Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz lampowy (ew tranzystor) do 50 tys, nowy lub używany


Sebastian_2020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem. Wzmacniacz lampowy ale w miarę brzmiący neutralnie a nie "lampowo"  (w sensie słodko i muląco), lub tranzystor brzmiący ciut "lampowo" w podobnej cenie. Ważny aspekt dostępności i niezawodności lamp. Wzmacniacz dla kogoś, kto miał całe życie lampy, ale ma dość kwestii związanych z serwisem i zaczyna się zastanawiać nad tranzystorem. Bardzo ważny aspekt brzmienia wokali. Słuchana muzyka - generalnie małe składy jazz, wokal i muzyka barokowa. Może ktoś coś poradzi.... Będzie to grało z odtwarzaczem i streamerem Metronome oraz monitorami Franco Serblin Accordo.  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Jak w temacie, powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem. Wzmacniacz lampowy ale w miarę brzmiący neutralnie a nie "lampowo"  (w sensie słodko i muląco), lub tranzystor brzmiący ciut "lampowo" w podobnej cenie. Ważny aspekt dostępności i niezawodności lamp. Wzmacniacz dla kogoś, kto miał całe życie lampy, ale ma dość kwestii związanych z serwisem i zaczyna się zastanawiać nad tranzystorem. Bardzo ważny aspekt brzmienia wokali. Słuchana muzyka - generalnie małe składy jazz, wokal i muzyka barokowa. Może ktoś coś poradzi.... Będzie to grało z odtwarzaczem i streamerem Metronome oraz monitorami Franco Serblin Accordo.  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

To jak taki tranzystor to klasa A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Circle Labs  P200/M300 lub jeśli to przekracza budżet, integra A200.  Trilogy 925 jeśli da się kupić z drugiej ręki, ale nie wiem jak w tym przypadku byłoby ze wsparciem. Dystrybutor chyba już nimi nie handluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem Unison Research Simply na 845 - taki podkolorowany lampowo tranzystor. Może będzie za dużo wysokich tonów jak dla Accordo, a może w sam raz, zależy od gustu. Jadis i50 z gęstymi lampami sterującymi. Jadis i70 - gra jak gęsta klasa A. Electrocompaniet eci-1 - tranzystor w klasie A z odrobiną blasku. Jak chcesz bardzo gęsto to Vitus np sia-025.  I parę innych miałem z Accordo. Circle wg mnie zbyt jasne i eteryczne dla Accordo, ale miałem tylko integrę. Miłej zabawy :) pozdrawiam Włodek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze na audio show podobało mi się połączenie Accordo z jadisem...nie jestem miłośnikiem lamp Jenak to było bardzo ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Majcher87 napisał:

albo tranzystor w klasie A, od Lucarto (warto sprawdzić)...

Naprawdę brał byś to pod uwagę mając do wydania 50 tys? Jednoosobowa manufaktura a ofertę ma szerszą niż koncern Yamaha. A zaplecze projektowe i badawcze? Brak. Dlatego ciężko traktować poważnie takie marki tym bardziej, że odsprzedawałość takiego produktu będzie w najlepszym wypadku problematyczna 

Za 50 tys oferta rynkowa jest tak bogata, że można przebierać do woli w najlepszych dostępnych zabawkach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rynek wtórny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piotrek7 napisał:

Naprawdę brał byś to pod uwagę mając do wydania 50 tys? Jednoosobowa manufaktura a ofertę ma szerszą niż koncern Yamaha. A zaplecze projektowe i badawcze? Brak. Dlatego ciężko traktować poważnie takie marki tym bardziej, że odsprzedawałość takiego produktu będzie w najlepszym wypadku problematyczna 

Za 50 tys oferta rynkowa jest tak bogata, że można przebierać do woli w najlepszych dostępnych zabawkach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę rynek wtórny 

Tak naprawdę brałbym pod uwagę klasę A od Lucarto.

Ta jednoosobowa firma wystawiła na AVS jeden z lepszych pokoi jeśli chodzi o dźwięk (poczytaj opinie).

NIe widziałem zbyt wielu peanów na temat systemów z podłączoną Yamahą...

