Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A po co chcesz co chwilę to robić?

Nie lepiej dodatkowy karnisz i na stałe zasłonę dać.

Niestety, zona sie nie godzi na zasłony. Trzeba improwizować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niemamy dedykowanych pomieszczeń i trzeba się liczyć z innymi domownikami aby nasze hobby nie przeszkadzało w użytkowaniu codziennym salonu... a najskuteczniejszym stoperem naszych pomysłow odnośnie kd jest nasza żona.. ;-)

 

Odnośnie przykrycia dokładnie tak jak napisałeś lepiej dać bardziej matowy. Ja jeszcze mam tkaninę z leroy ktora jest dostepna ok 1.6m szerokości i dlugosci jaka chcesz bo z rolki która jest całkowicie matowa. Daje ja na ścianę za plecami. Ona już nic nie odbija ale minus jest gruba i ciężka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)
  • 2 tygodnie później...

pokój przeszedł małą metamorfozę (ujednolicony kolor i przemalowany na bardziej przyjazny dla projka, troche odgracony), jeszcze tylko jakąś rolete na drzwi zeby nie bylo refleksow z lewej strony i mozna uznac że grunt przygotowany pod nowy projektor :) Nawet na obecnym projku widać różnice w projekcji, lepszy kontrast i troche lepsza czerń. Można oglądać w dzień, światło nie ma dostępu. Został jeszcze sufit, ale bardzo jakoś nie przeszkadza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

22a4ba8cab8e2b25med.jpg

 

2b56afb7ee4792aemed.jpg

 

94664538381ec8b6med.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawnym dźwięku to Ci raczej nie zależy?

 

skąd taka teza ?

 

Oczywiście kontruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, ale w Twoim poście wyczuwam coś innego.

Nie jest prosto zrobić salkę do kina w pokoju, który nie byl na to przeznaczony od podstaw i ma mieć kilka funkcji, przy jednoczesnym oporze ze strony domowników...

 

Do wiekszego zadowolenia z dzwieku powinienem mieć pokoj tylko pod to i wolną rękę na jego urządzenie.

Powoli tuninguje go sobie, ale na ten moment więcej z niego nie wycisnę - to i tak same kompromisy, począwszy od ustawienia tam kolumn, ich rozmieszczeniu itp.

 

Rozmieszczenie glosnikow, ustawienie kanapy itp oczywiscie odbiega od wzorców i zdaje sobie sprawę, że certyfikatu THX nie dostanę na ten setup, ale po kalibracji gra fajnie i frajda z ogladania i dziweku jest, a chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Oczywiście to nie znaczy, że nie mogłoby być lepiej i do tego trzeba dążyć...

 

Patrzac na to co bylo w tym pokoju pol roku temu to uważam że jest progress.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prosto zrobić salkę do kina w pokoju, który nie byl na to przeznaczony od podstaw i ma mieć kilka funkcji, przy jednoczesnym oporze ze strony domowników...

 

Wybacz, skąd mogłem wiedzieć. Jak na takie ograniczenia to nawet całkiem fajnie wyszło.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakis czas temu zamieszczałem swoje pomieszczenie , nie jestem zwolennikiem publicznego obnażania się . Powstało po ponad 6 lat temu , nastapoły drobne modyfikacje , ale jest mi z tym bardzo dobrze . Może ktoś dopatrzy się jakichś błędów w sztuce choć kazdy element satałem sie aby był przemyślany , nie przypadkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglada, widzialem twoja salke na innym forum.

 

Jedyne co bym zmienil (przetestowal) to zmiana miejsca subow, dalbym je po zewnetrznych stronach kolumn. Zobacz czy bedzie inny efekt, jezeli nie to zostawilbym tak jak masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakis czas temu zamieszczałem swoje pomieszczenie , nie jestem zwolennikiem publicznego obnażania się . Powstało po ponad 6 lat temu , nastapoły drobne modyfikacje , ale jest mi z tym bardzo dobrze . Może ktoś dopatrzy się jakichś błędów w sztuce choć kazdy element satałem sie aby był przemyślany , nie przypadkowy

Mógłbyś dać fotki całego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na poprawnym dźwięku to Ci raczej nie zależy?

