Skocz do zawartości
IGNORED

czy jest mi po coś potrzebny streamer?


Miłosz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę się nie śmiać ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. A że nie jestem specjalistą, proszę o poradę.

Mam TV podłączony pod wzmacniacz Cambridge cxa81 optykiem. W TV oczywiście aplikacje - Spotify, Tidal, Apple Music. 

Myślałem nad zakupem Cambridge mxn10 jako źródła dźwięku, praktycznie do tych samych serwisów. Podłączenie też optykiem. Ale po zastanowieniu, naszła mnie refleksja, czy to ma sens? Czy w tym momencie zarówno TV jak i streamer nie są tylko elementem od przesyłu danych a muzyka "robi się" we wzmacniaczu? Przy podłączeniu optycznym, po co drogie streamery, skoro one służą tylko jako transport?

Pewnie ktoś napisze, że TV to nie jest dobre źródło dźwięku ale w tym wypadku to nie jest źródło, które coś tworzy ale wyłącznie przesyła/transportuje informacje. Ale jeśli streamer jest lepszą opcją to może brać byle jaki, bo tylko przesyła?

Dobrze myślę, czy się wygłupiłem? Będę wdzięczny za wyjaśnienie i przekonanie, że jednak streamer jest lepszym pomysłem. Nie znalazłem odpowiedzi wprost a to co próbuję znaleźć w sieci oscyluje pomiędzy technikaliami a pograniczem voodoo, co w obu przypadkach jest dla mnie niezbyt jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Miłosz1 napisał:

Proszę się nie śmiać ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. A że nie jestem specjalistą, proszę o poradę.

Mam TV podłączony pod wzmacniacz Cambridge cxa81 optykiem. W TV oczywiście aplikacje - Spotify, Tidal, Apple Music. 

Myślałem nad zakupem Cambridge mxn10 jako źródła dźwięku, praktycznie do tych samych serwisów. Podłączenie też optykiem. Ale po zastanowieniu, naszła mnie refleksja, czy to ma sens? Czy w tym momencie zarówno TV jak i streamer nie są tylko elementem od przesyłu danych a muzyka "robi się" we wzmacniaczu? Przy podłączeniu optycznym, po co drogie streamery, skoro one służą tylko jako transport?

Pewnie ktoś napisze, że TV to nie jest dobre źródło dźwięku ale w tym wypadku to nie jest źródło, które coś tworzy ale wyłącznie przesyła/transportuje informacje. Ale jeśli streamer jest lepszą opcją to może brać byle jaki, bo tylko przesyła?

Dobrze myślę, czy się wygłupiłem? Będę wdzięczny za wyjaśnienie i przekonanie, że jednak streamer jest lepszym pomysłem. Nie znalazłem odpowiedzi wprost a to co próbuję znaleźć w sieci oscyluje pomiędzy technikaliami a pograniczem voodoo, co w obu przypadkach jest dla mnie niezbyt jasne.

U Ciebie TV to po prostu streamer(teoretycznie gorszej jakości). DAC masz we wzmacniaczu. Podłączając pełnoprawny streamer może usłyszysz różnicę, może nie. Ciężko jednoznacznie orzec. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Miłosz1 napisał:

Myślałem nad zakupem Cambridge mxn10 jako źródła dźwięku, praktycznie do tych samych serwisów. Podłączenie też optykiem. Ale po zastanowieniu, naszła mnie refleksja, czy to ma sens? Czy w tym momencie zarówno TV jak i streamer nie są tylko elementem od przesyłu danych a muzyka "robi się" we wzmacniaczu? Przy podłączeniu optycznym, po co drogie streamery, skoro one służą tylko jako transport?

Może on mieć lepszą sekcję DAC niż ta wbudowana we wzmaku, wtedy jest sens zakupu i połączenia MXN10 z wyjścia analogowego 2xRCA, musiałbyś przetestować czy jest poprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jako transport audio gra słabo. Podobno są jakieś telewizory Sony który grają przyzwoicie ale generalnie rzecz ujmując to dynamika na tego typu urządzeniach jest miernej jakości. 

Więc tak. Zmieniając na inny transport. Chociażby malinę wiele zyskasz 

To nie musi być nic drogiego. 

