Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś wie z czego to jest kadr?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie o to, czy oba projektory zostały należycie skalibrowane przed testem, do danego ekranu i warunków projekcyjnych. Wszystkie pozostałe zdjęcia z cytowanego testu pokazują, że chyba jednak nie. Rozbieżności , w chociażby reprodukcji barw, są bardzo duże. Obraz z Epsona wpada w różowy. JVC jest duużo bardzo naturalny.

Ogólnie, moim skromnym zdaniem, widać na nich miażdżącą przewagę JVC zarówno pod względem kontrastu, jak i innych elementów składających się na jakość obrazu.

Jednak wnioskując po takich zdjęciach daleko nie zajdziemy.

 

P.S. to chyba nie jest odpowiedni temat na rozstrzyganie tego typu spraw - więcej nie spamuję, bo to jest miejsce na zdjęcia domowych "świątyń" miłośników kina.

 

Zastanawiam sie czy dzisiaj w ogole ktos na poważnie testuje bez kalibracji...

tak zostały skalibrowane - w tescie kazdego z nich z osobna mozna o tym przeczytac.. To znany gosc szczegolnie na AVSforums jest wymieniany jako jeden z kilku naprawde sensownych testerow z opinia ktorego ludzie sie licza.

Link dałem po to zeby urealnić to "miażdży" bo sporo osob to powtarza, a nie widziało obu tych projektorów. Ja mialem okazje je widzieć side by side w akcji kilka razy na przestrzeni ost roku i powiem tak jeden i drugi ma zalety i slabsze strony, ale gdyby zalety (jasność Epsona i czernie JVC) połączyć w jedno urzadzenie bylby to projektor idealny.

 

Ale masz racje koniec OT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mały update instalacji. Doszły górne kolumny

 

1jpg_qhqqphr.jpg

 

2jpg_qhqqphn.jpg

W jakiej konfiguracji masz te głośniki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowy nabytek - szafka RTV. Zawsze mnie kusiła taka mała zgrabna, więc zobaczymy jak się sprawdzi i jak długo postoii. W sumie to już trzecia szafka w ciągu ostatnich 2 lat;)

 

Zdjęcia i układ trochę tak na szybko ze względu na dziecko i żonę. Więc jakieś kompromisy są. Ogólnie ciągle prowadzę ciężką walkę z kablami. W kinie jest ich dużo za dużo. Ale po remoncie salonu kable przegrają i pójdą w ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4163-0-56524700-1506619914_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambient light reduction.

To rodzaj ekranu, jakim jest ms future. Te ekrany są z reguły przeznaczone do pomieszczeń w których nie ma idealnej ciemni.

Jak masz pokój kinowy, to powinieneś użyć standardowy ekran, bo nie ma odbić światła , którym przeciwdziała ekran alr.

Innymi słowy, jest tam zbędny a kosztuje sporo. W tych warunkach lepszy obraz może dać standardowy ekran.

Np jakiś ramowy adeo.

 

Też mi się zawsze wydawało, że akran ALR to głownie do salonu jak chcemy ogladac w jasnym pomieszczneniu, ale po ostatniej prezentacji takiego ekranu w "jaskini" zmieniłem zdanie. Owszem jesli mamy swiatlo padajace z okien po bokach ekranu na pewno bedzie poprawa (ALR nie zredukuje swiatel padajacych w linii ekranu, ale bedzie (przynajmniej powinna byc) poprawa tez w ceimnym pomieszczeniu, bo nigdy nie ma tak ze jest idealnie ciemno.

Ogladałem demo ekranu ALR razem z Epsonem 9300 w takich warunkach (jaskinia) i gdybym nie wiedział co to za projektor i ekran powiedziałbym w ciemno że to jakiś dżejvis za 30k+, kontrast i czern rewelacja.

Te ekrany w warunkach zaciemnionych powoduja ze mniej swiatla sie rozprasza i odbija od ekranu na sciany a wiecej trafia kierunkowo do widza pod warunkiem, że ekran jest zainstalowany prawidłowo tzn umieszcozny w odleglosci minimalnej 1,5 x szerokośc ekranu. Nie sa to ekrany do projektorów short trow oraz maja mniejsze katy widzenia (cos jak matryce VA;) wiec jak sie go da za blisko moze byc efekt nierownomiernego kontrastu oraz tzw hot spoty. Wazny jest tez wysokosc zainstalowania ekranu i projektora tak aby kat zainstalowania tzn swiatlo padajace na ekran z projektora bylo pod takim samym katem odbijajane w kierunku widowni, wtedy bedzie odpowiednia jasnosc. Z racji ukierunkowania odbicia swiatla, moze byc tez efekt mniejszej rownomiernosci podswietlania w rogach ekranu.

