Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że to trochę czepianie się, nie ma tak naprawdę jednej, konkretnej definicji KD.

Nazwa kina domowego zaczęła się od systemów dźwięku dookólnego, a nie od ekranów i projektorów i do tej pory tak jest postrzegana, nawet przez producentów sprzętu.

Kiedy wchodziły pierwsze amplitunery i DVD z systemami DD i DTS większość osób nawet nie marzyła o projektorze i ekranie w domu, a co dopiero dedykowanej salce, nie popadajmy więc w skrajności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chodzi o skrajności. Co z tego, że jesteśmy w środku akcji (dźwięk), jesli podglądamy ją przez dziurkę od klucza (tv 40" czy, o zgrozo, monitor komputerowy)?

jgx ma trochę racji, bo tzw. kino w domu to i obraz, i dźwięk - tak samo ważne (moim zdaniem obraz jednak ważniejszy, vide nieme kino u zarania czy dźwięk mono przez dłuuugie lata; a jak się ludziska jarali...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazewnictwo nie ma znaczenia . To samo dotyczy kategorii Hi-end i podobnych .Dla jednych to będzie już kino , ten wyśniony hi-end , dla drugich ten pułap jedynie powodem kpiny i szyderczego uśmieszku .Powtarzałem zawsze że najważniejsze jest jak my z tym się czujemy .

Od jakiegoś czasu mocno deprecesjonuje się ideę kina domowego , ci " stereofoniczni " naśmiewaja się z naszych amplitunerów i procesorów nie wiem jak to nazwać , ale niech będzie " kinowych " Moje zdanie jest takie żeby przyzwoicie obejrzeć film z efektami fonicznymi większość osób zaspokoi amplituner w granicach 4000 zł .Ja budując pomieszczenie dedykowane chciałem zahaczyć o hi-end . Pomieszczenie ma 60 m , musiał być tam mocniejszy wzmacniacz i te Onkyo 5507/5500 uważam było bardzo rozsądnym zakupem . Kolega Drunk ma ten pokój niezbyt duży , ale jak sobie wymarzył takie klocki to nie czego krytykować .Kino to nie tylko filmy , jest masa świetnie nagranych koncertów w True HD , mam możliwość słuchania muzyki wielokanałowej z SACD .Chociaż po kilku latach wzmacniacz do stereo też dostawiłem , ale to nie była konieczna konieczność a jedynie może poszukiwanie w brzmieniu lampowego ciepła i magii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz do sklepu i mówisz: poproszę kino domowe - to sprzedawca przyniesie ci zestaw głośników i amplituner, czy ekran i projektor? Myślę, że odpowiedź jest oczywista,

 

Temat najwyraźniej przez większość piszących jest interpretowany w ten sposób, niezależnie od tego, że obraz może być i dwa razy ważniejszy od dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się tak po równo inwestować w obraz i dźwięk.

Ale to zależy też od indywidualnych preferencji, bo jak ktoś dużo koncertów ogląda, to mu wielki telewizor może nie potrzebny ale faktycznie, trochę śmiesznie to wygląda, jak tv 40" a sprzętu audio za grube tysiące. Sporo osób tak ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz do sklepu i mówisz: poproszę kino domowe - to sprzedawca przyniesie ci zestaw głośników i amplituner, czy ekran i projektor? Myślę, że odpowiedź jest oczywista,

Dokładnie tak, KD to nazwa w zasadzie jednoznacznie kojarząca się z dźwiękiem dookólnym towarzyszącym odtwarzaniu filmów, bez względu na to, na czym się je odtwarza. Ten temat był założony w 2005 roku - gorąco polecam zerknąć do jego pierwszych stron i zobaczyć, co wtedy było określane jako kino domowe. ;)

jak widzę ludzi którzy wstawią sprzęt do pokoju dziennego w swoich mieszkaniach i bujają w obłokach że maja KD to mnie pusty śmiech ogarnia :)

