Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Diablo 300 oferowany był za 68 tysi a wiemy że jeszcze można urwać.
 

Rynek Wtórny:

Diablo 300 z Dac - okolice 60 tysi. 
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/482910.php

Diablo 300 bez Dac - okolice 45 Tysi

No chyba że brzydzimy się używek bo o takich od początku piszę.  

Oto historia Cen oferowanych w Polsce Diablo 300 (z Dac i bez)👇Trzeba przejść na Sold bo inaczej nie da się przesłać historii i ofert archiwalnych

https://www.hifishark.com/model/gryphon-diablo

Temat kończę bo widzę że kijem rzeki nie zawrócę🤷‍♂️😅

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Niepokorny napisał:

Nowy Diablo 300 oferowany był za 68 tysi a wiemy że jeszcze można urwać.
 

Rynek Wtórny:

Diablo 300 z Dac - okolice 60 tysi. 
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/482910.php

Diablo 300 bez Dac - okolice 45 Tysi

No chyba że brzydzimy się używek bo o takich od początku piszę.  

Oto historia Cen oferowanych w Polsce Diablo 300 (z Dac i bez)👇Trzeba przejść na Sold bo inaczej nie da się przesłać historii i ofert archiwalnych

https://www.hifishark.com/model/gryphon-diablo

Temat kończę bo widzę że kijem rzeki nie zawrócę🤷‍♂️😅

Ja nie twierdzę że Diablo jest zły i nie zamierzam się spierać co do jego jakości. Ciągle odnoszę się do mojego pytania i alternatywę dla 222/250 w tej cenie i funkcjonalności. Nie wiem po co podałeś tego Diablo bo on nie chodzi w tej cenie i do tego nie jest odpowiednikiem funkcjonalności.

Wiem że można lepiej z Vitusem, Gryphonem, czy innym Maciem za milony monet ;)

Raz jeszcze powtórzę chodzi o odpowiednik: pre-streamer + power (może być też inna konfiguracja byle nie było to więcej niż 3 max 4 klocki) cena 66k za nowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, init0 napisał:

Raz jeszcze powtórzę chodzi o odpowiednik: pre-streamer + power (może być też inna konfiguracja byle nie było to więcej niż 3 max 4 klocki) cena 66k za nowe.  

Nie obraź się chłopaku.. ale w Klubie Naima pytasz o alternatywy do kupionego już sprzętu ..?!🤔

Wykonaj samodzielną robotę a przez weekend sam podpowiesz sobie conajmniej 2-3 „odpowiedniki” skoro tu podane ci nie odpowiadają. No chyba że uskuteczniasz tzw szeptany marketing i masz inną rolę niż reszta poszukujących..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Niepokorny napisał:

 

Nie obraź się chłopaku.. ale w Klubie Naima pytasz o alternatywy do kupionego już sprzętu ..?!🤔

Wykonaj samodzielną robotę a przez weekend sam podpowiesz sobie conajmniej 2-3 „odpowiedniki” skoro tu podane ci nie odpowiadają. No chyba że uskuteczniasz tzw szeptany marketing i masz inną rolę niż reszta poszukujących..

Ja pierdzele, widzę że nic nie kumasz. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co pisałem w odpowiedzi na to co pisał kolega jarrro. Pytałem jego co proponuje w zamian. Wyskoczyłeś z gryphonem zupełnie nie na temat i upierasz się przy swoim. Pokazałem Ci że piszesz nie na temat i teraz wyskakujesz z insynuacjami. Daruj i nie pisz już w tym temacie jak nie potrafisz odpowiedzieć na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Niepokorny napisał:

Bez wzgl czy cieszy nas Nait, Xs, czy Classic 500  życzę każdemu tego typu odsłuchowych pokoi. 
   Projekt, realizacja jak i miejsce realizacji - Polska a Poziom Światowy✌️

E199F3AE-349C-4655-978A-AF35ABF40509.jpeg

BCCA2B24-24DC-4717-B4E5-98BCD80024F4.jpeg

B324A0A4-827E-4BC5-9AEF-A905A08A050D.jpeg

Fajne są niektóre adaptacje Bartka 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, init0 napisał:

(...) chodzi o odpowiednik: pre-streamer + power (może być też inna konfiguracja byle nie było to więcej niż 3 max 4 klocki)

Linn Klimax 500 Solo + Linn Klimax DSM

https://www.ebay.com/itm/224942764721?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=aca0d90e-f630-11ed-9ee3-656436336139

https://www.ebay.com/itm/374572327939?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=3ee3944e-f633-11ed-8ae4-353130646433

Nie musisz szukać usprawiedliwienia wydanej sumy na te słabe stosunkowo klocki Naima... naprawdę za te pieniądze można dużo lepszy dźwięk kupić jak choćby powyższy zestaw Linna. Możesz ewentualnie się spierać że chcesz nowe z tym że nowe nie oznacza lepsze także ciesz się z tego poczciwego Naima który z pewnością d...y za tą kasę nie urywa.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2023 o 13:28, Niepokorny napisał:

Nowa seria 300 to Naim w najczystszej postaci – przesuwanie granic tego, co możliwe, w służbie dźwięku. Dzięki najnowocześniejszym innowacjom, doskonałej łączności, odważnej stylistyce i wyjątkowej wydajności nie możemy się doczekać, aż zobaczysz i usłyszysz tę niesamowitą gamę

Fajna bajera;) W służbie dźwięku, a i owszem. Ale przede wszystkim ku satysfakcji akcjonariuszy... Poniekąd stąd też nowe cenniki. 