MXN10 jest odtwarzaczem sieciowym z dac i transportem. Fajnym. Pytanie czy taki potrzebujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę przypadek z tego forum gdzie nabywca streamera nie słyszał różnicy między nim a TV po optyku także jak sam nie sprawdzisz to prawdy nie poznasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no litości... znowu jestem w punkcie wyjścia - część twierdzi, że nie ma sensu, część, że jest i to ogromna 😉

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Telewizor jako transport audio gra słabo. Podobno są jakieś telewizory Sony który grają przyzwoicie ale generalnie rzecz ujmując to dynamika na tego typu urządzeniach jest miernej jakości. 

Więc tak. Zmieniając na inny transport. Chociażby malinę wiele zyskasz 

To nie musi być nic drogiego. 

MXN10 jest odtwarzaczem sieciowym z dac i transportem. Fajnym. Pytanie czy taki potrzebujesz. 

proszę mi wyjaśnić jak to TV gra słabo, skoro on tylko przesyła optykiem dane z serwerów serwisu streamingowego a dane przetwarza wzmacniacz. Co robi TV oprócz przesyłu danych, bo tego właśnie nie rozumiem w tych wszystkich opisach czy dyskusjach?

Z góry dziękuję.

1 minutę temu, przmor napisał:

Przypomnę przypadek z tego forum gdzie nabywca streamera nie słyszał różnicy między nim a TV po optyku także jak sam nie sprawdzisz to prawdy nie poznasz.

W żaden sposób nie mam słuchu absolutnego, już nie interesuje mnie kto co słyszy, tylko czy w tym jest jakiś sens?

No chyba, że za dużo wymagam? A tak w ogóle pytam, bo chcę uniknąć zakupu, kombinowania w domu i ewentualnego odsyłania i być może użerania się ze sprzedawcą, który będzie mi robił pod górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście że takie sytuacje się zdarzają są też dyskusje że ludzie nie słyszą wymiany kabli ale są też takie skrajne sytuacje gdzie znani forumowicze uważają że każdy prawidłowo zbudowany wzmacniacz brzmi dokładnie tak samo. 

To że ktoś napisze opinie w sieci to nie znaczy że to jest wyznacznik i akurat z tym się zgadzam że najlepiej jest sprawdzić samemu.

Ja sprawdziłem i wiem że na transportach jest różnica.

2 minuty temu, Miłosz1 napisał:

proszę mi wyjaśnić jak to TV gra słabo, skoro on tylko przesyła optykiem dane z serwerów serwisu streamingowego a dane przetwarza wzmacniacz. Co robi TV oprócz przesyłu danych, bo tego właśnie nie rozumiem w tych wszystkich opisach czy dyskusjach?

Z góry dziękuję.

Sprawdź. Przeczytaj także tutaj na forum post odnoszący się do różnicy brzmienia w transportach sieciowych. Tam jest kilka tematów wyjaśnionych. Był także bardzo fajny film testowy na YouTubie gdzie recenzent pokazywał badania laboratoryjne gdzie także była różnica. 

Rozumiem że do póki nie sprawdzisz będzie cię to gryzło. A może nie będziesz słyszał i problem z głowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miłosz1 napisał:

Proszę się nie śmiać ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. A że nie jestem specjalistą, proszę o poradę.

Mam TV podłączony pod wzmacniacz Cambridge cxa81 optykiem. W TV oczywiście aplikacje - Spotify, Tidal, Apple Music. 

Myślałem nad zakupem Cambridge mxn10 jako źródła dźwięku, praktycznie do tych samych serwisów. Podłączenie też optykiem. Ale po zastanowieniu, naszła mnie refleksja, czy to ma sens? Czy w tym momencie zarówno TV jak i streamer nie są tylko elementem od przesyłu danych a muzyka "robi się" we wzmacniaczu? Przy podłączeniu optycznym, po co drogie streamery, skoro one służą tylko jako transport?

Pewnie ktoś napisze, że TV to nie jest dobre źródło dźwięku ale w tym wypadku to nie jest źródło, które coś tworzy ale wyłącznie przesyła/transportuje informacje. Ale jeśli streamer jest lepszą opcją to może brać byle jaki, bo tylko przesyła?

Dobrze myślę, czy się wygłupiłem? Będę wdzięczny za wyjaśnienie i przekonanie, że jednak streamer jest lepszym pomysłem. Nie znalazłem odpowiedzi wprost a to co próbuję znaleźć w sieci oscyluje pomiędzy technikaliami a pograniczem voodoo, co w obu przypadkach jest dla mnie niezbyt jasne.

