Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja z kolei pozbywam sie Naim Credo, jasne, stan bardzo dobry proszę na maila lub telefon 509 912 343. Sorry za wtret handlowy ale tylko tu ktokolwiek moze znac te głośniki

 

Mam flatcapa z 5XS i 5x i stwierdzam że owszem znacznie pomaga ale nie powinien być (choc może) podłączony jednocześnie do wzmacniacza i odtwrzacza. Jest za słaby. Kiedy zasila np. CD (jak u mnie efekt jest lepszy cała jego para niezbyt duża idzie w zasilanie cyfrowj części odtwarzacza i to słychać. Właśnie zamierzam kupic Teddy Pardo zasilić nim CD a flatcapem wzmak. Tak będzie dobrze. Na dowód podaję ze Naim w ofercie do serii X ma jeszcze jeden droższy zasilacz (cena przekracza 6 tys (XPS a nawet supercap ten ok 14 tyś. Kolumny mam łatwe do napędzenia Acoustic Energy Radiance 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle że ja flatcapa już mam i myslę ze mi wystarczy zakupić podstawowy Teddy Pardo do zasilania CD5X, flatcap zostaje do zasilania wzmacniacza (a właściwie do jego pre). Nie wiem tylko czy to nie będzie za mocny dzwiek, mam niewielki pokój ok 18 m2. i kolumny stoja na dłuższej scianie aby miały miejsce po bokach co okazuje się byc ważniejsze niż wiele innych zasad (unika sie pierwszych silnych odbić). Ale do miejsca odłuchowego niedaleko.

 

ja uzywam listwy sieciowej supry

kabli siec

raz podlaczylem bylo wiecej przestrzeni ale mniej barwny dzwiek

jak pograja glosniki zrobie probe jeszcze raz z kablami supry

 

Też mam Suprę i listwę i kable, ale kable chyba nieco osuszają dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motiff, miałem podłączonego Flatcapa do pre w Nait XS. zrezygnowałem z tego. w moim odczuciu spowalniał dźwięk, był jakby pogrubiony. wzmacniacz tracił charakter, ale raczej nie nazwałbym tego "za mocny". co innego z CD! jeśli w chodzisz w zalilacze od Teddy'ego to sprzedaj Flatcapa a kup DualTeddyCap.

Edytowane przez de_moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie i panie czy probowaliscie łączyć elektronikę naim z kolumnami b&w ??

Jestem ciekaw jak by to zagrało ? Widziałem takie połączenia w necie na YouTube itd

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Twinslaver chciał sprzedać za okazyjną cenę...też się do niego przymierzam niebawem;-)

 

Tomek go sprzedał (znam aktualnego właściciela, ale go nie odsprzedaje). Skylink Blue wypełnia średnice delikatnie maskując kontury dlatego do szczegółowych kolumn pasuje idealnie. Jeśli kolumny są ciemniejsze na średnicy, wypełnione wtedy (reklama) srebrny SonusOliva lepiej się sprawdza. Tak było gdy miałem Dynaudio Contour 1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest możliwość zamówienia tego przewodu bezpośrednio na stronie producenta za 148 funciaków. Tak w ogóle ktoś w Polsce sprzedaje te przewody? Chętnie bym sprawdził go u siebie. Ostatnio wyleciał u mnie Skyline'a od Audionovy i pozostał szarak ale nie narzekam.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostał szarak ale nie narzekam

niezręcznie mi jest reklamować sprzedawany kabel ale jeśli się nie sprzeda mogę Ci wypożyczyć. Ze Spendorami może Ci się spodobać. Skylink miałem wypożyczony i sprawdza się tam gdzie kolumny do Naim są rozdzielcze + rozjaśnione na średnicy. W odwrotnym przypadku Sonus jest lepszy - precyzyjnie układa i "doświetla" dźwięk bez wyostrzeń np. z Dynaudio Contour 1.1

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że piszesz o Sonus Olivie? Nie lubię wyostrzeń i jasnego grania dlatego zainteresował mnie Twój opis Skylinka. Rozumiem też że miałeś wypożyczonego Skylinka i co nie zyskał akceptacji ? :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem też że miałeś wypożyczonego Skylinka i co nie zyskał akceptacji ? :)

Skylink w połączeniu z Contour 1.1 nie sprawdził się bo to muzykalne kolumny, wypełnione na średnicy, nieco ciemne dlatego z Neat Motive które są przeciwieństwem Contour było lepiej. Natomiast Sonus z Contour to było to ! Aktualnie mam Dynki focus 110, które są rozjaśnione na średnicy dlatego z SO jest suchawo (w torze jest jeszcze RESON) i Skylink bpowinien się sprawdzić ale do to go czasu mam zamiar prowizorycznie podłączyć coś podobnego jak Skylink ale na RCA (nie zdradzę co to będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak będziesz robił zamówienie to napisz. Jeśli do tego czasu nie znajdę nic dla siebie to chętnie podłączę się pod zamówienie. Na brytyjskim forum Naima pieją z zachwytu nad Skylinkiem.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie... po długim jak na moje częste zmiany w systemie obcowaniu ze srebrnym IC SounusOliva, nadszedła czas na zmiany. Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę wypożyczyć za kaucją. Szczegóły telefonicznie i w opisie aukcji

http://allegro.pl/interkonekt-din-do-naim-sonusoliva-srebro-i2572274941.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno przegiąłeś z upgradami i dajesz sobie spokój?! szczyt bezczelności

 

To chyba nie jest miejsce na takie uwagi, zwłaszcza złośliwości, daruj sobie ! Ponadto słowo test nie oznacza, że zapadła decyzja (czytanie ze zrozumieniem). Kabel nie jest mój, jest wypożyczony

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest miejsce na takie uwagi, zwłaszcza złośliwości, daruj sobie ! Ponadto słowo test nie oznacza, że zapadła decyzja (czytanie ze zrozumieniem). Kabel nie jest mój, jest wypożyczony

 

a propos czytania ze zrozumieniem: "Panowie... po długim jak na moje częste zmiany w systemie obcowaniu ze srebrnym IC SounusOliva, nadszedła czas na zmiany...."

 

o tyle z mojej strony.............

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wątek póki co jest ciekawy i trzymał poziom i niech tak pozostanie :)

 

A propos zmian. Ciężko jest powiedzieć o posiadanym sprzęcie że coś jest na lata i się zakończyło budowanie systemu. Zawsze jest jakaś pokusa, a nóż kabel Y okaże jest lepszy od przewodu X.

 

Nie nalezy jednak popadać w paranoje. Zamiast relaksować się przy muzyce to doszukujemy się niuansów powodowanych przez jeden czy to drugi kawałek drutu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.