Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  575 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MarkM napisał:

Jaki malutki. Zapraszam do mnie, aby pograć na moich klamotach. Wojtek z pewnością też by zawitał.

Jak wziąłem w rękę to mi lekko opadł... zapał ;). Taaaki lekki wzmacniacz. 

Przyjadę....  a skąd ja potem taką jakość wysokich tonów u siebie dostanę jak Ty masz w swoich Bowersach? Tylko krzywdę sobie zrobię. Nie!, zapomnieć raz na zawsze o Twoim ćwierkaczu. 

Chociaż... Ty też ryzykujesz. W końcu Nova może nie mieć tyle uroku co NAIT. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam u siebie Naim Atom ale pojawila sie okazja zeby w dobrej cenie kupic XS2 i tak sobie mysle… ze kupie, sprzedam Atoma i dokupie ND5XS2… czy takie zestawienie zagra lepiej niz seria Uniti (Nova). Miał ktos okazje porownac?

Jeszcze pytanko. Jak polaczyc Atoma z XS2. Uzywac integry jako power amp czy przez av bypass?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, David_65062 napisał:

Panowie mam u siebie Naim Atom ale pojawila sie okazja zeby w dobrej cenie kupic XS2 i tak sobie mysle… ze kupie, sprzedam Atoma i dokupie ND5XS2… czy takie zestawienie zagra lepiej niz seria Uniti (Nova). Miał ktos okazje porownac?

Jeszcze pytanko. Jak polaczyc Atoma z XS2. Uzywac integry jako power amp czy przez av bypass?

Z ciekawości jak cena za okazyjnego XS2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atom i XS2/3 mają inną barwę dźwięku. XS na pewno ma więcej góry niż Atom i jest mniej gęsty. 
Obiegowa opinia na forum naima jest taka ze XS3 + ND5XS2 gra lepiej niż nowa, ale jak zostało wspomniane barwa dźwięku jest pewnie inna.

Mam Atoma i XS3 z Neat SX1 preferuję Atoma jeśli chodzi o barwę dźwięku - XS3 podpięty jako końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie. Juz wiem co robic 😂😂😂. A tak powaznie, to wlasnie sie zastanawiam. Moge kupic XS2 za 1200€ i mysle ze to okazja, pozniej streamer…ale tak slucham Atoma i podoba mi sie co slysze. Ale mysl ze moze byc lepiej wraca 🤷🏻‍♂️

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stach_switam. Dzieki za propozycje ale odtwarzacz CD bedzie sie u mnie marnowal…lece tylko na streamingu. Raczej sklaniam sie do dwoch opcji XS3+ND5XS2 lub Uniti Nova. W miedzyczasie moze XS2…a co kiedys, pomyslimy…

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dekoracja napisał:

o i ten np. gra wyraźnie lepiej od Atoma. Klasyka symfoniczna na Atomie była męcząca a na Starze dało się już słuchać. 

Męcząca w jakim sensie ?

Ja Atoma zapamiętam jako miękko grającego , bardzo muzykalnie .... Star to większa precyzja , moc , rozdzielczość ....ale każdy może odbierać inaczej (zresztą zależy też jaka jest reszta toru....sam wzmak nie gra) 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim sensie, że jak w Mahlerze wchodziło tutti to na atomie była kupa (=krzykliwie, mało przejrzyście, źle, zlane w masę) a na Star było dobrze, dało się słuchać, odróżnić grupy instrumentów, poczuć dynamikę. Na Atomie było tylko głośniej...

Ten odsłuch był w sklepie i niestety nie pamiętam głośników. Ale wtedy kupiłem Star'a. Na popie czy jakimś dżezie nie było takie różnicy dużej. Czyli to nie tak, że Atom ogólnie gra bardzo krzykliwie - za bardzo uprościłem 😉

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ostatnimi czasy zastanawiam się na zakupem jakiegoś używanego all in one do moich Dynaudio x32. Moja uwagę przyciągnęły trzy produkty Naim. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć coś na temat dźwięku, możliwości wysterowania kolumn oraz funkcjonalności sieciowych trzech modeli: Atom, Superuniti, Uniti 2. Obecnie gram na Nadzie 375 z rpi4 oraz Topping d30pro, Tidal ale nie wyliczam przejścia na Apple Music. Wydaje się ze najbardziej funkcjonalny jest Uniti 2 bo ma odtwarzacz cd. Największa moc ma Superuniti (jest mu chyba blisko konstrukcyjnie do Supernait 2). Najsłabszy jest Atom, którego kiedyś słuchałem z kolumnami Dali Rubicon 6 i wówczas poległ w porównaniu z Marantz 40n. No ale warunki były inne oraz inne kolumny. Udało mi się zamienić kilka słów z osoba, która kiedyś testowała x34 z Atomem i ogólnie wrażenia pozytywne oprócz basu, który był słaby. Atom jest najnowszy i pewnie ma najlepiej ogarnięte funkcje sieciowe. Lubię dźwięk lekko ciepły ale z dobra podstawa basowa i wyraźna gora pasma. Muzyka głównie rock, klasyka, blues, czasami elektronika. 

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze im dostają więcej prądu tym lepiej grają. Z obecnym NAD 375, który może nie jest jakościowo jakimś hi end to grają najlepiej bo ma bardzo duży zapas mocy. A były Roksany i Denony w przeszłości tez. Uniti star faktycznie wyglada pięknie i jest mega funkcjonalny. Nie szykowałem się jednak na taki wydatek. Używki widzę obecnie po około 14000 zł, a chciałem się zmieścić maks w 8000. Atom faktycznie może być za słaby co tez wynikło z rozmowy z użytkownikiem x34 + Atom. Gorzej jak Star tez nie będzie w stanie dobrze pociągnąć x32 :D. Dzięki za porady. Pogryze się z tematem i podejmę decyzje. 

Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Czy warto dopłacać ponad 2x w stosunku do takiego uniti 2?

To już kwestia indywidualna...warto nie warto ...Uniti 2 mi się po prostu nie podoba z wyglądu i nie jest tak funkcjonalny jak Star (mi udało się kupić nowego w super cenie 👌 sporo poniżej oficjalnej ceny Atoma 😜)

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, puszkin napisał:

Czym więcej prądu zapewnisz tym x32 tym lepiej zagrają. Wątpię, że atom im sprosta w 100%.

Próbowałem rożnych wzmacniaczy z X32 i X34 (miałem jeszcze X14;). I uważam, że 60-70W na 8Ω z dobrej stajni to przyzwoite minimum do X32/X34.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Szymek_47295 said:

 Lubię dźwięk lekko ciepły ale z dobra podstawa basowa i wyraźna gora pasma. Muzyka głównie rock, klasyka, blues, czasami elektronika. 

Dla mnie Naim (ciepłe granie) i Dynaudio (ciepłe granie) to nie jest ten charakter.

Słuchałem tego połączenia i jest to bardzo ciepła klucha. Na pewno nie będzie wyraźnej góry pasma.

Rozważyłbym Primare lub Cyrusa z końcówką mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.