Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jak będziesz miał. Mogę ci do niego pożyczyć mój zewnętrzny zasilacz USB AQVOX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro również będę posiadaczem Stello U3. Jako, że miałem już kilka konwerterów podzielę się z pewnością opinią o tym urządzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stello U3 zbiera wyłącznie doskonałe opinie więc pewnie będziecie bardzo zadowoleni z zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO_Fan dlatego jeśli się zgodzisz za jakiś wypożyczę HiFace EVO i porównam na fabrycznym zasilaczu z Stello U3 i jeśli wygra to go kupię a Stello U3 pójdzie na sprzedaż. Natomiast zestaw z dodatkowym zasilaniem to już niemal 2x tyle co Stello U3. Do Stello można też dokupić dużo tańszy zasilacz który wkleił Elberoth AQVOX USB i znacznie poprawić to kiepskie zasilanie z USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Stello U3, ale przy zbliżonej cenie do HiFace EVO, jeżeli "grają" na podobnym poziomie, Stello ma jednak mniejsze możliwości rozwojowe. Fakt, że argument zasilania zewnętrznego odpada jeśli użyje się kabla USB jak wyżej, ale HiFace ma praktycznie wszystkie możliwe wyjścia, więc nie jesteśmy ograniczeni wybierając DAC-a i rodzaj najlepszego z nim połączenia, a ponadto ma możliwość podłączenia zewnętrznego zegara który sporo daje - niestety kosztuje tyle samo co przetwornik (nie trzeba go jednak kupować od razu). Tak więc, Stello musiałby "zagrać" wyraźnie lepiej, aby uznać jego przewagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W_Waw - czy do HiFace evo, korzystając z zegara musisz podawać tylko częstotliwości bazowe 44.1/48kHz, czy też musisz podawać dokładnie taką częstotliwość jaką chcesz odtworzyć (44/48/88/96/176/192kHz) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W_Waw następny mój DAC nie będzie potrzebował wcale konwertera więc ilość wyjść/wejść nie ma dla mnie znaczenia, liczy się tylko relacja jakości do ceny. Stello U3 już u mnie gra póki co musi sobie pochodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stello U3 jest też zasilany z USB, a jednak niezależne zasilanie daje dużo.

 

Nie ma to jak oddech konkurencji na plecach.:)

 

"...Jakościowo to jest nawet wyższa półka niż Stello U3 ze względu na zasilanie nisko szumne typu shunt..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A to się pewnie okaże. U mnie Stello też już podłączone. Pierwsze wrażenia nijakie, co b.dobrze wyrokuje. Chętnie porównam też z HiFace Evo, dla równowagi bez zasilacza.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W_Waw - czy do HiFace evo, korzystając z zegara musisz podawać tylko częstotliwości bazowe 44.1/48kHz, czy też musisz podawać dokładnie taką częstotliwość jaką chcesz odtworzyć (44/48/88/96/176/192kHz) ?

Dla HiFace evo nie ma to żadnego znaczenia - rozpoznaje częstotliwość przychodzących plików, natomiast w zegarze zewnętrznym dla wyjścia MasterClock musisz jednak ustawić częstotliwość podstawową - są tam dwa niezależne zegary TCXO, jeden dla częstotliwości 44,1 i wielokrotność i drugi dla 48 i wielokrotność. Z koleji dla drugiego wyjścia zegara do DAC-a WorldClock ustawiasz już dokładną częstotliwość. Chociaż z tym wejściem zegara do DAC-a nie jestem pewien bo mój DAC nie ma wejścia zewnętrznego zegara - więc nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez W_Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO_Fan dlatego jeśli się zgodzisz za jakiś wypożyczę HiFace EVO i porównam na fabrycznym zasilaczu z Stello U3 i jeśli wygra to go kupię a Stello U3 pójdzie na sprzedaż. Natomiast zestaw z dodatkowym zasilaniem to już niemal 2x tyle co Stello U3. Do Stello można też dokupić dużo tańszy zasilacz który wkleił Elberoth AQVOX USB i znacznie poprawić to kiepskie zasilanie z USB.