Nait 50 - doprawdy "dobra cena". Bardzo lubię Naima, ale z mojego punktu widzenia to już jest lekki odlot. Żeby nie powiedzieć odloty.pl, czyli coś, czego już nie ma;)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek11 napisał:

odloty.pl

Tomasz, no trzeba osobiście sprawdzić tego malucha. Może wtedy ta cena wyda się okazją milenium?

Dla mnie w obecnej cenie powinno wyjść tylko  50 Naitów 50 i wtedy cena byłaby ok. A tak to mam też myśli, że Naim chce nas troszkę XXX 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2023 o 14:51, Niepokorny napisał:

Ceny:

Nss 333 Streamer - 8000 £

Nac 332 Preamp - 8000 £
Nap 350 Monoblock - 12 000 £ za 1 sztukę a potrzebujemy 2 

 

na stronie sklepu znalazłem NAP 350, cena za sztukę  €7000... chyba, ze im się coś pomyliło 🤔

https://www.lexicommultimedia.nl/product/naim-nap-350-mono-eindversterker-new-classic-line/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy końcówek mocy Naim więc pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy producent stosował wcześniej u siebie wentylatory do chłodzenia? Teraz chyba będą a jest to trochę mało prawilne rozwiązanie w takich budżetach 😉. Jeśli się mylę, to poproszę o wyprowadzenie mnie z błędu 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, muzofan napisał:

Nie miałem nigdy końcówek mocy Naim więc pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Czy producent stosował wcześniej u siebie wentylatory do chłodzenia? Teraz chyba będą a jest to trochę mało prawilne rozwiązanie w takich budżetach 😉. Jeśli się mylę, to poproszę o wyprowadzenie mnie z błędu 😁

Tak, Naim stosuje wentylatory już od ponad 30 lat …

Nap’y 135, 300, 500 mają wentylatory które uruchomiają się tylko po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, w praktyce wyglada to tak, że trzeba bardzo głośno słuchać żeby tego doświadczyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 21m2 salonu otwartego na resztę piętra. Słucham po 3-4 godziny dziennie około 80-85 dB więc raczej ciepła trochę się wydziela z elektroniki 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 13:04, Tal napisał:

Linn Klimax 500 Solo + Linn Klimax DSM

https://www.ebay.com/itm/224942764721?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=aca0d90e-f630-11ed-9ee3-656436336139

https://www.ebay.com/itm/374572327939?mkevt=1&mkcid=1&mkrid=711-53200-19255-0&campid=5338381892&toolid=10001&customid=3ee3944e-f633-11ed-8ae4-353130646433

Nie musisz szukać usprawiedliwienia wydanej sumy na te słabe stosunkowo klocki Naima... naprawdę za te pieniądze można dużo lepszy dźwięk kupić jak choćby powyższy zestaw Linna. Możesz ewentualnie się spierać że chcesz nowe z tym że nowe nie oznacza lepsze także ciesz się z tego poczciwego Naima który z pewnością d...y za tą kasę nie urywa.

Z pewnością. Kolejny wpis wszechwiedzącego. Nie zna, ale się wypowie "z pewnością" ;)))

Powiem Ci, że wolę używane i nie szukam usprawiedliwienia bo jestem zadowolony (jak znajdę lepszą alternatywę w niższej cenie to wymienię bez mrugnięcia okiem ;)). Co to znaczy stosunkowo słabe? Słuchałeś? Z czym porównałeś, z tym Linnem? Wszystkie propozycje są jak kulą w płot, bo są znacznie droższe. Porównaj do używki do używek, a nowe ceny do nowych. Proponowany zestaw Linn za używkę wychodzi znacznie więcej niż nowy naim (222/250). Ja porównuję ceny nowych bo jeszcze nie ma używek tego zestawu.  Do tego nie mam pewności (jak ty), że będzie lepiej, cena to nie wszystko. Mam doświadczenia z Linnem i zawsze był dla mnie nudny, może te wysokie modele są lepsze... nie wiem nie słuchałem. Daleki jestem od wyroków " z pewnością" i "stosunkowo słabe" (co to w ogóle za wyssane z palca sądy?)

Kolejny raz ktoś podaje zestaw, który zupełnie nie przystaje cenowo i do tego twierdzi że jest lepiej mimo, że nie ma pojęcia o czym gada. Przykre to. Z czego to wynika? To jakiś problem? Dlaczego nie napiszesz: porównałem zestaw X z Y i ten jest wg mnie lepszy bo to i tamto...  ? Rozmawiajmy o doświadczeniach i przykładach, a nie o domysłach i fantazjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Artistplant napisał:

Kolega szuka integry w budżecie do 6500, może ktoś chce się pozbyć?

Ja mam Uniti 2b na sprzedaż. Integra + gratisy 😉

 

Jeśli Twój kolega też że Śląska, to możliwe spotkanie połączone z odsłuchem i kawą!!! 

U mnie lub u kolegi, do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym - jak 90% markowej konkurencji jak chociażby pierwszy z brzegu Moon itd., itd. Nic na to nie poradzimy, zostaje rynek używek.

A to, że nie zarabiamy tyle co przeciętny Anglik czy Amerykanin to potem narzekamy czy wyśmiewamy. Na forum Naima Anglicy zachwyceni małym Naitem, już składają zamówienia i dodatkowo chcą od Naima dedykowanego pod Naita 50 źródła. Patrząc na cenę Naima Atoma czy Atoma HE to Nait 50 niczym od nich nie odstaje. Wyjście słuchawkowe ma być klasy Atoma HE, brzmieniowo strzelam!  -będzie to kopia sygnatury Atoma HE czyli zauważalnie inne jak zwykłego Atoma czy SN3 (ogólnie bez mocnego powiększania źródeł pozornych a więc wyraźnie szybsze! i zdecydowanie bardziej otwarte! i napowietrzone na górze). 

 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.