Mam wrażenie, że KD rozumiesz jako "kino w domu". Wpisz sobie "kino domowe" w google, albo, jak wyżej proponowano, zapytaj o kino domowe w jakimś saturnie i zobacz, czy sprzedawca pójdzie w kierunku telewizorów, projektorów, czy amplitunerów i kolumn. Kino domowe = nagłośnienie. Kino w domu = bezkompromisowa instalacja kinowa, o jakiej piszesz. Takie moje zdanie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy juz chyba serio nie macie o czym pisac, a macie parcie na nabijanie postow :DDDD, wklejac fotki komentowac a do takich pierdółl to osobny temat :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ryback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce mi opadły - niby forum inne niż pudelek :) skupiające ludzi wydawało by się którzy "zjedli zęby" na tematyce AV a sugerują się tym co przyniesie - uwaga - SPRZEDAWCA W MARKECIE na hasło KD :):):). Niezłe jaja (jak dla mnie :). kino oznacza KINO a co to jest KINO? każdy jak usłyszy "Idę do Kina" rozumie że ktoś idzie obejrzeć film! Czyż nie??? Co jest GŁÓWNIE potrzebne żeby obejrzeć film? Jakiś ekran (nieważne w jakiej technologii) Ważne jest że zawsze kojarzy się że ten ekran będzie duży i będzie w pomieszczeniu które specjalnie do tego służy i jest do tego zaadaptowane (nawet jeśli jest to Kino po amerykańsku - samochodowe:). Jak napisał burz - kiedyś kino nie miało dźwięku w ogóle - czy odmówicie tamtym czasom miana posiadania Kina? Czy w tych czasach Kino nie istniało? A czy widzieliście kiedyś Kino bez obrazu? Oczywiście czasy się zmieniają i obecnie obydwie warstwy są ze sobą nierozłącznie powiązane ale jedno się nie zmieniło - Kino to przede wszystkim OBRAZ i pomieszczenie które jest do tego przystosowane wiadomo że KD będzie inne niż IMAX :) ale dla mnie wstawianie super hiper sprzętu audio do pokoju dziennego z 40" tv to nie kino :).

I żeby nie było – ja wiem o co niektórym tu chodzi ze synonim KD obecnie wielu kojarzy się ze sprzętem składającym się z ampli i głośników (najczęściej 5.1) ale przecież jesteśmy fachowcami :) i jeśli jest zakładka ze sprzętem KD to chyba normalne że Chodzi o Kino jako całość a nie o ampituner :):):)

 

 

Czyli wg tej definicji to poniżej to KD? ;)

 

3547798749_571b782656_b.jpg

 

dla mnie to nie jest KD tylko jakaś rupieciarnia :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce mi opadły - niby forum inne niż pudelek :) skupiające ludzi wydawało by się którzy "zjedli zęby" na tematyce AV a sugerują się tym co przyniesie - uwaga - SPRZEDAWCA W MARKECIE na hasło KD :):):). Niezłe jaja (jak dla mnie :). kino oznacza KINO a co to jest KINO? każdy jak usłyszy "Idę do Kina" rozumie że ktoś idzie obejrzeć film! Czyż nie??? Co jest GŁÓWNIE potrzebne żeby obejrzeć film? Jakiś ekran (nieważne w jakiej technologii) Ważne jest że zawsze kojarzy się że ten ekran będzie duży i będzie w pomieszczeniu które specjalnie do tego służy i jest do tego zaadaptowane (nawet jeśli jest to Kino po amerykańsku - samochodowe:). Jak napisał burz - kiedyś kino nie miało dźwięku w ogóle - czy odmówicie tamtym czasom miana posiadania Kina? Czy w tych czasach Kino nie istniało? A czy widzieliście kiedyś Kino bez obrazu? Oczywiście czasy się zmieniają i obecnie obydwie warstwy są ze sobą nierozłącznie powiązane ale jedno się nie zmieniło - Kino to przede wszystkim OBRAZ i pomieszczenie które jest do tego przystosowane wiadomo że KD będzie inne niż IMAX :) ale dla mnie wstawianie super hiper sprzętu audio do pokoju dziennego z 40" tv to nie kino :).

I żeby nie było – ja wiem o co niektórym tu chodzi ze synonim KD obecnie wielu kojarzy się ze sprzętem składającym się z ampli i głośników (najczęściej 5.1) ale przecież jesteśmy fachowcami :) i jeśli jest zakładka ze sprzętem KD to chyba normalne że Chodzi o Kino jako całość a nie o ampituner :):):)

 

 

 

 

dla mnie to nie jest KD tylko jakaś rupieciarnia :):):)

Kino ale bez certyfikatu HTX

 

Kino ale bez certyfikatu HTX

Sorry może to THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino ale bez certyfikatu HTX

 

Sorry może to THX

dokładnie - ale nie zmienia to faktu iż w/g nie ktorych jest to prawdziwe KD - jest amp i są głośniki z centralnym włącznie satelity też pewnikiem są, gratki dla takich kinomaniaków - miłego oglądania! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce mi opadły - niby forum inne niż pudelek :) skupiające ludzi wydawało by się którzy "zjedli zęby" na tematyce AV a sugerują się tym co przyniesie - uwaga - SPRZEDAWCA W MARKECIE na hasło KD :):):). Niezłe jaja (jak dla mnie :).

