Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać mamy zupełnie inne oczekiwania co do brzmienia i jego postrzeganie. I w sumie jest to normalne. Mogę tylko zachęcić do porównania Supernaita 3 z tak samo wycenionym np. Rotelem RA6000 w muzyce rockowej. Nie lubię takich opisów jak "przepaść" ale pod względem dynamiki, przestrzeni, szybkości, mamy... przepaść. Za to przy cichym słuchaniu do snu... wszechobecne ciepło, podbarwienia, gęstość i miękkość SN3 mogą się bardziej podobać. 

11 minut temu, Krzysiek H napisał:

Proponowałem Ci kiedyś wysyłkę powerlina do sn3, ale nie wierzysz w kable. Jak wiesz w audio prąd gra. 

Jeszcze raz dziękuję. 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MarkM napisał:

wątek ożył,

Jak mnie nakręcisz na wypożyczenie Novy PE to będę o niej przez tydzień pisał. A jak kupię to przez miesiąc. Teraz bliżej mi jednak do powrotu do korzeni i sprawdzenia dzielonego Cyrusa ale tu znowu nikt w kraju nie ma Pre/Power XR. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przeczytać reckę Naim Uniti Nova Power Edition z naszego magazynu AUDIO. Trzeba mieć albo młode oczy (o 35 lat za późno) albo być po laserowej korekcji wad wzroku ale da się 🙂

Odpuszczam wypożyczenie. Chyba powyżej Uniti Star nie ma sensu inwestować w przypadku serii Uniti. Nie tego oczekiwałem po nazwie Power Edition i... jednak też cenie. Kochajmy stare Naimy, tyle mogę powiedzieć. 

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam do Was prośbę o poradę- dla głupca... Dostałem z UK oryginalny kabel (szarak) 2xRCA -DIN, do podłączenia SN3 z Wiim pro plus. Podczas podłączania, układania (ograniczona ilość miejsca w szafce) "urwałem" /odpadły mi oba kabelki od wtyków RCA. Wiedziałem że jest on bardzo delikatny (od kilku lat mam DIN-DIN połączony z CD i służy mi bez problemu), ale to co się teraz wydarzyło było totalnym zaskoczeniem. 

Możecie mi polecić jakiegoś fachowca /elektronika najlepiej ze Śląska, który "poprawnie " przylutuje mi te kabelki? 

Odsyłanie do UK  (koszty przesyłek) itp. chyba mija się z celem... 

Z drugiej strony jest 5 lat gwarancji, ale nie wiem jak się do tego odniosą (autoryzowany sklep Naima i sam Naim...)

 

Dzięki za pomoc 

 

Pozdrawiam 

 

Krzysiek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego chyba mam wpięte. Chord, jakiś taki niebiesko podobny, wyjściowo 700zł (realnie 500zł) kosztował jakieś pół roku temu. Bardzo solidnie wykonany chociaż to i tak o jakieś 300zł za drogo jak za kabelek, który nie jest przecież ze złota. Polecam 🙂

 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2024 o 12:17, diodek napisał:

Witajcie,

Mam do Was prośbę o poradę- dla głupca... Dostałem z UK oryginalny kabel (szarak) 2xRCA -DIN, do podłączenia SN3 z Wiim pro plus. Podczas podłączania, układania (ograniczona ilość miejsca w szafce) "urwałem" /odpadły mi oba kabelki od wtyków RCA. Wiedziałem że jest on bardzo delikatny (od kilku lat mam DIN-DIN połączony z CD i służy mi bez problemu), ale to co się teraz wydarzyło było totalnym zaskoczeniem. 

Możecie mi polecić jakiegoś fachowca /elektronika najlepiej ze Śląska, który "poprawnie " przylutuje mi te kabelki? 

Odsyłanie do UK  (koszty przesyłek) itp. chyba mija się z celem... 

Z drugiej strony jest 5 lat gwarancji, ale nie wiem jak się do tego odniosą (autoryzowany sklep Naima i sam Naim...)

 

Dzięki za pomoc 

 

Pozdrawiam 

 

Krzysiek 

 

Witaj,

Zapytaj lokalnego dystrybutora, możliwe, że mają kogoś na miejscu, kto potrafi takie rzeczy bez problemu naprawić. Lokalny dystrybutor, gdzie mieszkam (de facto jego właścicielem jest FNCE) posiada taką osobę, która takie i inne usterki naprawia.

 

Kacper 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was poszukuje HiCap Dr, podrzucam linka https://highendaudio.nl/product/naim-hicap-dr/

Pan jest sympatyczny i godny polecenia, jak również sprawdzony – kupowałem od jegomościa CD555 w zeszłym roku. 
 

Jedyne, co zauważyłem na zdjęciu, panel się „zaróżowił” co chronologicznie pasuje do roku produkcji, patrząc na nr seryjny. Fabryka daje gwarancję na tę przypadłość, powinni wysłać nowy panel nieodpłatnie, tak się stało kilka lat temu w przypadku Hicap, którego niegdyś posiadałem – jeśli komuś by to przeszkadzało.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pytanko do posiadaczy serii uniti, a może nie tylko do nich: w jaki sposób działa ustawienie maksymalnej głośności (w opcjach, np zmniejszenie ze 100 na 80), czy zmniejsza w jakiś sposób moc urzadzenia, czy tylko ścisza głośność?
Zaintrygowało mnie to jak działa to w naimie, bo mam wrażenie, że w wimm amp, redukuje moc. Po ustawieniu np. 80 wimm amp mniej się nagrzewał. Sprawdzę to jeszcze dokładniej na wiimie, ale już po majówce.

Yamaha 803, która miałem poprzednio miała możliwość ustawienia poziomu głośności z jaką chcemy, żeby urządzenie startowało. To mi się bardziej podobało niż rozwiązanie z Max głośnością z Naima, czy wiim.

Zimnego piwka dla Was





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.