Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  575 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2023 o 08:13, Adam 38 napisał:

Waszym zdaniem współczynnik tłumienia faktycznie mówi coś o kontroli niskich tonów czy nie?

Nait 50, współczynnik tłumienia 36.

Nowy Naim 250, współczynnik tłumienia 36. 

Słabo tu i tu.

Niskie tony będą trochę przeciągnięte w czasie, przynajmniej w teorii.

Bo to są słabe, przereklamowane do granic możliwości wzmaki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2023 o 08:07, Adasza napisał:

Bo to są słabe, przereklamowane do granic możliwości wzmaki 🙂 

ojej - ale zmarnowałem lat życia na słabe wzmacniacze buahahhaha lol xd

W dniu 27.06.2023 o 07:31, Chilled napisał:

Witam - Jaki polecacie DAC do Naima XS3 z krótkim konturowym basem. Obecnie mam Arcam IrDAC II i po zamianie z Kef LS50 na Neat SX1 bas jest trochę poluźnionny i jest go czasami za dużo. Chord Qutest?

zmieniłeś głośniki a masz pewnie to samo pomieszczenie. Może trzeba z ustawieniem głośników coś zrobić zamiast winić dac, czy inne pomniejsze tematy...ja bym od tego zaczął w każdym razie. A z DACów to u mnie jakieś różne na SABRE być może grają z kontrolą więc może to?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, dekoracja said:

zmieniłeś głośniki a masz pewnie to samo pomieszczenie. Może trzeba z ustawieniem głośników coś zrobić zamiast winić dac, czy inne pomniejsze tematy...ja bym od tego zaczął w każdym razie. A z DACów to u mnie jakieś różne na SABRE być może grają z kontrolą więc może to?

Do Kefów miałem jeszcze dwa suby Rela i nie było problemów z basem. Sprawdzam ustawienie i testuje - zobaczymy. Wszyscy piszą że neaty + naim to jest to, jak na razie w moim pomieszczeniu szału nie ma - 32m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qutest z XS3 i równo grającymi ATC scm7 daje brzmienie na planie kulturalnej litery V z większym naciskiem na niskie tony. Górna średnica mocno wygładzona i bardzo delikatna, wysokie tony dość wyraźnie ujednolicone, ilościowo jest ich sporo (dla mnie idealnie równoważą podniesioną ilość niskich tonów Naita). Na dole stopa ma mega mocne uderzenie na tle wszystkich integr jakie słuchałem ( a trochę ich było ). Dół jest trochę przeciągnięty. Moim zdaniem Qutest nie nadaje się do korygowania braku równowagi pieca czy paczek.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja przygoda z 202/200dr dobiegła końca dzisiaj cały dzień słuchałem muzyki na nim troszkę sie w oku łezka kręci jest to świetny set jak za te pieniądze , ale przyszedł czas na zmiany. Nie będzie to Naim jednak Cd zostawiłem z sentymentu do marki będzie robił za transport. Wiec pisać w klubie nadal mogę 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, dekoracja napisał:

ale wykopałeś stare śmieci. A teraz napisz, jaki to ma związek z tym konkretnie wzmacniaczem telos 7...

Ciekaw jestem czy nie przepakowali czegoś gotowego w swoją obudowę i do ceny dopisali z tyłu jedno "0", jak w przypadku transportu - DVD Pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fal napisał:

Dzisiaj słucham drugi dzień Goldmunda no jest nieprawdopodobny ogień muzykalność i radość słuchania. Jeśli będziecie mieli możliwość posłuchania tej integry to posłuchajcie bo naprawdę warto.

"Wielka" obudowa a w środku audiofilskie powietrze + audiofilska ściema za jedyne 40 tysi 😄 

"a solid 2 x 175 Watt of power" z dwóch kondensatorków po 6800uf sztuka. Chyba nic się nie zmieniło od czasu, kiedy za kupę szmalu sprzedawali transport CD z bebechami od gównianego DVD Pioneera. Ale cóż, jak widać chętni do takiej "zabawy" ciągle się znajdują  🙂 

"A fact that its weight of only 10 kilos neatly confirms, almost suggesting that the might not be all that powerful. However, appearances can be deceiving, because the relatively compact Telos 7 NextGen produces a solid 2 x 175 Watt of power. Just as the case was with its big brother – the 590 NextGen, which even managed to drive extremely demanding loudspeakers such as the Magico Q5 –, expectations are high for the 7 NextGen. An exciting damping factor of 'only' 220 at 1 kHz at 8 Ohm shows that the concept of Telos amplifiers is very different from the majority of its competitors. It’s a philosophy where audible results are more important than outcomes purely based on technical measuring."

20200429173620_Review_Goldmund_Telos_7_N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasza , gdybym chciał kupić sprzęt muzyczny na kilogramy to musiałbym chodzić po złomowiskach.

