Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Fal napisał:

Panowie potrzebuje podpowiedzi czy do zgrywania muzyki na dysk muszę kupić SSD czy wystarczy zwykły Hdd ?

Możesz wybrać jakikolwiek dysk, który Ci odpowiada (również budżetowo), Hdd będzie wydawał dźwięki a Ssd będzie cichy jak mysz. 🙂 

5 godzin temu, Fal napisał:

Panowie wiem , że to nie ten dział ale może ktoś z Was udzieli mi odpowiedzi. Chcę przegrać płyty CD na dysk i teraz pytanie mam program który konwertuje do plików DSD ale czy to ma sens takie przegrywanie ? Streamer odczytuje mi taki plik i jest informacja , że to jest plik DSD ale czy tak faktycznie jest , tego nie wiem bo zwyczajnie się na tym nie znam. Może tak łopatologicznie ktoś mi wyjaśni.

Uważam, że taki zabieg pozbawiony jest sensu, jeśli coś oryginalnie zostało zapisane jako PCM - niech takie pozostanie.

Z doświadczenia wiem, ze w zależności od  wytwórni, która wydała album DSD, różnice pomiędzy nimi (wytwórniami i albumami) w odbiorze  istnieją. Jak dla mnie 2xHD wydaje świetnie nagrane albumy w formacie Direct Stream Digital. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty mi człowieka na priva przysłałeś 🙂

To już żeś Stachu postawił krzyżyk na moim SN? 

W poniedziałek dzwonię do salonu audio, gdzie pracują sami naimowcy na ratunek dla Naima, niech mi wyślą PMC.

Słucham z wszystko mającego NADa i podoba się. Wracam do SNa i podoba się. Różnice są oczywiste. Naim gra w całym paśmie większym ciężarem, w całym paśmie cieplej. NAD daje większy wgląd w detal w całym paśmie. Czy można żyć bez tego detalu? Można. 

Dla mnie remis. No ale cenowo już nie remis. 

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Adam, zaluj ze nie wziales moich TB2i, chyba nawet proponowalem Ci wysylke na testy. Dla mnie to byly najlepsze paczki jakie mialem okazje sluchac z Naimem, duzo lepsze niz 25.21i i 25.22. Nie pytaj dlaczego sprzedalem 😉

Pewien Brytol cieszy sie teraz nimi w towarzystwie Naima...

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kiedyś coś za szybko ze sprzętu hi-fi sprzedał...  Ja zawsze będę żałował pachnących zapleśniałymi owocami kasztanowca Castle Knight 2. Pleśń się z forniru przetarło i po kłopocie, zapach by minął a grały przepięknie, to była magia. A potem przyszła nowa dostawa, gdzie Chkńczyk  zmienił zawieszenie woofera i namieszał po swojemu w zwrotnicy i już tylko nazwa została po tym pięknym brzmieniu. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yooro napisał:

Panowie - przymierzam się do zakupu nowego SN3. Jesteście w stanie polecić jakiś dobry sklep z dobrą ceną? W ogóle czego się spodziewać - czy są jakieś promki czy 22 koła trzeba wyskoczyć?

Jeśli nic w Polsce nie znajdziesz to polecam owy sklep i ich ofertę: https://www.lexicommultimedia.nl/product/naim-supernait-3-geintegreerde-versterker-occasion-2021/

sklep jest sprawdzony i pewny, gwarancja itp otrzymasz, panowie poza natywnym językiem mówią i piszą  po angielsku i niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yooro napisał:

Panowie - przymierzam się do zakupu nowego SN3. Jesteście w stanie polecić jakiś dobry sklep z dobrą ceną? W ogóle czego się spodziewać - czy są jakieś promki czy 22 koła trzeba wyskoczyć?

22K? Strasznie drogo. Osobiście szukalbym już SN2, koszt 10-11K. Słuchałeś XS2? Za 6K można go kupić. A różnicę dołożyłbym do kolumn a nie do jakiegoś DAC'a;) Choć z drugiej strony nie wiem co masz:)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 14:45, muzofan napisał:

Panowie ostateczne zapytanie. Chce ktoś wziąć NAIM NAC 272 DAB za 7k PLN? Dla przypomnienia zakup z końca 2020r. w Polandii. Zainteresowanemu mogę przesłać fotki z numerem seryjnym.