Oczywiście.

To też zależy czy chce się konfigurację rozbudowywać podnosząc jakość, czy nie.

 

A to się pewnie okaże. U mnie Stello też już podłączone. Pierwsze wrażenia nijakie, co b.dobrze wyrokuje. Chętnie porównam też z HiFace Evo, dla równowagi bez zasilacza.:)

To zdanie jest tam od 3 miesięcy...

Z wypożyczeniem czegokolwiek z oferty nie ma problemu. Najlepszy rezultat to HiFace Evo + Evo Supply + Evo Clock.

Ten zestaw również może być podrasowany.

 

Różne konfiguracje na bazie tego od chyba ponad 2 miesięcy ćwiczy forumowicz W_Waw

 

W_Waw>>

W zasadzie wszystko już z Pana strony padło.

 

Evo Clock to Master i World Clock czyli można taktować transport cyfrowy jako Master Clock (HiFace Evo) i DAC jeśli ma taką możliwość przyjęcia World Clock. Zazwyczaj wykorzystywany będzie tylko Master Clock i przełącza się jedynie między oscylatorami 22 i 24 MHz, tak jak powiedział W-Waw dla próbkowania 44,1 i wielokrotności i 48kHz i wielokrotności.

Natomiast World Clock ustawia się dokładną częstotliwość próbkowania

 

Z resztą tak to wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zapytam inaczej: czy w tym zegarze podłączonym do hiFace Evo trzeba dodatkowo przełączać częstotliwość przechodząc z 48 na 96 czy nie ?

 

Bo jeżeli trzeba przełączać tylko częstotliwość bazową, tj. 44.1 lub 48, to nie jest to może super wygodne, ale jeszcze do przeżycia.

 

Gdy natomiast trzeba przełączać dla każdej częstotliwości jaką chcemy odtwarzać, czyli nie tylko 44 lub 48, ale także 88, 96, 176 i 192, to staje się to bardzo upierdliwe i wachlowania gałką w clocku w tę i nazad będzie strasznie dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Master tylko podstawę dla World każdą, tak więc gdybyś miał podłączonego World-a pod DAC-a i chciał wszystko odtwarzać w oryginalnych częstotliwościach to faktycznie byłoby to upierdliwe. Ale, możesz w programie odtwarzającym w PC (niektóre tego chyba nie mają) narzucić stałą częstotliwość odtwarzania np na 96 i wtedy problem znika, to co ma 96 będzie odtwarzane z 96 to co jest niżej będzie miało up a to co wyżej down.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez W_Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zapytam inaczej: czy w tym zegarze podłączonym do hiFace Evo trzeba dodatkowo przełączać częstotliwość przechodząc z 48 na 96 czy nie ?

 

Jeśli korzysta się zegara tylko jako Master CLock do HiFace Evo, a tak jest zazwyczaj, to nie wymaga żadnej ingerencji przejście z 48 na 96 czy 192. Tylko jeśli przełącza się 44,1 , 88,2 itd na 96Khz na przykład. Grać bez przełączenia będzie tylko tempo się nie będzie zgadzać :)

 

 

globtroter1 , Iceman007 >

 

Przykład Audiophileo pokazuje jak ważny jest odsłuch u siebie i dobranie do pozostałych komponentów. Jedni zachwyceni, drudzy zdegustowani... i nie sądzę, że ktoś tu jest opłacony żeby pisać to czy tamto, tylko tak rzeczywiście słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzysta się zegara tylko jako Master CLock do HiFace Evo, a tak jest zazwyczaj, to nie wymaga żadnej ingerencji przejście z 48 na 96 czy 192. Tylko jeśli przełącza się 44,1 , 88,2 itd na 96Khz na przykład. Grać bez przełączenia będzie tylko tempo się nie będzie zgadzać :)

 

To myślę dla wielu będzie przeszkoda nie do przeskoczenia. Ludzie wolą rozwiązania set-and-forget, a tu niestety ciągle musisz coś przełączać. Wyobraź sobie, że robisz sobie playlistę, a na niej 10 utworów, nagranych z różnymi częstotliwościami próbkowania - jeden utwór gra, a potem cisza, bo np. słuchałeś CD-ripa, a następny w kolejce jest akurat 24/96. I tak cały czas, w tę i nazad :)

 

Dlatego 'przyszłością' jeżeli tak można powiedzieć są konwertery z wbudowanymi dwoma lokalnymi clockami wysokiej jakości, które przełączenia dokonują automatycznie - BADA Alpha USB, Off-Ramp, dCS U-Clock itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszy nie będzie tylko odrobina różnicy w tempie.