Dobrze myślisz, aczkolwiek jest to pole do zabaw audiofilskich i mozna poszaleć, mozna np taki streamer wyposażyć w zasilanie liniowe tudzież rożne izolacje galwaniczne. Ja używam raspberry Pi, żeby nie męczyć się z telewizorem i żeby pobierało o wiele mniej prądu, u mnie np zasilanie liniowe za wiele nie wniosło, ale za to coaxial gra lepiej od np USB.  

Zawsze możesz coś kupić i potestować u siebie. 

P.s. dużo zależy od DAC i implementacji połączeń w nim, w jednych USB będzie grało lepiej, w innych np coaxial. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miłosz1 napisał:

no litości... znowu jestem w punkcie wyjścia - część twierdzi, że nie ma sensu, część, że jest i to ogromna 😉

Ogromnej nie ma na pewno, to możesz sobie odpuścić. Na pewno jest w komforcie obsługi. Czy jest w jakości dźwięku? Na pewno być może - wypożycz i się przekonaj. Dobrą opinią cieszą się streamery marki Wiim.

Można też spróbować streamer zbudować sobie samemu (Malinka albo terminal PC + Volumio lub Daphile).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Czlowiek97 napisał:

U Ciebie TV to po prostu streamer(teoretycznie gorszej jakości). DAC masz we wzmacniaczu. Podłączając pełnoprawny streamer może usłyszysz różnicę, może nie. Ciężko jednoznacznie orzec. 

Też tak myślałem. Po zakupie Ifi Zen Streama i SMSL DL300 diametralnie zmieniłem zdanie. To zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miłosz1 napisał:

Przy podłączeniu optycznym, po co drogie streamery, skoro one służą tylko jako transport?

 

Dobre pytanie? Drogi może być, ale czy musi? Znalazłem się w podobnej sytuacji. W zakładce HI-FI zapytałem o ten właśnie streamer. Cena nie jest wysoka, a specyfikacja techniczna bardzo ciekawa. Brakuje mi w tym streamerze tylko wparcia dla Apple Music, a czasami korzystam. 
W moim przypadku ma zastąpić komputer. Korzystam z zewnętrznego przetwornika USB DAC do plików i serwisów streamingowych oraz komputera, który chcę zamienić właśnie na ten CA. Jeśli aplikacja StreamMagic okaże się bezproblemowa, zostanie u mnie ten odtwarzacz. 
Moim zdaniem nie powinieneś mieć mętliku w głowie. Bardzo ciekawy streamer za niewielkie pieniądze i na pewno wygodniejszy niż TV.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miłosz1 napisał:

Proszę się nie śmiać ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. A że nie jestem specjalistą, proszę o poradę.

Mam TV podłączony pod wzmacniacz Cambridge cxa81 optykiem. W TV oczywiście aplikacje - Spotify, Tidal, Apple Music. 

Myślałem nad zakupem Cambridge mxn10 jako źródła dźwięku, praktycznie do tych samych serwisów. Podłączenie też optykiem. Ale po zastanowieniu, naszła mnie refleksja, czy to ma sens? Czy w tym momencie zarówno TV jak i streamer nie są tylko elementem od przesyłu danych a muzyka "robi się" we wzmacniaczu? Przy podłączeniu optycznym, po co drogie streamery, skoro one służą tylko jako transport?

Pewnie ktoś napisze, że TV to nie jest dobre źródło dźwięku ale w tym wypadku to nie jest źródło, które coś tworzy ale wyłącznie przesyła/transportuje informacje. Ale jeśli streamer jest lepszą opcją to może brać byle jaki, bo tylko przesyła?

Dobrze myślę, czy się wygłupiłem? Będę wdzięczny za wyjaśnienie i przekonanie, że jednak streamer jest lepszym pomysłem. Nie znalazłem odpowiedzi wprost a to co próbuję znaleźć w sieci oscyluje pomiędzy technikaliami a pograniczem voodoo, co w obu przypadkach jest dla mnie niezbyt jasne.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy warto kupić a jeśli tak to co kupić aby pominąć włączanie tv. Osobiście krew mnie zalewa jak włączam tv aby czegoś posłuchać. Mały streamerek z wyświetlaczem to jest to. Tylko taki, który ma pilota a nie sterowany jest aplikacja. Non stop komora w lapie.  
 

