Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa D ,to jest gówno,i tyle,jak najbardziej jest to prawda,już nie wspomnę o flagowych amplitunerach,ale pamiętam taki pierwszy lepszy mój model Yamaha RX-V 640 kupiłem ją w Audioklanie za 2800 zł ,i miała na papierze ze 100 wat na kanał,a mocna była piekielnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są właśnie oszczędności, bo niby moc jest na papierze a naprawdę jej nie ma.

 

No widzisz, Ty piszesz o dekoderach dźwięku DTS a ja o samym kodeku. To żeby to tak porównać, to trzeba by było mieć dwa topowe amplitunery stary i nowy i wtedy porównać.

Rozumiem że większość mówi, że stary na DTS zagra lepiej niż nowy na DTS HD MA. Tu się nie wypowiem, bo nie wiem.

 

Ps

Mam Yamahę ax 596 2*100W no i tak jak mówisz, jest moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są właśnie oszczędności, bo niby moc jest na papierze a naprawdę jej nie ma.

 

No widzisz, Ty piszesz o dekoderach dźwięku DTS a ja o samym kodeku. To żeby to tak porównać, to trzeba by było mieć dwa topowe amplitunery stary i nowy i wtedy porównać.

Rozumiem że większość mówi, że stary na DTS zagra lepiej niż nowy na DTS HD MA. Tu się nie wypowiem, bo nie wiem.

 

Ps

Mam Yamahę ax 596 2*100W no i tak jak mówisz, jest moc.

Też mam ten sam wzmacniacz,i jest to potęga,naturalnie w klasie tanich wzmacniaczy,ale jest zdecydowanie mocniejszy od wszystkich nowszych yamah,oraz Marantz PM 6003,7003,7001.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że te stare kocki brzmią lepiej od tych nowych widać to po samych komponentach i wadzę ja to widzę nawet po zastosowanym samym plastiku i grubości blachy teraz a jak było 10lat temu a jak jest teraz .Mi też więcej frajdy sprawiało DVD niż BR jak kupowałem i miałem po analogu podłączony zestaw 5.1 w DVD jak zaczynałem przygodę z KD

 

...to ja wrócę może do tematu..

To o czym piszesz świadczy nie koniecznie o tym, że ten Twój stary sprzęt był lepszy, ale o tym, ze masz po prostu do niego sentyment.

Ja również jak patrze na logo Technicsa to łezka w oku mi się kręci. Tak to już jest. W tamtym czasie rzeczywiście myślałem, ze nic lepszego być nie może.

A wykonanie Technicsa - wtedy to było coś. Po przesiadce z jamnika GoldStar :) - dla mnie był to już prawdziwy sprzęt Audio.

Czas jednak biegnie, no i tak jak już było pisane - technika idzie do przodu. Można stać w miejscu, lub poddać się trendom i gonić zajączka.

Dla mnie na tym to właśnie polega :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy serdecznie za życzenia

Kolega powie co będzie za 10 lat jakie klocki gorsze niż teraz bo ja myślę że tak będzie jeszcze gorzej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to ja wrócę może do tematu..

To o czym piszesz świadczy nie koniecznie o tym, że ten Twój stary sprzęt był lepszy, ale o tym, ze masz po prostu do niego sentyment.

Ja również jak patrze na logo Technicsa to łezka w oku mi się kręci. Tak to już jest. W tamtym czasie rzeczywiście myślałem, ze nic lepszego być nie może.

A wykonanie Technicsa - wtedy to było coś. Po przesiadce z jamnika GoldStar :) - dla mnie był to już prawdziwy sprzęt Audio.

Czas jednak biegnie, no i tak jak już było pisane - technika idzie do przodu. Można stać w miejscu, lub poddać się trendom i gonić zajączka.

Dla mnie na tym to właśnie polega :)

 

 

Ja też mam wrażenie że ten starszy (nie Technics) ale np. Yamaha DSP Z9 jest lepsza od takiej współczesnej Yamahy RX-A3060.

Wagowo te nowe klocki mają zaledwie połowę wagi tych z przed 10-15 lat, a Yamaha DSP Z9 posiada trafo toroidalne 1500VA które waży ponoć 10kg, a ta nowa Yamaha chyba nie ma takiego trafo. Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy, że Denon rezygnuje z transformatorów toroidalnych.

 

Poza tym czy obecnie stosują takie transformatory toroidalne w obecnych sprzętach jak w flagowych wzmacniaczach Denona czy Yamaha 10-15 lat temu? Nie mogłem znaleźć danych od Yamahy RX-A3060 która jest ponoć flagowa żeby porównać. Jeśli gdzieś się mylę to proszę o korektę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Raptor99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość dźwięku zwykłego DD czy DTS do ich wersji HD to moim zdaniem podobnie jak w przypadku zwykłej muzyki stereo najważniejsza jest realizacja.