Nie ma jednak nigdy tak, nawet w ciemnym pomieszczeniu ze odbite swiatlo od jasnego ekranu nie rozjasnia nam sali, wiec potencjal dla ekranow ALR wg mnie jest, tylko nie dla kazdego one beda ok, bo nie wszedzie warunki instalajci moga byc spelnione, zeby taki ekran pokazal swoja przewage, nie ukazujac przy tym swoich wad.

Dodatkowo przynajmniej w testach na hdtvpolska wyszlo ze biele byly tez super, co akurat nie jest dziwna sprawa, bo przy gainach 1,4, 1.5 jakie te ekrany maja biel powinna byc jeszcze wyeksponowana w stosunku do normalnego ekranu szarego czy bialego.

Ja na powaznie zastanawiam sie nad zakupem ekranu ALR wlasnie do dedykowanego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warunek nie do spełnienia. Chyba, że lubisz mieć projektor kilkadziesiąt centymetrów od głowy. Więcej: w temacie "Wysokość ekranu projektora" (założony nieco ponad miesiąc temu).

Wystarczy duży lens shift i odpowiednie umiejscowienie ekranu i projektor może wisiec pod sufitem.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy duży lens shift i odpowiednie umiejscowienie ekranu i projektor może wisiec pod sufitem.

 

A z reguły się tak montuję. To jeszcze urządzenia niezbyt piękne (wizualnie - dla kobiet). Więc jeszcze muszą być pod sufitem.

Za parę lat znany producent na S z korei wypuści ładny wizualnie i kobiety zaakceptują inną lokalizację :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez bylo zdziwienie, ale w zasadzie byl to fakt dokonany, dlatego mam go na maksa przy suficie na niskoprofilowce jakies 5cm od sufitu, ale powoli woda drazy kamień i z pokoju do wszystkiego udało sie zrobić pokój głownie kinowy... ;)

 

Etap 2: najtrudniejsza decyzja podjęta co do ekranu bedzie to ALR 110" z Elite screen cinegrey 5d (odpowiednik magic screen) calkiem ladnie gra z Epsonem (ekrany obejrzane, katy pomierzone, odleglosci itp)

dodatkowo bedzie rozbudowa obecnego 7.1 pod atmosa do 7.1.2 (docelowo do 7.1.4 - to juz etap 3...)

Troche się z tym zejdzie bo musze przedłużyc podwieszany sufit i zrobic w nim 2 glosniki w zabudowie ehhh ;)

Na ten etap daje sobie 1-1,5 miesiaca.

 

W kolejnym etapie czeka mnie tez dolozenie dod koncowki mocy - pewnie bedzie to PMA720 bo przy obecnym ampli moge zrobic "tylko" 7.1.2. Chyba ze macie jakies inne sugestie, ale do niewielkiego pokoju i do napedzenia forntow Zesorow 5 lub ewentualnie forntow gornych Alteco C1 powinno styknąć.

 

Na fronty gorne chce wziasc Dali Alteco C1, a na sufitowe 2 x Maganty Interior IC 82 (pierwotnie planowalem Dali Phantomy e50 z racji, ze wszystko mam jednego producenta, ale poczytalem dobre opinie o Magnatach, chyba sensowniej wypadaja cenowo, maja podobna impedancję, brzmia tez nienajgorzej. Mam nadzieje ze sie wszystko ladnie zgra.

 

No i zastanawiam sie tez czy nie zrobić obudowy z K/G na projektor - takiej półki. Tylko pytanie, czy Epson ze swoja wagą coś ok 13kg na takim K/G moze stać, czy jakoś to trzeba wzmocnić np zrobic dwie plyty pod spod. Widziałem filmiki, gdzie ludzie montuja bezposrednio mocowanie projektora do podwieszanego sufitu..

 

Juz niestety widze etap 4 tj wymiana frontow zesorow 5 na Zensory 7 - eh moglem posluchac rad kolegow na poczatku, jest jeszcz eopcja na drugi sub ale to juz chyba bez sensu to tak malego pokoju bo koszty robia sie kosmiczne, a i tak moj sub gra na 1/5 mocy ;)))

 

Ciagle sie koncepcje zmieniaja i ewoluują, podobnie jak pokoj i wiedza w temacie. Najpierw byl to pokoj do wszystkiego (czyli do niczego ;), potem stopniowo kino przejmowalo wiodaca role w momencie jak pojawilo sie plastikowe kino all-in-one i projektor DLP, potem lepsze audio, lifting pokoju, skonczylo sie na remoncie: przemalowanie, zaciemnienie, podwieszany sufit nad ekranem, zmiana rozmieszczenia glośników, wywalenie niepotrzebnych mebli.

 

Przyznam ze fajnie tak sobie dlubac i obserwowac efekty zmian, tym bardziej cieszy, ze wiekszosc tych prac robilem sam. Oczywiscie najfajniej robić coś od podstaw pod kino, no ale nie zawsze tak się da.

 

Jak zrobie wrzuce fotki, przed i po ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dawaj, obejrzymy.

 

Kwestia wzmacniacza stereo.