Przecież to tylko przykład. Bo ile osób znasz, które po powiedzeniu "kupiłem sobie zestaw kina domowego" zapytają: "o, a jaki projektor?" Raczej "o, ile głośników", albo "jakiej marki ampli?" Ale jeśli znasz takie osoby, to chętnie się zaskoczę! :)

 

I żeby nie było – ja wiem o co niektórym tu chodzi ze synonim KD obecnie wielu kojarzy się ze sprzętem składającym się z ampli i głośników (najczęściej 5.1) ale przecież jesteśmy fachowcami :) i jeśli jest zakładka ze sprzętem KD to chyba normalne że Chodzi o Kino jako całość a nie o ampituner :):):)

Dla mnie właśnie tak jest - na ekranie ma być coś widać, a atmosferę filmu buduje dźwięk, a nie odwrotnie, że ma być po prostu coś tam słychać, a będę podziwiał genialne widoki. Z tego powodu wolę swój pokój z niedużym telewizorem od kina, w którym dźwięk albo jest tak głośno puszczony, że ciągle przesterowany a ja już nie mogę się doczekać końca seansu, albo - w porównaniu z KD - bezbarwny, i bas raz w kinie jest, raz nie ma, różnie można trafić. Nieduży tv i zestaw 5.2 - tak naprawdę to nic mi po tym, czy ktoś to nazwie zestawem KD czy nie, ja się w tym temacie fotkami nie dzieliłem. ;) A jedynie widzę, iż - sądząc po doborze sprzętu - istnieją osoby, dla których również dźwięk wydaje się ważniejszy od obrazu, a przynajmniej znacznie, znacznie większe fundusze na niego przeznaczają. :) A że tak zacnego forumowicza to dziwi? Cóż - ja wchodzę do tego tematu właśnie popatrzeć na to, jakie audio mają ludzie, może mnie coś zainspiruje, czasem pocieszy, że jednak istnieją osoby mające jeszcze większego fioła na tym punkcie ode mnie itd. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie - ale nie zmienia to faktu iż w/g nie ktorych jest to prawdziwe KD - jest amp i są głośniki z centralnym włącznie satelity też pewnikiem są, gratki dla takich kinomaniaków - miłego oglądania! :)

 

Zjedz snikersa bo gwiazdorzysz......

Wlasnie ludzie jak ty robia z tego forum Pudelka.

 

 

Przyjelo sie ze kino domowe to system audio wielokanalowego i basta. A ze ty masz z tym problem to trudno.... swiata nie uratujesz a tylko temat zasmiecasz wylewajac swoje zale.

 

 

A jak dalej masz z tym problem to przewin na sama gore i zobacz jak to forum sie nazywa? VIDEOSTEREO CZY AUDIOSTEREO?

 

Chcesz pogadac o tv to idz na ktores HDTV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Tu się zgadzam z Lolo2, bo się trochę zapędziłeś jgx.

Jak masz lepsze, to gratuluję. Kino domowe, to jak byś tego nie rozumiał (bardziej audio czy bardziej video), nadal jest kinem DOMOWYM a salki typowo kinowe, w pełni adaptowane, to Kino w Domu a nie kino domowe, jak już tak czepiasz się słówek i określeń.

 

Może zmień forum na "murator" , dział "kino w domu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaalllle kino !!!!! śmieszne te spory ale kto powiedział że musi być na tym forum poważnie i smutno .Podam może jakieś przykłady - samochód Tata i Porsche 911 - jeden i drugi to samochód , Zegarek w gablotce u naszego zegarmistrzaza 80 zł i Rolex za 100 tys na który oczekuje sie ok 1 roku to jeden i drugi zegarek . To się dotyczy również wątku kina - i ten kompletny zestaw z Saturna za 1-2 tys zł i te w dedykowanych pomieszczeniach za 100 czy 200 tys też podlegają temu określeniu . Myślę że niedługo nasze samartfony będą emitowały też dźwięk dookólny i to też będzie namiastka kina . A ze to z prawdziwym kinem domowym czy jak określacie kinie w domu ma niewiele wspólnego to już odmienna sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lepsze, to gratuluję.

