Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuch Lorelei - 17.03.07 - Warszawa


pitaszyl

Rekomendowane odpowiedzi

->Zydelek

A kto jest kompetentną osobą by udzielić takich - podstawowych wręcz - informacji, jak parametry urządzenia elektrycznego, czy certyfikaty zaświadczające o spełnianiu przez to urządzenie norm bezpieczeństwa?

Pan Marków? Czy kolega pitaszyl, który - wraz z Tobą - robi na forum klakę wzmakom Lorelei i Pocahontas?

Historia lubi się powtarzać...

Powiedz więc, czy teraz "promujesz" wzmacniacze Pocahontas i Lorelei?? Bo takie pytanie ciśnie się mi na usta... To może trzeba jeszcze przypomnieć Twój słynny "świąteczny" wątek o m.in. wspomnianym przed chwilą Darkulu, który zasłynął na forum nie tylko "gaszeniem Amplifonów". Wedle Twoich ówczesnych pijackich opowieści, słynął też - może przypomnę pokrótce - tym, że winien był Ci kasę za... "promowanie" jego wyrobów ;-) Czy dobrze pamiętam, jak opisywałeś swoje "PR-owskie usługi" i publicznie na forum domagałeś się od Darkula za to kasy?!

Darkul zresztą też jakoś dziwnie szybko zniknął z tego forum po "świątecznym" wątku i jakiś trudnościach w rozliczeniach z Forumowiczami.

Jeśli się mylę lub po prostu gdzieś skłamałem, wskaż proszę, w którym miejscu, OK? Będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie a - przede wszystkim - Forumowiczów z błędu...

Zydelek, że Ty masz czelność łazić w ogóle po tym forum i się jeszcze się tak puszyć, zazdroszczę tupetu.

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek rozrósł się trochę z dwóch powodów.

1- na początku już przed odsłuchem była zaciekła walka czy to powinien być temat sponsorowany i padły podejżenia o zyski organizatora z owego odsłuchu. Jak ludzie stwierdzili, że i tak będą to walka ustała.

2- po odsłuchu zwolennicy i przeciwnicy znowu podjęli bratobójczą walkę ( chociaż na razie się nie obrażają) za wszelką cenę w udowodnieniu swoich racji.

Ja pokaz potraktowałem jako konfrontację tego samego wzmaka z różnymi zestawami lamp i podejściem do tego samego konstruktora. Dzwięk był jaki był, na system miał wpływ właściciel salonu i to powiedziane było już przed odsłuchem. Jeśli ktoś chce sprawdzić możliwości konstrukcji musi wpiąć go swojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam, wpisuję się po raz pierwszy na tym forum i bardzo się cieszę, że od razu mogę Państwu opowiedzieć o niesamowitej przygodzie audiofilskiej, której ostatnio doświadczyłem. Na wstępie zaznaczę, że nie wypadłem sroce spod ogona. Od lat słucham wartościowej muzyki: poważna + jazz. Bywam na koncertach średnio dwa razy w tygodniu. Mam dość dobry sprzęt w domu i jestem osłuchany z zestawami kolegów za ponad 100 tysięcy zł.

Zupełnie przypadkiem poznałem ostatnio pana Andrzeja Markówa z Warszawy. Posłuchałem jego najnowszej konstrukcji LORELEI i ... zupełnie zwariowałem. Nigdy dotąd nie słyszałem podobnie brzmiącego wzmacniacza: idealna barwa wokali i skrzypiec, doskonała dynamika fortepianu, niespotykanie naturalne wybrzmienia perkusji, a przy tym stereofonia, jakiej nigdy wcześniej nie słyszałem nawet na najdroższych zestawach. Wszystkie grupy instrumentów brzmią tak, jakbym słuchał symfonii w najlepszym rzędzie filharmonii. Wzmacniacz gra równie dobrze z Usherami 520 (monitorki wielkości zeszytu A5) jak z Utopiami - miałem okazję posłuchać obu konfiguracji.