Zgadzam się. Kolumny dali powinny stać prosto nie skierowane na słuchacza. Ale obudowa nie ich to bardzo bardzo zły pomysł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakis czas temu zamieszczałem swoje pomieszczenie , nie jestem zwolennikiem publicznego obnażania się . Powstało po ponad 6 lat temu , nastapoły drobne modyfikacje , ale jest mi z tym bardzo dobrze . Może ktoś dopatrzy się jakichś błędów w sztuce choć kazdy element satałem sie aby był przemyślany , nie przypadkowy

Jaki jest rozstaw kolumn?

Piękne pomieszczenie. Osobiście także zazdroszczę osobnego pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Kolumny dali powinny stać prosto nie skierowane na słuchacza. Ale obudowa nie ich to bardzo bardzo zły pomysł

 

 

Jaki jest rozstaw kolumn?

Piękne pomieszczenie. Osobiście także zazdroszczę osobnego pomieszczenia

Sporo w życiu udało mi się spełnić marzeń ale zapewne sporo również nie uda się .Dla kogos kto kocha muzykę i film , koncerty

takie dedykowane pomieszczenie to jest skab , świątynia .Wiem że obecnie własny dom nie jest tak trendy , młodsi wybierają bezobsługowe apartamentowce ale to jednak " na swoim " można poszleć tak że wszystkie sciany moga zadrżeć i żaden sąsiad

nie przyjdzie na skargę . U mnie strop wytłumiłem styropianem dżwiękoszczelnym i musi być naprawdę głosna aby małzonka pofatygowała sie na górę . Przechodziłem w zyciu wzlpty i upadki i cierpaiłem jak ponad 10 lat swokje analogi miałem spakowane w kartony i stały gdzieś w piwnicy.

Pomieszczenie ma ok 6 m x 8.5 m , roztaw głosników musiałbym zmierzyc , pewnie to ok 3,5

 

Fajnie wyglada, widzialem twoja salke na innym forum.

 

Jedyne co bym zmienil (przetestowal) to zmiana miejsca subow, dalbym je po zewnetrznych stronach kolumn. Zobacz czy bedzie inny efekt, jezeli nie to zostawilbym tak jak masz.

Kiedyś spotykałem się z opinią że miejsce suba jest w rogu pomieszczenia . Ja zastanawiałem się o ustawieniu ich z boku , może to utrudni nieco komunikacje ale spróbuję jak tylko ożywie drugiego suba bo sto martwy od kilku tygodni i nie mogę się zebrać aby odwieść go do serwisu

 

Soory za jakość zdjęć , leży w domy lustrzanka a ja ciagle pstrylam tym smartfonem. Te zdjecia nie oddaja w pełni klimatu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-66348-0-69845100-1498138328_thumb.jpg

post-66348-0-50025400-1498138356_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sub. stoi w bardzo dobrym miejscu, nic nie przestawiaj a drugiego suba uruchamiaj jak najszybciej, bo to wtedy będzie brzmiało, że hej, ja mam 4 dwa z przodu i dwa z tyłu i będę wszystkich namawiał do zainwestowania w dodatkowy sub. jeden to za mało, dwa już dają super efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sub. stoi w bardzo dobrym miejscu, nic nie przestawiaj a drugiego suba uruchamiaj jak najszybciej, bo to wtedy będzie brzmiało, że hej, ja mam 4 dwa z przodu i dwa z tyłu i będę wszystkich namawiał do zainwestowania w dodatkowy sub. jeden to za mało, dwa już dają super efekt

Trochę mnie uspokoiłeś , gdyż podświadomie miałem zakorzenione przekonanie że ja sie nadaję do leczenia . Jak ktoś pytał po co dwa nie za bardzo miałem argument w kieszeni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch lepiej się dźwięk rozchodzi, lepiej wypełnia pomieszczenie.