Sam jestem, użytkownikiem sprzętu Lucarto i uważam że jakość grania jest na wysokim poziomie.

Być może można lepiej, nie przeczę, ale na pewno warto rozważyć.

Zwłaszcza, że z 50 tysięcy zostanie reszta na drobne wydatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupic Passa albo Accuphase w klasie AB niz pchac sie w piece w klasie A ktora zre prad a kupno uzywanego powyzej 10+ lat wiaze sie z wydatkami na serwis bo plytki i kondensatory beda wygrzane. Jesli juz ma byc klasa A to moze jakis maly Accuphase, max. 5-letni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Majcher87 napisał:

NIe widziałem zbyt wielu peanów na temat systemów z podłączoną Yamahą...

Ta marka została przywołania jedynie jako przykład ilości oferowanych produktów w katalogu a nie odniesienie się do jakości grania określonego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sebastian_2020 napisał:

Jak w temacie, powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem. Wzmacniacz lampowy ale w miarę brzmiący neutralnie a nie "lampowo"  (w sensie słodko i muląco), lub tranzystor brzmiący ciut "lampowo" w podobnej cenie. Ważny aspekt dostępności i niezawodności lamp. Wzmacniacz dla kogoś, kto miał całe życie lampy, ale ma dość kwestii związanych z serwisem i zaczyna się zastanawiać nad tranzystorem. Bardzo ważny aspekt brzmienia wokali. Słuchana muzyka - generalnie małe składy jazz, wokal i muzyka barokowa. Może ktoś coś poradzi.... Będzie to grało z odtwarzaczem i streamerem Metronome oraz monitorami Franco Serblin Accordo.  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

Cześć,

Jeżeli szukasz wzmacniacza lampowego lub tranzystorowego o lampowej namiastce dźwięku, zwróć uwagę na włoską manufakturę GRANDINOTE SHINAI. Nie wygląda może zbyt urokliwie, ale gra wyśmienicie! Prawdziwy 40kg Hi-End! Mocny, nasycony, pierwszoplanowy dźwięk ze świetną namacalnością dźwięku. Polecamy! 🙂

 

Pozdrawiam,

Q21.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 23:00, _Ged_ napisał:

Ostatnio miałem Unison Research Simply na 845 - taki podkolorowany lampowo tranzystor.

Unison Research Simply  845 to lampa a nie tranzystor.

Miałeś i nie widziałeś lamp sterujących i mocy 845?

Coś koloryzujesz  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daru0105

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich kilku miesiącach miałem u siebie dwa UR 845, jeden "stary", drugi "nowy" z bieżącej produkcji.

Słowa "podkolorowany lampowo tranzystor" powinny być ujęte w cudzysłowie. 

W mojej ocenie w porównaniu do wzmacniaczy na 300B, które miałem w tym czasie, równocześnie, dwa (Fezz i Jadis) to UR 845 grał "tranzystorowo" tj. mocny kontrolowany bas, dużo góry, nie wypchnięta średnica. To granie mi się ostatecznie tak nie spodobało abym to kupił. Ale jest to ciekawy wzmacniacz. A lampy to nawet w jednym z nich zmieniałem, zarówno sterujące jak i mocy.

Pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 21:06, Sebastian_2020 napisał:

Jak w temacie, powoli zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem. Wzmacniacz lampowy ale w miarę brzmiący neutralnie a nie "lampowo"  (w sensie słodko i muląco), lub tranzystor brzmiący ciut "lampowo" w podobnej cenie. Ważny aspekt dostępności i niezawodności lamp. Wzmacniacz dla kogoś, kto miał całe życie lampy, ale ma dość kwestii związanych z serwisem i zaczyna się zastanawiać nad tranzystorem. Bardzo ważny aspekt brzmienia wokali. Słuchana muzyka - generalnie małe składy jazz, wokal i muzyka barokowa. Może ktoś coś poradzi.... Będzie to grało z odtwarzaczem i streamerem Metronome oraz monitorami Franco Serblin Accordo.  Z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

Ja stałem przed podobnym problemem.

