Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze!

 

Czy jest tu ktoś z UK i mógłby pomóc w tym temacie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucam mój system. Ciekawe czy ktoś na forum ma jeszcze takie same głośniki tzn. Koda K-6000.

Pokój 27-28m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-14028-0-31042600-1499598244_thumb.jpg

post-14028-0-44819900-1499598255_thumb.jpg

post-14028-0-72398700-1499598265_thumb.jpg

post-14028-0-24587500-1499598275_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Raptor99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda,gdzie ty kupiłeś te kolumny,w Polsce tego chyba nie było.Mi się bardzo to podoba,sam mam Tagi Platinium ,,zestaw7 plus dwa suby,ale te Kody robią wrażenie.

Kolosy i do tego konkretna Yamaha,co to jest Z9,czy z11,jaki tam masz subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kinomaniak 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś tam znalazłem,możesz zrobić jakiś filmik i wrzucic go do neta,interesują mnie te przetworniki 10 cali,pewnie nie łatwo je poruszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raptor99

Bardzo ładnie to wszytko wygląda, ja bym może przełamał biel na ścianie audio ale generalnie bomba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinomaniak 2

skąd masz boczne panele? Jest różnica?

To ja wrzucam mój system. Ciekawe czy ktoś na forum ma jeszcze takie same głośniki tzn. Koda K-6000.

Nie kojarzę w ogóle tego modelu a szkoda bo wyglądają na prawdę zacnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda,gdzie ty kupiłeś te kolumny,w Polsce tego chyba nie było.Mi się bardzo to podoba,sam mam Tagi Platinium ,,zestaw7 plus dwa suby,ale te Kody robią wrażenie.

Kolosy i do tego konkretna Yamaha,co to jest Z9,czy z11,jaki tam masz subwoofer.

No rzeczywiście fronty są duże, mają prawie 180cm (największe przetworniki mają 25cm) - producent podaje moc 400W przy 4OHm dla każdego frontu.

Dodam jeszcze że tylne to są di-pole, mają 2x13cm + 2 wysokotonowe.

Ja te kolumny kupiłem w Polsce 7 lat temu jako nowe (fronty powystawowe) - chyba to była Ruda Śląska w dość niskiej cenie.

W Polsce praktycznie niedostępne i ogólnie bardzo rzadki model - dlatego się zastanawiam czy ktoś jeszcze coś takiego ma.

 

W zestawie był jeszcze sub Koda, ale wymieniłem go z góry na Jamo D6 (przetwornik 38cm) chociaż ten sub koda na 25cm też grał całkiem OK.

Poza tym znajduje się tam Yamaha DSP-Z9.

Jak nagram filmik (chyba za tydzień) to wrzucę tu linka.

 

Ogólnie lubię słuchać bardzo dużo i najlepiej szybkiego basu ale akustyka pomieszczenia wydaje mi się przeciętna.

Dlatego też w przyszłości dokupię jakieś bass-trapy lub panele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Raptor99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te kolumny kupiłem w Polsce 7 lat temu jako nowe (fronty powystawowe) - chyba to była Ruda Śląska w dość niskiej cenie.

To były Piekary Śląskie chyba ulica oświęcimska też je oglądałem miałem na nie chrapkę.

Myślę że jesteś zadowolony.

Jak się Yamaha Z9 spisuje ustawiłeś już ją pod twoje ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe kino bez nowych wodo wtrysków,Też miałem kiedyś Z9 i bardzo ją sobie chwaliłem.Nie potrzeba wszystkich tych nowych bajerów,aby mieć fajne kino,ja nie potrzebnie się w to wkręciłem,amplituner,końcówka,czy wzmacniacz,te starsze sprzęty grały na tyle dobrze,że jak miały odpowiednie kolumny to dawały radę,ty masz kolumny monstrum,i pewnie nic nie musisz cudować,i dobrze,Jak patrzę na Swojego Marantza to ogarnia mnie śmiech,podobnie jak większość konkurencji,lekkie plastykowe gówno,ostatni porządny amplituner jaki miałem z nowszych to LX81,ale starsze Z9,SR9600,czy AX10i Pioneera to były fajne klocki.

 

Nie zauważyłem tam telewizora,ani projektora,to masz 5,1 tylko do muzyki,SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR9600 to był fajny klocek. Porównując go jednak do dzisiejszych amplitunerów - niestety, ale brakowało w nim dekoderów najnowszych formatów audio. Jak dla mnie to spore ograniczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR9600 to był fajny klocek. Porównując go jednak do dzisiejszych amplitunerów - niestety, ale brakowało w nim dekoderów najnowszych formatów audio. Jak dla mnie to spore ograniczenie.

