Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Adasza napisał:

Odpowiesz na pytanie ile wynosi marża w przykładzie który podałem? Oczywiście, że nie, bo dobrze wiesz, że się zbłaźniłeś i szukasz jakiejś idiotycznej wymówki 🙂 

Jest marża procentowa i kwotowa, nie łapcie za słówka, bo generalnie chodzi o to, że ceny są często o setki i pewnie nie rzadko tysiące procent wyższe niż koszt produkcji. 

Doprecyzuj jaki to koszt.

czy się zbłaźniłem,,, hmm pomyliłem, powinienem napisać "praktycznie" bo Twój przykład jest kompletnie absurdalny. Nie można porównać samego kosztu wyprodukowania danego produktu do ceny detalicznej, jest to nie logiczne ponieważ za nim powstanie np. zegarek rolex, Naim lub inny, samochód porsche czy jakikolwiek inny produkt premium, przekłada się na owy praca liczona w miesiącach / latach, po to aby produkt mógł opuścić fabrykę. Marże o jakich piszesz nie istnieją w praktyce.

 

Pisząc wcześniej, ze nie mam ochoty na polemikę obawiałem się takiej właśnie dyskusji  - na forum miłośników Naim, gdzie zazwyczaj jest miło, przyjemnie i na temat. Rozmowa z Tobą to jak polemika z wyznawcami marksizmu, która jest pełna informacji i jednoczenie 💩, jest to kompletna strata czasu dla obu stron, dlatego powinienes poszukac sobie np tematów o kablach internetowych i tam zostać i pisać. 

 

 

 

Godzinę temu, Adasza napisał:

Odpowiesz na pytanie ile wynosi marża w przykładzie który podałem? Oczywiście, że nie, bo dobrze wiesz, że się zbłaźniłeś i szukasz jakiejś idiotycznej wymówki 🙂 

Jest marża procentowa i kwotowa, nie łapcie za słówka, bo generalnie chodzi o to, że ceny są często o setki i pewnie nie rzadko tysiące procent wyższe niż koszt produkcji. 

Doprecyzuj jaki to koszt.

Tak samo jak Ty nie jesteś w stanie doprecyzować kosztów wyprodukowania kabla, ja nie jestem w stanie doprecyzować kosztów uprawy jednego ogórka - możemy liczyć natomiast w euro centach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracając do tematu, jednocześnie przepraszam za całe „zamieszkanie”, w którym brałem udział. 

jeden z kolegów forumowiczów, pytał mnie co jest dodatkowym pudełku (widocznym na zdjęciu we wcześniejszym poście).

sa tam akcesoria, czyli kable pilot itd.. 

spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie jak narazie, choć przez panujące tu upały nie jest łatwo 😅🌞.

Jest to zdecydowanie bardziej muzykalne granie w porównaniu do NDX2, który wg mnie jest również świetnym odtwarzaczem .

Przede wszystkim dynamika jest tutaj znakomita, separacja instrumentów, wydaje się być wszystko jakby bardziej rzeczywiste, w pełni uporządkowane i umiejscowione należycie. Brzmienie wydaje się być nieco jaśniejsze ale niskie tony tez maja o wiele lepsza strukturę, głębię. Mając słuchawki na uszach, słuchając materiałów z udziałem kontrabasu - świetny efekt.

Ogólnie słuchawek nie poznaje, tak jakbym miał o przyjemniej €1000 droższe zestawy słuchawkowe na uszach, w porównaniu do odsłuchów z udziałem  NDX2.

W kolejnych dniach będę się starał posłuchać więcej poprzez głośniki …

Dla mnie porównaniem może tu być np. film w formacie standardowego UHD  i blu-ray dolby vision , tak określiłbym różnice w przypadku obu odtwarzaczy.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Fal napisał:

Panowie tak łopatologicznie jak prostemu chłopu , jak uaktywnić RCA w Nac 202 i proszę nie podsyłajcie mi instrukcji ja jej po prostu nie rozumiem nie umiem jej czytać ze zrozumieniem dla mnie jest koszmarna.  

przytrzymujesz na pilocie przycisk prog - pilot musi byc wrzucony w tryb PRE

zaczyna migac dioda na pokretle volume, ze jestes w proggramowaniu.

zeby aktywowac RCA dla CD przytrzymujesz na pilocie przycisk "1"

zeby aktywowac RCA dla aux2 przytrzymujesz na pilocie 6tke

przycisk na panelu pre zamiga 3x ze wybrales RCA lub raz jesli wrociles do DINa.

z proga wychodzisz trzymajac znowu PROG dopoki nie przestanie migac volume.

 

poprobuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DCD napisał:

przytrzymujesz na pilocie przycisk prog - pilot musi byc wrzucony w tryb PRE

zaczyna migac dioda na pokretle volume, ze jestes w proggramowaniu.

zeby aktywowac RCA dla CD przytrzymujesz na pilocie przycisk "1"

zeby aktywowac RCA dla aux2 przytrzymujesz na pilocie 6tke

przycisk na panelu pre zamiga 3x ze wybrales RCA lub raz jesli wrociles do DINa.

z proga wychodzisz trzymajac znowu PROG dopoki nie przestanie migac volume.

 

poprobuj.