Też myślałem jak to ma brzmieć itp.

Przed zakupem wziąłem jednak pod uwagę jeszcze jeden czynnik, mianowicie jakość.

Wybrałem japoński wzmacniacz, żeby był bezawaryjny, żeby pograł że 30-50 lat, żeby nie tracił na wartości.

Z tzw. Trójcy Yamaha, Luxman i Accuphase wybrałem Yamaha AS3200.

Owszem,em miałem łatwo bo wcześniej miałem wszystkie niższe modele AS1000/2000/2100 i AS3200, a także kilka niżs,ych Lux i Accu do 10kzł używki.

Dźwięk można sobie potem podrasować czy jak kto woli wymodelować kablami i źródłem, natomiast jakość i utrata wartości przy tak drogim sprzęcie jest moim zdaniem, przy tak drogim sprzęcie równie ważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2023 o 11:29, piotrek7 napisał:

Ta marka została przywołania jedynie jako przykład ilości oferowanych produktów w katalogu a nie odniesienie się do jakości grania określonego systemu.

Jakość Yamahy jest na bardzo wysokim poziomie. Tylko oczywiście mówimy o wysokim oziomie cenowym około 30kzł, a za model dzielony około 100kzł ale to już prawdziwy hiend.

Tu opinie są entuzjastyczne odpowiednie do ceny, natomiast na forum większość ma używki a tu królują starsze sprzęty i chińszczyzna, podobnie jakw nowych spr,ętach do 10kzł.

W dniu 11.12.2023 o 11:19, Marek.S napisał:

Lepiej kupic Passa albo Accuphase w klasie AB niz pchac sie w piece w klasie A ktora zre prad a kupno uzywanego powyzej 10+ lat wiaze sie z wydatkami na serwis bo plytki i kondensatory beda wygrzane. Jesli juz ma byc klasa A to moze jakis maly Accuphase, max. 5-letni.

Właśnie że względu na klasę pracy polecam Yamahę, która, nie wdając się w szczegóły które każdy znajdziie w necie, opracowała "swoją" bez tego kosmicznego poboru prądu.

W dniu 11.12.2023 o 10:57, Majcher87 napisał:

Tak naprawdę brałbym pod uwagę klasę A od Lucarto.

Ta jednoosobowa firma wystawiła na AVS jeden z lepszych pokoi jeśli chodzi o dźwięk (poczytaj opinie).

NIe widziałem zbyt wielu peanów na temat systemów z podłączoną Yamahą...

Sam jestem, użytkownikiem sprzętu Lucarto i uważam że jakość grania jest na wysokim poziomie.

Być może można lepiej, nie przeczę, ale na pewno warto rozważyć.

Zwłaszcza, że z 50 tysięcy zostanie reszta na drobne wydatki.

A co ma dźwięk do rzeczy, wydasz 50kzł bo w pewnej konfiguracji, w pewnym pomieszczeniu nakilku płytach fajnie zagra A potem komu to odsprzedasz ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 10.12.2023 o 23:00, _Ged_ napisał:

Ostatnio miałem Unison Research Simply na 845 - taki podkolorowany lampowo tranzystor. Może będzie za dużo wysokich tonów jak dla Accordo, a może w sam raz, zależy od gustu. Jadis i50 z gęstymi lampami sterującymi. Jadis i70 - gra jak gęsta klasa A. Electrocompaniet eci-1 - tranzystor w klasie A z odrobiną blasku. Jak chcesz bardzo gęsto to Vitus np sia-025.  I parę innych miałem z Accordo. Circle wg mnie zbyt jasne i eteryczne dla Accordo, ale miałem tylko integrę. Miłej zabawy 🙂 pozdrawiam Włodek 


Unisona Simply 845 miałem jakiś czas, natomiast monitory Accordo słuchałem u siebie w domu (ale niestety nie z Unisonem) natomiast na moją intuicję i doświadczenie z tymi urządzeniami może to zgrać trochę zbyt chudo i lekko…

Co do Circle do zgadzam się z Twoją opinią. To fajne wzmacniacze ale nie zagrają tak jak oczekuje tego autor. 