Na forum, chyba tylko ja i Darek mamy po 4 subwoofery. Może nie będziemy namawiać nikogo na 4 ale dwa definitywnie, tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jakis czas temu zamieszczałem swoje pomieszczenie , nie jestem zwolennikiem publicznego obnażania się . Powstało po ponad 6 lat temu , nastapoły drobne modyfikacje , ale jest mi z tym bardzo dobrze . Może ktoś dopatrzy się jakichś błędów w sztuce choć kazdy element satałem sie aby był przemyślany , nie przypadkowy

 

Chłopie piękny pokój, dedykowane pomieszczenie to jest to o czym wiele osób na tym forum może pomarzyć... :-)

Sprzęt klasa sama w sobie bez przepychu i udziwnień. Bravo i gratuluję spełnienia marzeń

Ps.powiedz proszę czy ta lampa ma możliwość jako końcówki mocy bo zastanawiam się jak rozwiązałes prace kolumn frontowych w kinie i stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch lepiej się dźwięk rozchodzi, lepiej wypełnia pomieszczenie.

Na forum, chyba tylko ja i Darek mamy po 4 subwoofery. Może nie będziemy namawiać nikogo na 4 ale dwa definitywnie, tak

A jakie macie te 4 suby.

Ja mam 3 subwoofery miałem też 4 ale musiałem sprzedać bo nie mam miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie piękny pokój, dedykowane pomieszczenie to jest to o czym wiele osób na tym forum może pomarzyć... :-)

Sprzęt klasa sama w sobie bez przepychu i udziwnień. Bravo i gratuluję spełnienia marzeń

Ps.powiedz proszę czy ta lampa ma możliwość jako końcówki mocy bo zastanawiam się jak rozwiązałes prace kolumn frontowych w kinie i stereo?

Dziekuję , to miło jak ktoś doceni nakład pracy jaki włożyłem w budowe tego pomieszczenia .A jak przypomnę sobie jak latały tam ptaszyska , nie było nawet szlicht , wełna ocieplajaca leżała na stropie to ta metarfoza jest nawet dla mnie szokiem .Jak wylałem podłogi to chodziłem ze sznurkiem i zaznaczałem jak będą wygladały ścianki działowe , gdzie bedzię mozna ulokować ekran , jak rozmieścić głośniki. Byłem laikiem przy budowie takich sal i chciałem skorzystać z usługi jakiejś firmy. Ale albo ceny zwalały z nóg , albo byłem lekceważony jako klient. Dlatego obłożyłem się gazetami , inspiracji szukałem w internecie.I pomimo cierniowej drogi najbardziej sie cieszę że efekt przeszedł najśmielsze moje oczekiwania .

Pytasz o lampe Jadisa . To świetny wzmacniacz o brzmieniu jakiego chyba szukałem przez całe życie . Ale odpowiedz moze byc banalna - leży za głosnikami

druga para kabli , przełączenie to 5 sekund . Procesor Onkyo tez spisuje się świetnie - w kinie ja nie widzę potrzeby isć wyżej a stereo tez jest bardzo dobre .

Na ta lampe zdecydowałem sie na podstawie powszechnych opini na tym forum że kino to tylko kino a stereo to stereo . Myslę ze taki zestaw jak zbudowało Onkyo wiekszośc osób satysfakconowało by w jednym i drugim .

Dołączyłem ci jeszcze dwie fotki z takim zaproszeniem wirtualnym do mojego kina ( nie tylko kina ) a ta postać na plakacie to moja dewiza życiowa aby nieustannie walczyć i nigdy się nie poddawać

a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-66348-0-61682100-1498211284_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stairway To Heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba.

Ja mam dwa duże 2 x 45kg i dwa mniejsze 2 x 20kg.

Darek ma 4 duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba.

