Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  575 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nait 50 już u nas! 

spacer.png

Mieliśmy też już okazję go posłuchać w połączeniu z Pylon Audio Diamond Monitor 18 oraz Regą Planar 3 z wkładką Exact. Zaowocowało to brzmieniem innym niż to, które znamy z serii Uniti, a było znacznie bliżej do tego z linii Classic. Dźwięk z niego jest bardzo otwarty, szybki, konturowy, a mimo to również niezwykle muzykalny i delikatnie ocieplony. Bas przez niego prezentowany zdecydowanie jest wyróżniający się w swojej klasie sprzętu. Scena jest kolejnym elementem, który zdecydowanie potrafi zachwycić. Bardzo dobrze wydobywa on elementy z dalszych planów, jednocześnie świetnie prezentując te z głównego nurtu. 

Zdecydowanie sprzęt warty sprawdzenia

https://www.q21.pl/naim-nait-50.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2023 o 14:59, Chilled napisał:

Poleca ktoś jakieś konkretne kable RCA do Naima? Czy bez znaczenia?

Konkretne nie muszą być 😉 Wiele zależy od budżetu, ale warto spojrzeć m.in. na TelluriumQ, Ricable oraz Chorda 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dobrze radzi, z mojego doświadczenia szukałbym kabli na samej miedzi (bez dodatku srebra), masz też polskich producentów (będzie trochę taniej), najlepiej pożyczyć 2-3 i samemu spróbować. Jak chcesz  jeszcze taniej ale w ciemno, to popatrz na Blue Jeans Cable, niestety zakup z USA na ich stronie lub Amazon.com. Kable BJC mają tę zaletę, że pin gorący jest zaciskany zamiast lutowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Fal said:

Różnica między szarakiem a Chordem jest ogromna dzwięk się otwiera przy czym nic nie gubi z dociążenia. Mi został po moim Naim Chord Cadenza tyle , że w PIN5 gdybyś był zainteresowany pisz na priv.

Ale to Chord lepszy?
Kupiłem wireworld solstice 8 ze względu na dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chilled napisał:

Ale to Chord lepszy?
Kupiłem wireworld solstice 8 ze względu na dobrą cenę.

Nie znam Wirewrld więc nie pomogę mówią , że granie kablami zaczyna się od Cadenzy i to można zauważyć porównując go bezpośrednio do szaraka tutaj po prostu słuchać różnicę namacalnie na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie pozwolę sobie wrzucić nasz film, gdzie przedstawiamy serię Uniti od Naima 😉

Miłego oglądania 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

W Tidal pojawiła się wyższa rozdzielczość, nie działa jeszcze w na urządzeniach Naim i Tidal connect, podobno do końca roku ma działać,z tego co wyczytalem nie będzie działało na Naimach 1 gen. 

Piszesz o 24bit 192kHz ?

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Q21 napisał:

W międzyczasie pozwolę sobie wrzucić nasz film, gdzie przedstawiamy serię Uniti od Naima 😉

Miłego oglądania 🙂 

Recenzja ogólnie słaba i ogólnikowa.....ograniczająca się do przedstawienia ogólnodostępnych informacji a nawet i jest dużo mniej w tym materiale niż można znaleźć  w sieci ...

Mam Naim Uniti Star i jest to czego szukałem... sprzęt pod moje wymagania ... genialny ... granie i funkcjonalność 💪 czy każdemu będzie pasował ? Na pewno nie 😉

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem stara’a ponad rok (a może prawie dwa lata). fantastycznie się słuchało. bardzo dynamiczny, przestrzenny, bas spory, ale trzymany za mordę. potem miałem xs3 z nd5xs2 i chyba najbardziej poprawiała się naturalność, oddanie barw. było czuć klasowość, ale być może star był bardziej efektowny? lecę z pamięci, także nie ma co tego traktować super poważnie 😉

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 01:02, Adam 38 napisał:

Obawiam się, że w moich uszach Star to podbity, wolny basiorek bez kontroli przy niskich zejściach i żeby jeszcze bardziej zamulić i zagotować całe brzmienie - wycofany górny środek. Chciałbym się mylić.

Adam, nadal grasz na XS3 z SCM7? Czy znalazłeś inne rozwiązanie pod 7-ki. Nie mam doświadczenia z naim ale po zapoznaniu się z Twoim wpisami wyglada, że to dobre połaczenie. Rozważam jeszcze XS2 lub alternatywnie moon 250i wlaśnie pod swoje 7 którymi jestem zafascynowany. Z góry dziękuje za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z XS3 jest taki myk, że on naprawdę zmienia się w pewnych elementach brzmienia po rozegraniu. Rozegrany robi się wyraźnie stonowany na wyższej średnicy i zyskuje na precyzyjnie zarysowanym wyższym basie (lubię taki właśnie wyższy basik z rozegranego XS3).

