Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w przypływie irytacji piszę co następuje:

 

ostatnio kilka osób z tego forum wysyła mi PM'y z idiotycznymi pytaniami odnośnie Naima, niektóre z tematów były wałkowane tutaj już milion razy, często sam odpowiadałem na pytania, ale dość tego. Jest taka funkcja jak "szukaj", praktycznie wszystko zostało powiedziane/napisane na tym forum także proszę nie liczyć na odpowiedź....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spojrzenie na zestaw Naim - Nait XS oraz CD5 XS opisałem tu:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/10/zestaw-naim-xs-wzmacniacz-nait-xs-oraz.html

 

Coś mi podpowiada, że chyba wejdę w posiadanie zestawu Naim dłużej niż li tylko 3. tygodnie testów. Fascynujący sprzęt!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spojrzenie na zestaw Naim - Nait XS oraz CD5 XS opisałem tu:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/10/zestaw-naim-xs-wzmacniacz-nait-xs-oraz.html

 

Coś mi podpowiada, że chyba wejdę w posiadanie zestawu Naim dłużej niż li tylko 3. tygodnie testów. Fascynujący sprzęt!

 

całkiem ciekawa recenzja, moge sie tylko przyczepic do dwoch rzeczy, nie wierze ze XS wysterowal podlogowki w calosci jak to kolega napisal, a co do glebi, proponuje posluchac z lepszym zrodlem analogowym to i glebia sie pojawi, poza tym fajnie napisane....

 

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet,

czyli XS pobił Hebla H100?

 

Nie. Hegel H100 górą. Szczególnie jeśli chodzi o przestrzenność, jak i umiejętność budowania realnej sceny.

 

 

całkiem ciekawa recenzja, moge sie tylko przyczepic do dwoch rzeczy, nie wierze ze XS wysterowal podlogowki w calosci jak to kolega napisal, a co do glebi, proponuje posluchac z lepszym zrodlem analogowym to i glebia sie pojawi, poza tym fajnie napisane....

 

Dzięki, Kolego.

Ale owe "lepsze źródło analogowe" to jakie? Używałem gramofon Clearaudio Emotion plus przedwzmacniacz gramofonowy PreAmplifikator, czyli razem sprzęt za około 12 000 - 14 000 zł. Chyba to odpowiednie zestawienie do Naim XS? Tak - podłogówki Vienna Acoustics Mozart Grand, Naim Nait XS całkowicie złapał za "twarz". Ani nie jęknęły w geście sprzeciwu. Totalna kontrola. Żadnego buczenia - tylko czysty dźwięk "in statu nascendi".

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zapewne tak dobrego ucha jak przedmówcy ale u mnie taki sam zestaw NAIM w zupełności napędza Monitor Audio GX200.

 

nie kazdy musi miec wysokie modele sprzetu, jesli sie podoba, to tylko sie cieszyc, ale nielukrowana prawda jest taka - zeby wycisnac maxa z kolumn daje sie lekka przeinwestowana elektronike w stosunku do glosnikow. XS jest fajnym wzmacniaczem, ale nie do podlogowek. Totalna kontrola to mocna przesada. Radze posluchac przynajmniej 202/200 - wtedy uwierze ze to napedzi podlogowki.

 

 

A odnosnie lepszego zrodla analogowego, to chodzilo mi o bardziej odpowiednie dla Naima - Linn, Gerard, Michell.

 

a może ktoś zainteresowany odtwarzaczem Naim Audio CDS3 ???

zdecydowałem się na zmianę.....

na co zmiana??:) streamer??

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver,

 

Wybacz, ale nie odpowiem Ci tym razem. Z dyletantami nie mam zwyczaju rozmawiać, a z fanatycznymi ignorantami - tym bardziej. "Naim Nait XS jest szczególnie predysponowany do gramofonów Linn, Gerard, Michell, ale do Clearaudio - nie". Niezły dowcip :)

O Twojej teorii "podłogówkowo-monitorowej" też lepiej nic nie mówić. Monitory dla pełnego grania najczęściej wymagają mocniejszego wzmacniacza, niż takiego, który już w pełni wysteruje ewentualne podłogówki. Innymi słowy, monitory potrzebują więcej Watów niż podłogówki aby optymalnie, czyli lepiej zagrać. Tak mówią proste prawa fizyki.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver,

 

Wybacz, ale nie odpowiem Ci tym razem. Z dyletantami nie mam zwyczaju rozmawiać, a z fanatycznymi ignorantami - tym bardziej. "Naim Nait XS jest szczególnie predysponowany do gramofonów Linn, Gerard, Michell, ale do Clearaudio - nie". Niezły dowcip :)

O Twojej teorii "podłogówkowo-monitorowej" też lepiej nic nie mówić. Monitory dla pełnego grania najczęściej wymagają mocniejszego wzmacniacza, niż takiego, który już w pełni wysteruje ewentualne podłogówki. Innymi słowy, monitory potrzebują więcej Watów niż podłogówki aby optymalnie, czyli lepiej zagrać. Tak mówią proste prawa fizyki.