Kupiłem coś co mi odpowiada przekazem muzycznym zaangażowaniem muzykalnością w podobnej cenie miałem Gryphona on już ważył pewnie Tobie by się podobało nie powiem że Diablo 300 gra źle pierwszy efekt woow ale im dłużej słuchałem tym efekt woow uciekał a nie na tym mi zależało. 

Adasza , tak dla Twojej informacji mój zakup był przemyślany w końcu to nie kosztuje 1 tyś pln a pieniądze szanuję bo wiem jak ciężko się je zarabia. Goldmund w mojej głowie siedział od dwóch lat kiedy pierwszy raz go usłyszałem przez ten cały czas obserwowałem portale z używkami jak myślisz ile razy u nas w kraju było ogłoszeń sprzedam Goldmunda ? Ja nie trafiłem na żadne może źle szukałem,  a jak myślisz ile pojawiło się w tym czasie ogłoszeń z Naim, Gryphon, Nad i wiele wiele innych szanowanych marek, pewnie całe mnóstwo. Jeśli jesteś inteligentny to między wierszami coś tam wyłapiesz gorąco Ciebie pozdrawiam a powietrze i tlen jest potrzebne do życia więc czym więcej czystego powietrza tym lepiej dla nas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fal napisał:

Adasza , gdybym chciał kupić sprzęt muzyczny na kilogramy to musiałbym chodzić po zlomowiskach

Najważniejszy efekt finalny czyli poziom naszego zadowolenia. 👍

Ja też nigdy z wagą i narzędziami niezbędnymi do odkręcania pokrywy nie chodziłem.

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, puszkin napisał:

Najważniejszy efekt finalny czyli poziom naszego zadowolenia. 👍

Ja też nigdy z wagą i narzędziami niezbędnymi do odkręcania pokrywy nie chodziłem.

🙂

A pod maskę samochodu nie lubisz zajrzeć przed kupnem? Bo ja tak. Lubię tez wiedzieć, czy w środku siedzi porządne 3-4 litrowe V6/8 czy 1.6 z "osioma" turbosprężarkami. Jak ktoś nie lubi tego wiedzieć to jego sprawa. I jego pieniądze 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adasza napisał:

A pod maskę samochodu nie lubisz zajrzeć przed kupnem? Bo ja tak. Lubię tez wiedzieć, czy w środku siedzi porządne 3-4 litrowe V6/8 czy 1.6 z "osioma" turbosprężarkami. Jak ktoś nie lubi tego wiedzieć to jego sprawa. I jego pieniądze 🙂 

Widzisz , wszystko zależy od tego kto co potrzebuje jeden bedzie miał 1,6 które bedzie paliło 8 litrów i osiagami bedzie zblizone do v8 tyle , że spalanie bedzie na poziomie 25 litrów , a przecież mi zależy na spalaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adasza napisał:

A pod maskę samochodu nie lubisz zajrzeć przed kupnem? Bo ja tak. Lubię tez wiedzieć, czy w środku siedzi porządne 3-4 litrowe V6/8 czy 1.6 z "osioma" turbosprężarkami. Jak ktoś nie lubi tego wiedzieć to jego sprawa. I jego pieniądze 🙂 

To może jeszcze zapytaj czy nie zaglądaliśmy naszym kobietom pod bluzkę przed oświadczynami. Bez sensu porównania.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fal napisał:

Jeśli jesteś inteligentny to między wierszami coś tam wyłapiesz gorąco Ciebie pozdrawiam

I ja Ciebie również 🙂

A wyłapałem to, że po pierwsze - tych Godmundów sprzedaje się po prostu dużo mniej, w porównaniu do takiego NADa czy Naima a po drugie teoria ta jest mocno naciągana, ponieważ powinieneś przeanalizować sprzęt z tej samej półki cenowej a nie ogólnie markę🙂 

Jak jestś inteligentny to coś wyłapiesz 🙂 

https://www.hifishark.com/search?q=goldmund+telos+7

https://www.hifishark.com/search?q=GRYPHON+Attila

A tutaj zbliżonej klasy Gryphon w środku. Co Ty chcesz tu porównywać? 🙂

 

78-84_12_2009_05.jpg

20200429173620_Review_Goldmund_Telos_7_N

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adasza napisał:

"Wielka" obudowa a w środku audiofilskie powietrze + audiofilska ściema za jedyne 40 tysi 😄 

20200429173620_Review_Goldmund_Telos_7_N

Poważnie to kosztuje 40 tysięcy?  Stopień komplikacji tej płytki, porównałbym do programatora mojej starej pralki, a wiem co mówię, ponieważ ostatnio go wymieniałem. Chyba, że elementy na tej płyteczce są ze szczerego złota, platyny i diamentów,  bo to przecież  produkt szwajcarski 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Fal napisał:

Widzisz , wszystko zależy od tego kto co potrzebuje jeden bedzie miał 1,6 które bedzie paliło 8 litrów i osiagami bedzie zblizone do v8 tyle , że spalanie bedzie na poziomie 25 litrów , a przecież mi zależy na spalaniu. 

