gdybyś się cokolwiek w temacie orientowal, nie pisałbys takich bzdur jak "wkładka do VM540 cokolwiek to jest".

Co ciekawe w ofercie na Allegro Q21 niby ją  ma (nawet 2 szt), a kupić się nie da:
https://allegro.pl/oferta/audio-technica-vm540ml-wkladka-gramofonowa-10915486361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz, korzystając z tego linka, kliknąć i kupić.

To samo w sklepie - zapewne POMOGĄ kupić.

Takie czasy, że towaru jest więcej niż sklep może pomieścić na półkach. Ale jeśli ma bieżącą współpracę z danym producentem czy dystrybutorem, to swój produkt będziesz mieć.

--------------

Pytanie jest, czy nami manipulujesz, czy jednak rozum chwilowo wziął wolne na czas pisania postów?

W dniu 9.03.2024 o 19:28, Andrzej100 napisał:

Sorry, ale ten "salon" nie potrafi zaoferować np bardzo pospolitych wkładek do gramofonów  AT VM540ml , czy tez Ortofon 2m blue

To jak, która opcja z pytania?
🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Wuelem napisał:

Przecież możesz, korzystając z tego linka, kliknąć i kupić.

To samo w sklepie - zapewne POMOGĄ kupić.

Takie czasy, że towaru jest więcej niż sklep może pomieścić na półkach. Ale jeśli ma bieżącą współpracę z danym producentem czy dystrybutorem, to swój produkt będziesz mieć.

--------------

Pytanie jest, czy nami manipulujesz, czy jednak rozum chwilowo wziął wolne na czas pisania postów?

To jak, która opcja z pytania?
🙂

 

Tego towaru w sklepie nie ma i nie wiedzą, kiedy będzie, to odpowiedź sklepu Q21,  nie rozumiesz tego???

Oferta w internecie obejmuje towar, którego sklep nie posiada i tyle.

To niestety dość częsta przypadłość wielu sklepów internetowych - jak najszersza oferta, nie poparta faktyczną możliwością sporzedaży, ale mająca sprawiać wrażenie dużego sklepu.

 

Napisałem wyrażnie 

W dniu 13.03.2024 o 21:53, Andrzej100 napisał:

Co ciekawe w ofercie na Allegro Q21 niby ją  ma (nawet 2 szt), a kupić się nie da:
https://allegro.pl/oferta/audio-technica-vm540ml-wkladka-gramofonowa-10915486361

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Andrzej100 napisał:

Tego towaru w sklepie nie ma i nie wiedzą, kiedy będzie, to odpowiedź sklepu Q21,  nie rozumiesz tego???

Oferta w internecie obejmuje towar, którego sklep nie posiada i tyle.

To niestety dość częsta przypadłość wielu sklepów internetowych - jak najszersza oferta, nie poparta faktyczną możliwością sporzedaży, ale mająca sprawiać wrażenie dużego sklepu.

 

Napisałem wyrażnie 

 

 Może po prostu jesteś na czarnej liście ?

image.png.ca253d25e6ee457e306497c3c546c83e.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.