Bez względu na rodzaj muzyki ( jazz, pop, klasyka symfoniczna, barok) LORELEI zadziwiała słuchaczy. Nie jestem klasycznym audiofilem, nie pamiętam zwykle nazw kabli, sieciówek, odtwarzaczy, bo to mnie nie interesuje. Jestem z pewnością melomanem, osłuchanym z naturalnym dźwiękiem orkiestry, czy zespołu jazzowego w sali koncertowej. Przed spotkaniem z LORELEI nigdy nie miałem okazji przeżyć podobnych wzruszeń w czasie słuchania muzyki z płyty - pojawiła się namacalna obecność orkiestry i energia, jaką można poczuć na sobie jedynie w czasie koncertu na żywo. Śmiem twierdzić, że najnowsza konstrukcja pana Andrzeja Markówa będzie za kilka lat uważana powszechnie za równą najlepszym wzmacniaczom Kondo (miałem okazję posłuchać jednego i drugiego). Wróżę panu Andrzejowi olbrzymi sukces LORELEI."

na zakończenie watku

"Siara i wszystko jasne":-)

bye

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych, 18 Mar 2007, 21:53,

 

Krzych, nie przeginaj może, co? Jeśli komuś tu pozazdrościć tupetu to tylko i wyłącznie Tobie. Wstydu nie masz !!!

Jesteś bezczelny po prostu !!!

 

Jak ty masz w ogóle czelność ktytykować prawdziwego audiofila (być może jedynego prawdziwego w Polsce), który na temat brzmienia pierwszy raz słyszanego systemu, po pięciu minutach odsłuchu wyrokuje:

 

"Ja słyszałem szorstkość srebrzonej miedzi IC (DHlabs) i sowieckiej (sieciówka )."

 

Zapamiętaj te słowa i podziwiaj.

A teraz przyklęknij. Masz do czynienia z geniuszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zawiozłem dzisiaj "Lorelei 009" do jej właściciela. Gra on na tunningowanych Mezzo Utopiach, ma napęd CEC, przetwornik Audio Note, łączy to najdroższymi kablami Kondo i sieciówkami lepszymi od Haevens Gate. Pomieszczenie całkowicie wytłumione, łącznie z sufitem. Od lat poświęca wiele energii w zbudowanie najlepszego z możliwych systemu do odtwarzania muzyki. Grały u niego sprzęty za wiele dziesiątków tysięcy zł, w tym Ongaku. Dzisiaj do jego systemu podłączyliśmy "Lorelei 009" - zagrała zdecydowanie lepiej niż poprzedni wzmacniacz (KOndo M5 + końcówka mocy na 300B). Nowy właściciel "Lorelei 009" obiecał, że wypożyczy swój system na tegoroczne Audio Show, o ile pan Andrzej Marków zechce się wystawić. Niedowiarków nikt oczywiście nie przekona, ale zainteresowani usłyszą, dlaczego tak się fasynuję tym wzmakiem i jego konstruktorem.

 

Co do odsłuchu z soboty. Sklep narzucił tor towarzyszący "lorelei". Konstruktorowi nie do końca podobał się dźwięk, ale jak powiedział, od czegoś trzeba zacząć.

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy interesują się tą konstrukcją. Jutro pokażę zdjęcia z nowego domu "lorelei 009".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jamówie

>Dziwne,że po odsłuchach L zamilkł pitaszyl a uaktywnił się zydel-doprawdy zdumiewające

 

Spędziłem dzisiejszy dzień w podróży i na odsłuchu. Dopiero teraz usiadłem do kompa. Za aktywność zydelka nie biorę odpowiedzialności, bo to on decyduje kiedy i co pisze na forum. Zydelek jako jeden z niewielu miał "lorelei" podłączoną do swego systemu, stąd jego rzeczowe wpisy na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kyuss3

"No ale jak ma zachwyca, kiedy nie zachwyca?" - zapytam znów Gombrowiczem o tę nieszczęsną Lorelei ;-) Nie mam nic przeciwko p. Markówowi i jego wzmacniaczom - zaznaczam - kto chce niech ich słucha i sobie kupuje ;-)

Ja tylko - to takie małe "zboczenie zawodowe" - szybko wyłapuje "PR szeptany" szelestem banknotów. A kolega Zydelek ma na koncie taką samą liczbę "kampanii promocyjnych", co związanych z tym skandali... Ba! - słyszałem nawet w sekrecie, że sam kabluje... systemy audiofilskie. Ale o tym pssssst...! ;-)

k.