Niby w czym DTS w tych flagowych klockach dawał radę,i nie były to gówna w klasie D.Jedyne ograniczenia to HDMI,bo jak jakiś miał,to były to tylko przełączniki,nie miały 1.3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w czym DTS w tych flagowych klockach dawał radę,i nie były to gówna w klasie D.Jedyne ograniczenia to HDMI,bo jak jakiś miał,to były to tylko przełączniki,nie miały 1.3

Trochę nie rozumiem co chciałeś napisać? Stanąłeś w obronie starych amplitunerów (?) czy też wprost przeciwnie.

Składnia zdania nie pozwala na zrozumienie Twojej wypowiedzi.

 

Osobiście miałem SR9600, mam teraz sprzęt uwspółcześniony i jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaamar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Piekary Śląskie chyba ulica oświęcimska też je oglądałem miałem na nie chrapkę.

Myślę że jesteś zadowolony.

Jak się Yamaha Z9 spisuje ustawiłeś już ją pod twoje ucho.

Dokładnie tak jak "Szyba" pisze, pamiętam że sam mi linka do tych głośników podrzucił i po prostu pojechałem kupić do Piekar, chociaż były na nich 2 niewielkie skazy.

Jestem zadowolony z tego sprzętu bo wygląda imponująco a kosztował grosze - w porównaniu do wyglądu. Gdyby ten sprzęt kosztował np. 15k zł i więcej to może bym nie był zadowolony. Mnie osobiście nie zależy na super jakości dźwięku, a te Kody w pełni mi wystarczają. Zależy mi na mocy i potędze dźwięku.

 

Tak, Yamahę Z9 bez problemów ustawiłem pod moje ucho - czyli dużo najniższych tonów. Bardzo dokładny equalizer w ustawieniach (pierwszy próg to już 63Hz) więc dokładnie ustawiłem tak jak chciałem. Niestety jeszcze nie kalibrowałem mikrofonem, tak z ciekawości żeby sprawdzić.

Zapewne dla wielu osób które śłuchają muzyki np. typu Diana Kral to byłoby za dużo basu przy moich ustawieniach.

 

Na pewno muszę popracować nad akustyką dla najniższych tonów, ale to zapewne tylko kwestia czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem co chciałeś napisać? Stanąłeś w obronie starych amplitunerów (?) czy też wprost przeciwnie.

Składnia zdania nie pozwala na zrozumienie Twojej wypowiedzi.

 

Osobiście miałem SR9600, mam teraz sprzęt uwspółcześniony i jest lepiej.

No to najprościej starsze dekodery DD,DTS,nie odbiegały od najnowszych DTS HD Masters,lub Atmos. Czy teraz rozumiesz,co mam na myśli.Sam mam amplituner z nowymi dekoderami,i miałem ich mnóstwo,i na moje ucho nie wiele one wnoszą.Ludzie montują teraz głośniki aby więcej i to w pokojach do wszystkiego,byle gdzie,aby wszystkiego najwięcej.Według mnie nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że jak masz np ścieżkę DTS i DTS MA, na filmie i przelaczasz się z jednej na drugą, to nie słyszysz różnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam wrażenie , że więcej frajdy z KD było przy Sony 930 i Mission 773 , 77 DS , 77 C oraz DVD Sony 725 , coaxial Qed P 75 , sub Yamaha 315 (?)

 

Czasami korci mnie kupić dla sprawdzenia tego leciwego Sony 930 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że jak masz np ścieżkę DTS i DTS MA, na filmie i przelaczasz się z jednej na drugą, to nie słyszysz różnicy?

Różnica polega na tym że jak masz np w domu dwa amplitunery.Jeden powiedzmy najnowszy Yamaha powiedzmy 3060,i DSP Z9,puścisz ten sam film jeden pójdzie po optyku do z9,a drugi po HDMI do 3060.W jednym osiągniesz tylko DTS,a w drugim DTS HD,i czy wtedy usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS i DD ograniczają się do ścieżki 5.1, kiedy DTS MA posiada obsługę 7.1.

DTS i DD to formaty z okresu panowania DVD, gdzie ilość danych na płycie miała spore ograniczenia, stąd też większa kompresja danych.

Jeżeli ktoś ma wystarczająco dobry sprzęt - nie powinno być problemu z wykryciem smaczków, które dają formaty bezstratne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS i DD ograniczają się do ścieżki 5.1, kiedy DTS MA posiada obsługę 7.1.

DTS i DD to formaty z okresu panowania DVD, gdzie ilość danych na płycie miała spore ograniczenia, stąd też większa kompresja danych.

Jeżeli ktoś ma wystarczająco dobry sprzęt - nie powinno być problemu z wykryciem smaczków, które dają formaty bezstratne.