Jeśli mamy dobrą realizację audio w filmie to zwykły DTS gra znakomicie, jeśli ścieżka dźwiękowa jest kiepska to format HD też nie pomoże.

Co do samych porównań zwykłych DD i DTS do ich wersji HD to też jest to niejednoznaczne. Miałem w domu np. film Terminator Genisys, jedna w wersji DD True HD, druga DTS Master Audio, obie ścieżki HD, a dźwięk zupełnie inny. DTS HD dosyć stonowany, DD HD bardziej wyrazisty, efektowny.

Spotkałem się też już raz na filmie, był to Iron Man I, że dźwięk zwykłego DD był lepszy od dźwięku HD.

 

Także sam format dźwięku nie przesądza jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wieszak na TV to mój pomysł, wykonanie u lokalnego rzemieślnika.

TV jest zamocowany w niewielkiej wnęce - po prostu grubość płyty GP + klej. Wystarczająco aby schować wszystkie kable.

 

Sofa jest usytuowana tak:

 

IMG1622jp_qhreenp.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaamar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sufit. Ja mam TV na ścianie + roletę, ale budżet trochę inny ;-)

Ciekawy pomysł do ekranu ramowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Z3RO7OO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja jest następująca:

 

Projektor JVC X500,

Ekran: MagicScreen Future Black 100,

Ampli: Denon X7200W,

Końcówka: NAD M25,

Źródło: HTPC,

kolumny frontowe Paradigm Studio 60v4,

Kolumna centralna: Paradigm Studio CC690v5,

Kolumny boczne oraz tylne: 4 x Paradigm OW Monitor 5v3,

Kolumny sufitowe: 2 x Paradigm AMS-300 v.3,

Subwoofery 2 x Paradigm DSP3400,

no i TV: Panasonic TX-50DX780

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatycznie jaamar1 to wygląda, z pewnością się napracowałeś - Gratuluję !

 

Mógłbyś dać zdjęcia całego pokoju, bo nie ma się czego wstydzić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Ze smakiem w każdym detalu .

Powiedz mi proszę , co to za półka rtv ? Szukam coś do swoich klamotów w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik na sprzęt to moje "dzieło".

 

Zarówno amplituner jak i końcówka mocy ma zastosowane dodatkowe chłodzenie w postaci wentylatorów wypychających ciepłe powietrze z niewielkiej szczeliny nad sprzętem. Końcowkę chłodzą dwa, a amplituner jeden wentylator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaamar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wieszak na TV to mój pomysł, wykonanie u lokalnego rzemieślnika.

Wprawdzie TV to nie moja bajka, ale pomysł przedni. Jak mocno się odchyla od ściany?

 

...Ciekawy pomysł do ekranu ramowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy przypadkiem instrukcje transportu i eksploatacji "flat TV" nie zalecają pozycji pionowej (naprężenia w matrycy)? Pomysł ciekawy, ale jak z trwałością TV w tym przypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie głośników sufitowych:

 

IMG1648jp_qhreasr.jpg

 

Odnośnie odchylenia TV od ściany - można go odchylić o prawie 90 stopni.

 

IMG1696jp_qhreasx.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaamar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jammar. kope lat minęło...;-) jak się nie mylę coś koło 11lat jak wkleiłeś pierwsze zdjęcia swojego pokoju ale w innych kolorach. Pamiętam to jak dzisiaj bo Twój pokój był inspiracją dla mnie do zabawy w kino bardziej na poważnie. Pamiętam jak wtargałeś pierwszego blu raya sony który był cholernie ciężki i wrażenia jakie były z nim związane i wiele innych sytuacji z rozwojem twojego kina...;-)

Pokoik pierwsza klasa, dbałość o każdy detal i super pogodziłeś kino z TV. Fajnie że wrzuciłeś zdjęcia bo masz naprawdę super pokój, który będzie inspiracją dla wielu nowych jak i starszych forumowiczów . Jeszcze raz gratulacje i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem instrukcje transportu i eksploatacji "flat TV" nie zalecają pozycji pionowej (naprężenia w matrycy)? Pomysł ciekawy, ale jak z trwałością TV w tym przypadku?

 

Sądzę, że dotyczy to plazmy. Są podobno firmy kurierskie, które z tego powodu w ogóle odmawiają transportu tych telewizorów ;-) Jeśli chodzi o LCD to raczej nie ma takich ograniczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaamar gratulacje, świetnie to wygląda ;) sam sie przymierzam do podobnej instalacji, możesz zdradzić jakiej długości jest ta ściana na której wisi ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.