 

U-Clock rzeczywiście był trochę lepszy niż maksymalnie modyfikowany HiFace Evo (taki mój wariant koncepcyjny) i Evo Supply, Clockiem tyle, że U-Clock kosztuje 17 000zł.

dCs U-Clock miał minimalnie większe zróżnicowanie i neutralność, a zestaw M2Tech grał cieplej i nie aż tak zróżnicowanie, ale małżonce klienta bardziej się na przykład taki dźwięk podobał. Ostatecznie podobno zwyciężyła wygoda i wygląd U-Clocka względem kilku puszek i okablowania w przypadku M2Techa, ale dźwiękowo jest bardzo wysoki poziom.

 

Przy fabrycznym zestawie M2Tech różnica na korzyść U-Clocka była duża, bo dźwięk wtedy jest zdecydowanie mniej szczegółowy i zróżnicowany, cieplejszy, umilający, łagodzący ostrości.

Porównania były robione na dCs Puccinim. System niezwykle rozdzielczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu muszę napisać, że niestety ale to jest właśnie wkurzające w HiFace. Aby zagrał naprawdę dobrze konieczne są jego mody (dodatkowe koszty). Różnice w stosunku do wersji seryjnej są b.duże, a z tego co zrozumiałem mody nie dotyczą żadnych jego elementów tylko kwestii poprowadzenia masy i odprowadzenia zakłóceń (mam nadzieję, że nie pokręciłem). Niestety ten problem dotyczy prawie każdego urządzenia w audio.

 

Co do częstotliwości nie widzę dużego problemu bo ustawiłem program tak by wszystko szło na 176 - trochę bawiłem się z zamianami częstotliwości odtwarzania względem częstotliwości podstawowych i faktycznie są różnice, czasem plik zapisany na 44.1 zagra lepiej na 44.1 niż po zamianie np. na 176 z tym że nie jest to regułą i różnice nie są tak znaczące aby chciało mi się z tym walczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana 44.1 na 176 to faktycznie nie problem (proste mnożenie przez 4), ale już zamiana 44.1 na 96 lub 192 nie jest prostym działaniem matematycznym i powinna być unikana dla zachowania najlepszej jakości dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu muszę napisać, że niestety ale to jest właśnie wkurzające w HiFace. Aby zagrał naprawdę dobrze konieczne są jego mody (dodatkowe koszty). Różnice w stosunku do wersji seryjnej są b.duże, a z tego co zrozumiałem mody nie dotyczą żadnych jego elementów tylko kwestii poprowadzenia masy i odprowadzenia zakłóceń (mam nadzieję, że nie pokręciłem). Niestety ten problem dotyczy prawie każdego urządzenia w audio.

 

Co do częstotliwości nie widzę dużego problemu bo ustawiłem program tak by wszystko szło na 176 - trochę bawiłem się z zamianami częstotliwości odtwarzania względem częstotliwości podstawowych i faktycznie są różnice, czasem plik zapisany na 44.1 zagra lepiej na 44.1 niż po zamianie np. na 176 z tym że nie jest to regułą i różnice nie są tak znaczące aby chciało mi się z tym walczyć.

 

Chodzi o programowy upsampling?