Przecież pisałem - nie mam KD. Z argumentami typu "spadaj stąd" nie dyskutuje bo i nie mam po co :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem. Wskazałem Ci tylko, gdzie sale kinowe w domu możesz obejrzeć.

U nas raczej tylko pokoje dzienne, zaadaptowane trochę bardziej, mniej lub wogole, to tak w większości.

Kilka typowych salek kinowych też znajdziesz, jak cały temat przejrzysz.

 

Ja osobiście cieszę się dźwiękiem 7.4.5 na ekranie 130" w częściowo zadaptowanym na czas seansu salonie ( pokoju dziennym).

Gwarantuję Ci, że takiego basu, który kiedy trzeba uszy przytyka (robi się podciśnienie w pokoju) w kinie nie uświadczysz. Obraz 130" z 3m też robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgx strasznie sie uniosłes ze ktoś pokazując sprzęt nagłaśniający i pisze to moje kino domowe . Oczywiscie tylko obraz i dźwięk mozna nazwac " kinem domowym" bo trudno to rozdzielić , ale trochę przesadzasz . Po pierwsze jak ktoś juz zauważył powroc do pierwszego postu i poczytaj co autor miał na myśli , a po drugie mimo ze tez nie mam kina domowego w żadnym rozumieni tego słowa bo pare lat temu sprzedałem amplituner i wróciłem do stereo to rozumiem dążenie forowiczow w tym temacie - do fajnego nagłośnienia bo z kolei nawet dobry obraz bez solidnego dźwięku nie zbliża sie do definicji kina jakiegokolwiek. Naprawdę obserwuje ten wątek od lat i niektórzy tutaj wykonali kosmiczne systemy , ale Ci z 40-50 calami na ścianie + system 5.1 mogą właśnie w tym wątku napisać - tak mam kino domowe - a kilku forowiczow moze na pewno napisać ze ma kino w domu bo je poprostu zbudowali od podstaw . Odrobine wyrozumiałości .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgx strasznie sie uniosłes ze ktoś pokazując sprzęt nagłaśniający i pisze to moje kino domowe

nie no luz - nie jest to sprawa która by mnie bardzo (czy też strasznie) unosiła - mam większe problemy w życiu, ale fakt podyskutować mocno lubię ale myśle że nie jest to jakąś tragedia – w końcu to forum i gdyby nic nie gadać to nudno by tu było:)

Oczywiscie tylko obraz i dźwięk mozna nazwac " kinem domowym" bo trudno to rozdzielić

a jednak...

ale trochę przesadzasz

być może - w takim razie fotka którą przedstawił mah33 przedstawia KD

dobry obraz bez solidnego dźwięku nie zbliża sie do definicji kina jakiegokolwiek

i vice versa! Zauważ tylko prosze że nigdzie nie napisałem że trzeba się skupiać tylko na obrazie! Przecież wiadomo że obydwie warstwy są ważne. Wyśmiewam tu tylko hołubienie jednej warstwy przy jednoczesnym pomijaniu drugiej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor 47", gdy go kupowałem, to 3k były dla mnie wielkim wydatkiem. Teraz mam wzmacniacz stereo dwa razy droższy od tego telewizora, a ostatnio sobie kupiłem amplituner marantza i dorzuciłem głośniki efektowe na tył - jest kwadrofonia :) Ot, rozbudowa stereo, które jest priorytetem, o kino domowe, które jest miłym dodatkiem. Czekam aż na allegro pojawi się pasujący do zestawu głośnik centralny. Generalnie obecnie moje audio jest warte 5 razy tyle co video i jestem doskonałym przykładem osobnika o którym pisze jgx.

 

Ale to naprawdę nie wynika z tego, że jestem upośledzony, mam dodatkowy chromosom czy coś, tylko z raczej dość typowej ścieżki ewolucji sprzętu podyktowanej kwestiami finansowymi. Teraz z audio jestem zadowolony, w międzyczasie telewizor (który kiedyś robił wrażenie! łooo panie 47" na bogatości ;) się mocno zestarzał i to teraz on zostanie wymieniony, ale ekran i projektor to kolejna poważna inwestycja, więc nie tak hop siup...