Ale mówimy tu chyba po porządnej limuzynie prawda? A nie, że jeden potrzebuje S klasę a drugi Golfa. 
Chyba, że dla Ciebie akceptowalne jest montowanie wypierdka 1,6 do S-klasy, to w takim razie nie ma sensu kontynuowanie tej dyskusji .

Miłego dnia 🙂 

12 minut temu, MarkM napisał:

Poważnie to kosztuje 40 tysięcy?  Stopień komplikacji tej płytki, porównałbym do programatora mojej starej pralki, a wiem co mówię, ponieważ ostatnio go wymieniałem. Chyba, że elementy na tej płyteczce są ze szczerego złota, platyny i diamentów,  bo to przecież  produkt szwajcarski 🙂 

Tak, to kosztuje 40 tys. 🙂 
Oni bazują, jak nawet tu już ktoś to potwierdził, że jak będzie dobra legenda i wielka, "ładna" obudowa, to nikt pod maskę nie będzie zaglądał 🙂 
 

35 minut temu, puszkin napisał:

To może jeszcze zapytaj czy nie zaglądaliśmy naszym kobietom pod bluzkę przed oświadczynami. Bez sensu porównania.... 

Cholernie błyskotliwe... 😆

30 minut temu, Kacper525 napisał:

Stojąc przed wyborem: Chevrolet Camaro i VW Golf R , wybieram golfa.

w kolejnej dziedzinie Twoje tezy są pozbawione jakiegokolwiek sensu. 

Czy ty czytasz ze zrozumieniem? Jak nie to wracaj na plac zabaw...

Edytowane przez Adasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Fal napisał:

Nie dyskutuj z Adaszą bo sprowadzi ciebie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Adasza pozdrawiam i nie odpisuj bo dyskusja z Tobą nic nie wnosi.

Widzę, że jesteś z tych, którzy próbują dodawać sobie blasku wyświechtanymi frazesami...

PS. Twój szmal i rób z nim co chcesz tylko się później nie dziw, że się ludzie z Ciebie śmieją 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Adasza napisał:

Ale mówimy tu chyba po porządnej limuzynie prawda? A nie, że jeden potrzebuje S klasę a drugi Golfa. 
Chyba, że dla Ciebie akceptowalne jest montowanie wypierdka 1,6 do S-klasy, to w takim razie nie ma sensu kontynuowanie tej dyskusji .

Miłego dnia 🙂 

Tak, to kosztuje 40 tys. 🙂 
Oni bazują, jak nawet tu już ktoś to potwierdził, że jak będzie dobra legenda i wielka, "ładna" obudowa, to nikt pod maskę nie będzie zaglądał 🙂 
 

Cholernie błyskotliwe... 😆

Czy ty czytasz ze zrozumieniem? Jak nie to wracaj na plac zabaw...

Tak, od czasu do czasu czytam Twoje wypociny i staram się zrozumieć aczkolwiek nie jest łatwo.

Myślisz, ze kolega kupił wzmacniacz za 40 tys złotych i nie zaczerpnął podstawowej wiedzy na jego temat i nie posłuchał go również?

Słuchałeś kiedyś Goldmund, ze na taką skale go krytykujesz? 

Dla Twojej wiedzy w zakresie samochodów, nowa S klasa występuje również z silnikiem rzędowym. przepaść cenowa, różnica masy i klasy obu pojazdów jest tak ogromna, iż porównanie jest pozabawione sensu.
 

Takie jeszcze jedno pytano Adasza;

nie przeszkadza Ci, ze większość osób z tego forum bardzo chętnie by Cię pożegnała ? 

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kacper525 napisał:

Takie jeszcze jedno pytano Adasza;

nie przeszkadza Ci, ze większość osób z tego forum bardzo chętnie by Cię pożegnała ? 

Nawet gdyby tak było, to nie.

Tak w ogóle, to masz coś na potwierdzenie swojej tezy czy Ci się po prostu tak wydaje? 🙂 

21026.jpg

 

Edytowane przez Adasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kacper525 napisał:

Bo widzisz Adasza, w przeciwieństwie do Ciebie raczej ludzi nie obrażam, staram się być przyjazny dla „środowiska” i dlatego tez wszelkie dowody pozostawię dla siebie👍.… 

Zacytuj gdzie dzisiaj kogoś obraziłem? 

29 minut temu, stach_s napisał:

Bo to, że masz się za kogoś lepszego

Co jeszcze wymyślisz, bo rozumiem, ze merytorycznych argumentów brak... 🙂 

 

 

Ciekawa lektura odnośnie Goldmunda 🙂

https://www.stereonet.com/forums/topic/92705-job-int-integrated-amplifier-review/page/4/#comments 

 

Jakby ktoś nie załapał:

https://www.hifishark.com/search?q=job+int

https://www.hifishark.com/search?q=Goldmund+Telos+7

1166_Goldmund_Telos_7_NextGen_3.jpg

7.png

Edytowane przez Adasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.