Wszystko to co napisałeś jest oczywiste,i raczej każdy to wie,ale ma się to nijak od teorii do praktyki.Ja twierdzę że stary format DTS w bardzo dobrym flagowym sprzęcie nie odbiega,od najnowszych standartów.HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kinomaniak 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co napisałeś jest oczywiste,i raczej każdy to wie,ale ma się to nijak od teorii do praktyki.Ja twierdzę że stary format DTS w bardzo dobrym flagowym sprzęcie nie odbiega,od najnowszych standartów.HD

Sorry , wtrącę swoje 5 groszy . Przegladająć swoje stare płyty DVD na jednej z nich znalazłem informacje która przytocze w tej chwili z pamięci :

otóż ta płyta nagrana jest w najnowszej technologi DVD , zapewnijąca jakość niespotykaną w jakimkolwiek kinie . I choć cofnowszy sie o ileś tam lat kiedy nie byo płyt Blu Ray a ja ogladałem na 43 calowym Pioneerze nie miałem zastrzerzeń co do jakości to obecnie na ekranie 130 cali prawie się nie odważam zapuscić zwykłej DVD . Podobnie jest ze starym poczciwym DTS-em .Nowe formaty dżwięku oferuja coś więcej , ale niekażde ucho to wychwyci , nie każdy sprzet wyrażnie to pokaże .

Moje stanowisko jest takie że nie ma sensu pogoni za każdą nowinką , ale jesli jesteśmy w takiej sytuacji że kupujemy nowy sprzęt to warto postawic na jakość i nowe rozwiązania . Postep technologiczny jest nieunikniony i on wspmaga marketingowo sprzedaż nowych urządzeń . Czy to jesy smartfon , telewizor , amplituner czy nowy samochód nowe modele oferują w podobnej cenie więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co napisałeś jest oczywiste,i raczej każdy to wie,ale ma się to nijak od teorii do praktyki.Ja twierdzę że stary format DTS w bardzo dobrym flagowym sprzęcie nie odbiega,od najnowszych standartów.HD

Od najnowszych standardów na czym?

Rozumiem, że też na flagowym modelu.

Czyli twierdzisz że DTS na flagowym z przed 15 lat, brzmi tak samo dobrze jak DTS-HD MA na flagowym modelu z tego roku.

No ciekawe, ciekawe.

Ciężko to porównać sobie samemu, bo mało kto posiada flagowe modele z przed lat i flagowe dzisiejsze, (jednocześnie).

Chyba łatwiej przełączyć ścieżkę w filmie z DTS na DTS-HD MA i zobaczyć różnicę.

I to niezależnie na jakim sprzęcie, prawdopodobnie im lepszy sprzęt, tym ta różnica będzie większa.

 

Już pominąłem nowe systemy; Atmos, DtsX, Auro3d, gdzie dochodzi inna konfiguracja głośników i całkiem inne wrażenie przestrzenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że te stare kocki brzmią lepiej od tych nowych widać to po samych komponentach i wadzę ja to widzę nawet po zastosowanym samym plastiku i grubości blachy teraz a jak było 10lat temu a jak jest teraz .Mi też więcej frajdy sprawiało DVD niż BR jak kupowałem i miałem po analogu podłączony zestaw 5.1 w DVD jak zaczynałem przygodę z KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie wiem o czym mowa?

Czy o budowie stare vs nowe.

Czy o systemach kodowania stare vs nowe. Czy o wszystkim naraz....

 

 

Co do budowy, generalnie można powiedzieć, że stare były lepiej zrobione.

Zgoda.

Ale uważam że nowe systemy kodowania są lepsze.

A wszystko razem, to trudno porównywać.

Weź jeszcze pod uwagę utratę słuchu z wiekiem.

Dziś nie usłysz tego co 15-20 lat temu, bo paręnaście dobrych procent słuchu poszło z dymem, przez te lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po chinsku nie napisałem mi chodziło o klockach z teraz a 10 lat ich budowie tak samo kodery w tych starych Pionka Susano,Yamahach czy Denona do tych nowych nie ma startu do tych najnowszych Onkyo co tak jest zachwalane przez branżę Nawet porównać modele z 10lat co były produkowane z dzisiejszymi nie mają startu a pomijam ich wadliwość w modelach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie napisałem co kto ma kupować tylko chodziło mi o produkowaną jakość jak było kiedyś a jak jest teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Spinacz masz 100 proc rację,wiadomo postępu się nie zatrzyma.,sam mam nowy amplituner,i miałem wiele tych sztuk,jest funkcjonalny,dobrze wyposażony,,ale modele starsze które miałem grały lepiej,ale wiadomo wiek ,to i awarie,wypalające się wyświetlacze.Ciekawe co zaoferują nam za 10 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o utratę słuchu się nie wypowiem bo każdy może o cenić jak ma z wiekiem co do koderów w w starych starych Klockach to już się spodałem u starych wyjadaczy że lepsza jest dynamika przy DTS niż przy tych nowych HD.Jedno mnie zastanawia a was nie kiedyś nikt nie stosował końcówek mocy bo amplify miały moc a teraz każdemu brakuję mocy nawet przy tych najdroższych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.