Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuch Lorelei - 17.03.07 - Warszawa


pitaszyl

Rekomendowane odpowiedzi

w każdym bądź razie wchodzę w lampy, poza wymianą kolumn na lepsze i modyfikacją, wręcz przebudową pomieszczenia (zastanawiam się nad wyburzeniem jedej ściany i postawieniem na nowo w innym układzie :) jest to jest element naprawde znaczący w kwesti audio.... chyba....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja parę dni temu miałem przyjemność słuchać nowych monobloków (trioda GM70) pana Macieja na kolumnach yamaha ns-1000 (dość leciwe wersje studyjne na wysokich i średnich berylowych) i powiem, że dźwięk naprawdę wysokiej klasy i to ze starego jak świat i taniego cd marantza w którym kieszeń się zacinała i trzeba było pchać ręką ;) Może kiedyś będzie okazja posłuchać z DAC-iem audio nota lub jakimś innym przyzwoitym źródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitaszyl, 17 Mar 2007, 17:08

 

>>arek67

>

>>Pitaszyl robi to "bezinteresownie"

>Przecinam raz na zawsze uwagi na temat mojej "bezinteresowności" czy "interesowności".

>

>>a "wybrańców" zaprasza na odsłuch prywatny do domu w kameralnej atmosferze.

>

>Tak, kilku osobom - miłośnikom muzyki klasycznej - zaproponowałem, by dzisiaj wieczorem, skorzystali

>z okazji, że "Lorelei 009" jest u mnie tylko do jutra.

 

Prawda!

Ja wraz z paroma osobami byłem na tym spotkaniu. Było bardzo przyjemnie. Po "męczącym" dniu o swych wrażeniach oraz wszelkie uwagi napiszę jutro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdezintegrowany_3PO, 17 Mar 2007, 16:23

 

>Fr@ntz, 17 Mar 2007, 16:13

>

>>to nikt nie wpadł na pomysł wprowadznie jakiejś listy społecznej z godzinami odsłuchu? na Boya jak

>>jest 5 osób to można mówić o tłoku ;)

>

>

>... odsłuch nie odbywał się na ulicy Boya!!!

 

Odsłuch odbywał się w filii białostockiego Audiofil-a przy ul. Burdzińskiego w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->arek67, rafko

 

Dzięki za wpisy, mogłem przez to zweryfikować pewien wpis na forum:

 

Dajecie do porównania hifi do hi-endu. L.R I SPA to najwyższej klasy brzmienie jakie oferuja wzmacniacze za naprawdę duże pieniądze. Kiedy w Was zaswita zdrowe myslenie???? Nigdy?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takich wpisach chyba nikt się nie odważy z pozytywną opinią o tych lampach. Szkoda że nie było wyboru innego głośnika, nikt nie może na tej prezentacji powiedzieć co było słabsze wzmaczniacz, głośniki lub co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć... to że lampa grała było słychać, szybkość itp itd, barwa.. natomiast scena płaska, grało z głośników... i ta kambodża.. zdecydowanie z gramofonu najlepiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie było mnie więc się nie chcę się mądrzyć, ale czytając wpisy mam wrażenie, że stało się dokładnie to, o czym pisał Arek 67: system nie grał. Zastanawia mnie tylko, że organizatorzy spotkania nie zadali sobie trudu skonfigurowania takiego systemu, który pokazałby się z dobrej strony. Był przecież na to czas. Pozy tym można było przygotować inne źródło, inne kable czy inne kolumny i reagować na to, jaki dźwięk wydobywa się z systemu. Coś zmienić, przekonfigurować, jedno zastąpić drugim. A tak mamy wpisy o tym, a że to cedek źle dobrany, a że to kolumny do kitu, itd...

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były sobie tam Sonus Fabery... myślę że jakby pociągnęła lampka to było by znacznie lepiej, pozatym za duże pomieszczenie do monitorków, podłogówki lepiej by wypadły, takie moje zdanie, ale mogę się mylić..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie wiadomo czego , tylko dźwięku jak ze sprzetu za duże pieniądze, ponieważ taki to miał być dźwięk wg słów niektórych forumowiczów. Z tego co czytam, kolumny były odpowiedniej klasy i zagrały to ... co dostały. Może nie odpowiadać brzmienie lub pewne aspekty zależne od gustu, ale generalnie jak coś jest pewnej klasy to to słychać (choć nie koniecznie musi otwierać każdemu konto). Z waszych opisów wygląda, że grało w klasie ... użądzeń w cenie w jakiej ten wzmacniacz jest sprzedawany, to dobrze, sęk jednak w tym że miało grać w klasie urządzeń za klikadziesiąt tysięcy za element! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze winic mozna tutaj zle dobrana elektronike towarzyszaca..... Pomijam juz sam fakt doboru kolumn do wzmaka, ale jako zrodlo Kambodża ?!!!! gramofon OK, wkladka tez niczego sobie, a Phonostage zintegrowany w wzmaku ??!!!! Mysle ze mozna bylo lepiej to zorganizowac....

