Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak mozna zrobic fabryczne ustawienia tych wejsc w supernaicie

cos nie moge podlaczyc tego pudelka , moze to i tak jak piszesz jest ?

 

Przywracanie domyślnych ustawień:

To restore all input mapping and special functions to their default settings, enter

program mode and press and hold disp until the preamp returns to normal

operation. Alternatively, switch on the unit with the front panel source mute button

held down.

WARNING: Switching on the SuperNait with the front panel mute button held down

also reduces the power up mute from 30 seconds to 2 seconds. Ensure speakers

are not connected at this time as the power up mute protects the speakers while

the amplifiers stabilise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna zrobic fabryczne ustawienia tych wejsc w supernaicie

cos nie moge podlaczyc tego pudelka , moze to i tak jak piszesz jest ?

 

hej,

 

przy ustawienia defaultowych Supernaita, AUX 1 oraz TAPE sa skonfigurowane jako wejscie cyfrowe. Aby zmienic je na tryb analogowy, wybierz na pilocie PRE, nastepnie przytrzymaj PROG. Pozniej nacisnij TAPE w wierszu wyboru zrodla. Jezeli masz to wejscie ustawione jako cyfrowe, przycisk CD w wierszu nagrywania bedzie sie swiecil. Aby ustawic TAPE jako wejscie analogowe, nacisnij swiecacy sie przycisk CD w wierszu nagrywania. Podswietlenie powinno zniknac co oznacza, ze wejscie TAPE zostalo zmienione na analog. Tak samo robisz z AUX1, ale mysle ze nie bedzie Ci to potrzebne. Po tych "zabiegach" musi dzialac, jesli nie, to cos jest nie tak ze sprzetem.

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

przy ustawienia defaultowych Supernaita, AUX 1 oraz TAPE sa skonfigurowane jako wejscie cyfrowe. Aby zmienic je na tryb analogowy, wybierz na pilocie PRE, nastepnie przytrzymaj PROG. Pozniej nacisnij TAPE w wierszu wyboru zrodla. Jezeli masz to wejscie ustawione jako cyfrowe, przycisk CD w wierszu nagrywania bedzie sie swiecil. Aby ustawic TAPE jako wejscie analogowe, nacisnij swiecacy sie przycisk CD w wierszu nagrywania. Podswietlenie powinno zniknac co oznacza, ze wejscie TAPE zostalo zmienione na analog. Tak samo robisz z AUX1, ale mysle ze nie bedzie Ci to potrzebne. Po tych "zabiegach" musi dzialac, jesli nie, to cos jest nie tak ze sprzetem.

pozdrawiam

dziekuje za rady

to teraz zostaly tylko dwie mozliowsci

albo jestem dupa , albo sprzet jest popsuty !?

Edytowane przez michal stabro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rady

to teraz zostaly tylko dwie mozliowsci

albo jestem dupa , albo sprzet jest popsuty !?

 

hmm, jest to bardzo dziwne, ze nie dziala, moze trzeba przetestowac sprzet u kogos innego lub w serwisie..

 

Panowie,

 

pozbywam sie kabelka AR Sound Skylink, chetnych zapraszam na priva...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od niedawna mam przyjemność słuchania muzyki w systemie stereo z NAIM 5i-2.

W chwili obecnej muszę zdecydowanie przyznać, że to jest to czego szukałem!

Naim + Dali IKON 6 MKII + Hegel HD2 - wybrany po kilkugodzinnym odsłuchu kilku zestawień.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od niedawna mam przyjemność słuchania muzyki w systemie stereo z NAIM 5i-2.

W chwili obecnej muszę zdecydowanie przyznać, że to jest to czego szukałem!

Naim + Dali IKON 6 MKII + Hegel HD2 - wybrany po kilkugodzinnym odsłuchu kilku zestawień.

 

pozdrawiam

 

 

W chwili obecnej muszę zdecydowanie przyznać, że to jest to czego szukałem!