 

widze ze kolega Violet sie niezle rozkrecil

....a jeszcze nie tak dawno testowal popularne boomboxy

.....jak ten czas leci

pozdr Naimowcow

Naim rulez

ps

dzielony zestaw naima sprzedaje forumowy kolega , gdyby nie ten kryzys chetnie nabylbym to cacko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinslaver,

 

Wybacz, ale nie odpowiem Ci tym razem. Z dyletantami nie mam zwyczaju rozmawiać, a z fanatycznymi ignorantami - tym bardziej. "Naim Nait XS jest szczególnie predysponowany do gramofonów Linn, Gerard, Michell, ale do Clearaudio - nie". Niezły dowcip :)

O Twojej teorii "podłogówkowo-monitorowej" też lepiej nic nie mówić. Monitory dla pełnego grania najczęściej wymagają mocniejszego wzmacniacza, niż takiego, który już w pełni wysteruje ewentualne podłogówki. Innymi słowy, monitory potrzebują więcej Watów niż podłogówki aby optymalnie, czyli lepiej zagrać. Tak mówią proste prawa fizyki.

 

odniosnie okreslen na moj temat, cos Ci powiem chlopczyku, w sredniowieczu jak rycerz zostal upokorzony przez wiesniaka, kazal go wybatozyc przez wlasnego giermka, bo nie chcial sie znizac do jego poziomu, reszte sobie sam dopowiedz....a odnosnie praw fizyki to poczytaj sobie troche o systemach DCS, wtedy bedziesz mial pojecie z kim masz do czynienia...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............kultura , kulturą....

, ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie

............, bo mojsza racja , jest najmojsza...............

 

:)))))))))))))))))))))

 

ps

czy kolega Violet testaowal zestaw naima z kablami naima ,

jezeli tak , to jaka jest roznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się oburzać na "Violeta". Chłop ma moim zdaniem trochę racji. Posiadam właśnie takie testowane zestawienie XS/CD5XS. Potwierdzam że generalnie łatwiej napędzić jest podłogówki (oczywiście nie jakieś estradowe kolosy) od monitorów. To jest jasne i nie ma co z tym dyskutować. Mniejszy głośnik aby się bardziej rozbujał i zagrał pełną piersią potrzebuje więcej prądu.

 

Porównywanie dzielonego wzmacniacza do XS to chyba delikatne nadużycie :) Wiadomo że "dzielony" zagra lepiej praktycznie ze wszystkim i w każdych warunkach

 

Violet chyba używał kabli innych niż naimowskie a szkoda :)

Kable NACA5 to ogólnie nic ciekawego ale do Naima idealne i na razie w moim odczuciu chyba nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego. Chociaż dalej sprawdzam czy rzeczywiscie tak jest :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem jednoczesnie xs i 5 i supernaita ,

sluchalem z harbeth 5 i 3

xs gral bardziej tranzystorowo mniej plynnie i mniej analogowo

od supernaita , z mniejsza dynamika

co do roznicy napedzenia podlogowek i monitorow , to

sprawa nie jest prosta i raczej wykladnikiem latwosci wysterowania nie jest tu

problem czy to jest mala , czy duza skrzynka

lecz skutecznosc i przebieg impedancji glosnika oraz wielkosc pomieszczenia

zapewne jeszcze pare innych rzeczy tez moze komplikowac jednoznaczny wyrok

co latwiej napedzic monitorki , czy duze sarkofagi

 

ps

jakie sluchawki polecacie do wzm sluchawkowego naima ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, sprawa doboru kolumn do wzmacniacza jest bardziej złożona, niż li jej moje przybliżenie. Warto jednak mieć więcej pokory względem tego tematu i nie forować prostych odpowiedzi i przypuszczeń, bo te mogą być (i często są) błędne, nietrafione. Generalnie trzymam się zasady, że do mocnego wzmacniacza przyłączam wymagające (najczęściej) monitory, a do podłogówek mocne i mniej silne amplifikacje. Naturalnie, im większa skuteczność kolumn, tym "słabszy" wzmacniacz można przyłączyć, ale tu też nie ma żadnej prawdy rzeczywistej, bo w praktyce różnie bywało.