 

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w sprawie formalnej. Nie uważam, żeby tego typu wątki musiały być wątkami sponsorowanymi. Jeśli organizowany jest darmowy pokaz dla chętnych, to koszty jego obsłużenia już zostały poniesione. Jest to oczywiście reklama, ale, moim zdaniem, zupełnie uczciwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamówię, 18 Mar 2007, 21:51

 

>>>>Arek za dzwięk na twarz odpowiedzialnośc ponoszą kableNo to jest żałosne do nieskończoności i nikt nie reaguje?Jak mozna takie idiotyzmy wypisywać w

>towarzystwie inteligentnych ludzi.

>

>Zydel a może materiał z jakiego wytworzono nóżki pod źródło ma wpływ na wysokość sceny?albo chrypkę

>wokalistki?może jakiś ślepy teścik z nóżek-ręce opadają!!

 

Tak matole MA ZNACZENIE Jesli tego nie dostrzegasz to wy....laj i nie właź tam gdzie tobie nie miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->krzych

Nie mam nic wspólnego z p.A.M (nawet nie jesteśmy na Ty).

Twoje insynuacje są śmieszne. Uważam bowiem jednak, że uczciwosc i słuch nakazuje pisać prawdę. W moi systemie, który posiada synergię i innych takich samych Lorelei brzmi fantastycznie. W kiepskich zabrzmi kiepsko. Jest to wzmacniacz, który pokazuje system w którym dane mu jest wzmacniać sydnał:)

Twojego Amplifona zjada na śniadanie, więc nie byłbym taki cały w skowronkach.

 

Pitaszyl- już dziś oświadczam, że jestem gotów dołozyć się finansowo do celu by A.M wystawił Lorelei na najbliższym AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

>tak matole MA ZNACZENIE Jesli tego nie dostrzegasz to wy....laj i nie właź tam gdzie tobie nie miejsce<

(pisownia oryginalna zydelka)

 

Widzisz synku,powinienem podjąć z tobą polemikę na temat bzdur ,które wypisujesz,tylko wtedy musiał byś całe dzionki spędzać ze słownikiem ,żeby coś z tego zrozumieć,dla gbura umiejącego słyszeć szorstkość miedzi(Nobel pewny) brak mi czasu i ochoty,więc pozostanę przy konwencji na którą zasługuje głąb mający się za autorytet manifestujący to m. in. w swoim "o mnie".

 

Podejrzewam,że twoje problemy wynikaja z nadużywania gorzały,więc może przestaw się na kulturę,najlepiej tą w jogurcie,spadnie ci poziom agresji oraz znikną urojenia,którym permanentnie ulegasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

jar1,

 

Darmowy pokaz jak to ująłeś ,to nic innego jak dalszy ciąg tego wątku tyle,że w realu,jeszcze raz powtarzam,że było by uczciwie gdyby konstruktor tworzył jeden wzorcowy egz. a watek służył obserwacji przedsięwzięcia a tak słyszymy już o numerku 009,jak myślisz w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitaszyl- jeśli całkowice wytłumione to chyba źle nie uważasz?? - "Pomieszczenie całkowicie wytłumione, łącznie z sufitem." jesteś pewien może jednak nie wytłumione ale całkowice zaadaptowane akustycznie?? bo takie wypowiedzi nie przynoszą chwały.

No to na AS samo wypozyczenie sprzetu nie wystarczy, tam pomieszczenia nie są całkowice wytłumione.

weźcie to "pudełko" i porównajcie z dobra lampą z jej przedziału cenowego (dodając oczywiście fakt, że to produkcja DIY, więc odpowiednio droższą patrząc przez pryzmat zarobku firm, sklepu, marketingu), utrzymania w jednym miejscu i czasie, niech łyknie taką konstrukjce, a potem podłączcie Ongaku, bo historie rodem z filmów SF itp o tym "pudełeczku" są co najmniej niepoważne... Takie porównanie byłoby ciekawe np z monoblokami jakie ma MCGyver niech te pokona. podobny przedział cenowy piękniej wyglądają i piekniej grają jak sądzę, a pewnie były tańsze:-). Chyba wszyscy wiedzą jakie ograniczenia mają integry lampowe? w stosunku do dzielonych??