Jadis i Electrocompanient wydają się bardzo dobrym  pomysłem, chociaż electrocomoanient to raczej celowałbym w dzielonki, wypadają dużo lepiej niż integry tej marki. 
 

Leben też wydaje się dobrym tropem i fajnie to by zagrało. Btw jest teraz na sprzedaż używany CS1000 z preampem 28, w cenie samej końcówki mocy.  Mieści się w budżecie ze sporym zapasem, ma łatwo dostępne lampy i raczej słynie z niezawodności. 

W dniu 11.12.2023 o 07:29, Majcher87 napisał:

Albo lampa od Piotra z Audiosynergia, albo tranzystor w klasie A, od Lucarto (warto sprawdzić)...

Tak, faktycznie jakbym szukał bezproblemowej lampy i sprzętu, który nie wymaga kombinacji i wiecznych przeróbek, to zgłosiłbym się do jakiegoś mistrza DIY, który będzie klecił wzmacniacz rok, a każdy serwis czy naprawa będzie trwać miesiącami…

W dniu 11.12.2023 o 10:57, Majcher87 napisał:

Ta jednoosobowa firma wystawiła na AVS jeden z lepszych pokoi jeśli chodzi o dźwięk (poczytaj opinie).

Żeby zrównoważyć opinie, dodam swoją. Słuchałem tego na Audioshow i nic nadzwyczajnego tam nie usłyszałem. Ładne wykonanie, kontrowersyjny design i miły człowiek (jeśli ten wystawca to był sam projektant). To na plus, reszta jak w każdej jednosobowej manufakturze. Zero odsprzedawalności, jak konstruktor złamie nogę albo poważnie zachoruje to zapomnij o serwisie/naprawie przez miesiące. Jak zmieni branżę to zapomnij w ogóle…. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ktos tutaj proponowal Vitus 'a SIA 025 MK2, moge tylko podtwierdzic, ze to znakomity wzmacniacz o charakterystykach ktorych szukasz. Masz  klase A, AB, moc, super rozdzielczosc razem z muzykalnoscia, znana marka, po latach nie stracisz duzo przy odsprzedazy. Nowy nie jest w tym budzecie ale uzywka jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LFD NCSE Mk. 3, Air Tight ATM-300R, Boulder, Bryston, Audionet, Brumester, Jeff Rowland, Krell, Octave.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pietuisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 22:56, tomwox napisał:

Leben cs 600X 

Leben się nie nadaje do SF. Nie będą dobre do SF też: Luxman, Pass, Accuphase, Jadis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pietuisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj słuchałem tranzystora i doszedłem do wniosku, że ja chyba sobie wmówiłem miłość do lampy. 🙂 Marzy mi się w tej chwili Gryphon Diablo 300, może by fajnie zagrał, tylko czy to nie overkill do Accordo. To może zmodyfikuje pytanie: Jaki fajny tranzystor do Accordo? 🙂 Miłego weekendu wszystkim!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sebastian_2020 napisał:

ja chyba sobie wmówiłem miłość do lampy. 🙂

Dlaczego? Jeśli podejdzie się do tego z głową a nie pod wpływem emocji, to może być miłość na całe życie. W 50 tys możesz skompletować sobie fantastyczny zestaw złożony z lampowego przedwzmacniacza i tranzystorowej lub impulsowej końcówki mocy. Popatrz na pre takich marek jak VTL, Air Tight,  Octave. Do tego odpowiednie wzmocnienie i może być bardzo ciekawie. Zestaw lampowy bez ograniczeń lampy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sebastian_2020 napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj słuchałem tranzystora i doszedłem do wniosku, że ja chyba sobie wmówiłem miłość do lampy. 🙂 Marzy mi się w tej chwili Gryphon Diablo 300, może by fajnie zagrał, tylko czy to nie overkill do Accordo. To może zmodyfikuje pytanie: Jaki fajny tranzystor do Accordo? 🙂 Miłego weekendu wszystkim!