Bardzo wielkie dzięki , możesz pisać instrukcję dla Naim kilka zdań i wszystko rozumiem 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzień 4 (biorąc pod uwagę, ze oba przewody Burndy są nowe))

Słuchając sobie radio Paradise Mellow Mix, wykonując przy tym podstawowe zajęcia domowe mogę powiedzieć, ze pokój stal się bardziej wypełniony dźwiękiem i muzyką, jest zdecydowanie bardziej wyraźnie, muzycznie, bardziej podkreślone instrumenty i wokale.

3 godziny temu, dedal75 napisał:

Pomijając cenę , zrobił na mnie kiedyś  duże wrażenie .received_806886674151057.thumb.jpeg.1e1e6a6b2a5f85eeb94d41f4b76e5f8f.jpeg

Czy to ND 555?

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kacper525 napisał:

Panowie, dzień 4 (biorąc pod uwagę, ze oba przewody Burndy są nowe))

Słuchając sobie radio Paradise Mellow Mix, wykonując przy tym podstawowe zajęcia domowe mogę powiedzieć, ze pokój stal się bardziej wypełniony dźwiękiem i muzyką, jest zdecydowanie bardziej wyraźnie, muzycznie, bardziej podkreślone instrumenty i wokale.

Czy to ND 555?

ok już teraz widzę - ND 555, 

Zauważyłem, ze w tym przypadku jak i w moim, podświetlanie zielonego logo jest nieco bledsze w porównaniu do innych komponentów.

Napisałem w tej sprawie do serwisu, zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr111111 napisał:

W ND 555 była możliwość regulacji natężenia podświetlania logo.

Chyba 4 tryby są … a przynajmniej były bo teraz nie pamietam jak się to uruchamiało … 

Dokładnie, w instrukcji pojawiła się taka informacja - 4 tryby jasności, w tym logo.

Pojęcia nie mam jak to uruchomić, zobaczymy co jutro serwisant odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan serwisant nie był pewien, dlatego tez wróci do mnie po uzyskaniu odpowiedzi z fabryki. 
W aplikacji nie mogę znaleść takowych ustawień, za pośrednictwem pilota mogę ściemniać i wył podświetlanie jedynie  przycisków  (podobie jak w NDX2), 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc z tym logo jest tak,  jest to inne logo (jeśli można w ten sposób określić), aniżeli w przypadku np 252 itp. Na czym polega różnica - nie wiem, natomiast wszelkie  opcje wyłączania / przyciemniania ,przy obecnym oprogramowaniu nie działają. Oczywiście jeślibym się uparł, zapewne zostałoby logo wymienione, natomiast szansa iż będzie tak samo jest duża.

Raczej zostawię sprawę, zwłaszcza jak patrzę na zdjęcie kolegi powyżej - u mnie wygląda mniej więcej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie firma Witchhat Servicing oglosila upadlosc wiec moich kabli glosnikowycj niestety nie otrzymam. Jakie kable podobne NAC A5 polecacie, potrzebuje 2x6m. Tellurium Q-Black odpada, mialem i kompletne przeciwienstwo tego co lubie. Niestety A5 nie dam rady poprowadzic wogol kominka itd

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, David_65062 napisał:

Panowie firma Witchhat Servicing oglosila upadlosc wiec moich kabli glosnikowycj niestety nie otrzymam. Jakie kable podobne NAC A5 polecacie, potrzebuje 2x6m. Tellurium Q-Black odpada, mialem i kompletne przeciwienstwo tego co lubie. Niestety A5 nie dam rady poprowadzic wogol kominka itd

Linn K20.

Tanio i dobrze, tyle że w PL nie ma dystrybucji. Na ebayu kupisz bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/14/2023 at 11:30 PM, David_65062 said:

Panowie firma Witchhat Servicing oglosila upadlosc wiec moich kabli glosnikowycj niestety nie otrzymam. Jakie kable podobne NAC A5 polecacie, potrzebuje 2x6m. Tellurium Q-Black odpada, mialem i kompletne przeciwienstwo tego co lubie. Niestety A5 nie dam rady poprowadzic wogol kominka itd

Ja ze swojej strony mam Mogami 3103 i mogę śmiało polecić. Giętkie i bardzo dobre wykonanie. Neutralne brzmienie z Naimem. Chociaż NAC A5 nigdy nie sprawdzałem.
https://mogami.pl/122-mogami-3103

 

Są dostępne pełne dane więc można równać z A5.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krzysiek H napisał:

Jak oceniasz WH vs KS_1

Miałem KS-1 z kolumnami Kudosa S20 a Witchhaty aktualnie z Proac D20R, bezpośrednio ich nie porównywałem. Myślę, że to zbliżony poziom choć u mnie Naim grał najlepiej na NAC-A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Artistplant napisał:

Miałem KS-1 z kolumnami Kudosa S20 a Witchhaty aktualnie z Proac D20R, bezpośrednio ich nie porównywałem. Myślę, że to zbliżony poziom choć u mnie Naim grał najlepiej na NAC-A5

A czy to prawda że KS1 najlepiej zgrywa się się z kolumnami Kudos, próbowałeś z innymi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Artistplant napisał:

Leeme Anniversary

Jak ten model gra jeżeli chodzi o ukazanie pierwszego planu, źródeł pozornych ? Kierunek na stereotypowe brytyjskie granie - powiększanie i ocieplanie jak u Naima czy kierunek na Hegla czyli neutralność, brak przybliżania, powiększania i ocieplania? 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.