Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  575 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Adasza napisał:

Zacytuj gdzie dzisiaj kogoś obraziłem? 

Ciekawa lektura odnośnie Goldmunda 🙂

https://www.stereonet.com/forums/topic/92705-job-int-integrated-amplifier-review/page/4/#comments 

Nie „zagłębiając” się w różne wątki, mi kazałeś iść na plac zabaw… jaki plac zabaw, masz mnie za dziecko?🤨

Temat goldmund jest mi znany, natomiast nigdy go nie słuchałem i dlatego wypowiedzieć się nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie pisać w klubie Naim o Goldmundzie ale w woli wyjaśnienia dla kolegi Adasza wzmacniacz ten kupiłem dla dźwięku którym mnie zauroczył i porwał , a nie dla kilogramów bebechów. Porównując na zdjęciach Gryphona z Telosem porównujesz jego bebechy a nie dźwięk i tu jest diabeł pogrzebany. Miałem to szczęście słuchać jednego i drugiego do Gryphona musiałbym dołożyć powiedzmy 5 tyś co przy tych kwotach nie robi już tak wielkiej różnicy a wybrałem Telosa bo grał zwyczajnie pod moje ucho :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fal napisał:

Miałem już nie pisać w klubie Naim o Goldmundzie ale w woli wyjaśnienia dla kolegi Adasza wzmacniacz ten kupiłem dla dźwięku którym mnie zauroczył i porwał , a nie dla kilogramów bebechów. Porównując na zdjęciach Gryphona z Telosem porównujesz jego bebechy a nie dźwięk i tu jest diabeł pogrzebany. Miałem to szczęście słuchać jednego i drugiego do Gryphona musiałbym dołożyć powiedzmy 5 tyś co przy tych kwotach nie robi już tak wielkiej różnicy a wybrałem Telosa bo grał zwyczajnie pod moje ucho :).

 

https://www.whathifi.com/reviews/goldmund-telos-590-nextgen-ii
 

telos 590 dostał 5 gwiazdek od „whathifi”.

ciekaw jestem brzmienia 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę 590 ale w domu zaczęła się robić gęsta atmosfera i temat odpuściłem bo wiązało się tez ze zmiana głośników i tutaj cyfra znacznie wybiegała ponad 100 tys. Musi mi wystarczyć to co mam a naprawdę gra to idealnie pod moje ucho. Kolumny u mnie to małe Davone Twist i jeśli przyjdzie czas na zmiany a przyjdzie to idę w Davone Solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kacper525 napisał:

Dlaczego nie, myśle ze (w granicach rozsądku) bez problemu  można się dzielić doświadczeniami. Dzięki Tobie mam ochotę  Goldmund posłuchać. 👍
 

Kacper525 ,myślę  że warto jeśli jest to blisko do lampowego brzmienia to będziesz zauroczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem i dzisiaj słucham mojego nowego nabytku no muszę Wam powiedzieć ,ze robi strasznie przyjemna robotę człowiek w niektórych momentach odpływa jest mega czyściutko piekielnie szeroka scena wokal strasznie fajnie dociazony nie jest agresywny czego doświadczyłem  w dzielonce przy głośniejszym słuchaniu czuć w nim ogromna moc ale taka dociazona. Może brzydko napisze ale czuć w nim piniądz 🙂 

Strasznie fajnie gra z CD5XS ale po coxial przez dac w Goldmundzie na chwile obecna jest cały czas banan na twarzy. Czy wydatek był uzasadniony pewnie ze był 🙂 w końcu człowiek czerpie radość ze słuchania.

Czy jest różnica między tym co miałem a mam ? Oczywiście roznica jest ogromna ale każdy sprzęt gra inaczej czy lepiej to zawsze jest indywidualna sprawa. Klient który brał dzielonke jest przeszczęśliwy wręcz zauroczony i tak dokładnie jest ze mną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze i mnie zrobiłeś „smaka”na goldmund’a. Spróbuje w przyszłym tygodniu porozmawiać z dystrybutorem czy jest szansa na odsłuch. Po tym co piszesz trochę się boje, ze po wielu latach rozstanie się z naimem,ha,ha. 
 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tomaszf napisał:

Przyznam ze i mnie zrobiłeś „smaka”na goldmund’a. Spróbuje w przyszłym tygodniu porozmawiać z dystrybutorem czy jest szansa na odsłuch. Po tym co piszesz trochę się boje, ze po wielu latach rozstanie się z naimem,ha,ha. 
 

Napisałbym tak jest to już zawodowe granie , ale nie każdemu może przypaść do gustu. W końcu tyle firm jest na rynku i każda ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

Ja cały czas pozytywnie zakręcony,  na 100% warto posłuchać jeśli ma się taką możliwość. Myślę,  że on ma coś w sobie takiego ,że szybko się nie znudzi. Może to nie jest efekt woow jak w przypadku Gryphona ( jeśli chcesz zaimponować znajomym bo na bank będą pod ogromnym wrażeniem  ) ale to jest mega inteligentne ułożone granie. Przynajmniej ja to tak odbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Fal napisał:

(...) jest mega inteligentne ułożone granie.