Wczesniej zacytowałem jeden wpis na forum, który jak się go przeczyta dla mnie jest reklamą, jakas nowa osoba z jakąś mega wiadomością, przesłaniem dla ludzkości!... poza tym garażowy wygląd nie przystoi komercyjnej konstrukcji za taką kasę, bo taką jest jak sądzę po reklamie w wiadomych watkach,a co do ceny rzeczywiście na tym forum większość chciałaby, żeby za 4 kpln klocek pozabijał wszystko za dużą kasę, bo na ten akurat może byłoby większośc stać, czemu nie jestem przeciwny, ale nie wierze...

Reasumując wiele krzyku o nic. jest zamkniete grono osób które słyszało ten wzmacniacz u siebie w zupełnej synergii, jeden posprzedawał Ongaku itp itd...reszta jak sądzę... Zydelku grasz na swoich klockach still? a może sie myle i o czymś nie wiem??

Dlaczego jest to irytujące? Wiem, że może pitaszyl z pobudek szczytnych bo mu się rzeczywiście podoba robi przypadkiem reklame konstruktorowi, ale może niech sam konstruktor producent, załozy wątek sponsorowany, zaprosi na odsłuch, który przygotuje z pietyzmem ze synergią niech to zagra jak mówią, niech ludzie usłyszą, bo to od czego zaczął, nie rozkręci mu rynku, odsłuch jak wiadomo nie wyszedł, a na starcie nie popełnia się takich błędów, od czegoś trzeba zacząć, ale dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk,

 

Myślę, że gdyby to było takie cudo, to kolega Żydelek dawno już by wałkował "L" w swoim systemie, przecie miało u niego taką wyjątkową synergię- podobno, a 4000 zł to przecież żadne pieniądze.

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 19 Mar 2007, 01:54

 

 

"Pitaszyl- już dziś oświadczam, że jestem gotów dołozyć się finansowo do celu by A.M wystawił Lorelei

na najbliższym AS."

 

 

Zydelek ... prawie jak Sponsor ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zydelek,

Ty mały forumowy kłamczuszku, pijaczku, prostaczku i kołtunie.

Jak zwykle z właściwym sobie tupetem, piszesz kłamstwa w żywe oczy, licząc, ze wszyscy dookoła to "łykną jak głodny rekin". Więc zapytam Cię konkretnie jeszcze raz, licząc na Twoja konkretną odpowiedź, żebyśmy mieli jasność... Bo - powatrzam - mam podejrzenia, że w sposób niecny znów próbujesz naciągać Forumowiczów...

Napisz więc, w tym wątku - wedle mojej "wyliczanki" - poniższe te pytania:

- o czym pisałeś w słynnym "świątecznym" wątku? Czy czasem nie o "promowaniu" przez Ciebie za pieniądze i w niezgodzie z prawdą rozmaitych urządzeń m.in. produkcji Darkula?

- czy nie wyliczyłeś w tym wątku, ile pieniędzy Ci Darkul jest za tę "promocję" jeszcze winien - zarówno w gotówce, jak i w "gotowych wyrobach "?

- czy nie opisałeś w tym "świątecznym" wątku kilku przykładów takich "przekrętów" i ich mechanizmów?

- czy nie przyznałeś w tym wątku też, że często "promowane" przez Ciebie na forum i w ogóle - też w realu - urządzenia nie warte żądanej za nie ceny, czyli po prostu robiliście "jeleni w konia" sprzedając im chłam?

- czy nie jest Ci wstyd po tym wszystkim...?