Jeżeli nie będzie chętnego to najprawdopodobniej dokonam zamiany ze sklepem 😉

W zwiazku ze sporą ilością wiadomości informuję że NAC 272 sprzedał się praktycznie od ręki więc temat nieaktualny 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacz pan jakie jaja.. 🤭 A jeszcze nie tak dawno pewien znany tu z Dekoracji user chcąc sprzedać swoje UnitiCośTam smarował o konkurencyjnym Classic 272 że jest bee, że zaraz Naim przestanie dla niego robić aktualizacje itp bzdury.

A tu jak na złość 272 ma się bardzo dobrze, ludzie na wtórnym o niego pytają, Naim nadal udostępnia aktualizacje, zrobił nawet nowy zasilacz współpracujący z 272😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stach_s napisał:

Ja to bym chciał żeby Naim zrobił jeszcze Tidal connect dla starszej serii Uniti 😄

 

i jak by można dopisać do listy życzeń które nigdy się nie spełnią to poproszę jeszcze Roon dla 272 bo muszę maliną obchodzić, bo mi 272 tylko za preamp robi (aha i główny zegar w domu ☝️😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłem xs3 do testów - w salonie ładnie grał, przyniosłem do domu - brumienie z głośników. Zostawiłem podłączone same głośnikiwe kable i zasilający i po uruchomieniu brumi / bzyczy z kolumn. Nie jest to zależne od głośności.

W dodatku grzeje się jak diabli.

Help 😉

Edytowane przez yooro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że pod piecyk nie jest podpięte żadne! źródło i nadal bzyczy w głośnikach ? 

Grzać się jak diabli absolutnie nie powinien ( to nie piecyk Regi 😉 ). Bzyczeć będzie jak będzie problem z uziemieniem źródła.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, yooro said:

Wypożyczyłem xs3 do testów - w salonie ładnie grał, przyniosłem do domu - brumienie z głośników. Zostawiłem podłączone same głośnikiwe kable i zasilający i po uruchomieniu brumi / bzyczy z kolumn. Nie jest to zależne od głośności.

W dodatku grzeje się jak diabli.

Help 😉

Czy na pewno brumi z głośników? Lekki syk jest normalny, brumienie z głośników nie. 

Jeżeli rzeczywiście brumi z głośników, to jest to problem w samym urządzeniu... Powinien być obserwowalny również w salonie.  Albo rzadszy problem uziemienia w gniazdku, który wykluczy odłączenie uziemienia w gniazdku i podłączenia urządzenia tylko "na dwie dziurki" w gniazdku z odłączonym od sieci bolcem uziemienia - robota wyłącznie dla elektryka. 

Z tym grzaniem różnie bywa. Wysoki poziom zakłóceń, stałych składowych w sieci, itp. może powodować, że urządzenie będzie grzało się od czasu do czasu bardziej... Może to być problem całkiem niezależny od brumienia...

Czasami też sprawdzamy zimną ręką i wydaje nam się, że coś jest bardzo ciepłe... Pirometr nigdy się nie myli. 

Edytowane przez MrNemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, yooro napisał:

Jednak coś z urządzeniem było nie tak. Salon bez problemu przyjął, sprawdził i faktycznie coś jest nie tak. 

Od razu tak pomyślałem, skoro bez podłączonego źródła tak było.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2023 o 21:10, yooro napisał:

Wypożyczyłem xs3 do testów - w salonie ładnie grał, przyniosłem do domu - brumienie z głośników. Zostawiłem podłączone same głośnikiwe kable i zasilający i po uruchomieniu brumi / bzyczy z kolumn. Nie jest to zależne od głośności.

W dodatku grzeje się jak diabli.

Help 😉

W jakim salonie wypożyczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś był przydzwiek jak miałem RCA nordosta taśmę musiałem układać przewody by w pobliżu zasilających nie było ,no i czasami w tym samym obwodzie elektrycznym jakiś zasilacz sieje zakłóceniami i niektóre sprzęty są na to podatne bardziej inne mniej . Pzdr 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.