Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te wzmacniacze to strata pieniędzy. To celowe trafianie w najprostsze gusta w celu zwiększenia sprzedaży. Z hi endem, albo próbą zbliżenia się do dźwięku hi end, te wzmacniacze nie mają nic wspólnego.
Tylko ludzie z nadmiarem gotówki , która jest ich panem, kupują taki sprzęt. Powodzenia. Dużo radości z odsłuchu

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarrro napisał:

Te wzmacniacze to strata pieniędzy. To celowe trafianie w najprostsze gusta w celu zwiększenia sprzedaży. Z hi endem, albo próbą zbliżenia się do dźwięku hi end, te wzmacniacze nie mają nic wspólnego.
Tylko ludzie z nadmiarem gotówki , która jest ich panem, kupują taki sprzęt. Powodzenia. Dużo radości z odsłuchu

Cześć. To, że są drogie to fakt. Zgadzam się ;) Mimo to jaką proponujesz alternatywę dla np  NSC222+NC250? Pytam poważnie. Sam długo szukałem i chętnie poznam bo nic ciekawego nie znalazłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, init0 napisał:

Cześć. To, że są drogie to fakt. Zgadzam się 😉 Mimo to jaką proponujesz alternatywę dla np  NSC222+NC250? Pytam poważnie. Sam długo szukałem i chętnie poznam bo nic ciekawego nie znalazłem 😕

Zostać przy starej seri 282/250 to jest mocna alternatywa dla nsc222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, init0 napisał:

Cześć. To, że są drogie to fakt. Zgadzam się 😉 Mimo to jaką proponujesz alternatywę dla np  NSC222+NC250? Pytam poważnie. Sam długo szukałem i chętnie poznam bo nic ciekawego nie znalazłem 😕

Jest masa alternatywnego sprzętu, wystarczy się rozejrzeć i pokombinować choćby z używkami.. Nap 250 + Nac 272 i nawet jak jeszcze dorzucisz dedykowany XPS Dr to nadal masz bardzo dobrze grającą i tańszą alternatywę. A jeżeli Zielony Classic jest dla ciebie Passe  bo nowsze się ładniej błyszczą to 1 Kloc w postaci Gryphon Diablo 300 + Streamer do 10K załatwi sprawę na długo i deklasuje niejeden rozbudowany system nie tylko Naima 

Na rynku jest coraz więcej streamerów z preampem w jednym, dodając do tego 2 monofoniczne końcówki lub stereofoniczne od choćby Musical Fidelity masz granie od którego w stronę Naima możesz już nie chcieć nawet spojrzeć.. 

Naim Audio ujawnia najnowszy dodatek do swojej gamy produktów New Classic: serię 300 — nową erę dźwięku

Kontynuując stylowo nasze 50-lecie, Naim Audio ma przyjemność ogłosić dodatki na poziomie referencyjnym do naszej serii klasycznych części hi-fi.

Wyjątkowa nowa seria 300 obejmuje streamer NSS 333, przedwzmacniacz NAC 332. Monoblokowy wzmacniacz mocy NAP 350, przedwzmacniacz gramofonowy NVC TT i zasilacz NPX TT. Zarówno streamer NSS 333, jak i przedwzmacniacz NAC 332 mogą cieszyć się wzrostem wydajności poprzez dodanie zasilacza NPX 300.

Zaprojektowane i opracowane przez inżynierów Naim w Salisbury w Wielkiej Brytanii, produkty New Classic znajdują się w czołówce innowacji i technologii. Ponadczasowe, starannie wykonane i zbudowane z myślą o trwałości. Wyrafinowane, a jednocześnie proste w użyciu, zapewnią lata przyjemności słuchania.

„Nowa seria 300 to Naim w najczystszej postaci – przesuwanie granic tego, co możliwe, w służbie dźwięku. Dzięki najnowocześniejszym innowacjom, doskonałej łączności, odważnej stylistyce i wyjątkowej wydajności nie możemy się doczekać, aż zobaczysz i usłyszysz tę niesamowitą gamę”.
Steve Sells, dyrektor techniczny (sprzęt) w Naim Audio

C2078C39-370A-4F95-9C37-F1BDA4258E65.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36C6F65E-9109-460F-ADE7-69DC3D5936E6.jpeg

NSS 333 STREAMER MUZYKI W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

W sercu każdego dobrego systemu hi-fi leży dobre źródło. NSS 333 zapewnia rozwiązanie do przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości, które dokładnie to robi, obsługując najwyższej klasy formaty plików z urządzeń UPnP i usług przesyłania strumieniowego. Korzystanie z wewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego NSS 333 umożliwia lepszą wydajność innych urządzeń audio w systemie, korzystając z uniwersalnej kontroli w całej gamie Naim; wszystko obsługiwane z intuicyjnej aplikacji Focal i Naim.