- i ostatnie już pytanie... A czy nie jest Ci wstyd również po i paru innych Twoich "mniej lub bardziej trzeźwych wyskokach" na forum? Łącznie z Twoim ostatnim - gdy w pijanym widzie domagałeś się... ujawnienia się osób o skłonnościach homoseksualnych na Twoje żądanie? Oczywiście używając niewyszukanego języka i okazując wulgarność, nietolerancję i pogardę.... I to m.in. moja interwencja u Lukara spowodowała - kmiocie z Podlasia - że zbyt wiele osób tych Twoich nocnych pijackich "wypocin" nie widziała na oczy, bo wątek szybko usunięto...

A Lorelei, czy Pocahontas i tak nie kupię... A wiesz dlaczego? Bo to Ty je tak nachalnie tu "promujesz"... I nie kupię ŻADNEGO produktu, o którym Ty wypowiadasz się w sposób pozytywnie, bo dla mnie od razu jest to "śmierdząca sprawa", rozumiesz? I nie interesuje mnie nawet, czy wzmacniacze p. Markówa grają dobrze - pewnie tak; ale i ten konstruktor miał pecha, gdy natknął się na Ciebie; bo Ty i tak go "zużyjesz" do swoich ciemnawych interesików na boku, a potem - podobnie jak Darkula - zostawisz "na lodzie". To tylko kwesta czasu.

A co i kto zjadł lub zje na śniadanie, to mnie nie interesuje; ja już jestem po posiłku.

Czekam - i pewnie kilku innych Forumowiczów także - na odpowiedzi na moje pytania, Zydelku...

k.

p.s. już nie zazdroszczę Ci tupetu; jestem nim zażenowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych

oprocz bicia piany ,nic do tego watku nie wnosisz.zapewne nie masz nic do powiedzenia w tym temacie,wiec badz laskaw spadac w inne rejony forum.

 

 

Strach już się pytać o inne "cuda", typu zgodność z jakimiś normami bezpieczeństwa, czy inne certyfikaty.

p.s. Trochę "kultury wypowiedzi" to mógłbyś gdzieś i kiedyś liznąć, OK? Bo sypiesz inwektywami jak z rękawa...

 

 

Hm,co do lizania kultury.............

hehe,nie wiem co napisac,,,,,,,,,,,,,pomysl sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> tomek7776

Skoro (ponoć) wykształcony człowiek wieku 44 lat nie rozumie idiomu "liznąć trochę kultury" (!), to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać, prezentujesz po prostu pępkowy albo nawet niższy poziom intelektualny.

Niestety, na jakąś wieczorową nawet szkołę w Twoim wieku jest już za późno, więc szanse, że się kiedyś porozumiemy w języku polskim stały się nikłe. Nie ma sensu z Tobą gadać; innymi słowy - dostajesz ode mnie "ignora" - możesz już do mnie na tym forum nic nie pisac, bo i tak tego nie przeczytam... Przykro mi.

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco tam było,oj gorąco.Wzmacniacz jak wzmacniacz :O)Za to wymiana lampek rewelacyjna,a to lampki z Bambino(taki rewelacyjny adapter grający płyty winylowe i pocztówkowe epoki głębokiej komuny) za 1 PLN-mogłem się pomylića to z telewizora za 6 PLN(?)(podobnież czarno białego) a to lampki 130 dollars US sztuka w moim przekonaniu kolejny raz mit runął,że im droższe tym lepsze :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątki bywają sponsorowane, zawiść jest bezinteresowna. Szkoda, że to w sumie dość ciekawe wydarzenie utonęło w takim bagnie jakie panowie stworzyliście w tym wątku. Czy nie lepiej byłoby dociec dlaczego to nie zagrało i co zrobić aby zagrało lepiej? Jak widać zainteresowanie prezentacją było bardzo duże, nie mieściliśmy się z pokoju, a wobec tego co się tu wypisuje nie wyobrażam sobie aby konstruktor zechciał jeszcze raz zorganizować podobny pokaz. Co gorsza dla innych to będzie przestroga przed publiczną prezentacją. Szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Edward

Taki już urok spółki "Zydelek & Kąpany", że cokolwiek będzie ona "promować ", to na pewno - wcześniej, czy później - utonie to w bagnie. Dlatego uważam, że p. Marków miał pecha, spotykając na swej drodze Zydelka...

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.