Mysle ze w zaistnialej sytuacji nalezaloby podejsc do sprawy tak - czy w cenie do 4 kz za nowy wzmak znajdziemy cos lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo jakis inny wzmacniacz za 4 tysie podlaczyc i bylaby odpowiedz jak bardzo zle/dobrze to gra? nie przyszlo to wam do glowy?konstruktor nie zyczyl sobie porownania?kiedys ze znajomym podlaczylismy pokahontasa do 3 zestawow glosnikowych w roznych cenach i ze wszystkimi gral zle, na temat lorelaj sie nie wypowiadam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego konstruktor nie chciał podłączyć Densena drugi raz? Rozumiem, że Cambodża była lepsza:) Na Vinylu też było ostro, "cyfrowo" :) A za 4000 pln to bez dwóch zdań Sound Art Rock jest lepszy co było do udowodnienia w teście forumowym dwa lata temu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... jesli konstruktor byl obecny na prezentacji i mial wplyw na zestawienie systemu to dlaczego winic system.

Jesli panu Andrzejowi to "gralo" przed prezentacja to cos nie gra?

W innym wypadku zglosilbym na miejscu konstruktora votum separatum....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Arek67

 

Densen gral i mogl grac tylko w drozszej wersji, bo podlaczony do tanszej (na ruskich lampach) pojawialo sie brumienie...... :-) a czemu? tego nie wiedzial nawet sam konstruktor.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trzeci raz piszę "swój" tekst do wątku. Po kliknięciu dodaj opis znika i pojawia się okienko czyste bez tekstu, który ginie:) Czyżby jakieś moce "nadprzyrodzone" dbały by moje wrażenia nie ujrzały oczy forumowiczów?

 

:):)

Próbuję jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67 -- "Spotykamy się w tym przypadku aby ocenić wzmak. Można to zrobić w 5min. "

 

W 5 minut to co najwyżej można "zrobić kupę " ,a i to czasu na dobre podtarcie zbraknie i nim przeschnie będzie się mazać.

:-)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kolejny raz opinię swoją i po kliknięciu pojawiają się dziwne rzeczy i nie mogę załączyć wpisu do wątku. Nie jest to kwestia przypadku lecz celowe działanie, bo pisanie pierdół jakim jest choćby ten wpis daje się dodać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest kiepskie to i po 2 min. słychać np. Proa Systems Anna Maria itd., gdzie ludzie butami zagłosowali wychodząc z sali na Ratuszowej 3 lata temu. Biedny Józwa tylko sam wytrzymał dwa utwory z reporterskiego obowiązku :)

A kupę to się robi 15 min bo się czyta gazetę.

Frank. Jesteś niewiarygodny boś kumpel Zydelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franky - pls - zachowaj chociaż pozory tego, że jestes gentelmanem;)

 

Zydelek - napisz może w notepad lub innym edytorze tekstu i sobie wkleisz, a ty narzekasz i nie wyciagasz żadnych wniosków... to głupie po prostu więc nie narzekaj, bo nikt tu nie chce Twojego stękania nt kłopotów z obsługą komputera słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Całemu systemowi brakowało wzajemnej synergii.

2. System był przypadkowym zlepkiem...

3. Wzmacniacze dziewicze wymagające wielu godzin do osiągnięcia "swojego" brzmienia.

4. Kable i IC- zupełnie niepasujące do Lorelei.

5. Gramofon- brak użycia stabilizatora obrotów, który powoduje wzrost jakości o kilka klas (to słychać).

6. Wkładka jest drugim modelem od góry w ofercie firmy, lecz o brzmieniu wg. mnie gorszym od Blue Pointa tej samej firmy.

7. Kolumny uważam że O.K

8. Okablowanie sieciowe- użycie do Lorelei sieciówki dedykowanej do CD (z filtrem) jest co najmniej niewłaściwe.

9. Sposób podpięcia do sieci za pośrednictwem listwy dedykowanej do kino domowe- komputer uważam za zły pomysł.

 

Pomimo j/w dzwięk jaki można było usłyszeć i tak był lepszy jak w pokojach na AS :):):) zwłaszcza w jednym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides, 18 Mar 2007, 17:13

 

Własnie mam problemy- któtkie wpisy się dodają, jak robię długi rzeczowy opis pojawiają się robaczki jak przy atakach na strone Lukarową i gówno:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.