Dobrze byłoby żebyś kupił z funkcją końcówki mocy.

Tzn. Jeśli nie będziesz podłączał do niego bezpośrednio niczego innego oprócz amplitunera, to mógłby być, ten co podałeś.

Ja tak też miałem u siebie.

 

Jest jednak jeden haczyk.

Ja tak miałem w maranzu, to i w denonie może być podobnie.

Mianowicie, pilot od amplitunera podgłasza też wzmacniacz stereo, oba jednocześnie. Musiałem wyłączyć obsługę pilota we wzmacniaczu. Przestał się podgłaszać ale trzeba było go ręcznie włączać i wyłączać.

Miesiąc tak wytrzymałem i wymieniłem wzmacniacz stereo na wyższy model z funkcją końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to dobrze, ale i tak lepiej kupić lepszy wzmacniacz stereo i dać go na fronty a amplituner na górne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze lepiej, tu nie ma co dyskutować.

Ale na sufitowe szkoda kupować 720.

Do frontów jak najbardziej tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zmiana planów mialbyc cinegrey 110", zamowiony Adeo Ref white Prestige 113" - jest takie zwierze co ponoc nie zmienia zdania, ale to nie ja ;) wiem, nagadałem sie ochy i achy byly, ale to pierwsze wraznie, ale drugie porównanie szczegołowe kilkugodzinne z ref white w warunkach zaciemnionych obu ekranów przyczynilo sie do zmiany zdania.

Obraz na białym ekranie był bardziej żywy, jaśniejszy mimo ze ARL ma gain 1.5 a biały 1.0. Obraz na ALR byl ciemniejszy niektore kolory mniej intesnywne, ok odblaski na scianach byly mniejsze, ale mimo wszystko dalo sie zaobserwowac niestety nierownomiernosc podswietlenia, wprawdzie glownie na planszach testowych i odleglosc byla na granicy minimum dla takiego ekranu, ale wlasnie tak mam u siebie...Jak zaplalilismy swiatlo ok ALR byl lepszy, ale ja 99% ogladam przy zgasoznym. Czernie i kontrast minimalnie lepsze ale tylko w niektorych scenach, glownie jak ekran caly czarny z jasymi elementami, np scena z Imperium Kontratakuje o dziwo lepiej wygladala na ekranie Ref White...

Jednak stiwerdzilem ze z wadami ALR bedzie mi ciezko na dluzsza mete i wzialem Adeo Ref White linie Prestige z cienka ramka (opcja pod ledy na przyszlosc) takze szalenstwa brak - wybrałem bezpieczna opcje.

 

CO do koncowki mocy to wlasnie jakies sugestie dot wzmaka z opcja koncowki mocy ? Ale zeby to nie byla sztuka dla sztuki pod dwie sredniej mocy kolumienki nie potrzebuje mega elektrowni zasilajacej ;) Czyli 720 bedzie ok do mojego 4300h pod zensory 5 fronty (z opcja na 7 w przyszlosci) ? nie bedzie cyrkow z koniecznoscia regulacja glosnosci oddzielnie ?

Dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem , że normalny ekran do zaciemnionego pomieszczenia jest lepszy ☺...

 

Pma720 będzie ok mocowo.

Ale funkcji, jako typowa końcówka mocy to on nie ma.

Jesli jest jak Kapusta pisze, że pilotem od amplitunera go nie podglosisz, to raz ustawisz głośność (powiedzmy na połowę ), potem kalibracja i gałki od głośności więcej nie ruszasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest jak Kapusta pisze, że pilotem od amplitunera go nie podglosisz, to raz ustawisz głośność (powiedzmy na połowę ), potem kalibracja i gałki od głośności więcej nie ruszasz.

No tak. W ten sposób bez problemu go ustawisz. A nowa cena 999 zł z Polską gwarancją jest już zachęcająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechały pudełka, upgrade do atmosa nabiera tempa:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

89f400f13ea15c30med.jpg

 

d511122be195fff5med.jpg

 

6a9cd55500ab3941med.jpg

 

630626a477e8d36amed.jpg

 

658a2325891a788emed.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie podpiąłem tylko fronty do końcówki mocy wzmacniacza i poprawa jest zauważalna nawet na moich małych Z5, większa głębia no i moc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który ten model wzmacniacza kupiłeś w końcu?

Edycja.

Chyba wiem.

Pma 1510ae, tak. Fajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartyMcFly jakie kabelki wziąłeś do głośników efektowych ?

 

tradycyjny 2 x 2,5mm miedz OFC bez wodotrysków :)

 

kabla wyszlo 62 metry na 4 glosniki... Troche sporo, ale musze go pociągnąć troche naokoło i ukryć w suficie żeby mi się kable na wierzchu nie walały, mam nadzieje ze dlugosc kabla jakos bardzo nie wplynie na dzwiek sam w sobie...

 

Za to ampli dostal oddechu po podpieciu frontów do PMA, a fronty dostaly nowego zycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.