Moze tedy droga? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kwasior21 napisał:

Osobiście krew mnie zalewa jak włączam tv aby czegoś posłuchać.

Podobnie jak mnie, kiedy włączam komputer. Nie przeszkadza mi sterowanie z komóry, ale sytuacja podobna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ajothe napisał:

Po co się tak męczycie? 😁

Osobiście szukam jakiegoś monitorka do nvidii shield tv która robi u mnie za streamer. Nie znalazłem żadnego fajnego streamera  wyświetlaczem za rozsądne pieniądze niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem skąd miałyby się brać różnice pomiędzy TV podłączonym do wzmacniacza optykiem a streamerem podłączonym do wzmacniacza optykiem.

W obu przypadkach oba urządzenia (TV i streamer) "nic nie robią", tylko przesyłają informacje z serwerów do wzmacniacza. Nic nie tworzą, nic nie przetwarzają, nic nie kompresują czy dodają. Przesył danych optykiem jest taki sam.

Skąd mają brać się różnice w dźwięku? W którym momencie dźwięk degradowany jest w TV, skoro jakość gorsza? Albo inaczej - czy podczas tego przesyłu streamer ulepsza jakoś te dane? Jakiekolwiek sekcje audio w obu urządzeniach przy przesyle nie powinny chyba w ogóle nic robić, być nieaktywne?

Wybaczcie moją ewentualną herezję i upierdliwość ale mam dość proste postrzeganie rzeczywistości i nie gmatwam jej sobie niepotrzebnie. A tu taki dualizm... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miłosz1 napisał:

W obu przypadkach oba urządzenia (TV i streamer) "nic nie robią", tylko przesyłają informacje z serwerów do wzmacniacza

Nie znam się, ale czy dane z TV nie są np. skompresowane w niektórych starszych modelach TV? Czy np. taki Tidal nadaje w jakości bezstratnej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mamun napisał:

Nie znam się, ale czy dane z TV nie są np. skompresowane w niektórych starszych modelach TV? Czy np. taki Tidal nadaje w jakości bezstratnej? 

No właśnie, gdyby tak było, porządny streamer ma jak najbardziej sens. Urządzenie pobiera, coś robi z tymi informacjami (rozpakowuje, kompresuje, dekoduje czy coś tam jeszcze) i podaje dalej do wzmacniacza, który puszcza to na kolumny.

Ale jeśli dobrze pojmuję stream, to streamer pobiera z serwera i taką samą informację podaje do wzmacniacza, którego DAC, sekcja audio dekoduje i puszcza na kolumny.

Tworzę, czy tak jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem kolega zaskoczył Znawców audio, Ekspertów tego forum. Jeżeli oni nie potrafią dać sensownej odpowiedzi to znaczy że to całe audio to jedna wielka ściema!!!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kwasior21 napisał:

Osobiście szukam jakiegoś monitorka do nvidii shield tv która robi u mnie za streamer. Nie znalazłem żadnego fajnego streamera  wyświetlaczem za rozsądne pieniądze niestety. 

Kiedyś szukałem do pewnego projektu i znalazłem takie coś, ale nie zrealizowałem, więc się nie wypowiem.

-----

55 minut temu, mamun napisał:

Nie znam się, ale czy dane z TV nie są np. skompresowane w niektórych starszych modelach TV? Czy np. taki Tidal nadaje w jakości bezstratnej? 

Kiedyś słyszałem, że TV potrafią wypuścić tylko 48/16, a że serwisy streamingowe "nadają" 44/16, to wszystko poddawane jest konwersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miłosz1 napisał:

Nadal nie rozumiem skąd miałyby się brać różnice pomiędzy TV podłączonym do wzmacniacza optykiem a streamerem podłączonym do wzmacniacza optykiem.

W obu przypadkach oba urządzenia (TV i streamer) "nic nie robią", tylko przesyłają informacje z serwerów do wzmacniacza. Nic nie tworzą, nic nie przetwarzają, nic nie kompresują czy dodają. Przesył danych optykiem jest taki sam.

Skąd mają brać się różnice w dźwięku? W którym momencie dźwięk degradowany jest w TV, skoro jakość gorsza? Albo inaczej - czy podczas tego przesyłu streamer ulepsza jakoś te dane? Jakiekolwiek sekcje audio w obu urządzeniach przy przesyle nie powinny chyba w ogóle nic robić, być nieaktywne?