 

W sumie to nie wiem jeszcze czy to będzie projektor, bo na fajny proj + ekran trzeba wydać 7-8k, zanim tyle uzbieram może się okazać, że w tej cenie będą 80" telewizory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no luz - nie jest to sprawa która by mnie bardzo (czy też strasznie) unosiła - mam większe problemy w życiu, ale fakt podyskutować mocno lubię ale myśle że nie jest to jakąś tragedia – w końcu to forum i gdyby nic nie gadać to nudno by tu było:)a jednak...być może - w takim razie fotka którą przedstawił mah33 przedstawia KD

i vice versa! Zauważ tylko prosze że nigdzie nie napisałem że trzeba się skupiać tylko na obrazie! Przecież wiadomo że obydwie warstwy są ważne. Wyśmiewam tu tylko hołubienie jednej warstwy przy jednoczesnym pomijaniu drugiej!

No właśnie ! Nie chce łapać za słowa ale cytując " wyśmiewam " chce Ci zwrócić uwagę ze dla niektórych to zdjęcie o którym piszesz przedstawia system marzeń bo choć czasy sie na szczęście zmieniają sprzętu coraz więcej nawet relatywnie taniej ( przy okazji jego jakość rowniez coraz słabsza ) to w większości przypadków cos nas ogranicza - budżet , miejsce itp . Fajnie ze chcemy i dążymy , poprawiamy wymieniamy klocki . Dokąd sprawia to radochę to o to chodzi . A chęć pochwalenia sie jest oczywista zwłaszcza ze jest takie forum gdzie " wariatów" całe stado . Mi kinomania przeszła całkowicie wiec teraz szlifuję swój stereo bałagan - np nowymi kablami a żona puka mi po głowie ze nie mam szans usłyszeć niczego nowego ;-) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zjedz snikersa bo gwiazdorzysz......

 

Ktos cos o mnie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez snikers89

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wzmacniacz stereo dwa razy droższy od tego telewizora, a ostatnio sobie kupiłem amplituner marantza i dorzuciłem głośniki efektowe na tył - jest kwadrofonia :)

 

Z kwadrofonią nie ma to nic wspólnego. Masz dźwiek dookólny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwadrofonią nie ma to nic wspólnego. Masz dźwiek dookólny.

 

Kwadrofonia (pot. kwadro) – system czterokanałowej transmisji dźwięku. - jak dla mnie to mam właśnie to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plac zabaw:

Tylko ta listwa :/ Tak to wygląda to świetnie!

Dekoracja płaskich powierzchni serwetkami wskazuje, że masz jakieś 95 lat xD

HAHAHA dobre! Lubie takie żarty.

Panowie a zastosowanie z tyłu za sprzętem wentylatora na USB zapobiegnie niespodziankom z przegrzaniem ?

TAK.

 

Czyli wg tej definicji to poniżej to KD? ;)

Jest centralny widać też suba. Kino z prawdziwego zdarzenia nie ma co.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta listwa :/ Tak to wygląda to świetnie!

Dzięki, do listwy lubię mieć szybki dostęp, a na razie nie mam czym zapchać dziury i półka nad PC służy do ładowania komórek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany pod katem stereo:

- nowe kolumny frontowe Bodnar Audio Sandglass

- wymiana na sprzęt lampowy przedwzmacniacz i monobloki z Sonus Oliwa,

- nowy CD Proceed - Mark Lewinson,

- wymiana okablowania na Sulek - głośnikowy, AES/EBU, XLR, sieciowy,

- listwa zasilająca System And Magic,

- zmiana akustyki w salonie - 3 walce w rogach Dyfuzory absorbcyjne Hoohacoustic, na ścianach rozpraszacze Vicoustic Poly Wood Fusor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-36-0-05270800-1508684036_thumb.jpg

post-36-0-15801700-1508684047_thumb.jpg

post-36-0-59847200-1508684056_thumb.jpg

post-36-0-32858400-1508684066_thumb.jpg

post-36-0-97494400-1508684074_thumb.jpg

post-36-0-27488200-1508684087_thumb.jpg

post-36-0-73321800-1508684190_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrazenie nie ma co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne

 

Kolejne

No i wymiana na stolik na zamówienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-36-0-93290500-1508684287_thumb.jpg

post-36-0-18439000-1508684338_thumb.jpg

post-36-0-58518700-1508684413_thumb.jpg

post-36-0-85582400-1508684422_thumb.jpg

post-36-0-71486300-1508684430_thumb.jpg

post-36-0-60069000-1508684439_thumb.jpg

post-36-0-23340500-1508684447_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.