Tranzystory dobre do SF: LFD NCSE Mk. 3, Boulder, Bryston, Audionet, Brumester, Jeff Rowland, Krell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Pietuisza said:

Tranzystory dobre do SF: LFD NCSE Mk. 3, Boulder, Bryston, Audionet, Brumester, Jeff Rowland, Krell.

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączałeś Gryphona ? Jest wielu wielbicieli tej marki ale bądź świadom ze przytnie wyrazistość, na basie zostania narzucone zaokrąglenia, balans tonalny przesunie się na w kierunku basu, nie chce  sie narażać ale dla mnie ma tez lekko przejrzystość przysłonioną 

Jedynie wyjście to przetestować u siebie w domu.

Polecam porównać Gryphona z
Sulnote
Burmester  - ale tylko wybrane modele, niektóre graja twardo a niektóre muzykalnie pełnym wyrównanym pasmem, musiałbym kumpla podpytać (fana Burmestera) ktore to były modele, testowalismy u niego

Jeżeli masz źródła i resztę toru z podbitą wyrazistością to Gryphon może się wpasować

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, .:Gerard:. said:

A podłączałeś Gryphona ? Jest wielu wielbicieli tej marki ale bądź świadom ze przytnie wyrazistość, na basie zostania narzucone zaokrąglenia, balans tonalny przesunie się na w kierunku basu, nie chce  sie narażać ale dla mnie ma tez lekko przejrzystość przysłonioną 

Jedynie wyjście to przetestować u siebie w domu.

Polecam porównać Gryphona z
Sulnote
Burmester  - ale tylko wybrane modele, niektóre graja twardo a niektóre muzykalnie pełnym wyrównanym pasmem, musiałbym kumpla podpytać (fana Burmestera) ktore to były modele, testowalismy u niego

Jeżeli masz źródła i resztę toru z podbitą wyrazistością to Gryphon może się wpasować

 

Słuchałem  Gryphona tylko na wystawach. Ponoć starsze tak miały, a nowsze są lepsze, bardziej przejrzyste? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, .:Gerard:. napisał:

A podłączałeś Gryphona ? Jest wielu wielbicieli tej marki ale bądź świadom ze przytnie wyrazistość, na basie zostania narzucone zaokrąglenia, balans tonalny przesunie się na w kierunku basu, nie chce  sie narażać ale dla mnie ma tez lekko przejrzystość przysłonioną 

 

Jakby komuś to przeszkadzało to chętnie kupię Pandorę za 40k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 12/10/2023 at 10:26 PM, pit66 said:

Circle Labs  P200/M300 lub jeśli to przekracza budżet, integra A200.  Trilogy 925 jeśli da się kupić z drugiej ręki, ale nie wiem jak w tym przypadku byłoby ze wsparciem. Dystrybutor chyba już nimi nie handluje.

Zgadzam się z tą opinią i również polecam Circle Labs P300 oraz M200.  Sam używam.

Warunek jest taki - ten zestaw jest w stanie zagrać tak, że będziesz płakał ze wzruszenia jak sobie przypomnisz perypetie z lampami, ale bądź świadomy, że żeby taki efekt osiągnać - będzie jeszcze bardzo dużo wydatków związanych z kablami i całą otoczką. 

U mnie A200 się nie sprawdziło. Generalnie to piękny wzmacniacz, ale dla mnie miał jedną wadę - uśredniał przekaz, wszystko grało tak samo. Zestaw dzielony znacznie bardziej różnicuje.

Do autora tematu - też sobie kiedyś wmówiłem miłość do wzmacniaczy lampowych, posiadałem ich kilkadziesiąt, w tym Audio Note, Air Tight 211, Sun audio 2a3 i wiele, wiele innych. Te lampy są fajne jak ma się mało pieniędzy na audio, ewentualnie jak się chce słuchać cicho lub umiarkowanie głośno i tylko wybranego repertuaru. JAk chcesz słuchać na dowolnym poziomie głośnosci bez zniekształceń z i pełną kontrolą a do tego z barwą lepszą niż z wiekszosci lamp to CIRCLE dzielony to dobra droga. Mam już prawie dwa lata i cały czas jestem zadowolony, wcześniej wymieniałem jak opętany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 2A3_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.