Wybaczcie moją ewentualną herezję i upierdliwość ale mam dość proste postrzeganie rzeczywistości i nie gmatwam jej sobie niepotrzebnie. A tu taki dualizm... 🙂

Pożycz od kogoś dobry streamer i się sam przekonaj, bo teoretyzowaniu tu i upraszczanie tematu do zer i jedynek nie ma sensu. Poźniej wróć na forum i podziel się wnioskami. To najlepsze co możesz zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, StachMuszel napisał:

Pożycz od kogoś dobry streamer i się sam przekonaj, bo teoretyzowaniu tu i upraszczanie tematu do zer i jedynek nie ma sensu. Poźniej wróć na forum i podziel się wnioskami. To najlepsze co możesz zrobić.

No właśnie dlatego spytałem na tym forum licząc na fakty i doświadczenie osób siedzących w audio latami. Nie mam zamiaru nic teoretyzować bo nie mam takiej wiedzy a i moje uproszczenia próbują opierać się na logice a nie wiedzy i doświadczeniu, których mi w tym temacie brakuje. Dlatego szukam pomocy na forum.

Nie mam możliwości pożyczenia dobrego streamera, abstrahując od obaw ze zwrotem mogę taki kupić i oddać. Niestety mam spore skłonności do nierealnego uzasadniania sobie pochopnych wydatków, ulgowo traktuję zakupione nowości a do tego jestem gadżeciarzem wobec czego raczej nie będę obiektywny w ocenie i usłyszę rzeczy niesłyszalne... 🙂

Pan powyżej stwierdził, że po zakupie streamera diametralnie zmienił zdanie. Dlaczego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miłosz1
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miłosz1 napisał:

Ale jeśli dobrze pojmuję stream, to streamer pobiera z serwera i taką samą informację podaje do wzmacniacza, którego DAC, sekcja audio dekoduje i puszcza na kolumny.

No i dobrze chyba pojmujesz. Bo nigdy co więcej miałby robić? Wspiera różne formaty plików wraz z wysoką rozdzielczością, różne serwisy streamingowe, BT, Wi-Fi, AirPlay itp. Czyli wszystko to do czego został stworzony. Jutro podłączę do TV dysk z różnymi formatami i różnymi rozdzielczościami. To co wychodzi z komputera przez Audirvanę wyświetla się u mnie na DACu. CD, Tidal  to 44,1. Qobuz w zależności. 48,96,192kHz a także DSD512 które testowe pliki pobrałem. Zobaczę co się wyświetli, kiedy TV podłączę do DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Ajothe napisał:

Max 48khz. 

To nie wszystko: obstawiam, że 44/16 się nie wyświetli, to znaczy, że muzyka, która jest nagrywana w 44/16 została przekonwertowana do 48/16

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, zwłaszcza w poście nr 29, trochę konkretów z pomiarami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz1

Pytasz dlaczego zmieniłem zdanie?

Odpowiadam.

Pierwotnie moim streamerem był TV. Traktowałem to jako przejściową formę, bo wkurzał mnie włączony TV podczas słuchania muzyki. Ale wtedy myślałem podobnie jak Ty. Później kupiłem AudioPro1. Streamer za około 500pln. Poprawie uległa definicja i nasycenie barw, zróżnicowanie basu, przestrzeń. Ale człowiek ułomny jest i ciągle szuka zmian, tym bardziej, że zauważyłem te zmiany na plus. Kupiłem za lekturą forum i innych opinii Ifi Zen Strema, cały czas używając tego samego DACa, czyli SMSL C100 i Fiio K7. No i tu znów kolejny skok jakościowy. Przestrzeń oderwała się od głośników, barwy i kontrolą basu. Kolejnym upgrade był DAC SMSL DL300 na flagowym chipie AKM AK4499EX/4191. Ale to już inna bajka.

Myślę,  że nie musisz obawiać się tego co napisałeś o wmawianiu sobie czegoś. Tu nie trzeba sobie nic wmawiać, bo to poprostu słychać. W pewnym sensie gadżeciarzami jesteśmy tu wszyscy, inaczej nie byłoby nas tu na forum 😉

Niektóre sklepy napewno są w stanie coś wypożyczyć. 

Acha i jeszcze jedno. Forma "Pan" jest na forum niedopuszczalna 👍😁

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.