W Evo Clock są dwa oscylatory: na 22 i 24 MHz. Nie ma znaczenia czy jest odtwarzany plik 44.1 , 88,2 czy 176kHz, bo cały czas pracuje na tym samym ustawieniu 22MHz. Nie trzeba nic przestawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO_Fan naprawdę wolę wydać te pieniądze w przetwornik, który nie potrzebuje zewnętrznego konwertera niż prawie 5000zł pakować w 3 pudełeczka EVO i myślę, że wiele osób może uważać tak samo chyba, że ma już docelowy przetwornik i nie bardzo jest na co zmieniać a chcą z niego wyciągnąć jak najwięcej. Obecnie napalam się na Weiss DAC202, który bez jakichkolwiek konwerterów ma referencyjnie wręcz pracującą sekcję cyfrową. 5000zł to 1/4 nowego Weissa albo 1/3 używanego.

Dodatkowo przełączanie zegara bo w ciągu dnia 10 razy słucham na zmianę plików 192/96 albo 44,1 i wielokrotność to dla mnie absurd. Nawet nie chce się nad tym zastanawiać co gra a co dopiero lecieć do zegara żeby zmienić częstotliwość :-) Mamy XXI wiek a coś tak prostego jak automatyczne dopasowanie zegara przerosło tak niby genialnych specjalistów od technik cyfrowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o programowy upsampling?

 

Tak.

 

Dodatkowo przełączanie zegara bo w ciągu dnia 10 razy słucham na zmianę plików 192/96 albo 44,1 i wielokrotność to dla mnie absurd. Nawet nie chce się nad tym zastanawiać co gra a co dopiero lecieć do zegara żeby zmienić częstotliwość :-) Mamy XXI wiek a coś tak prostego jak automatyczne dopasowanie zegara przerosło tak niby genialnych specjalistów od technik cyfrowych ?

 

Niestety przy zegarze zewnętrznym nie ma takiej możliwości, bo zegar nie dostaje sygnału zwrotnego, a sam ma 2 zegary i skąd ma wiedzieć z którego dać wzorzec.

Rozwiązanie "na leniwca" możliwe jest tylko z zegarów wew. urządzenia, a wtedy chcąc uzyskać jak najlepszą jakość pozostają tylko urządzenia typu u-clock (a więc spora kasa).

 

 

W takim razie może inaczej: czy możliwa jest wymiana w M2Tech EVO zegarów na lepsze - może to byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez W_Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy XXI wiek a coś tak prostego jak automatyczne dopasowanie zegara przerosło tak niby genialnych specjalistów od technik cyfrowych ?

 

Recenzje tych produktów są dobre lub bardzo dobre, a osób, które lubią się bawić z zmienianie ustawień przy słuchaniu jest bardzo dużo - ja. np. bawię się w ustaweiania na JRiver 17 - teraz zrobili upsamplery user friendly. Co do ceny: 5000 zł. to dużo mniej niż Weiss. Poczytaj na Stereophilu i AVGuide, że Weiss jest specyficzny - ostatnio ktoś go porównywał z tanszym BelCanto i napisał parę ciekawych uwag.

 

 

 

Czy ktoś może napisać o wrażeniach z odsłuchów U3 stello, do tej pory nie zetknąłem się z negatywną receznją, same pochwały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000zł za konwerter on sam nie gra dodając do swojego obecnego przetwornika 5000zł brakuje mi tylko kilku do zakupu Weiss-a, która dodatkowo ma dobrą regulację głośności podobną do tej jaką ma Wadia. Jeszcze za wcześnie aby opisywać Stello U3 tym bardziej, że jego zakup zbiegł się u mnie z czasem z wymianą przedwzmacniacza i kolumn. Potrzebuje więcej czasu aby coś o nim napisać. Póki co wydaje się, że wszystko jest jak trzeba i nie widzę jakiś niedostatków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy zegarze zewnętrznym nie ma takiej możliwości, bo zegar nie dostaje sygnału zwrotnego, a sam ma 2 zegary i skąd ma wiedzieć z którego dać wzorzec.

Rozwiązanie "na leniwca" możliwe jest tylko z zegarów wew. urządzenia, a wtedy chcąc uzyskać jak najlepszą jakość pozostają tylko urządzenia typu u-clock (a więc spora kasa).