• Najnowsza platforma przesyłania strumieniowego — przesyłaj strumieniowo wszystkie swoje ulubione stacje radiowe i muzykę z serwisów Spotify, Apple Music, Tidal i Qobuz.
• Łatwe odtwarzanie ze wszystkich urządzeń za pośrednictwem Apple AirPlay 2, wbudowanego Chromecasta i najwyższej jakości Bluetooth.
• Bezproblemowo współpracuje z szeregiem innych produktów strumieniowych Naim, w tym z systemami Uniti i Mu-so. Wybierz ten sam utwór w perfekcyjnej synchronizacji lub odtwarzaj inną muzykę w różnych pokojach.
• Wyjątkowa jakość wykonania i piękny design, trwałe.
• Pełnokolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 5,5 cala.
• Umieść w dowolnym miejscu – Zbalansowane wyjścia zapewniają zachowanie jakości na duże odległości i montaż w szafie.
• Doskonała łączność ze zdalnym sterowaniem – Zigbee umożliwia dwukierunkowe sterowanie bez linii wzroku.
• 0,5 W w trybie czuwania – zmniejszone zużycie energii.
• Idealny partner dla przedwzmacniacza NAC 332 i końcówek mocy NAP 250 lub NAP 350.
• Zwiększ jeszcze bardziej wydajność, dodając zasilacz NPX 300.

3A2C5E6D-4AC3-49B6-A405-EA93697C3B99.jpeg

NAC 332 WYSOKIEJ KLASY PRZEDWZMACNIACZ ANALOGOWY

Zawierający liczne elementy zaczerpnięte z flagowego przedwzmacniacza Statement S1 firmy Naim, NAC 332 jest bezkompromisowym koncentratorem źródeł analogowych, zapewniającym najlepsze osiągi muzyczne dla wzmacniacza i głośników. Jest to jak dotąd najbardziej elastyczny przedwzmacniacz firmy Naim, umożliwiający podłączenie słuchawek i przedwzmacniacza gramofonowego NVC TT w celu uzyskania wyjątkowej jakości odtwarzania płyt winylowych. Zoptymalizowana topologia obwodów zapewnia lepszą wydajność muzyczną ze wszystkich źródeł, kontrolowaną za pomocą wygodnej zdalnej regulacji głośności i wyboru wejścia za pomocą aplikacji Focal & Naim.

• Dedykowany przedwzmacniacz – mniej szumów wewnętrznych dla optymalnej jakości dźwięku. • Wyjątkowa jakość wykonania i piękny design, trwałe.
• Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy klasy premium (1,5 W w czystej klasie A).
• Podłącz gramofon za pomocą opcjonalnego przedwzmacniacza gramofonowego NVC TT.

• Podłącz inne źródła, takie jak odtwarzacz CD.
• Konstrukcja przedwzmacniacza najbardziej zbliżona do Naim Statement (NAC S1).
• Doskonałe komponenty — komponenty z otworami przelotowymi zapewniające wyższą jakość wykonania.
• Umieść w dowolnym miejscu – Zbalansowane wyjścia zapewniają zachowanie jakości na duże odległości i instalację w szafie typu rack. • Doskonała łączność ze zdalnym sterowaniem – Zigbee umożliwia dwukierunkowe sterowanie bez linii wzroku.
• Doskonale współpracuje z streamerem NSS 333 i wzmacniaczem mocy NAP 350.
• 0,5 W w trybie czuwania – zmniejszone zużycie energii.
• Zwiększ jeszcze bardziej wydajność, dodając zasilacz NPX 300.

F7B55257-A7ED-4049-9920-FA292F9C7DC9.jpeg

Obstawiałem że wejdą Monobloki ale o cenę 2 + oczywiście dedykowanych zasilaczy nie pytam..😉

NAP 350 REFERENCYJNE MONO-BLOKOWE WZMACNIACZE MOCY

Ta najnowocześniejsza monoblokowa konstrukcja o mocy 175 W oferuje dostosowane możliwości w szerokim zakresie opcji głośników, od jednego do wielu wzmacniaczy, a jej wewnętrzny system chłodzenia pozwala na dyskretne umieszczenie w wybranym środowisku. Dostarczanie wysokiego prądu zapewniającego dynamikę — osiągające wartość szczytową 1,7 kW przy niskich impedancjach — napędza nawet najbardziej wymagające głośniki.

• Najnowocześniejsze rozwiązanie wzmacniacza monoblokowego – każdy wzmacniacz oferuje 175 W z 1,7 kW w szczytach. • Wyjątkowa jakość wykonania i piękny design, trwałe.
• Wentylator z regulacją temperatury do dyskretnego umieszczenia.
• Rozwiązanie dla najbardziej wymagających głośników.
• Najlepsza jak dotąd kompatybilność – prawdziwie zbalansowany XLR oznacza łatwe połączenie.
• Wszechstronne rozwiązanie – od mono do wielu rozwiązań wzmacniających (bi-amp, tri-amp itp.). • Doskonale współpracuje z streamerem NSS 333 i przedwzmacniaczem NAC 332.
• 0,5 W w trybie czuwania – zmniejszone zużycie energii.

