Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Dobra, mów ile ten materiał na dyfuzory kosztuje, bo Multipla już zatankowana czeka.

 

Z takimi dyfuzorami to se Amplifona nawet kupię, może zagra.

W tych " garażach " były jakieś systemy , które grały i nie były to tuby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś tych małych kolumn CECa na wystawie głównej?

 

Tak, ale byłem zaskoczony dość mało swobodnie prezentowanym dźwiękiem. Nie znam osobiście Amplifona i kolumn CEC-a (dzielpnego w najnowszej specyfikacji cedeka jak najbardziej) i nie za bardzo wiem co o tym sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale byłem zaskoczony dość mało swobodnie prezentowanym dźwiękiem. Nie znam osobiście Amplifona i kolumn CEC-a (dzielpnego w najnowszej specyfikacji cedeka jak najbardziej) i nie za bardzo wiem co o tym sądzić.

Te paczki to się nadają jedynie na ognicho. Kolumny "Ceca" a właściwie naklejki to też Silberstatic a może horrorstatic. Dystrybutor w DE ma własny świat. Ciekawe co na to centrala w Japonii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wytypować systemy, które rokowałyby na coś więcej w domu po odsłuchu wystawowym, w puli znalazłby się set Rockportów z Absolare, zestawy Wilson Benesch-a, duży MBL, duży TAD, FM ACOUSTIC, Kondo z Kavero i o dziwo ciekawie wypadły Magico ze Spektralem. Ale weźcie poprawkę, że przypadki typu: dobry repertuar, czy optymalne miejsce i ilość słuchaczy w pokoju mocno determinują chwilowe występy. Tak więc to tylko luźne, acz zapisane w dobrym tonie typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Amplifonowscy! Jak radzicie sobie z grzaniem wzmacniacza w upalne dni? Druga sprawa jak wydłużyć życie lampą 6c33c. Czy lepiej pozostawiać wzmacniacz w standby i pobierać prąd czy wyłączać go. Czy takie wyłączanie, włączanie 2, 3 razy jest ok?

 

PRZESIADŁEM SIĘ z Primare I22 na Amplifona WT40II, kolumny to Dali Mentor 6. Po przesłuchaniu kilku godzin nasnuwa się kilka różnic.

1. Dynamika- Primare jest lepiej.

2. Bas - Primare bardziej punktowy, ale Wt40II bardziej rzeczywisty równiez dobrze kontrolowany jednakże mniej punktowy.Moim zdaniem bas ładniejszy z amplifona choć nie taki konturowy- kto co lubi

3.Gradacja planów. Wt40II słychać coś czego nie słyszałem na I22. Tylne plany są wyraźniejsze, i lepiej odseparowane łatwiej można je śledzić, sa jakby głośniejsze.

4. Wysokie- w Amplifonie jest ich mniej. i22 dawał chyba więcej informacji w tym zakresie, choć czasem na nie których płytach to krew z uszu

5.Barwa, wybrzmiewania lepsze w Wt40II. Czlowiek slucha i nie wierzy że ten instrument w tle tak pięknie się ciągnie.

6. Dużym minusem Amplifona jest jego grzanie. Chyba latem w upały nie będę w ogóle go włączał.

7. Brak pilota

8. Zużycie energii w I22 symboliczne tutaj dopiero się przekonam.

9. I22 bardzo ładny. Przy Wt40II, I22 wygląda jak brzydkie kaczątko. wygląd amplifona bajka.

Generalnie amplifon Wt40II to lepszy wzmacniacz od I22, jest też kilka aspektów których brakuje mi w Wt40II. Mniejszy tzw.wykop() gorsza dynamika), i mniej góry. Teraz płyty których nie mogłem słuchać na I22 brzmią ok, ale już na remasterach Floydów czegoś jednak brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Amplifonowscy! Jak radzicie sobie z grzaniem wzmacniacza w upalne dni? Druga sprawa jak wydłużyć życie lampą 6c33c. Czy lepiej pozostawiać wzmacniacz w standby i pobierać prąd czy wyłączać go. Czy takie wyłączanie, włączanie 2, 3 razy jest ok?

 

PRZESIADŁEM SIĘ z Primare I22 na Amplifona WT40II, kolumny to Dali Mentor 6. Po przesłuchaniu kilku godzin nasnuwa się kilka różnic.

1. Dynamika- Primare jest lepiej.

2. Bas - Primare bardziej punktowy, ale Wt40II bardziej rzeczywisty równiez dobrze kontrolowany jednakże mniej punktowy.Moim zdaniem bas ładniejszy z amplifona choć nie taki konturowy- kto co lubi

3.Gradacja planów. Wt40II słychać coś czego nie słyszałem na I22. Tylne plany są wyraźniejsze, i lepiej odseparowane łatwiej można je śledzić, sa jakby głośniejsze.

4. Wysokie- w Amplifonie jest ich mniej. i22 dawał chyba więcej informacji w tym zakresie, choć czasem na nie których płytach to krew z uszu

5.Barwa, wybrzmiewania lepsze w Wt40II. Czlowiek slucha i nie wierzy że ten instrument w tle tak pięknie się ciągnie.