 

taaaaa, na pewno ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę o opinie odnośnie kabla głośnikowego Naima NAC A5. Patrząc na wasze profile widzę, że chyba ponad 50% posiadaczy Naima ma inne kable głośnikowe niż firmowy - właściciele droższych modeli Naima raczej nie kombinują i trzymają cię Naca5. Ja miałem ten kabel kiedyś (kiedy nie miałem jeszcze cd Naima tylko sam wzmacniacz) i wydał mi się on mało przekonywujący - słaba precyzja i za duży bas, Blue Heaven Nordosta był o wiele lepszy. Teraz kiedy mam komplet i jest on podłączony firmowym kablem kusi mnie żeby jeszcze raz spróbować z NACA 5.

Jakie jest wasze zdanie o tym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Naim CD5XS i Naim Nait XS używam Chord Anthem 2 i jest bardzo dobrze.

 

Witaj,

Czy mogłbyśopsac zmiany jakie nastały po podłączeniu tym Chordem ?

Chodzi mi przedewwszystkim o tony wysokie - wyostrzenie/złagodzenie/bez zmien ?

Scena - rozszerzenie/separacja zrodel pozornych ?

Opisz proszęswoje subiektywne odczucia. Pytam bo cena w stosunku do Hi-Line jest atrakcyjna.

 

Revers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kilkakrotnie zdarzyło mi się ze mój nait5xs nie reaguje na pilota. Jest wciąż podłączony, tzn nie wyłączany przyciskiem na tylnej obudowie. I raz na kilka dni po włozeniu płyty czy po prostu wcisnieciu na pilocie play, nie mogę zrobić głośniej. Okazuje się ze pilotem nie mogę wtedy z wzmakiem nic zrobić ( np wyłączyć podswietlenie, wyciszyć całkowicie czy zmienić źródło). Działa po tzw restarcie. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji. Powiedzcie czy warto go oddawać do naprawy, bo poza tym gra jak dla mnie rewelacyjnie.

Edytowane przez Gustaw_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkakrotnie zdarzyło mi się ze mój nait5xs nie reaguje na pilota. Jest wciąż podłączony, tzn nie wyłączany przyciskiem na tylnej obudowie. I raz na kilka dni po włozeniu płyty czy po prostu wcisnieciu na pilocie play, nie mogę zrobić głośniej. Okazuje się ze pilotem nie mogę wtedy z wzmakiem nic zrobić ( np wyłączyć podswietlenie, wyciszyć całkowicie czy zmienić źródło). Działa po tzw restarcie. Sprzęt jest jeszcze na gwarancji. Powiedzcie czy warto go oddawać do naprawy, bo poza tym gra jak dla mnie rewelacyjnie.

[/quote

 

A może tylko przypadkowo naciskasz nieodpowiedni guzik na pilocie i to pilot przestaje działać,tzn przełączasz na działanie innego urządzenia?

Być może jednak faktycznie coś jest nie tak z XS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię głośniej i jeśli nie działa wciskam na pilocie pre, no i dalej nic. Tylko wylacze i od razu działa po włączeniu. Raz nawet nie mogłem zmienić w naicie na inne źródło ręcznie. Też musiałem zrobić "restart". Szkoda mi oddać sprzęt do naprawy bo nie mam co podpiąć do cd5xs i nie będzie na czym słuchać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kolegow naimowcow,zwlaszcza posiadaczy nap200/nac202...mam mozliwosc posluchania tego zestawienia i jestem ciekawy czego moge sie spodziewac porownojac do 5i ktore posiadam