A teraz trochę narzekania. Dla mnie z ATC scm7 i rozegranym XS3 mocno brakowało wyższej średnicy i detalu!. Do tego na basie im niżej tym wolniej, bez kontroli i czytelności...  Ogólnie z scm7 jest dużo dołu, podgrzany aż za bardzo wokal, za mało górnej średnicy i całościowo za dużo uśredniania i braku detalu. Ale! gdy przestaniemy rozbijać brzmienie na audiofilskie czynniki to okazuje się, że ten piecyk ma swoją duszę, jest jakiś i mimo tych braków przyjemnie się go słucha. Nie znam Moon-a 250 ale XS3 wcale nie ma szybkiego dołu więc myślę, że Moon nie będzie tu słabszy a całościowo pokaże więcej muzyki, "więcej hi-fi" bez typowo brytyjskiego mocnego dołu, podgrzewania wokali, wycofanej górnej średnicy, uśredniania i gubienia detalu.

Ps. Pamiętaj, tylko Twoje uszy się liczą. Pozdrawiam. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Z XS3 jest taki myk, że on naprawdę zmienia się w pewnych elementach brzmienia po rozegraniu. Rozegrany robi się wyraźnie stonowany na wyższej średnicy i zyskuje na precyzyjnie zarysowanym wyższym basie (lubię taki właśnie wyższy basik z rozegranego XS3).

A teraz trochę narzekania. Dla mnie z ATC scm7 i rozegranym XS3 mocno brakowało wyższej średnicy i detalu!. Do tego na basie im niżej tym wolniej, bez kontroli i czytelności...  Ogólnie z scm7 jest dużo dołu, podgrzany aż za bardzo wokal, za mało górnej średnicy i całościowo za dużo uśredniania i braku detalu. Ale! gdy przestaniemy rozbijać brzmienie na audiofilskie czynniki to okazuje się, że ten piecyk ma swoją duszę, jest jakiś i mimo tych braków przyjemnie się go słucha. Nie znam Moon-a 250 ale XS3 wcale nie ma szybkiego dołu więc myślę, że Moon nie będzie tu słabszy a całościowo pokaże więcej muzyki, "więcej hi-fi" bez typowo brytyjskiego mocnego dołu, podgrzewania wokali, wycofanej górnej średnicy, uśredniania i gubienia detalu.

Ps. Pamiętaj, tylko Twoje uszy się liczą. Pozdrawiam. 

Dziękuje Adam za cenne wskazówki. Wlaśnie na takim szybkim kick basie troche mi zależy i właśnie liczyłem że naim xs3 będzie jak znalazł🤔 Reszta co wskazałeś jak dla mnie OK. Bez odsłuchu pewnie i tak się nie obędzie…tak na marginesie czy XS2 mocno się różni od XS3? Może ktos miał oba i może podzielić się wrażeniami/różnicami pomiędzy modelami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Chilled napisał:

XS3 ma mieć poprawiony bas i jest wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy.

Dla zainteresowanych mam do sprzedania XS3 w b. dobrym stanie. Pełen komplet od producenta 

W jakim sensie poprawiony? Wiecej czy mocniejszy i bardziej zaznaczony (rytmika)? To Twoj XS3 jest wystawiony na olx? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caferacer napisał:

na takim szybkim kick basie troche mi zależy

Cyrus 8.2 z zasilaczem psxr2 i masz to na czym Ci zależy, wyraźnie lepiej jak z Nait XS3 i SN3 nawet z HCDR ale... górny środek będzie ciął po uszach z ATC scm 7. Jednak szybkość i wykop na wyższym basie oraz kontur nie do pobicia dla każdej obecnie produkowanej integry Naima. A do tego dużo więcej powietrza, eteryczności na samej górze pasma jak u Naima. Naimy będą bardziej nasycone, gęste. 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, caferacer said:

W jakim sensie poprawiony? Wiecej czy mocniejszy i bardziej zaznaczony (rytmika)? To Twoj XS3 jest wystawiony na olx? 

Z tego co piszą na forum naima, to lepsza kontrola basu i bardziej konturowy. Jeszcze nie wystawiłem mojego, na razie jeszcze gra w systemie, w tym tygodniu przychodzi końcówka, wówczas będę go wystawiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.