 

Aby złagodzić i uspokoić niepotrzebne niektóre mocno emocjonalne reakcje napiszę, że Naim Nait XS mimo, iż 60 Watowy przy 8 Ohm, to swoją wydajnością mocy impulsowej transformatora toroidalnego (380 V) gasi i nasyca chyba większość kolumn dostępnych na rynku. Potencjał prądowy jest tu gigantyczny - i to słychać bez wątpliwości. Nieco gorzej rzecz ma się przy głośniejszych odsłuchach - tu Nait XS ma już odczuwalne braki w Watach - ale coś, za coś. Nie można mieć wszystkiego.

 

Co do kabli połączeniowych, to podczas odsłuchu zestawu Naim XS używałem głośnikowe Audiomica Laboratory Dolomit Reference oraz Diamond Gold, IC to Oyaide Tunami Terzo RR, Ear Stream Signature oraz Audiomica Laboratory Rhod Reference (srebrne) oraz Audiomica Laboratory Mica Transparent GLD. A także głośnikowe Siltech Amsterdam oraz kilka IC Acrolink. Zasilające to Oyaide oraz Audomica Laboratory. Niestety, nie dysponuję kablami na wtykach DIN, nad czym bardzo boleję, bo uznaję firmową "filozofię" połączeń takimi kablami za całkowicie uzasadnioną i lepszą niż RCA - w skrócie mówiąc.

 

Na pewno będę chciał zapoznać się w przyszłości z kolejnymi produktami firmy Naim. Ten sprzęt potrafi silnie zafascynować!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze sprawa doboru wzmacniacza do kolumn jest bardzo zlozona. Jezeli chcemy uzyskac super jakosc, kontrole, przestrzen i tak dalej, to faktycznie trudniej jest to wydobyc z monitora i tutaj jak najbardziej zgadzam sie z tym, ze potrzebujemy bardziej wydajnego pieca. Jesli natomiast chodzi nam o tzw. "domowy dzwiek", bez zbytniego czepiania sie, to moim zdaniem, monitor jest latwiejszy do wysterowania. Ja zawsze patrze na sprawe okiem przecietnego Kowalskiego, dlatego przyczepilem sie do tej "totalnej kontroli". Pozniej rozpoczynajacy kariere audio chlopak kupuje takiego XS'a i dziwi sie dlaczego nie ma takiego walniecia jak to w opisie Violeta...

 

Violet,

 

odnosnie doboru zrodla do reszty elekroniki i prosze nie zrozum mnie zle, nie wierze ze jestes nadetym ignorantem i na pewno wiesz, ze nie wszystko gra ze soba, ja sluchalem Clearaudio z moim Naimem, ale tez sluchalem innych gramofonow i te ktore wymienilem, faktycznie wypadaja lepiej, dlatego nie moge zrozumiec braku glebi. Kolega ma Avida, po podlaczenia do Naima, daje to tak niesamowita przestrzen i glebie, ze masz wrazenie dzwieku fortepianu czy saksofonu dobiegajacego spoza mieszkania. W tym momencie urywam jakakolwiek dyskusje odnosnie komentowania Twojego opisu Naima, ja juz sie wyzylem.

 

 

P.S.

 

zapoznaj sie z innymi produktami, XS to dopiero poczatek super przygody z dzwiekiem, im wyzej, tym bedzie glosniej, cieplej ,badziej muzykalnie z basem trzymanym za pysk:)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj, to nie sam tylko gramofon gra, a przede wszystkim jego wkładka - określa jego charakter, styl oraz właściwości. I jeszcze też ewentualnie phono-stage, pisząc z angielska. To rzecz oczywista. Poza tym w moim teście oprócz gramofonów używałem też dedykowanego do Nait XS odtwarzacza CD5 XS. I dalej było płasko, lecz oczywiście mocno szeroko i kalorycznie, można rzec. Już nie chce mi się zresztą tu polemizować - podtrzymuję wszystkie poprzednie swoje wpisy. Ich treść i zawartość.

 

Mam nadzieję niebawem testować kolejne sprzęty firmy Naim. Odezwę się wówczas w Szanownym Klubie. Trzymajcie się, Naimowcy! Naprawdę dobre sprzęty posiadacie.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle o Grado do swojego Headline'a

 

mam Grado i polecam, nie mam jakiegoś tam szałowego modelu z najwyższej półki ot takie sr 60 za 100 funciaków ale to co mnie przypadło do gustu to fajny szybki i dokładny bas plus dynamika, porównywałem z sr 80 ale w końcu zdecydowałem się na te tańsze bo różnica w okazyjnej cenie była duża.mało słucham na nausznikach więc taka zupełna podstawa z Grado dla mnie ok

Edytowane przez arkadius69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.