Z Naimem zaczynałem od 5i. Po półtora roku przesiadłem się na XS. Pełna szczęścia. Do czasu. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem nap200/nac202. Z naciskiem na słowo "szczęśliwym". Choć poznałem wcześniej ten dźwięk, musiałem do tej kultury przekazu dorosnąń. Paradoksalnie, pomógł mi w tym Baltlab Epoca 2. Czy ma jakikolwiek sens porównywania tych dwóch wzmacniaczy? Posłuchaj w dobrej konfiguracji i akustyce, z dobrymi paczkami, a zrozumiesz, czego możesz się spodziewać. Z pewnością zmiany stanu twego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię głośniej i jeśli nie działa wciskam na pilocie pre, no i dalej nic. Tylko wylacze i od razu działa po włączeniu. Raz nawet nie mogłem zmienić w naicie na inne źródło ręcznie. Też musiałem zrobić "restart". Szkoda mi oddać sprzęt do naprawy bo nie mam co podpiąć do cd5xs i nie będzie na czym słuchać :(

Może przyczyną jest pilot od innego urządzenia, w moim przypadku "wieszanie" się wzmaka powoduje pilot od plazmy Panasonic`a. Proponuję zasłonić logo Naim`a i sprawdzić czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Tez mam plazme Panasa, z tym ze mam ja ponad 3 lata, a sprzęt niecały rok. Jednak po przeprowadzce zmieniłem nkę na kablówka. I rzeczywiście od przeprowadzki wzmak się zawiesza. Winie wiec dekoder kablówki, niejaki ferguson ariva 100. Poobserwuje, może rzeczywiście w tył leży przyczyna. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co myślicie Panowie o podłączeniu subwoofera do Naim 5i-2 (czy ewentualnie innego Naima), czy ktoś próbował i jak wrażenia?

 

Mam bardzo duży pokój i czasami Dali Ikon 6 mkII nie wyrabiają z basem (zależy od utworu ale generalnie chciałbym więcej basu) do pozostałych aspektów brzmienia nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe tematy ostanio poruszacie.

 

Co do zawieszania się Naima to mam taki sam problem. Mam dekoder cyfry z dyskiem twardym i niestety dekoder stoi blisko Naima i nie wiem co jest przyczyną ale te dwa urządzenia sie nie lubią bo co jakiś czas dochodzi do zawieszenia Naima i wtedy tylko reset skutkuje, żaden przycisk na pilocie nie reaguje. Specjalnie na jakiś czas podłączyłem Naima w innym pokoju i problem nie wystepuje. Do tej pory byłem przekonany że to dekoder ale czytając dziś o plaźmie Panasonica trochę dało mi to do myślenia bo ja takze mam plazmę Panasonica. Może to jest trop? Dzwoniłem ostatnio do Decibela w tej sprawie i człowiek z którym rozmawiałem stwierdził że u niego w domu ten problem wystepuje już kilka lat ale jakoś szczególnie się tym nie przejmuje bo z uwagi na jakieś tam zabezpieczenia prądowe które ma Naim nic nie powinno się dziać.

 

Co do subwoofera to uważam że można spróbować. Sam zastanawiam się ostatnio czy nie dokupić sobie jakiegoś małego pudełka. Polecam Rela w obudowie zamkniętej. Uważam że chociażby mały Rel T5 to bardzo dobry subwoofer. Spokojnie do pokoju do 25m2 wystarczy. Rel chyba jako jedyna firma na świecie robi subwoofery które są w stanie nadążyć nad dynamiką Naima. Rel ma bardzo fajne i unikalne podłączenie. Subwoofer jest podłączany bezpośrednio do wyjść głośnikowych wzmacniacza za pomocą specjalnego przewodu dołączanego przez RELa. Sprawia to że REL doskonale potrafi wpasować się w głośniki, praktycznie nie słychać że w pokoju gra subwoofer. Nie warto też przesadzać z wielkością subwoofera. Ma on delikatnie uzupełnić dolne rejestry a nie zakłócić resztę pasma. Szczególnie dużo na temat takiego połączenia można poczytać na brytyjskim forum naima, warto spróbować. Ja osobiście zestawu stereo używam także do oglądania filmów dlatego tym bardziej myślę o dokupieniu Rela.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.