Z pewnością za taki hajs powinno grać to bezkompleksowo i autentycznie ale że gra inteligentnie to jestem zdezorientowany i zadziwiony bo nie wiedziałem że dźwięk potrafi dedukować i być mądry 😱

Definiując dźwięk w ten sposób wykazujesz się słabą i kiepską znajomością terminologii audio w związku z czym zachęcam się zapoznać z poniższym poradnikiem.

https://www.hifi.pl/porady/terminologia-subiektywny-opis.php

ps. odpowiedniejszym słowem na określenie rozwiniętego dźwięku jakiego moim zdaniem można by ewentualnie użyć jest słowo ambitny.

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji, podświetla się po kliknięciu lub nie, jest to słabo widoczne,

kliknij w odtwarzany utwór, tam powinien się pojawić 

Przy czym ja mam aplikację do nowszych modeli, ale warto sprawdzić 

2 godziny temu, adam_n napisał:

odtwarzał utwory według kolejności, a nie alfabetycznie

W aplikacji jest możliwość ustawienia utworów alfabetycznie, wg daty... 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty, musiałem pogrzebać w ustawieniach serwera uPnP - Twonky.

Mam jeszcze inne pytanie. Mam starego iPada, na którym jest iOS 10.3.3 i już wyższego nie da się zainstalować. Chciałbym go używać do sterowania odtwarzaczem, ale aplikacja Focal & Naim wymaga iOS 15.0 lub wyższej.

Skąd mógłbym ściągnąć jakąś starszą wersję aplikacji Focal & Naim? Albo może ktoś posiada i by udostępnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, puszkin napisał:

Cześć Wam,

Szybkie pytanko. Jak Prawidłowo ma być podpięty Hiline. W necie można znaleźć kabel podpięty w obu kierunkach a jak ostatecznie jest prawidłowo? Pierścień na przewodzie z szarą końcówką przy wtyczce do źródła czy odwrotnie? 

OMG

https://www.naimaudio.com/sites/default/files/products/downloads/files/Hi-Line English Deutsch Iss 2C.pdf

wygląda na to, ze pierścień przy wtyczce w kierunku źródła.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu od przesiadki na Telosa zawsze przynajmniej w moim przypadku przychodzi czas na refleksję.   Chciałbym tak obiektywnie bez żadnych wodotrysków napisać Wam , że nie wróciłbym do grania z dzielonki 202/200 to są różne światy nie będę pisał o różnicach klas bo nie o to chodzi Naim sprawił mi dużo radości ale Telos przeniósł mnie w strefę czegoś czego do tej pory nie znałem i za nic tej strefy nie chciałbym opuścić. Przyznam z ręką na sercu ,że z wyższymi modelami Naim poza 282/250 nie miałem do czynienia i nie wiem jak grają. W każdym razie cenowo model 282/250 wychodzi podobnie w zakupie jeśli chodzi o nowe zabawki jednak dla mojego ucha różnica nadal jest zbyt duża żeby zostać z Naim. Ogólnie polecam posłuchać tej niepozornej skrzynki ważącej 10 kg z powietrzem audiofilskim w środku za ogromne pieniądze nie oszukujmy się tam nie ma co kosztować 50 tyś ale dźwięk jaki się wydobywa z tego aluminiowego pudla rozkłada mnie na łopatki i powoduje nieprawdopodobne doznania muzyczne każdego dnia a to chyba jest najważniejsze. Życzę Wam żeby sprzęt który u Was gra dał Wam tyle samo radości ile daje mi to małe nie pozorne pudełko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Fal napisał:

Telosa

A jak oceniasz niskie tony nowego pieca na tle Naimów? Nie jest tak, że Naim ma mocniejszy cios, wykop i lepiej zaznaczony rysunek niskich tonów na tle bardziej płynnego, uspokojonego dynamicznie i zaokrąglonego dołu Telosa? 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A jak oceniasz niskie tony nowego pieca na tle Naimów? Nie jest tak, że Naim ma mocniejszy cios, wykop i lepiej zaznaczony rysunek niskich tonów na tle bardziej płynnego, uspokojonego dynamicznie i zaokrąglonego dołu Telosa? 

Adam nie potrafię opisywać dźwięków ale tak dla zobrazowania Telos na dole potrafi mruczeć czego nie potrafił w takim stopniu robić Naim innymi słowy masz wrażenie, że do systemu dodatkowo został podłączony subwoofer przy czym wszystko jest nadal bardzo kontrolowane. No i najważniejsze tego wszystkiego nie tracisz przy cichym słuchaniu a dla mnie jest to piekielnie ważne. Dodatkowo masz dużo większą przestrzeń, powietrza i te subtelne talerze. Jednak żeby nie było tak kolorowo dac jak dla mnie gra zbyt wyostrzoną górą a ja tego nie lubię więc Cd gra przez dac w Auralicu. Może to być spowodowane marnym kablem ale zobaczymy za jakiś czas. Teraz muszę się trochę uspokoić z wydatkami bo mnie w domu zlinczują. Następne wydatki to Kharma ale dopiero jak coś w biznesie się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.