4DC28583-EC10-429A-A802-CF2109640AAB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Timi1987 napisał:

Zostać przy starej seri 282/250 to jest mocna alternatywa dla nsc222

Miałem 282/250.2, przeszedłem na 272/250DR i teraz 222/250.3. Chodzi mi o alternatywę innej marki, która gra/jest "hi-end" dodatkowo w niższej cenie jak sugerował kolega @jarrro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Niepokorny napisał:

Jest masa alternatywnego sprzętu, wystarczy się rozejrzeć i pokombinować choćby z używkami.. Nap 250 + Nac 272 i nawet jak jeszcze dorzucisz dedykowany XPS Dr to nadal masz bardzo dobrze grającą i tańszą alternatywę. A jeżeli Zielony Classic jest dla ciebie Passe  bo nowsze się ładniej błyszczą to 1 Kloc w postaci Gryphon Diablo 300 + Streamer do 10K załatwi sprawę na długo i deklasuje niejeden rozbudowany system nie tylko Naima 

...

Pytałem właśnie o alternatywę "Hi-end" i do tego tańszej o której mówił wyżej @jarrro. Ja szukałem długo wśród innych marek ale widocznie za mało że skończyłem z 222/250.3. 

Może gryphon tylko cena Diablo 300 jest sporo wyższa. Jak będzie okazja to sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż Yamahy nie wymieniałem… Po drugie Naim przez wielu nie jest postrzegany jako „hajend” choć cenami pretenduje.   Kilku sprzedawców dużych znanych polskich audio salonów audio powiedziało mi wprost że Naima „kupuje się do +/- 30 tysięcy zł, powyżej tej kwoty znajdziemy sporo tańszych i lepiej grających alternatyw” Może to tłumaczyć tak niewielką ilość osób grających w Polsce na pełnym zestawie 252/300 o serii 500 nie wspominając.   

   Klient.. meloman.. audiofil z portfelem na nowy zestaw 500 czyli ofertowo prawie 300 tyś zł przesłucha wysokie Vitusy.. dzielone Gryphony i A Research i kilka razy mocno się zastanowi czy wydać taki grosz akurat na (w tym przedziale cenowy) Niszowego w Polsce NAIMA.
  Klienci Naim to w większości Brytole z poczuciem Audiofilskiego Patriotyzmu większym niż Polscy koledzy.. 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/488709.php  

a widziałem i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Adam 38 napisał:

Który z tych trzech systemów odebrałeś jako najszybszy i najbardziej konturowy na basie? 

Dla mnie, jeśli chodzi o całość najlepiej wypada 222/250.3. Jak zależy Ci na bardzo krótkim i szybkim basie to 222/250DR może być tym co przypadnie Ci najbardziej do gustu. 250DR jest oszczędniejsza na dole od 250.3, która potrafi zejść niżej i jest bardziej obfita ;) 

15 minut temu, Niepokorny napisał:

Toteż Yamahy nie wymieniałem… Po drugie Naim przez wielu nie jest postrzegany jako „hajend” choć cenami pretenduje.   Kilku sprzedawców dużych znanych polskich audio salonów audio powiedziało mi wprost że Naima „kupuje się do +/- 30 tysięcy zł, powyżej tej kwoty znajdziemy sporo tańszych i lepiej grających alternatyw” Może to tłumaczyć tak niewielką ilość osób grających w Polsce na pełnym zestawie 252/300 o serii 500 nie wspominając.   

   Klient.. meloman.. audiofil z portfelem na nowy zestaw 500 czyli ofertowo prawie 300 tyś zł przesłucha wysokie Vitusy.. dzielone Gryphony i A Research i kilka razy mocno się zastanowi czy wydać taki grosz akurat na (w tym przedziale cenowy) Niszowego w Polsce NAIMA.
  Klienci Naim to w większości Brytole z poczuciem Audiofilskiego Patriotyzmu większym niż Polscy koledzy.. 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/488709.php  

a widziałem i taniej

Ten gryphon to pewnie ma z 10lat... Ja pytałem o alternatywę, nowe klocki o lepszym dźwięku (hi-end?? - cokolwiek to znaczy) i funkcjonalności zbliżonej do 222/250.3 w tej samej lub atrakcyjniejszej cenie. Coś może słabo szukałem dlatego pytam, wiele osób mówi że można lepiej ale nie podają konkretów.

Zgadza się w cenie zestawu 500 jest już masa równie drogich klocków.

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.