Ja mam dwa duże 2 x 45kg i dwa mniejsze 2 x 20kg.

Darek ma 4 duże.

 

A pochwal sie ile kosztuja, jaka jest wartosc rynkowa tych 4 subow? Kosztuja chociaz tyle co jeden porzadny?

 

 

Ps.

Dla tych co zaczna pisac ze nie cena sie liczy tylko.... tak wiem wiem wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję , to miło jak ktoś doceni nakład pracy jaki włożyłem w budowe tego pomieszczenia .A jak przypomnę sobie jak latały tam ptaszyska , nie było nawet szlicht , wełna ocieplajaca leżała na stropie to ta metarfoza jest nawet dla mnie szokiem .Jak wylałem podłogi to chodziłem ze sznurkiem i zaznaczałem jak będą wygladały ścianki działowe , gdzie bedzię mozna ulokować ekran , jak rozmieścić głośniki. Byłem laikiem przy budowie takich sal i chciałem skorzystać z usługi jakiejś firmy. Ale albo ceny zwalały z nóg , albo byłem lekceważony jako klient. Dlatego obłożyłem się gazetami , inspiracji szukałem w internecie.I pomimo cierniowej drogi najbardziej sie cieszę że efekt przeszedł najśmielsze moje oczekiwania .

Pytasz o lampe Jadisa . To świetny wzmacniacz o brzmieniu jakiego chyba szukałem przez całe życie . Ale odpowiedz moze byc banalna - leży za głosnikami

druga para kabli , przełączenie to 5 sekund . Procesor Onkyo tez spisuje się świetnie - w kinie ja nie widzę potrzeby isć wyżej a stereo tez jest bardzo dobre .

Na ta lampe zdecydowałem sie na podstawie powszechnych opini na tym forum że kino to tylko kino a stereo to stereo . Myslę ze taki zestaw jak zbudowało Onkyo wiekszośc osób satysfakconowało by w jednym i drugim .

Dołączyłem ci jeszcze dwie fotki z takim zaproszeniem wirtualnym do mojego kina ( nie tylko kina ) a ta postać na plakacie to moja dewiza życiowa aby nieustannie walczyć i nigdy się nie poddawać

a

 

Dywiza życiowa idealna również dla mnie.. :-)

Tyle pracy ile sam w to pomieszczenie włożyłeś wymagało nagrody w postaci udanych seansów i odsłuchów audio. Ważne że dotrwałeś do końca założonego planu bo zapewne byly chwile zwątpienia i zapytanie na co to mi było... :-)

Ja u siebie ostatnio okleiłem kasete od ekranu czarnym matowym materiałem wskutek czego zniknął mi z pola widzenia w trakcie filmu (nawet w dzień ciężko go zobaczyć na tle czarnego sufitu...). I to by była moja kropeczka nad i odnośnie jakości obrazu w trakcie seansu. Osiągnąłem max na jakosci obrazu ze sprzetu który obecnie posiadam w czarnej jaskini..

Co do audio również wychodzę z tego samego założenia do stereo osobny zestaw cd i wzmak bez żadnych wspomagaczy... :-) Na ampli zawsze mi coś nie pasuje a tak włączam wzmak ,cd I banan nie schodzi z twarzy.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bipo a jak sobie sprawisz gramofon, to dopiero będzie banan. Ja mam 4 duże suby Vellodyne EQ Max 10 i powiem jest moc, też jakiś czas jechałem na 3 i tez było super, ale nie powstrzymałem się i dokupiłem 4, no ale to jest moje lekkie zboczenie. Moim zdaniem dwa suby w kinie to podstawa, tylko nie zmieniaj położenia, najlepiej wewnątrz przodów. Próbowaliście dwa suby do stereo, kiedyś byłem przeciwnikiem, teraz nie wyobrażam sobie bez nich słuchania i tutaj też najlepiej sprawdza się ustawienie wewnątrz przodów. naprawiaj jak najszybciej drugi sub. i jazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.