6. Dużym minusem Amplifona jest jego grzanie. Chyba latem w upały nie będę w ogóle go włączał.

7. Brak pilota

8. Zużycie energii w I22 symboliczne tutaj dopiero się przekonam.

9. I22 bardzo ładny. Przy Wt40II, I22 wygląda jak brzydkie kaczątko. wygląd amplifona bajka.

Generalnie amplifon Wt40II to lepszy wzmacniacz od I22, jest też kilka aspektów których brakuje mi w Wt40II. Mniejszy tzw.wykop() gorsza dynamika), i mniej góry. Teraz płyty których nie mogłem słuchać na I22 brzmią ok, ale już na remasterach Floydów czegoś jednak brakuje.

Źródło LKS lub DCS + kolumny Minas Anor Premium Signature i nie poznasz WT40II.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Amplifonowscy! Jak radzicie sobie z grzaniem wzmacniacza w upalne dni? Druga sprawa jak wydłużyć życie lampą 6c33c. Czy lepiej pozostawiać wzmacniacz w standby i pobierać prąd czy wyłączać go. Czy takie wyłączanie, włączanie 2, 3 razy jest ok?

 

PRZESIADŁEM SIĘ z Primare I22 na Amplifona WT40II, kolumny to Dali Mentor 6. Po przesłuchaniu kilku godzin nasnuwa się kilka różnic.

1. Dynamika- Primare jest lepiej.

2. Bas - Primare bardziej punktowy, ale Wt40II bardziej rzeczywisty równiez dobrze kontrolowany jednakże mniej punktowy.Moim zdaniem bas ładniejszy z amplifona choć nie taki konturowy- kto co lubi

3.Gradacja planów. Wt40II słychać coś czego nie słyszałem na I22. Tylne plany są wyraźniejsze, i lepiej odseparowane łatwiej można je śledzić, sa jakby głośniejsze.

4. Wysokie- w Amplifonie jest ich mniej. i22 dawał chyba więcej informacji w tym zakresie, choć czasem na nie których płytach to krew z uszu

5.Barwa, wybrzmiewania lepsze w Wt40II. Czlowiek slucha i nie wierzy że ten instrument w tle tak pięknie się ciągnie.

6. Dużym minusem Amplifona jest jego grzanie. Chyba latem w upały nie będę w ogóle go włączał.

7. Brak pilota

8. Zużycie energii w I22 symboliczne tutaj dopiero się przekonam.

9. I22 bardzo ładny. Przy Wt40II, I22 wygląda jak brzydkie kaczątko. wygląd amplifona bajka.

Generalnie amplifon Wt40II to lepszy wzmacniacz od I22, jest też kilka aspektów których brakuje mi w Wt40II. Mniejszy tzw.wykop() gorsza dynamika), i mniej góry. Teraz płyty których nie mogłem słuchać na I22 brzmią ok, ale już na remasterach Floydów czegoś jednak brakuje.

...lampy ecc82 Amperex ``bugle boy``

sieciówka Xindak gold

pozostałe druty Stereovox

...i nie poznasz tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Źródło LKS lub DCS + kolumny Minas Anor Premium Signature i nie poznasz WT40II.

czyli Dali Mentor to kaszana? vs Minas Anor?

 

Wczoraj rozmawiałem z Panem Andrzejem z Amplifona i już wszystko jasne. Diabełki czarują średnicą ale ich dynamika w stosunku do obecnych produktów Amplifon jest gorsza. Sprawa wygląda odwrotnie jeślichodzi o średnicę. Żadna obecna lampa nie zastąpi 6c33c-b. Dodatkowo dowiedziałem się, że wzmacniacze w klasie D mają referencyjny bas-potwierdzam(Primare I22). Problem z klasą D to średnica, która jest delikatnie mówiąc nie najwyższych lotów. Do szybszego Rock-a klasa D jak znalazł.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym gra Amplifon?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Basic J Sikora Kuzma z Car 40, Linn Sondek LP 12 z AT OC9 MLII , Audiomeca Talisman, Denon 3300.

 

Dzięki Szymon . Całość jest w lekkim nieładzie tak zwany porządek twórczy, foto zaraz .

Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękna maszyna i przede wszystkim niesamowity dźwięk, moje gratulacje! Kondensatory V-Cap?

 

Tak.

 

Jak mniemam głównym źródłem jest vinyl. Ja bym jeszcze dorzucił kolumny Ethos Ultimo i jesteś w domu. Witamy kolejnego klubowicza. Jak pierwsze wrażenia?

 

Pierwsze wrażenia to takie że słuchałem go oczami.

Dopiero za drugim podejściem po dwóch dniach, gdy przytargałem go powtórnie , zacząłem słuchać uszami , no i został.

Paczki to DIY na modyfikowanych Focalach , według Andrzeja jak na Focala zgrywają się bardzo dobrze z SETEM. Brzmią naprawdę dobrze.

Jedynie muszę popracować jeszcze trochę nad dźwiękiem u styku wysoki ze średnicą.

Ale to dopiero wówczas , gdy wszystko będzie dobrze wygrzane.

 

Jeśli chodzi o dźwięk jaki reprodukuje gmka , to klasa sama w sobie.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej integry , polecam każdemu zwolennikowi analogu , naprawdę warto zainteresować się tym wzmakiem .

A co będzie gdy się wygrzeje!

Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.