 

 

W takim razie może inaczej: czy możliwa jest wymiana w M2Tech EVO zegarów na lepsze - może to byłoby najlepszym rozwiązaniem

Dokładnie tak. Każdy zewnętrzny zegar tak działa. Odseparowanie całkowite jest zaletą, ale ma też swoje wady...

 

W DACu M2Tech Vaughan ma być zegar na takim poziomie jak ten zewnętrzny, tej samej klasy oscylatory i układ logiczny i zasilania. Tyle, że czuje w kościach, że zastosowanie zewnętrznego zegara da mimo wszystko lepszy rezultat dźwiękowy...

To jest kwestia odseparowania, zakłóceń RFI/EMI, zupełnie osobnego zasilania.

To oczywiście tylko moje przypuszczenia, ale wynikają z doświadczenia.

 

Weiss, Young czy Calyx DAC mają bardzo dobrej jakości asynchroniczne wejścia USB z dwoma oscylatorami. Mimo to w dwóch przypadkach, które były testowane zawsze jakość dźwięku się poprawia przy zastosowaniu HiFace Evo z Evo Supply.

Na Calyxie przyrost jakości nie jest tak duży jak przy Youngu, ale jest. Śmiem twierdzić, że z Weissem będzie tak samo.

 

Lepsze jest wrogiem dobrego, bo te DACi bezpośrednio po USB grają bardzo dobrze, a konwerterem można to jeszcze poprawić. O to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000zł za konwerter on sam nie gra dodając do swojego obecnego przetwornika 5000zł brakuje mi tylko kilku do zakupu Weiss-a, która dodatkowo ma dobrą regulację głośności podobną do tej jaką ma Wadia. Jeszcze za wcześnie aby opisywać Stello U3 tym bardziej, że jego zakup zbiegł się u mnie z czasem z wymianą przedwzmacniacza i kolumn. Potrzebuje więcej czasu aby coś o nim napisać. Póki co wydaje się, że wszystko jest jak trzeba i nie widzę jakiś niedostatków.

Masz rację, że 5k za konwerter to dużo, ale zwróć uwagę, że wysokie ceny topowych odtwarzaczy CD spowodowane były i są najczęściej nie tyle samym DAC-iem co rozwiązaniami napędu i problemem dostarczenia poprawnego sygnału do dalszej obróbki, a tu mówimy właśnie o tym. Poza tym ja obniżyłem sobie koszty zamawiając robiony specjalnie pod M2Tech stabilizowany zasilacz liniowy z dwoma niezależnymi wyjściami 9V (koszt ok 500 zł). Z tego co pamiętam zasilacz bateryjny M2Tech był chyba trochę lepszy ale tylko chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000zł za konwerter on sam nie gra dodając do swojego obecnego przetwornika 5000zł brakuje mi tylko kilku do zakupu Weiss-a, która dodatkowo ma dobrą regulację głośności podobną do tej jaką ma Wadia. Jeszcze za wcześnie aby opisywać Stello U3 tym bardziej, że jego zakup zbiegł się u mnie z czasem z wymianą przedwzmacniacza i kolumn. Potrzebuje więcej czasu aby coś o nim napisać. Póki co wydaje się, że wszystko jest jak trzeba i nie widzę jakiś niedostatków.

 

 

Jeśli 5000 zł. za konwerter sam w sobie, to b. dużo: nie rozumiałem, że chodzi tylko o ten element bez DAC. U3 jest dużo tańszy nawet jeśli doda się zabawkę zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam hiface evo z seryjnym zasilaczem wtyczkowym to koszt ztcp 1600zl. I to jest już produkt który można porównywać ze stello U3. Dodatkowy zewnętrzny clock oraz zasilacz bateryjny to oferowane opcje, dla chętnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weiss ma Firewire i to jest główne złącze do połączenia z komputerem a nie USB. Zresztą z tego co mi wiadomo dopiero niedawno był upgrade Weiss DAC202 z pełną obsługą asynchronicznego USB na tej samej kości jaką ma Stello U3 ale to jako dodatek najważniejsze jest IEEE-1394.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.